תחזית אסטרולוגית לשנת תשע"ח

ראש השנה העברי ההיסטורי חל עם כניסת השמש למזל טלה ביום השוויון האביבי, עם עדויות בתנ"ך שמתייחסות לניסן כאל החודש הראשון. אי שם במהלך השנים ראש השנה היהודי זז ליום השוויון הסתווי, עם כניסת השמש למזל מאזניים, וממנו עוד קצת למולד הירח של חודש תשרי. שנה חדשה נחגגת בתרבויות רבות בצמידות לאחד מימי השוויון או ימי ההיפוך, המתבססים על חישוב של שנה לפי מיקום השמש. הבסיס של האסטרולוגיה וממנה המתימטיקה ושאר המדעים הגיע מהרצון האנושי לחבר בין שנה שמשית של  365 ורבע ימים לשנה ירחית של 354 ושלושת רבעי ימים וליצור לוח שנה אחיד שיהיה מוסכם על כלל האוכלוסייה.

שנה שמשית מתחלקת לארבע עונות שמתחילות בימי ההיפוך:

שנה

האביב מתחיל ביום השוויון האביבי (21 למרץ, כניסת השמש למזל טלה), הימים מתחילים להתארך ויש יותר שעות אור משעות חושך.

הקיץ מתחיל ביום הארוך ביותר (21 ליוני, כניסת השמש למזל סרטן) ששם הימים מתהפכים ומיום ליום שעות האור מתמעטות.

הסתיו מתחיל ביום השוויון הסתוי (ה-21 לספטמבר, כניסת השמש למזל מאזניים) שממנו יש יותר שעות חושך מאשר שעות אור ביום.

החורף מתחיל ביום הקצר ביותר (ה-21 לדצמבר, כניסת השמש למזל גדי) שממנו מתחיל להתמעט החושך, או להתגבר האור.

כיום הלוח היוליאני (תאריכים לועזיים) מתבסס רק על תנועת השמש, הוא מתחיל ב-1 לינואר, כנראה בגלל תזוזה מהתאריך המקורי של תחילת שנה ביום הקצר ביותר בשנה (ה-21 לדצמבר בימינו). הלוח המוסלמי מתבסס רק על תנועת הירח ולכן אין קשר ישיר בין עונות השנה לבין החגים שנחגגים. הלוח העברי משלב בין שניהם כדי לשמור על החגים בהתאמה לעונות השנה, על ידי הוספה של חודש מעובר (אדר ב') כל 3 שנים כדי לאזן את ההבדל בין מספר הימים בשנה הירחית למספר הימים בשנה השמשית.

בתקופה העתיקה אחד התפקידים העיקריים של האסטרולוגים היה שמירה על לוח השנה: להודיע לכולם מתי מתחיל חודש,  מתי יהיו בחודש 30 ימים או 29 ומתי להוסיף חודש מעובר. הם השאירו רעיונות לא רק לגבי חישוב הזמן אלא גם איך לקרוא את השינויים המחזוריים הללו כדי לדעת מה תביא עימה התקופה הקרובה לכל אזור גיאוגרפי. כדי לחזות את אופי התקופה המגיעה, האסטרולוגים העתיקים התבססו על רגע נתון שהוא בד"כ כניסת השמש למזל יוזמה (מזל מתהפך) שקורית באחד מימי ההיפוך. החיזוי נשען על ניתוח אסטרולוגי של הבית שבו נמצאת השמש, המצב של שליט האופק, הזוויות לירח וכו' וכו'. בנוסף, אסטרולוגים לוקחים בחשבון את אחד הדברים שהכי משפיעים על איכות הזמן שהוא ליקוי חמה או לבנה. בשנה הקרובה, אף ליקוי חמה לא יראה באזור שלנו ולכן גם לא ישפיע. רק ליקוי לבנה אחד יראה והוא יהיה ב-27 ביולי 2018. לליקוי הזה יש אופי של הפתעה, של אירוע היסטורי שאין אפשרות לדמיין אותו לפני שהוא מתרחש, וביכולתו להשפיע מאוד על דעת הקהל העולמית. הליקוי יהיה מעל כל אירופה, וחלקים גדולים של אסיה ואפריקה, כך שההשפעה שלו היא כללית ולא מקומית.

פלנטות במזלות בשנת התשע"ח:

כל ניתוח אסטרולוגי שמתייחס לכלל חייב לקחת בחשבון את האווירה הכללית שבה הוא מתרחש, וזו מסומלת על ידי הפלנטות האיטיות יותר, אלו שתנועת ההקפה שלהן את השמש לוקחת בין 12 שנים (יופיטר) ל-248 שנים (פלוטו).

פלוטו בגדיפלוטו במזל גדי שמייצג את המסורת, את העבר ואת ההישענות על שלטון חזק ואמביציוזי. מאז שפלוטו נכנס למזל גדי ראינו את מערכות השלטון עוברות תהפוכות. כרגע, כשפלוטו באמצע המזל, אנו בשלב שבו השליטים מייצגים את השלטון כפי שהיה פעם: זכרי, דורסני, נשען על אלו שמעדיפים את הסדר הישן לעומת החידושים היום יומיים שקצת מהירים לו מדי. פלוטו ישאר במזל גדי עד 2024, שאז יגיע גל השינויים הבא בסגנון של השליטים הנבחרים.

 

אוראנוסאוראנוס במזל טלה עד ליוני 2018 מייצג את הקדמה הטכנולוגית המואצת שבה אנו חיים. מיוני כשהוא יכנס לשמונה שנים במזל שור, נקבל האטה בהתקדמות הטכנולוגית לטובת חזרה לטכניקות מסורתיות יותר, כמו חקלאות מסורתית ובכלל תנועה נגד הצורך ללמוד איך להפעיל אפליקציה חדשה כל כמה חודשים.

 

נפטון בדגיםנפטון במזל דגים – מזג האוויר ממשיך להיות מאוד לא צפוי, ומראה לכולנו עד כמה אנחנו חסרי אונים מול איתני הטבע. באותו הזמן אנו רואים איך אנשים מכל העולם מתגייסים לעזרה והצלה בכל אירוע שכזה. נפטון גם אחראי על שטף המהגרים ממדינות נחשלות למדינות חזקות יותר.

שבתאי בגדישבתאי נכנס למזל הבית שלו, מזל גדי בסוף דצמבר 2017 ומראה לכולנו שהעולם לא! שייך לצעירים.

 

יופיטר בעקרביופיטר נכנס למזל עקרב באוקטובר 2017 ומזריק קצת אופטימיות לתוך תחזיות הכלכלה העולמית, בנוסף יהיו חשיפות ושינויים שקשורים לתעשיית המין.

 

 

ליקויי החמה והלבנה במזלות אריה ודלי מביאים את הנושא של החיבור בין האפשרויות הטכנולוגיות לבין האנושי שמרגיש שלוקחים לו את האנושיות לדיון ציבורי נרחב יותר.

 

תחזית אסטרולוגית לשנת תשע"ח:

 

יום השיוויון הסתווי, כניסת שמש למזל מאזניים – (סוף ספטמבר עד סוף דצמבר)

השמש בבית 4, בכניסת שמש למאזניים 2017לי זוויות. אופק תאומים עם שליט אופק (מרקורי) במזל בתולה, צמוד למרס, בריבוע לשבתאי, ובמולות לנפטון. הדגש על בית 4 מראה על מלחמות פנימיות, בעיקר מילוליות, עם הרבה מאוד בלבול לגבי מי הטוב ומי הרע. סוג של טשטוש גבולות בין ימין לבין שמאל שעיקר המאבק הוא בעצם בין דור ישן לבין דור חדש. הזווית של מרקורי לשבתאי מראה על כעס גדול של האוכלוסייה המבוגרת ו/או המסורתית בחברה על היחס שהיא מקבלת.

הירח שמייצג את העם נמצא בבית 5 במזל עקרב גם ללא זוויות משמעותיות (צמידות מחוץ למזל עם יופיטר מראה על שגשוג ותחושה של בטחון), ומראה על עניין בדרמות טלוויזיוניות כאלו ואחרות (אולי עוד שערוריות מין), עיסוק בהנאות, גידול ילדים. בקיצור זו לא מפה שמבשרת על שינוי משמעותי.

 

היום הקצר ביותר, כניסת שמש למזל גדי – (סוף דצמבר עד סוף מרץ)

כניסת שמש לגדי 2017השמש צמודה לשבתאי, בבית 6, המקום בו היא יחסית חלשה וזה מראה על חולשה כללית של השלטון לעומת הממסד הישן, האוכלוסיה המבוגרת לוקחת את היוזמה לידיה. הירח שהוא שליט האופק במזל דלי בבית 7 מסמל את העם שמרגיש שהוא כלי משחק של אחרים ושנמאס לו והוא מוכן לנסות כל דבר חדש. הירח בריבוע למרס מראה על סוג של מלחמה. גם הדור הישן וגם הדור החדש לא ממש חזקים, והדור החדש מפולג בתוך עצמו, כך שיש יתרון קטן לדור הישן. הנושא של חוק ומשפט חזק מאוד בתקופה הזו.

 

יום השיוויון האביבי, כניסת שמש למזל טלה – (סוף מרץ עד סוף יוני)

כניסת שמש לטלה 2018השמש בבית 6, עדיין מראה על שלטון חלש, עכשיו כבר בריבוע לשבתאי ומרס. סוג של מאבק על השארות השלטון כפי שהוא, עדיין במאבקים פנימיים בין הדור הישן לדור החדש, כשעכשיו המאבקים הם בתוך הדור הישן, והיתרון עובר לדור החדש. הירח בשור מראה על אוכלוסיה במצב טוב סה"כ. הנושא שהכי מעניין את כולם הוא נושא הכלכלה בתקופה הזו, עם תחושה של שגשוג, ושיש מקום לשגשג יותר.

 

היום הארוך ביותר כניסת שמש למזל סרטן – (סוף יוני עד סוף ספטמבר)

כניסת שמש לסרטן 2018עכשיו השמש כבר במולות לשבתאי והשלטון (שהשתנה קצת בינתיים?) מוצא את עצמו נאבק בדור הישן ובמסורת. העם שמיוצג על ידי הירח במאזניים בבית 1 מרגיש אופטימיות, במיוחד עם הזווית המשושה לונוס, שליטת האופק בבית 11 באריה שמייצגת שגשוג ושמחת חיים.

 

 

תחזית לשנת תשע"ח לפי מזלות:

ועכשיו למשימה הקשה מכולן, תחזית שנתית לפי מזלות. זה די בלתי אפשרי לתת תחזית שתקלע בדיוק למה יעבור עליכם באופן אישי בשנה הקרובה, ומתי בדיוק זה יקרה, פשוט כי לכל מפת לידה יש נקודות הפעלה שונות שברובן בכלל לא קשורות למזל שלכם. הדוגמאות שנתתי למעלה לפרשנויות של מפות מבוססות יותר על השעה ועל מזל האופק מאשר על השמש במזל טלה או במזל סרטן. את השבועות הטובים יותר או פחות תמצאו בתחזית השבועית של כל שבוע, ולכן להלן סקירה כללית של האווירה שתהיה לכל מזל:
טלהמזל טלה: בסתיו אתם בתחושה שנעלמים לכם קצת הכוחות, אבל בחורף ובאביב אתם מלאי אנרגיה, עם מוטיבציה והתלהבות. בקיץ תגלו שאתם רוצים להוריד קצת את הקצב ומחפשים לחזור למשהו שתקראו לו "שפוי יותר".

שורמזל שור: הסתיו הוא תקופה יחסית קלה עבורכם, תחושה שאתם במקום שבו אתם מסתדרים טוב. בחורף אתם מרגישים שאתם קצת נעלמים, ושאתם מזדהים עם ערכי הדור הישן. באביב אתם מתעוררים להבנה שיש לכם יכולת להשפיע ובקיץ אתם קצת מפתיעים את עצמכם.

 

תאומיםמזל תאומים: השנה נסיגות מרקורי מתרחשות במזלות האש: נסיגה בקשת בדצמבר, נסיגה בטלה במרץ, ונסיגה באריה באוגוסט. שנה עם דגש על מזלות האש מוציאה מכם את הצד שאוהב את החיים, מוכן לקחת סיכונים העיקר שלא יהיה משעמם, והכי חשוב שתהיה לכם תקווה לעתיד. ככל שהשנה מתקדמת כך העולם קצת יאט את הקצב, בזמן שאתם תגבירו אותו ותגלו שאתם פחות מחכים לקבל הסכמה או שיתוף פעולה משנים קודמות וממשיכים בשלכם.

 

סרטןמזל סרטן: שנה שבה אתם בתחושה שאתם חייבים לגשר בין העולם שבו גדלתם לעולם שבו גדלים הילדים שלכם, ושאתם במאבק לשמר משהו מהערכים שחונכתם עליהם, גם אם הם לא נחשבים למודרניים מספיק. במקביל, אתם מצד אחד מבינים שהתפוצצות האוכלוסין משפיעה על כולנו ברבדים שונים וככל שיש יותר אנשים אתם חווים יותר ניכור מאשר קרבה, מה שגורם לכם לנסות לחפש דרכים ישנות רלוונטיות להיום לייצר קרבה אנושית.

אריהמזל אריה: שנה של ליקויים במזל שלכם ורבים מכם משנים כיוון בלי תכנון מוקדם, ולמקום שבכלל לא חשבתם אי פעם שיתאים לכם. התחושה היא שאתם נאבקים על למצוא את המקום הנכון לכם למי שאתם עכשיו. בכל תחילת עונה תמצאו את עצמכם מתעמתים מול בוסים, הורים או בני זוג שלא מבינים את הבחירות שלכם, וגם אם כן, הם מעדיפים שתלכו על בטוח…..

 

בתולהמזל בתולה: נסיגות מרקורי במזלות האש שולחים רבים מכם להסכים לנסות לצאת מהמשבצת בה אתם נמצאים, להסכים לחוויות חדשות וסה"כ קצת יותר אומץ מבד"כ. שנה שבה אתם ממשיכים להתקדם בקצב מהיר יחסית עם החידושים והשדרוגים וקצת מתאכזבים כשאתם מבינים שאחרים לא רוצים לעמוד בקצב המהיר שלכם.

מאזנייםמזל מאזניים: במהלך הסתיו אתם בתחושה של תנופה, בחורף, התחושה היא של ירידה בקצב וקצת שאלות לעצמכם האם מה שאתם נותנים שווה את מה שאתם מקבלים. באביב כבר קל לכם יותר עם עצמכם ועם החיים ובקיץ אתם יותר שקולים, זהירים ומעדיפים להישען על ניסיון העבר, מאשר לצאת להרפתקאות חדשות.

עקרבמזל עקרב: זו השנה שבה יופיטר נמצא במזל שלכם. תזכרו מה היה בשנת 2006, או בשנת 1994 כדי לקבל רעיון על איך תהיה השנה הזו. היא אמורה להביא איתה הזדמנויות לגדילה, פריון והצלחה.

 

קשתמזל קשת: שבתאי יוצא מהמזל שלכם ורובכם חשים הקלה לעומת השנתיים האחרונות. זו שנה שבה תוכלו ליישם את הבגרות שקיבלתם בשנתיים האחרונות, עם ראייה קצת יותר מפוכחת על החיים. שנה עם סיכוי גבוה למערכות יחסים סוערות ויצריות.

 

גדימזל גדי: שבתאי, השליט של המזל שלכם בא לביקור של שנתיים וחצי (פעם אחרונה היתה ב:1988-90). התחושה העיקרית היא שהחיים מראים לכם מהי קארמה (קארמה יכולה להיות גם טובה). יהיה בלתי אפשרי לברוח מלקחת אחריות.

 

דלימזל דלי: שנה שבה אתם נמצאים ביותר חוסר ודאות מאשר בד"כ לגבי מה הכיוון שלכם. עד האביב אתם ממשיכים לדחוף חזק קדימה והצידה בדומה לשנה שעברה, אבל לקראת הקיץ תגלו שאתם מעדיפים להתמקד יותר במשהו אחד ולהעמיק איתו, ומוותרים על המרדף אחרי דברים חדשים.

 

דגיםמזל דגים: שנה שבה רוב הפלנטות האיטיות בזוויות טובות למזל שלכם, ואתם בתחושה שאתם יכולים לקבל עזרה מהעולם ושיש לכם מזל ואתם יודעים את זה. שנה עם אווירה זורמת וקצת קלה יותר משנה שעברה, ועם מערכות יחסים ש"הופכות" אתכם.

 

שנה טובה ומבורכת

 

 

2 מחשבות על “תחזית אסטרולוגית לשנת תשע"ח”

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.