ליקוי חמה וליקוי לבנה אפריל-מאי 2022

מימי קדם התופעה של ליקויי חמה וליקויי לבנה ריתקה, הפנטה והפחידה את בני האדם שצפו בשמיים וראו את השמש או את הירח מתכסים. חלק ניכר מההיסטוריה של האסטרולוגיה בפרט וצפייה בכוכבים בכלל  התחילה עם הנסיון לעקוב אחרי תופעת הליקויים. ישנן עדויות מהאלף השלישי לפנה"ס על כך שהבבלים ידעו לחשב את צמתי הירח – מה שנקרא היום ראש וזנב דרקון – כדי לדעת מתי לצפות לליקויים. בימים ההם, השתרשה האמונה שהליקויים הם סימנים מבשרי רע, השאלה היחידה היא – רע למי?

ליקויים תמיד באים בזוגות – ליקוי חמה עם מולד הירח וליקוי לבנה עם הירח המלא. הם מתרחשים כאשר השמש נמצאת במרחק של עד 18 מעלות מציר הדרקונים (לשני הכיוונים). זה הזמן שבו הירח, השמש וכדור האץ נמצאים בקו אחד, וכך מתרחשת התופעה שבה הירח מכסה את השמש, או כדור הארץ מכסה את הירח. 

עד היום מי שעוקב אחרי ליקויים יודע לספר שיש בהם משהו בלתי מוסבר ש"טורף את הקלפים".

ראש דרקון בשור זנב דרקון בעקרב

עונת הליקויים של אביב 2022 מגיעה עם זנב הדרקון במזל עקרב וראש הדרקון במזל שור.

  • המהות של ראש הדרקון בשור של היא חיבור לאדמה ולכל השפע שהיא נותנת. מזל שור קשור קודם כל לגוף הפיזי שלנו שבלעדיו אין לנו חיים וכל הצרכים שמתלווים אליו: מזון, לבוש, מגורים. מעבר לזה וקשור לזה ישנו החיבור אל חמשת החושים וכל מה שאנחנו מעריכים: יופי, טעם טוב, ריח טוב, הרמוניות מוזיקליות, ההרגשה שמקבלים ממגע עם כל דבר שעשוי מחומר. בקיצור, מזל שור קשור לכסף – כי זו הדרך שלנו להעריך את מה שיש לנו. כשראש הדרקון נמצא במזל שור הערך של הכסף ומה שהוא מייצג משתנה. מה שהיה זול פתאום נהייה יקר, מה שהיה נחשב ליוקרתי יכול לאבד בקלות מהערך שלו.
  • זנב הדרקון בעקרב מציף טראומות שקשורות בשימוש לרעה בכוח. ישנם רבים שבזמן הזה מתמודדים עם חוויות של פוסט טראומה ותחושות של אובדן. כולנו היינו בסיטואציות שבהן הרגשנו חסרי אונים מול אווירה של ניצול כוחני או סחטנות רגשית. זו תקופה שבה מתמודדים עם השלכות של מערכות יחסים קארמטיות וכל חוויות הניצול שהתלוו אליהן. זנב הדרקון בעקרב מקשה על כולנו לסמוך על עצמנו ועל אחרים מאחר ויש לנו זכרונות של כל האכזבות שחווינו ויותר מזה, כל האכזבות שאנחנו הנחלנו לאחרים.
  • האיזון מגיע דרך הבנת ההבדל בין רוצה לצריך. את מה שרוצים לא תמיד מקבלים, אבל את מה שצריכים כן אפשר לקבל. המתנה של זנב הדרקון בעקרב היא היכולת להתמיר את הקארמה במערכות יחסים לכזו של נתינה בלי צפייה לקבל תמורה. המתנה של ראש הדרקון היא חיבור לאדמה, לשפע וליציבות האפשרית.

עונת הליקויים של אביב 2022 מגיעה בתקופה של התמודדות עם שינוי באקלים, אינפלציה וכלכלה משתנה, מלחמה באירופה, גל טרור וחוסר יציבות פוליטית שכבר התרגלנו אליה. התקופה של אפריל-מאי 2022 כאילו מזרזת ומוציאה מפרופורציה את כל הנושאים הללו. ועדיין, שינויים משמעותיים יגיעו כנראה רק עם עונת הליקויים של סתיו 2022 (אוקטובר-נובמבר 2022). כך שאפשר לראות את מה שקורה בחודש הקרוב כהכנה לקראת הטרנספורמציה של סוף השנה.

ליקוי חמה (חלקי) – 30.4.22 מעלה 10 במזל שור

את ליקוי החמה הזה לא נראה כאן בארץ ועיקר ההשפעה שלו תהיה בדרום אמריקה, באזור של צ'ילה וארגנטינה ששם יראו אותו.

חשוב להדגיש שסה"כ מפת הליקוי היא מפה חיובית, עם זוויות חיוביות בין הפלנטות, ואווירה של התקדמות ושיתוף פעולה.

 

מפת הליקוי מדגישה בעיקר את הנושא הכלכלי עם שינויים בטעם הקהל. אחרי כמה שנים של פריחת המטבעות הוירטואליים והתחלה של שוק חדש ה-NFT, מגיעה המשוכה הגדולה הראשונה לכל השוק הוירטואלי הזה. לשינוי הזה יש שני צדדים: דבר ראשון יש משהו בבני אדם שאוהבים לגעת, לממש, לראות ולהחזיק את החומר ועם כל הכבוד למספרים על צג מחשב, עדיין יש לנו את הרצון להרגיש ולחוש את מה שיש לנו. הדבר השני והמשמעותי יותר הוא התייקרויות של מוצרי יסוד ומשלוחים. העלאת הריבית הופכת את הכסף ליקר יותר ויכולה להוביל למשבר של חוסר יכולת להחזיר הלוואות שנלקחו.

השמש והירח צמודים לאוראנוס בזווית חיובית למרס: כבר יותר משנתיים שאני חופרת לכם על שינוי התודעה המתרחש, שמשנה את המרקם החברתי בו אנו חיים. הדור הצעיר שלא מוכן לקבל תכתיבים של "זקני השבט", לא מוכן לעבוד בעבודות רגילות, אבל כן מוכן לבלות שעות בהתנדבויות, דור שמבחינתו זהות מגדרית היא מקריות שניתנת לשינוי, ולא זהות שמכתיבה מה מותר ומה אסור. דור שיש לו המון חברים, אבל קשה לו עם אינטימיות. לעומתם הדור המבוגר שרוצה בכל הכוח לשמור על השליטה והכוח המוכרים להם. ליקוי החמה הזה עם הירח+שמש צמודים לאוראנוס נותנים לצעירים דחיפה שהם לא העלו בדעתם לקבל מהיקום. מי שיהיה לו קשה עם תקופת הליקוי הם אלו שנאחזים בעולם הישן ומנסים כאילו להחזיר את הגלגלים אחורה לתקופה שבה היה ברור איפה עובר הקו בין נשים לגברים, תקופה שבה היה מותר היה לנצל מיעוטים, לתקופה שבה היה ברור למי יש כוח ולמי אין.  הליקוי יראה לכל אלו שמשתמשים בכוח הישן את המגבלות של הכוח הזה, ועד כמה הוא בעצם לא משיג את המטרות שלו, אלא להפך – מפסיד גם את מה שכבר היה לו.

ונוס ויופיטר, שני המיטיבים, צמודים בדיוק ביום הליקוי וכששני אלה במזל דגים בו שניהם חזקים – הם משפיעים מאוד לטובה. הבעיה שיכולה להיות איתם זו ההגזמה. גם כאן הנושא המוביל הוא הכלכלי, והחיבור של ונוס עם יופיטר הוא בעל פוטנציאל להחזיר את הנהנתנות שכבר כמעט שכחנו ממנה. בקיצור, זו אנרגיה של בזבזנות גם אם יש לנו וגם אם אין לנו.  

פה בארץ המפתח של הליקוי הוא שבתאי שנמצא בריבוע לציר הדרקונים ומסמל את המאבק בין הדורות שמתרחש עכשיו.  שבתאי בעיקר מסמל את הנושא הכלכלי, אבל גם את הנושא הדתי. היהדות עוברת שינויים עמוקים בימים אלה ואנחנו לא מבינים את גודל ועומק השינוי כי אנחנו קרובים מדי אליהם. אנחנו פשוט חיים את השינוי הזה. המאבק הוא מאבק פנימי בתוך שלל המגזרים הדתיים השונים שנאבקים גם אחד בשני וגם בתוך עצמם.

ליקוי לבנה מלא – 16.5.22, מעלה 25 שור-עקרב

גם מפת ליקוי הלבנה היא סה"כ היא די אופטימית, עם זוויות חיוביות בין כל הפלנטות. אבל, מבחינתנו, פה בארץ, זו כבר מפה שמשפיעה חזק. הליקוי מגיע מיד אחרי יום ההולדת הלועזי של המדינה (יום הנכבה) וישפיע על מפת יום ההולדת של המדינה.  

הליקוי בצמידות לכוכב השבת אלגול, מזכיר מאוד את הליקוי שהיה ב-19.11.2021. הנושא המדובר הוא התמודדות עם עם השדים שלנו, עם השגעון המשתולל בחוץ, עם הוראות סותרות, ועם חוסר הגיון. עיקר ההשפעה היא כזו של הרס עצמי שמגיע משגעון גדלות או סתם אגו ענק.

בשנים האחרונות, ליקויים מהסוג הזה הובילו להסלמה בטחונית – כך שלצערי הרב, יש סיכוי גבוה להסלמה משמעותית בתקופה של או חודש לפני הליקוי (ערב פסח), או יום הליקוי עצמו.

lunar eclipse may 2022

השמש והירח בבתים 6 ו-12 בזמן הליקוי, ושניהם בריבוע לשבתאי. הנושא המסומל בקונפיגורציה הזו הוא המאבק הדתי. כפי שכתבתי למעלה, בימים אלו מתרחש שינוי עמוק של הדת היהודית, וכל ליקוי כזה מאיץ את תהליכי השינוי האלה עם ניסיון מצד אחד להיאחז בכוח במבנה החברתי הדתי ומצד שני הניסיון להשתחרר מהמבנים האלו. גם כאן, אני חושבת ששינוי אמיתי יגיע רק בליקויים של אוק-נוב 2022.

במפת הליקוי מרס צמוד לנפטון במזל דגים. זה שילוב שבד"כ ממוסס את מרס כך שאין לו כוח. אבל וזה אבל גדול, מי שמרגיש שהוא מאבד את הכוח שהיה לו לפעמים עושה מעשים מאוד מטופשים שגורמים להרס אדיר רק כדי לקבל קצת מהכוח שלו בחזרה.

מרקורי בתחילת הנסיגה שלו במזל תאומים מסמל את המשך חוסר האמון בתקשורת, ויותר מזה – נראה שגופי התקשורת עצמם נכנסים לסחרור שהם לא יודעים איך לצאת ממנו, ובעצם מאבדים עוד ועוד מהאמינות שלהם ומקהל הצופים או הקוראים שלהם.

ונוס צמודה לכירון מזכירה לכולנו שכוח הקנייה שלנו נמצא בירידה.

מי שיושפע ישירות מהליקוי הזה (חוץ מאיתנו) הוא כנראה צרפת ששם צפוי כאוס שלטוני – סיכוי גבוה לבחירות חוזרות ולאסונות טבע.

סוף חודש מאי יאופיין בהמשך נסיגת מרקורי במזל תאומים שישפיע מאוד על ערוצי התקשורת ויביא איתו שינוי מלמטה – מהקהל שיצביע בעיניים ובאוזניים לטובת משהו חדש ואחר. בתחילת יוני תגיע תקופה יחסית רגועה של כמה חודשים עד לסתיו.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.