ליקויים הם דרכו של היקום לנער אותנו, להפתיע אותנו ולהזיז אותנו. כשליקוי משפיע ישירות על פלנטה או ציר במפת הלידה, הדרמות הגדולות של החיים קורות לנו. ישנה תחושה של פגישה עם כוחות חזקים מאיתנו והשינויים מגיעים בקצב מהיר. כל שנותר לנו הוא להבין את המהלכים, להתבגר איתם ולנסות שלא להילחם בשינויים, אלא לשתף איתם פעולה.

כל שנה ישנם ארבעה ליקויים (לפעמים חמישה או אפילו שישה). למי שמכיר את מפת הלידה שלו, שווה לבדוק באיזה בתים הליקויים מתרחשים. השפעה אישית מגיעה כשליקוי מתרחש בצמידות לפלנטה או לציר במפת הלידה (עד מעלה אחת). ליקוי שאין לו השפעה ישירה, יכול להביא איתו תובנות או שינויים בבית בו הוא מתרחש.

ליקוי חמה או ליקוי לבנה

ליקוי חמה הוא בעצם מולד ירח בריבוע. זה הזמן שבו הירח נמצא בין השמש לבין כדור הארץ ונראה כאילו הוא מכסה את השמש. ליקוי חמה נחשב לעוצמתי במיוחד והוא מביא איתו בד"כ שינויים שקשורים לקריירה או לסטטוס שלנו בחיים (כולל בריאות). ההשפעה שלו היא ברורה ומוחצנת. ליקוי שמש בד"כ מבשר על התחלות חדשות (גם אם הן לא בדיוק מה שרצינו או ביקשנו)

ליקוי לבנה הוא בעצם ירח מלא מועצם פי ארבע. זה הזמן שבו כדור הארץ נמצא בין השמש לבין הירח ונראה כאילו הוא מסתיר את הירח. ליקוי ירח משפיע בד"כ יותר על הגוף הרגשי,  ויש לו קשר גם לבריאות הפיזית. ליקוי לבנה בד"כ מסמל סיומים (גם כאן, אלו סיומים שלאו דווקא רצינו או ביקשנו).

הרשימה הבאה נותנת כיוון למה אפשר לצפות בזמן ליקויים:

ליקוי לבנה

הדרמות הגדולות של החיים

 1. ליקויים יכולים להביא יתם את רגעי הדרמה הגדולים ל החיים: לידה, נישואין, התמודדות עם מוות ואובדן, שינוי בקריירה, אירוע בריאותי משנה חיים או מעבר משמעותי כמו הגירה. ליקויים מביאים את השינויים הגדולים שבהם נראה שאנחנו משתנים לגמרי ויש התחלה חדשה של חיים אחרים.
 2. ליקויים יכולים להביא איתם שריפת גשרים. בזמן הליקוי ישנה הרגשה שחוצים גשר בלתי נראה, עם כל הפחד והחשש שמתלווה למעבר למקום חדש. התחושה היא שאנחנו נדחפים לאורך הגשר ואז הוא מתמוטט מאחורינו ואין לנו את האפשרות לשוב בחזרה. כמו שינוי בקריירה שבה פשוט לא מסוגלים לחזור לעשות את מה שעשינו קודם, או פרידה במערכת יחסים שגם אם נמשיך להיות בקשר עם אותו אדם, היחסים יהיו שונים לגמרי.
 3. ליקויים הם רגע שבו כאילו מכבים את האור וכשהוא נדלק מחדש רואים את המציאות בצורה אחרת. ליקויים יכולים להציף אמת לא נוחה או לא נעימה שקשורה לאנשים שקרובים אליכם.
 4. אין מקום למשא ומתן – מה שקורה בזמן ליקוי לא פתוח למשא ומתן. אם מישהו מחליט להיפרד מכם – עדיף להמשיך הלאה. אם מגיעה הודעת תשלום של קנס או משהו דומה, גם כאן, אין מקום למו"מ ועדיף לשלם ולהמשיך הלאה.
 5. מה לא לעשות? עדיף בזמן ליקוי שלא להציב אולטימטום או לעשות צעדים גדולים כמו רכישת דירה או עזיבה של מקום עבודה. ליקויים זה הזמן שבו עדיף להגיב למה שמגיע אליכם מאשר שאתם תהיו אלה שגורמים לצעדים לקרות. ועדיין, לפעמים זה בדיוק הרגע שבו אתם יודעים בברור מה הצעד הבא, או שאתם כל כך מוצפים רגשית עד שאתם פשוט לא יכולים להישאר.
ליקוי חמה

הבלתי צפוי

 1. ליקויים מביאים את הבלתי צפוי. לפעמים הם פשוט מביאים לידיעתנו אינפורמציה שהיינו מעדיפים שלא לדעת. ברגע שאנחנו כבר יודעים, אי אפשר לחזור אחורה והשינויים במערכות היחסים מתחייבים.
 2. ליקויים משנים את התוכניות: לדוגמא מי שתכנן טיול גדול בחו"ל ומקבל בשורה שמבהירה לו שהוא לא יכול לנסוע. או מישהו שקרוב אליכם מקבל עבודה בעיר אחרת או בארץ אחרת ואתם עוברים איתו.
 3. בזמן ליקויים חשוב להקשיב לכל המסרים שמגיעים אליכם – אם זה דרך רכילות, מדיה חברתית או ידיעה פנימית שצפה ועולה – מסר שמגיע בזמן ליקוי לא יעלם מעצמו וימשיך להתעקש עד שתפנימו אותו.
 4. ליקויים הם לפעמים ברכה. נכון שברגע שבו מפטרים אתכם או עוזבים אתכם אתם לא מרגישים ככה, אבל אחרי כמה שבועות כשאתם מבינים ורואים באיזה מקום תקוע הייתם ואיזה מחיר אישי ונפשי שילמתם במקומות האלה – רואים את תהליך הליקוי כברכה שבאה לשחרר אתכם.
 5. ליקויים מגלים לכם שאתם כן יכולים. לפעמים בזמן ליקוי אין לכם ברירה אלא להגיב בצורה שמפתיעה גם אתכם ואתם מגלים שאתם כן יכולים לעשות דברים שלא חשבתם שתוכלו.
 6. הבית שבו מתרחש הליקוי

ובכל זאת – איך נדע מהי ההשפעה האישית?

 1. ליקוי ביום ההולדת או ביום-יומיים שלפניו או אחריו מסמל על שנה קריטית בחיים.
 2. איך לדעת למה לצפות? אפשר לבדוק מה קרה בפעם הקודמת שהיה ליקוי באותו מקום. ליקויים חוזרים על עצמם במרווחים של 19 שנים, אז אפשר לבדוק מה קרה בפעם הקודמת שהיה ליקוי דומה.
 3. הבית במפת הלידה שבו מתרחש הליקוי מסמל את התחום בחיים האישיים שלכם שיושפע.
 4. ליקוי על פלנטה אישית במפת הלידה משפיע בתחום שעליו שולטת הפלנטה:
 • שמש: שינוי בקריירה או במשפחה, הדרמות הגדולות של החיים.
 • ירח: מערכות יחסים משפחתיות + בריאות.
 • מרקורי: בריאות, לימודים, מעבר דירה או משהו שקשור לאחים ואחיות.
 • ונוס: זוגיות וכספים.
 • מרס: הבטחון העצמי
 • יופיטר: אמונה וגישה כללית לחיים (חזרה בתשובה או חזרה בשאלה וכו') + כספים.
 • שבתאי: מקום המגורים, בריאות, וקשר עם אנשים מבוגרים.
 • נפטון: התפכחות מחלומות.
 • אוראנוס: תובנות ותודעה.
 • פלוטו: כוח הרצון.
 • אופק, IC, DC או MC – ליקוי על ציר יכול להשפיע אפילו יותר מליקוי על פלנטה. השינוי הוא בתדמית החיצונית – כמו לעבור שיימינג ברשתות חברתיות, או להפך, לקבל פרסום שלא מצפים לו. בנוסף, שינויים שקשורים לזהות או למראה חיצוני.
 1. אם הליקוי בצמידות לפלנטה אתם אלה שמושפעים ישירות, אם הליקוי נמצא מול הפלנטה (180) הליקוי בד"כ משפיע במערכות יחסים קרובות. אם הליקוי בריבוע לפלנטה (90) – ההשפעה היא עקיפה. לדוגמא, משהו קורה במשפחה של בן או בת הזוג ואתם מושפעים יחד איתם.

מתי הליקוי משפיע?

 1. בד"כ הליקוי משפיע בימים שלפניו או אחריו. לפעמים השפעת הליקוי מגיעה חודש לפני או חודש אחרי – ליקוי יכול להשפיע במולד הירח שלפני או הירח המלא שלפני או אחרי הליקוי עצמו.
 2. לפעמים באופן אישי יש את נקודת ההפעלה של הליקוי שמתרחשת כאשר אחת מהפלנטות מגיעה למעלה של הליקוי – לדוגמא, מרקורי או מרס עוברים באותה מעלת ליקוי ו"מפעילים" את ההשפעה שלו.

2 תגובות

 1. מעניין מאוד כל הליקויים..
  סקרנית לשאול שאלה-אם אני מרגישה משהו אחר ממה שנאמר בכל התחזיות.. לא ברור לי עד הסוף איך הדברים עובדים

  1. שאלה מצויינת. גם אני אחרי כל השנים האלה לא סגורה במאה אחוז למה יש כאלה שעוברים תקופה ממש קשה, אחרים עם תקופה ממש טובה וכל אלו שמבחינתם אין הבדל גדול בין החודש הזה לאחרים…. ההסברים בד"כ קשורים לתודעה. איך את מפרשת את החוויות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.