תחזית אסטרולוגית לשנת תשפ"א

תחזית שנתית

לפני הכל, התחזית הזו היא הפרשנות האישית שלי, מעין, למפות אסטרולוגיות שונות. כשאתם קוראים זכרו, אסטרולוגים שונים מפרשים אחרת, וזוהי דעתי האישית וכך מומלץ לכם להתייחס אל כל התחזיות שלי.

האירועים האסטרולוגיים הבולטים של השנה הם

 1. נסיגת מרס בחודשים ספטמבר עד תחילת נובמבר.
 2. צמידות יופיטר ושבתאי במעלה הראשונה של מזל דלי בדצמבר-ינואר.
 3. ראש הדרקון בתאומים, זנב הדרקון בקשת – מה שמיוחד בשנה הקרובה הוא שמתוך ארבעת הליקויים (כל שנה יש שני ליקויי חמה ושני ליקויי לבנה, לפחות), אף לא אחד מהם יתרחש מעל האזור שלנו, ולכן ישפיע לא במישרין.  

השנה מתחילה עם מקבץ הכוכבים במזל גדי שמסמל את הנושא השלטוני. עד כמה הממשלה יכולה לשלוט, עד כמה היא לא – וזו שאלה שנשאלת בכל העולם. בחודשים הראשונים של השנה  (עד תחילת דצמבר) אלו יהיו הנושאים המובילים. המשבר הבריאותי רק חושף את הנושא של ציות עיוור מול לעשות מה שרוצים. חושף בעיקר איך שלטון, ולא משנה איפה, נשען על הסכמה רחבה שנלקחת כמובן מאליו.

בדצמבר – ינואר שבתאי ויופיטר עוברים למזל דלי. הדבר הראשון הוא שמפלס החרדה יורד. יחד איתו גם הציות העיוור להוראות של דמויות סמכותיות. זה רלוונטי גם ברמה המדינית הרחבה, אבל הרבה יותר מזה, הצייתנות כבר לא מובנת מאליה במקומות עבודה, במוסדות לימוד, בגופים דתיים כאלו ואחרים. בעיקר, השינוי יגיע מלמטה, מהמשפחות בהן הציות לדמויות פטריארכליות ומטריארכליות הוא כרגע אוטומטי. אצלן יהיה השינוי הגדול כשבערך 1 לחמישה (20%) לא יסכימו לציית יותר ויצאו כנגד המסורת, ונגד הרעיון שהם קודם כל חייבים לציית למשפחה ורק אז לציווי הפנימי. התנועה הזו מתחילה בחורף ונמשכת לתוך השנים הקרובות. היא איטית, וטוב שכך, כי השינוי שהיא מביאה הוא רחב ומקיף כל כך שהוא משנה את החברה לגמרי (אבל לאט).

לקראת האביב מגיעה רוח חדשה, או יותר נכון, האווירה שהיתה לפני שנת 2020. זה לא יהיה אותו הדבר בדיוק, אבל גם לא עד כדי כך שונה. הקיץ מביא איתו פיזור של אנרגיה לכל הכיוונים, כך שכנראה שיש יותר חופש וכל אחד עושה את הבחירות של עצמו. סיכוי שהשחקן המרכזי יהיה מזג האוויר והדיון על האקלים.

תחזית אסטרולוגית כללית לשנת התשפ"א:

סתיו: תשרי עד כסלו (סוף ספטמבר עד סוף דצמבר 2020)

תקופה שבה כלפי חוץ יש אחדות, אבל מתחת לפני השטח הפירוק למגזרים ממשיך וגובר, יותר ויותר סמכויות עוברות לרשויות מקומיות (לא רק בארץ, בכל העולם). הנושא המוביל הוא אמון ואמונה. עם תחילת התקופה כבר אין מי שיש לו אמון במערכות השלטון, עד סוף התקופה גם המערכת הכלכלית עליה נשען השלטון תאבד הרבה מהאמון שנותנים בה (שוב, בכל העולם ולא רק פה). מעל פני השטח הנושא המוביל הוא הנושא הכלכלי, ויכוחים בלתי פוסקים על חלוקת המשאבים, מי קובע לאן הם יחולקו ומהם המשאבים האלו מלכתחילה. יש סיכוי לנסיון של התערבויות ממשלתיות בבורסות השונות ובזירות המסחר השונות, עם ניסיון לאכוף פיקוח נוקשה יותר על המהלכים השונים. ההתערבויות האלו כנראה שישיגו את התוצאה ההפוכה מאשר זו שאליה התכוונו. מתחת לפני השטח הנושא המוביל הוא אמונה. האמונה הפשוטה של יחידים שמשתנה מיום ליום ובצורה בלתי נשלטת ובלתי מבוקרת. גם כאן, כל ניסיון להפעיל כוח מצד אחד, או שכנוע מצד שני – רק יוביל לתוצאה ההפוכה. הרוב הגדול פשוט מחליפים אמונה אחת באחרת. הכיוון הוא של יותר חופש אישי להחלטות שנוגעות לעצמם, פחות התחשבות ב"מה יגידו".

חורף: טבת – אדר (סוף דצמבר עד סוף מרץ 2021)

התקופה הכי סוערת של השנה. המתח בשיאו וכל הכאוס הפוליטי של השנים האחרונות יוצא החוצה, בכוח. תקופה לא קלה שבה יש סיכוי שיהיו כאלו שינסו לקחת את החוק לידיים, אחרים שיעמדו מולם. יהיה כמעט בלתי אפשרי לא לקחת צד ולהצטרף אליו. יהיה קשה להבחין בין שני צדדים, כי מדובר בכמה וכמה קבוצות שונות שנלחמות אחת בשניה. שבתאי ויופיטר בתחילת מזל דלי (בריבוע לאוראנוס) נותנים אווירה של מרד נגד הישן, אבל בשלב הזה עדיין לא נותנים כיוון ברור לגבי מה כן. ישנם רבים שלא רוצים לחזור למה שהיה, או שיודעים שזה בלתי אפשרי, אבל גם לא יודעים לאן הלאה. חלק מהאנשים נאחזים עדיין בזהויות הישנות שלהם, אחרים מתהפכים ומשנים את עמדתם לחלוטין. לכולם יש מה להגיד וכולם אומרים את זה. תחושה של ישן מול חדש, אבל גם חדש מול חדש אחר, וישן מול ישן אחר.

פלוטו במעבר על הצירים של מפת הלידה של המדינה – ויכול להביא עימו משבר עמוק – שגם אותו נצלח.

אביב: ניסן – סיון (סוף אפריל עד סוף יוני 2021)

תקופה של תקווה חדשה. השינוי שמגיע עם התהליכים של חודשי החורף מעלה דמות נשית למקום גבוה של לקיחת המושכות בידיים, ובעוד ועוד מקומות נשים מקבלות את ההובלה ונותנות טון קצת חדש ואחר להתרחשויות הרגילות. מבחינה כלכלית יש התאוששות. תקופה של שינוי שבה כל אלו שחיכו לרגע המתאים, עושים את השינויים הפרטיים והאישיים שלהם. לקראת יוני הנושא של שליטה טכנולוגית מקבל הרבה תשומת לב, כשהכשלים וההסתמכות העיוורת על טכנולוגיה מתחילה להתברר, מצד שני יש סיכוי לקפיצות טכנולוגיות שעוד יותר משנות את החיים. סה"כ יש תחושה של מגמה כללית של תנועה והתקדמות.

קיץ: תמוז – אלול (סוף יוני עד סוף ספטמבר 2021)

תקופה בלי אף כיוון ברור. יש סיכוי שמזג האוויר יהיה הנושא המרכזי. חוץ מזה יש אנרגיה של פיזור מה שכנראה מרמז על זה שבקיץ הבא חו"ל חוזר להיות הנורמה. עוד נושאים שיעסיקו, אם בכלל הכותרות יענינו מישהו, יהיו ספורט ובסלבריטאים. תקופה שבה יש עוד ירידה במפלס החרדה שליווה אותנו כל כך הרבה זמן. קשה לתת תחזית גורפת בגלל הפיזור גבוה של האנרגיה לכל הכיוונים, כך שמצד אחד הכל אפשרי, מצד שני מאוד קשה לייצר משהו שדורש שיתוף פעולה נרחב. גם מבחינה כלכלית יש כמה מגמות סותרות, חלק חיוביות מאוד, אחרות לא. כנראה שגם כאן, מגמת הפיזור היא שחלקים ירוויחו, אחרים יפסידו וסה"כ השווקים יראו למשקיעים ולעסקים איזה סקטורים חייבים להשתנות, ואיזה לא.

תחזית לשנת תשע"ח לפי מזלות:

מזל טלהמזל טלה:

השנה מתחילה עם נסיגת מרס במזל שלכם ואתם בתחושה של חוסר אנרגטי, ולא מוצאים את עצמכם. האנרגיה חוזרת אליכם באמצע נובמבר, ואז אי אפשר לעצור אתכם. התלהבות מחודשת לחיים, למאבק, לאהבה למשהו ששווה להילחם בשבילו או להשקיע בו את הנשמה מלווה אתכם לאורך החורף. לקראת האביב ופסח אתם קצת נרגעים ובקיץ קצת מתפזרים. אלו מכם שנולדו בין ה-12 ל-16 באפריל עוברים השנה תהפוכות עמוקות כמעט בכל תחומי החיים.

מזל שורמזל שור:

השנה מתחילה עם אווירה שבה אתם רבים מכם כמהים לעשות שינוי, אבל מחכים איתו. בינתיים אתם מגלים שקודם כל אתם חייבים להתחיל מבפנים, מהמשפחה שלכם, ושם למצוא דרך לשיתוף פעולה שלא מבוסס על איומים ופחד. גם אלו מכם שבטוחים במערכות היחסים שלכם, יגלו שיש מקום לשפר את התקשורת השיוויונית. מדובר במערכות יחסים גם זוגיות, אבל גם עם המשפחה המורחבת, חברים וקולגות. בחורף אתם נסחפים לתוך הגל הכללי של המאבקים השונים, אבל לקראת מרץ כבר נמאס לכם פשוט להיסחף, ואתם מתחילים להתרכז בצעדים הבאים של עצמכם באופן אישי, מה שתיישמו באביב ובקיץ.  אלו מכם שנולדו בין ה-27 לאפריל עד ה-5 למאי מתמודדים עם הפתעות לא צפויות שמחייבות אותם לעשות דברים חדשים.

מזל תאומיםמזל תאומים:

השנה מתחילה עם אותו הבלבול שאפיין את שנה שעברה, כשנסיגת מרקורי במזל עקרב באוקטובר מעצימה בעיקר את החרדה הכלכלית שלכם. לקראת ינואר האווירה משתנה, ונהיה לכם קל הרבה יותר. התחושה היא שיש לכם יותר בהירות וכיוון ממה שהיה כבר זמן רב. רבים מכם מגלים שאתם קצת מתגעגעים לשקט שהיה בימי הסגרים, ומעטים מכם גם ידעו איך להכניס יותר שקט לחיים שלכם בעצמכם. רבים מכם יישמו את השינויים רק ביולי הבא אחרי סיום נסיגת מרקורי במזל שלכם. כל השנה עם ראש הדרקון במזל שלכם תהיה תחושה שאתם יכולים לצמוח יותר, בעיקר מבחינה רוחנית. אלו מכם שנולדו בין ה- 7 ליוני עד ה-14 ביוני נשארים עם סימני השאלה, רגישות גבוהה, ותחושת הבלבול עד לסוף השנה.

מזל סרטןמזל סרטן:

שנה לא פשוטה לרבים מכם. חוסר הוודאות והחיים מהיום למחר לא פשוטים לרובכם. האווירה הכללית של רוב השנה הזו היא לא מה שאתם מעדיפים ומחבבים. אצל רבים מכם המשפחה פתאום משתנה, עם פחות כבוד למסורת שאתם מאמינים בה. חלקכם ידעו איך למצוא את הדרך לאווירה חדשה, אחרים יתעקשו בכוח לשמור על המנהגים שתמיד היו. לקראת הקיץ כבר תחושו הקלה ורמת החרדה (והעלבון) ירדו קצת. במהלך הקיץ האווירה כבר קרובה יותר לכזו שבה אתם מרגישים בנוח. אלו מכם שנולדו בין ה-15 ליולי עד ה-19 ליולי יתמודדו עם שינויים עמוקים שקשורים או למשפחה או לבריאות.

מזל אריהמזל אריה:

יחסית למזלות אחרים, בשנה הזו רבים מכם ימצאו את הדרך להתאים את עצמכם למציאות המשתנה, כל אחד ואחת מכם בדרך שלו או שלה. רבים מכם שנעלמו קצת בשנתיים האחרונות ימצאו את הדרך לייצר תקשורת חדשה עם הסביבה. רבים מכם גם יתעניינו באקולוגיה יותר ממקודם, אחרים בקשרי גוף-נפש. יש סיכוי שתקחו על עצמכם לעשות שינויים קטנים (מרצון חופשי ואישי) כדי לעזור לסביבה, או שתתחילו לתרגל בצורה רצינית יותר את השיטה שלכם לשיפור הבריאות הנפשית והפיזית. אלו מכם שנולדו  בין  ה-30 ליולי עד ה-7 לאוגוסט יתמודדו עם שינוי אצל מישהו שקרוב אליכם עד כדי שזה משפיע עליכם מאוד.

מזל בתולהמזל בתולה:

שנה שמתחילה עם הרבה דאגות ותחושה של לחץ, כאילו הכל נופל עליכם ואתם אלה שאמורים להציל אנשים אחרים מעצמם. היכולת שלכם להסתגל למציאות משתנה יחסית מהר יחד עם חוש ההומור שלכם ממשיך להיות הדרך להתמודדות עם חוסר ההגיון שאתם רואים בכל מקום. מינואר נהייה קל יותר, אתם בתחושה שאתם קצת משתחררים מעול כבד, ויש לכם יותר פנאי ללמוד ולהעמיק במה שמעניין אתכם, עם פחות דאגות שמפריעות יותר מדי. אלו מכם שנולדו בין ה-3 ל-7 בספטמבר יחוו תקופות של חולשה במהלך השנה, עם בלבול שאינו אופייני לכם.

מזל מאזנייםמזל מאזניים:

האווירה של הפיזור ששאר המזלות ירגישו רק בקיץ, תתחיל אצלכם כבר מתחילת השנה. זנה שבה תהיו עסוקים ומעורבים בכל כך הרבה תחומים, רעיונות, מיזמים, ארגונים, התנדבות, משפחה ועוד כמה דברים בין לבין. במשך רוב השנה תרגישו שאתם נאבקים למען מטרה צודקת, או משהו שחשוב לכם מאוד, וכל פעם תופתעו מחדש מהתגובה הצוננת של אלו שפחות אכפת להם. לקראת הקיץ כשאחרים יתפזרו, אתם להפך, תתחילו להתמקד במה שחשוב לכם וילווה אתכם לתוך השנה הבאה. או מכם שנולדו בין ה-16 לאוקטובר עד ה-20 לאוקטובר יחוו שינויים עמוקים במערכות היחסים הקרובות.

מזל עקרבמזל עקרב:

השנה מתחילה עם נסיגת מרס, ואתם בתחושה של חולשה שמתעצמת בזמן נסיגת מרקורי במזל שלכם באוקטובר. ימי ההולדת מסמלים לכם התחלה חדשה ואתם נטענים מחדש בכוחות וברצון להשפיע בדרככם על הסביבה שלכם. שנה שבה חלק מכם ממשיכים את המגמה של שנה שעברה ומתראים עם פחות אנשים, הפעם מבחירה. בהמשך השנה רבים מכם מוצאים את עצמכם מעורבים יותר בארגונים שונים, נלחמים למען מטרות שאתם מאמינים בהן. אלו מכם שנולדו בין ה-30 לאוקטובר עד ה- 7 לנובמבר יחוו שינויים שנגרמים שלא ביוזמתם, אבל עדיין מחייבים תגובה. השינוי יכול להיות קשור למערכות יחסים קרובות.

.

מזל קשתמזל קשת:

גם אצלכם השנה מתחלקת לשתיים: עד ינואר אתם רציניים, עם תחושה שכל מה שאתם עושים הוא רק כדי להישאר במקום. מינואר נהיה קל יותר, וההזדמנויות מגיעות אליכם שוב. במשך כל השנה עם זנב הדרקון במזל שלכם ישנה תחושה שהרבה דברים שהאמנתם בהם מוכיחים את עצמם כלא רלוונטיים יותר. רבים מכם מפסיקים להילחם על הצד שלכם ולא מנסים לשכנע יותר אחרים שיחשבו כמוכם, או יצטרפו אליכם. אצל רבים מכם הקשר עם הרבה אנשים שקורבים אליכם ניתק במהלך השנה שעברה, וסיכוי גבוה שלא תעשו מאמצים לחידוש הקשרים הללו. תעדיפו יותר זמן עם עצמכם. אלו מכם שנולדו בין ה-11 עד ה-15 בדצמבר יחוו השנה סוג של הסתגרות למען צמיחה רוחנית.

מזל גדימזל גדי:

השנתיים האחרונות היו מאתגרות במיוחד, עם תחושה סיזיפית שכל יום אתם מגלגלים את האבן, רק כדי לראות אותה נופלת שוב ושוב. השנה האחרונה במיוחד הביאה איתה מצד אחד את הרצון לפרוץ גבולות ולצאת לדרך חדשה, ובאותו הזמן מחוייבויות ומגבלות שכאילו עצרו אתכם במקום. האנרגיה הזו משתנה בינואר עם תחושה אדירה של הקלה וכאילו יורד לכם משא כבד מהכתפיים. בחצי השני של השנה אתם מרשים לעצמכם להרגע קצת, ואפילו קצת מרגישים ירידה בשאפתנות האופיינית לכם. אלו מכם שנולדו בין ה-13 עד ה-17 בינואר ימשיכו לעבור שינויים מטלטלים גם השנה.

מזל דלימזל דלי:

שנה משמעותית אצל כולכם. מינואר שבתאי ויופיטר נכנסים למזל שלכם. האחד מביא עימו הזדמנויות לצמיחה, השני מביא עימו מחוייבויות, מגבלות וכובד. שניהם ביחד מכניסים אתכם למסלול חדש שבו אתם חייבים להוכיח את עצמכם – קודם כל לעצמכם. שנה שבה אי אפשר לתת תירוצים, רק תוצאות. שנה שבה אפשר להתבגר מאוד ולגלות מחדש את עצמכם. כמעט כל השנה יש דגש גבוה על מזל דלי ואתם תרגישו לחץ אנרגטי שאתם לא רגילים אליו מהשנים האחרונות. התקופה המעניינת היא בפברואר עם נסיגת מרקורי במזל שלכם שאז תגלו מהם הדברים שמעכבים אתכם ואולי גם תצליחו לשחרר אותם. אלו מכם שנולדו בין ה-26 לינואר עד ה-5 לפברואר יגלו שהם נדחפים להתחלה חדשה.

מזל דגיםמזל דגים:

שנה שבה אתם בתחושה כללית של פיזור, שאתם לא מצליחים למצוא משהו אחד להתמקד בו ואתם חייבים לעשות כמה דברים שונים במקביל. התקופה של האביב והקיץ מביאה איתה אווירה מאוד דומה למה שאתם רגילים אליו. תחילת השנה, במיוחד הסתיו והחורף יהיו דומים אלו מכם שזקוקים לזמן בין פעילות לפעילות יהיו יותר עייפים השנה, אלו מכם שלהפך, ממלאים את הזמן לגמרי, אלו מכם שנולדו בין ה-9 ל-14 במרץ ירגישו צורך להתחברות רוחנית מחודשת עם עצמכם ויתעניינו יותר ויותר ביחסי גוף-נפש ותודעה.

מאחלת שנה טובה ומבורכת

3 מחשבות על “תחזית אסטרולוגית לשנת תשפ"א”

  • הי,

   אין לי מושג למה הכוונה ב"כוכבית".
   נפטון ולילית, שניהם מחברים אותנו אל משהו שהוא גדול מאיתנו. המיקום שלהם על פי מזל ובית מספר על המקום בו אתה מתחבר אל המכלול הגדול יותר.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.