ליקוי חמה (ירח חדש) בעקרב, נובמבר 2012

ליקוי החמה שיתרחש ב-13.11.12 מבטיח להיות מעניין, ולכמה מאיתנו גם יביא שינוי עמוק. ליקוי חמה הוא אירוע של ירח חדש עוצמתי במיוחד המביא עימו סיומים אך גם התחלות חדשות (בד"כ לא צפויות). השפעת הליקוי מתחילה חודש לפני שהוא מתרחש ומתמשכת על פני חצי שנה (תהליכי שינוי אמיתיים לוקחים זמן).

אלו שרוצים לדעת בדיוק מה תהיה השפעת הליקוי עליהם יכולים להיזכר בליקוי הקודם שהיה באותו מיקום ב – 13.11.1993. התהליכים הפנימיים או המאורעות האישיים אותם חוויתם באותה תקופה, יכולים לתת לכם אינדיקציה למה לצפות גם הפעם הזו.

השפעת ליקויים באופן אישי:

השפעה אישית של ליקוי חמה מורגשת על ידי אלו שיש להם פלנטה במעלה שבה מתרחש ליקוי החמה, במקרה הזה, 22 מעלות במזל עקרב. אלו שיש להם פלנטה אישית (שמש, ירח, מרקורי, ונוס או מרס) – ירגישו את הליקוי חזק יותר מאלו שיש להם פלנטה קולקטיבית (שבתאי, יופיטר, פלוטו, נפטון או אוראנוס).

אחריהם ירגישו את הליקוי, כל מי שיש לו פלנטות מסביב למעלה 22 במזלות היציבים האחרים (שור, אריה ודלי).

כל השאר ירגישו את הליקוי בעיקר על פי הבית בו מעלה 22 בעקרב נמצאת במפת הלידה שלהם, שם תיכנס גישה חדשה לנושאי הבית.

תהליכי שינוי של ליקויים:

חודש לפני הליקוי משהו קורה, דוגמא למאורע מסביב לליקוי הנוכחי היא חשיפת הרומן של ראש ה-CIA שאיבד את משרתו, את הסטטוס שלו וסיכוי גבוה שגם את מערכות היחסים שלו עקב חשיפה של התנהגות מינית לא הולמת (עקרב…). ישנן עוד דוגמאות אישיות של אנשים שיש להם פלנטות, או צירים מסביב למעלה 22 עקרב שחודש לפני הליקוי סיימו מערכות יחסים, התפטרו מהעבודה, או גילו משהו חדש על עצמם שישנה את התייחסותם לחיים בהמשך. חלק גדול מהשינויים הללו לא קרו בגלל משהו חיצוני שהכריח את השינוי, אלא בגלל דחף פנימי לשינוי, וחלק כן קרו בתוך הכרח חיצוני. השינויים המתרחשים הם אישיים ביותר וייחודיים כפי שכל אחד ואחת הם ייחודיים.

מסביב לזמן של ליקוי החמה לא קורה בעצם שום דבר משמעותי. ישנה תחושה של חוסר נוחות, ישנה תחושה של מוות או לידה מחדש, אבל אלו קורים עמוק בתוך הנפש.

חודש לאחר ליקוי החמה יש רצון לחזור לחיים שהיו קודם. מי שעזב מערכת יחסים, מנסה להחיות אותה מחדש, מי שעזב עבודה מנסה לחזור אליה. פצעי העבר הקשורים לנושאים אלו ואחרים מורגשים היטב. העבודה החדשה קשה כמו הקודמות, בן או בת הזוג החדשים מתגלים שדומים מאוד לקודמים וישנה תחושה של עמידה במקום או אפילו הליכה אחורה.

כאן המקום להדגיש שבכל תהליך שינוי יש את הנטייה הטבעית מאוד לחזור למוכר ולידוע, גם אם סבלנו מאוד במוכר והידוע, לפחות אנחנו מרגישים שם בטוחים. במקרה של תהליכי ליקוי חמה, אי אפשר לחזור אחורה. משהו בתוכנו כבר השתנה כל כך והופך את הניסיון לחזור לעבודה הקודמת או לבן הזוג הקודם לבלתי אפשרית. זה כאילו ששינינו את מידת המכנסיים שלנו והמכנסיים הקודמים כבר לא נסגרים עלינו יותר.

זה הזמן לגלות את הצדדים החדשים שיש בתוכנו. אנחנו שומעים את עצמנו מתבטאים אחרת, עם קול שונה וחדש, אנחנו מראים לעצמנו ולעולם אספקטים אחרים של עצמנו, כאלו שמתאימים יותר לסביבה הנוכחית והעתידית שאותה אנו יוצרים.

חצי שנה לאחר הליקוי חלק מהתגובות האוטומטיות משתנות עד לרמה שבה אפילו לא זוכרים איך היינו קודם. ההתנהגות שונה במובנים מסוימים (לא חייבת להיות טובה יותר, פשוט שונה), ואנחנו כבר מתפקדים על אוטומט חדש. אתם מוזמנים ליצור קשר עם האסטרולוגית לבחינה אישית של תהליכי הליקוי כפי שהם משיעים באופן אישי עליכם על פי מתפת הלידה האישית שלכם.

הליקוי הנוכחי מתרחש במזל עקרב, כך שכל שינוי קטן יכול להגיע רחוק מאוד. חשוב להדגיש כאן שלא מחויב שהשינוי הוא לטובה, יש שיוני אבל אם הוא חיובי או שלילי תלוי מאוד בבחירה האינדיבידואלית. לדוגמא: אחד יכול כחודש לפני הליקוי לשחק קצת בבורסה ולגלות חצי שנה אחרי הליקוי שהוא שקוע עמוק בהשקעות גרועות ובבעיות כלכליות. לעומתו אחר שהתמודד במשך שנים עם בעיות כלכליות יכול כחודש לפני הליקוי להתחיל עבודה חדשה ולגלות חצי שנה אחרי שהוא מחזיר את חובותיו.

קצת על ההורוסקופ של ליקוי החמה בעקרב:

ליקוי חמה בעקרב 2012

צמידות השמש/ירח/ראש דרקון בעקרב נמצאת בזוויות מינוריות לפלוטו ואוראנוס. זוויות 45 ו-135 הן זוויות של תסכול. אנחנו מצפים שדברים יזרמו, אבל הם לא. מצד שני אלו לא זוויות שדוחפות לפעולה, אלא יותר לחיפוש אחרי דרך מילוט, או דרך לצאת מהתקיעות אותה מרגישים. אלו שיש להם אופי גמיש יותר בד"כ מתמודדים טוב יותר עם ההפתעות או האכזבות המתלוות לזוויות אלו.

מהצד השני, מרס בקשת בהורוסקופ של הליקוי נמצא בזווית חיובית לנפטון, ומאפשר ריפוי, ראייה גבוהה וגם פעולה הנובעת מאמונה חזקה. זה הזמן לעשות את מה שמדברים במקום רק לדבר על זה.

שבתאי בתחילת המעבר שלו בעקרב, יוצר זוויות חיוביות לנפטון ולפלוטו, מה שתומך בבנייה ארוכת טווח, ותהליכים ארוכים. זוהי לא אנרגיה שמאפשרת מציאת פתרונות מיידיים, אלא רק את הפתרונות שלוקח זמן רב ליישם אותם וליהנות מפירותיהם. יופיטר נמצא בצד, ללא זוויות במפת הליקוי, מה שמוסיף על חוסר היכולת להתרחב מהר או להמר את דרכנו מהצרות שלנו.

מפת הליקוי עוזרת לאלו שלוקחים אחריות ומוכנים לעבור ולהשקיע מעצמם לאורך זמן כדי לראות פירות לאורך השנים שיגיעו. אלו שמחפשים פתרונות קלים פשוט לא יצליחו למצוא או ליישם אותם.

מזל עקרב

מזל עקרבמזל עקרב מייצג את אנרגיית השינויים העמוקים שעוברים במהלך החיים. הצד החיצוני שלו מקושר למין, מוות, עיסוק במיסטיקה, וקשרים כלכליים עם אחרים. כל הנושאים הם אלו שמסוגלים לשנות אותנו מהיסוד כאשר אנחנו חווים אותם, ומכאן שהאנרגיה האמיתי של העקרב היא זו של שינוי עמוק, מוות ולידה מחדש של האישיות תוך כדי החיים.

חשבו לרגע על כל אחד מהנושאים הללו (מין, כסף, ומוות בעיקר) ותראו אילו רגשות עזים אתם חווים רק מהמחשבה עליהם. איך התקלות נעימה או לא נעימה בכל אחד מאלו שינתה אתכם לתמיד, שינתה את הדרך בה אתם רואים את העולם, את הדרך בה אתם מתייחסים לאחרים וגם לעצמכם. הנושאים הללו כמעט תמיד מעלים איתם רגשות חזקים מאוד מהסוג המטלטל: קנאה, רצון לנקמה, געגועים עזים, תשוקה ועוד.

אנרגיית העקרב מאפשרת את חשיפת כל מה שנמצא בנו גם אם אנחנו מודעים לו וגם אם לא. רק על ידי ראייה נכוחה של הרגשות שלנו אנחנו יכולים להשתנות באמת. מאחר והאישיות לא אוהבת שינויים, בעיקר מהסוג האמיתי, ישנה תמיד התנגדות פנימית גם לחשיפה וגם לצורך לשנות. אחד הרגשות הבולטים בתהליכים אלו הוא תחושה של חוסר שליטה, האדם מרגיש כלי משחק בידי כוח עליון, מרגיש בודד וחסר אונים.

הצד השני של העקרב, זה שנמצא מתחת לרגשות הקשים הללו הוא היכולת האדירה ללידה מחדש. לעקרב ישנה את היכולת להתחבר אל הנשמה כפי שהיא, לעמוד ערומים מולה ולקבל את הריפוי לו זקוקים ואת הכוחות לבנייה מחודשת, או להמשך הדרך עם נחישות וכוח רצון שיכולים אכן להזיז הרים (או לפחות את עצמנו).

כבר עכשיו אנחנו רואים עוד ועוד ועוד מקרים של שימוש לרעה במין, ושימוש לרעה בכספים של אחרים נחשפים כל יום וכמה פעמים ביום. הדרך לשינוי עוברת על ידי ראייה נכוחה של המצב כפי שהוא ורצון עז לשנות אותו. הדרך לשינוי של השימוש בכספים או ניהול הכספים יכולה לעבור רק דרך המיאוס במה שיש עכשיו. התהליך הוא ארוך, אבל הוא כבר יצא לדרך. אנרגיית העקרב יכולה להוביל את כולנו לדרישה של ניהול אחר של הכספים המשותפים, דרישה חזקה כל כך שאכן תוביל לשינוי המיוחל.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.