נרום שמייםקודת רום השמיים (MC), הנקודה הגבוהה ביותר בהורוסקופ, מספרת הרבה מאוד על הקריירה של האדם, על המוניטין שיש לו. ה-MC ובית 10מסמלים את הקריירה, את המטרות ארוכות הטווח, מפעל החיים, והסטטוס שנרכש בעולם, לחיוב ולשלילה.

כדי להבין בדיוק למה הכוונה במילה סטטוס, הנה דוגמא:

אתם רוצים לשדך בין בחור שאתם מכירים לבת של השכנה ואתם מתארים את הבחור: אתם מתחילים עם כל מה שיש לו שם בנקודת רום השמיים: איזו קריירה יש לו, תארים אם יש לו, מאיזו משפחה הוא מגיע… ומשם אתם עוברים לתאר את האופק שלו כשאתם מספרים איך הוא נראה ואיזה רושם הוא משאיר. כשאתם מתארים את ה"טיפוס" שהוא, אתם בד"כ מתארים כבר את שליט האופק.

כדי להבין את החישוב האסטרונומי של הנקודה, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר על שיטות הבתים באסטרולוגיה.

רום שמיים וקריירה:

המזל שנמצא בנקודת רום השמיים ייתן לנו חלק מהתמונה לגבי המקצוע שבו האדם יבחר, חלק נוסף מגיע משליט רום השמיים שעל פי בית ומזל נותן יכולות מקצועיות ספציפיות, או כישורים שיכולים בקלות להפוך לקריירה. השפעה חזקה מאוד יש לפלנטות שצמודות לרום השמיים, במידה ויש כאלו, (צמודות גם מכיוון בית 9), והדינאמיקה של הנושא של קריירה מתגלה עם הזוויות שיש לפלנטות אחרות עם הציר הזה.

מה שמייחד את בית 10 הוא שאנשים שאצלם יש דגש על הבית הזה הם אכן קרייריסטים מאוד, אבל ברוב המקרים הפוקוס שלהם הוא לא על הכסף, בטח לא כמו אנשי בית 2, וגם לא מתעניינים בעבודה למען העבודה עצמה שזו ממלכתו של בית 6. הכסף מעניין אותם יותר כסמל סטטוס, מעמד ושליטה. אלו אנשים שרוצים לעשות משהו בעל משמעות בעולם, ומעוניינים בהכרה, מוניטין, יותר מכל דבר אחר.

לאנשים בעלי רום שמיים חזק או בולט יש השפעה שחורגת מתחום הסביבה הקרובה שלהם. זה יכול להיות מנהל מפעל שלוקח החלטות שמשפיעות על רבים שהוא לעולם לא יפגוש, זה יכול להיות אמן שמשפיע על רבים מאוד דרך מילותיו, הרבה לפעמים מדובר בפקיד ציבורי בכיר שההחלטות שלו משפיעות על חלק מהאוכלוסיה, אלו אנשים שכותבים עליהם בעיתונים, ויש להם מוניטין. כפי שאמרנו מוניטין לא חייב להיות מוניטין טוב.

באופן אישי, בית 10 הוא מה שכתוב בקורות החיים שלכם. כמעט ולא נאמרת מילה (אמיתית) על האיכויות האישיות, גם לא מדברים על מראה חיצוני, מדברים רק על התפקידים שמלאתם והניסיון שצברתם. קריירה היא דבר שנבנה, ורום השמיים היא נקודה שאותה בונים במהלך החיים האלה. זהו אחד המקומות היחידים שקשורים יותר לחיים האלה מאשר לחיים קודמים במפת הלידה (יחד עם האופק), ומכאן שנקודת רום השמיים היא דבר שאפשר לבנות אותו לאורך זמן.

איך?  בבית 10 מוציאים לפועל את הניסיון שנרכש לאורך החיים, זהו בית שדורש תעודות: הסמכות מקצועיות, הוכחות לכישורים, ואם אין את אלו, אז קשרים טובים (דרך המשפחה) גם יכולים לעזור. בכל מקרה מדובר כאן על בניה איטית שקורית מעצמה לאורך שנים על גבי שנים. לפעמים יש קשרים טובים,לפעמים יש כישרון, תמיד יש נוכחות.

 

המוניטין המשפחתי

רום שמיים כחלק מהציר של בתים 4 ו-10 מראה על שם משפחה ידוע. יכול להיות שמישהו במשפחה עשה לעצמו שם מקצועי וזכה לפרסום וילדיו נשפטים על פי ההישגים שלו, וצריכים להוכיח את עצמם יותר מאחרים. יכול להיות שלמשפחה יש שם ידוע לשמצה שגם זו התמודדות קשה מאוד לבני המשפחה האחרים שמנסים לחיות חיים רגילים.

יכול להיות גם שמדובר במשפחה שיש אצלה דגש חזק מאוד על המשפחה כערך עליון, אבל כבוד המשפחה הוא ערך עליון עוד יותר.

אלו אנשים שיש להם נוכחות כבר מגיל צעיר, כזו שגורמת לאחרים לפנות אליהם להנהגה, לעצה, להובלה. לא תמיד הם מסוגלים בגיל צעיר להתמודד עם הדרישה הזו, שמגיעה כבר מהבית, כבר מגיל צעיר, הורים שמזהים שיש משהו בילד הזה ומפתחים ציפיות. לפעמים הילד עצמו יודע שיש בו משהו מיוחד ומצפה מעצמו להרבה מאוד, לא משנה מאיפה זה מתחיל, העובדה היא שיש שאיפות ויש ציפיות גבוהות.

אסטרולוגיה קריירההשפעת הפלנטות בצמידות לרום שמיים:

פלנטה שצמודה לרום השמיים עד 8 מעלות משני הכיוונים (גם מבית 9, גם מבית 10) מעלה מאוד את הסיכוי שהשם של האדם יהפוך למותג. הרבה מאוד שחקני קולנוע הם בעלי פלנטה אחת או יותר שצמודה לרום השמיים, כמו גם תעשיינים מובילים, מדענים, ספורטאים, פוליטיקאים, אמנים וכל האנשים ששמם יוצא לפניהם בקשר למקצוע שלהם, לפעמים גם ממשיכים להיזכר הרבה לאחר מותם.

כאשר יש פלנטות בצמידות לרום שמיים בשילוב עם פלנטות ליד האופק (בד"כ בריבוע ל-MC) אלו אנשים שפשוט הולכים בדרכם שלהם, לא עוצרים לשאול אחרים מה הם חושבים, לא מנסים למצוא חן, אלא פשוט רוקדים למוזיקה של עצמם בלבד. גם אם מנסים להתאים את עצמם לנסיבות, הם לא מצליחים. לפעמים הנסיבות מתאימות לכישרון שלהם ואז הם אלו שמצליחים ומתפרסמים בגדול. לפעמים הנסיבות לא מתאימות ואז הם אלו שנחשבים על ידי כל מי שמכיר אותם לכישלון, כי איך אפשר עם כל כך הרבה כישרון ויכולת לא להצליח?

 

 

חוק ומוסר:

מאחר ואלו אנשים שמגיעים לעמדות השפעה, השאלה איך הם מנצלים את מעמדם היא שאלה שהופכת להיות מהותית לא רק אצלנו במדינה, אלא בהרבה מאוד מדינות נוספות ברחבי העולם. עד למאה ה-18, היה מותר לשליט לעשות מה שבא לו על פי חוק, ועד כמה שנראה שהתקדמנו, אולי לא באמת הלכנו ממש רחוק ושליטים גם היום עושים מה שבא להם ואם צריך לחוקק חוקים חדשים, אז אין בעיה, הם יעשו את זה.

רום השמיים לא!! מתעניין בתיאוריות פילוסופיות על מה נכון או לא נכון לאדם לעשות. האמונה הרווחת היא כזו שלמען הצלחה בקריירה מותר לעשות את כל מה שאחרים עושים כדי להגיע לאותה המטרה. כך שאנשי רום השמיים לא נסוגים ממאבקים שבהם יש השמצות הדדיות, לא נסוגים מפוליטיקה מלוכלכת כדי להוציא לפועל את הפרוייקט שהם עומדים בראשו.

השאלה היא יותר מי ייתפס וישלם (אולי) מחיר על ההתנהלות שלו ומי לא? הסוד טמון בפלנטות המעורבות, במידת ההתאמה שלהן למזל ולמיקום ובאספקטים שהן עושות.

אספקטים לרום השמיים:

לרבים מאיתנו אין פלנטות צמודות לרום השמיים, אבל עדיין יש השפעה נוספת, חשובה גם היא, של הזוויות או האספקטים של פלנטות שמפוזרות על פני מפת הלידה לרום השמיים. הן יכולות להשפיע מאוד על מהלך הקריירה של האדם, על הבחירות או הקונפליקטים איתם הוא מתמודד.

אספקט של מולות מבית 4 (או 3) מוביל לקונפליקט בין חיי המשפחה לבין הקריירה. בעולם המודרני כולם מרגישים שהם נקרעים בין הבית לבין העבודה, אבל אלו שיש להם פלנטות ב-180 לרום השמיים מוצאים את עצמם שוב ושוב נשאבים לעיסוקי המשפחה, טיפול באלו זקוקים לזה, על חשבון הקריירה.

אספקט של ריבוע מבית 1: אלו אנשים שמצפים מהם להרבה. יש להם רושם ראשוני מצויין, דינמי, וגם מה שנקרא: יכולת אישית גבוהה. העימותים מגיעים כאשר הציפיות הן גבוהות מדי, או שיש מישוה אחר במשרד שמרגיש מאויים על ידיהם, או שהם משתעממים ונמאס להם ובא להם האתגר הבא.

אספקט של ריבוע מבית 7 מוביל לקונפליקט בין חיי הזוגיות ודרישות העבודה, מוביל גם למערכות יחסים שמערבות עבודה עם יחסים אישיים, ואלו יחסים שאמנם מקדמים את שני הצדדים, אבל הם לא הרמוניים ונתונים לעימותים תמידיים.

אספקט של משולש (טריין) מבית 6 נותן יכולת מקצועית מעולה, אוטוריטה בתחומם. אספקט של משולש מבית 2 הוא הדבר שכולם הכי רוצים: הקריירה מתחברת מצוין עם כסף.

אספקט של משושה (סקסטייל) מבית 8 נותן יכולת טובה לניהול כספים ולקריאת אנשים שמאוד שמסייעת לבנייה נכונה של הקריירה, אספקט של משושה מבית 12 נותן יכולת לגעת בקהלים רחבים מאוד, אינטואיציה, יכולת קריאה והשפעה על דעת הקהל.

שילוב עם פלנטות (על קצה המזלג)

אסטרולוגיה הצלחהשמש  עם רום שמיים: אנשים בעלי כריזמה ונוכחות חזקים מאוד. מגיל צעיר הם בולטים בשטח ומקבלים כבוד גם מחבריהם וגם ממוריהם. יש נטייה למנות אותם להיות המובילים והמנהלים, דלתות נפתחות בפניהם. יכולים להיות אנשים שמנפחים את האגו עד כדי איבוד קשר עם המציאות והתנהלות רודנית מול בני משפחה וחברים.

ירח עם לרום שמיים נותן פופולאריות אצל הסבתות והנכדות. יכולת לעבודה עם ילדים, הרבה אמהות שהקריירה שלהם היא בלהיות אמא, גברים שלא מסתירים את הרגשות שלהם ואפילו עובדים במקצועות שנחשבים לכאלו ששייכים לנשים.

מרקורי עם רום שמיים נותן נוכחות תקשורתית מעולה. אלו אנשים שיודעים איך לדבר ולהרשים ולסחוף, יודעים איזה מילים הם הנכונות ומה להגיד למי. מסוגלים למכור מים לדגים, הרבה פעמים גם עם יכולת טכנית טובה מאוד כתוספת לכישורים שלהם. נחשבים על ידי אחרים לחכמים מאוד. יכולים לנצל את כל הכישורים הללו למטרות של רווח מהיר על חשבון אחרים ולהיתפס.

ונוס עם רום שמיים נותנת פופולאריות אצל נשים. בד"כ גם יש כישרונות לעיצוב (מכל הסוגים והמינים), ידיים טובות, יכולת גישור וכישורים חברתיים מהמעלה הראשונה. אנשים שפשוט נראים טוב תמיד. תמיד הביגוד מושלם, תמיד השיער מושלם וגם הנימוסים. כאן הבעיה היא שיכולה להיות קנאה מנשים אחרות שמובילה למעשים לא צפויים.

מרס עם רום שמיים נותן פופולאריות אצל הגברים. יכולת מנהיגות, אסרטיביות, פתיל קצר, סקסיות ונחישות שמפתיעה רבים לאורך השנים. במקרים הפחות טובים מדובר בהרבה אופציות שכולן קשורות לשימוש לא מוסרי ולפעמים גם לא חוקי בכוח או בהשפעה.

יופיטר עם רום שמיים נותן הצלחה בקריירה שבקלות מתרגמת גם לשפע חומרי, בהרבה מקרים אנשים שממשיכים והופכים למורים. במקרים הפחות טובים יש הגזמות או התמכרויות שאי אפשר להסתיר אותן.

שבתאי עם רום שמיים נותן רצינות ועבודה קשה ואחריות מגיל צעיר. יכולים להתמיד ולעבוד קשה את דרכם לפסגה. בטוחים שהמוסר של עצמם הוא המוסר שכולם צריכים להישמע לו.

אוראנוס עם רום שמיים – הגאונים שמקדימים את זמנם, אנשים שתמיד מפתיעים, תמיד מאתגרים את עצמם ולא מתחשבים בשום מוסכמה אף פעם.

נפטון עם רום שמיים – אלו שיש בהם משהו שאנחנו לא יכולים לנקוב בשמו, יש להם השראה, יכולות אינטואיטיביות נהדרות וקושי מאוד גדול להתאים את עצמם למסגרת שעות נוקשה ועולם שבו השורה התחתונה זה מה שחשוב. אנשים שאי אפשר להבין אותם או לסווג אותם בצורה המקובלת.

פלוטו עם רום שמיים אלו אנשים שיכולים לבנות אימפריות, יכולים גם להרוס אותן. יכולת טבעית להגיע למוקדי הכוח האמיתיים. יכולת השפעה על אנשים מאחורי הקלעים לטוב ולרע.

 

קראתם? אהבתם? שתפו למטה בתגובות את רום השמיים האישי שלכם.

48 תגובות

  1. יש כמה אפשרויות למיקום הזה:
   אם שאר המפה תומכת בכיוון של עבודה בתחום הרפואה (קונבנציונלית! לא אלטרנטיבית), אז הכירון עוזר לכל מה שקשור לריפוי.
   אם שאר המפה לא נותנת את הכישורים הדרושים לנושא אז מדובר כאן בדבר והיפוכו: צניעות במקום הכי לא צנוע שיש, במזל הכי לא צנוע שיש.
   אני מניחה שאתה יליד 1992 או 1993 עם שבתאי בדלי, אוראנוס ונפטון צמודים בגדי ופלוטו בעקרב. ילידי הדור הזה אחראים להביא את העידן החדש, זה שבו כל אחד ואחת יוצאים מה"עדר" ומחליטים לעצמם במה הם מאמינים, איך הם עובדים, וטכנולוגיה היא משהו מובן מאליו.
   כירון במיקום הזה על רקע האנרגיה הדורית הזו דורש ממך להתמחות. ללמוד תחום שלוקח הרבה שנים לקבל את המומחיות שבו ואז להתמחות עוד קצת לתוך תחום מאוד ספציפי שבו לאט לאט אתה הופך להיות זה שמבין ויודע יותר מכולם כי חקרת ולמדת יותר מכולם.
   בעיקר הוא דורש ממך המון סבלנות, המון השקעה ומבקש שלא תקפוץ מנושא לנושא אלא תיקח החלטה בגיל יחסית צעיר ותשאר איתה לאורך שנים ארוכות ורבות עם פיתוח מיומנות ומומחיות שמגיעות רק עם ניסיון.

 1. מה פרוש ראש דרקון בצמידות לרום שמיים?
  שאלה נוספת, נפטון בצמידות לכירון ושניהם צמודים ל mc?
  תודה

  1. 1. ראש דרקון בצמידות לרום שמיים, אומר שזנב דרקון צמוד לנקודת ה-IC, וביחד שניהם מספרים על מה שנקרא "קארמה משפחתית". משהו עם שם המשפחה, עם הסבים או סבתות, הורים, סיפור משפחתי היסטורי. לא מחוייב שזה סיפור רע, להפך, אולי כשרונות שעוברים במשפחה, אולי עסק משפחתי. השליט של הזנב והשליט של הראש יתנו את הפרטים הנוספים של מה היה ולאן ממשיכים עכשיו.

   2. נפטון צמוד לכירון. אם מדובר על הצמידות שהיתה בדלי, הרי שמדובר בילד או ילדה שרק מתחילים כיתה א' ולא כדאי לנו להיכנס למה יהיה איתם פעם שיהיו גדולים. אם השאלה היא לגבי מסגרת לימוד לילד או לילדה אז ככה: אם יש עוד הרבה מים בשאר המפה, כדאי לשקול מסגרת פתוחה יותר ומלחיצה פחות. אם יש מספיק אוויר ואדמה אז הם יסתדרו בסדר בבי"ס הרגיל. המיקום הזה בסה"כ מספר על מישהו שמגיל צעיר נראה כאילו הם נעים למנגינה קצת אחרת שרק הם שומעים אותה. גאונים רגע אחד, לא מסוגלים לענות על שאלה פשוטה רגע אחרי. ועדיין, כל זה יכול להסתדר בסדר גמור פלוס בתוך החיים, חייב לראות את שאר המפה כדי לתת כיוון מדוייק יותר.

 2. מעיין שלום.תודה על המידע המחכים. אשמח לדעת מה המשמעות של רום שמיים במזל בתולה. בבית 10: יופיטר בצמידות לשבתאי(שניהם במזל מאזניים במעלה השישית) וירח במזל מאזניים במעלה 15?
  כמו כן,מה הכוונה כשאת כותבת לעיתים הנסיבות מתאימות לכישרון שלהם…. ולעתים הנסיבות לא מתאימות ואז הם נחשבים לכישלון? אילו נסיבות?? אולי דוגמא כדי להמחיש את הכוונה 🙂

  1. הי ליה (?)

   תודה על השאלות.
   אני אתחיל בדוגמא ל"למה הכוונה בנסיבות מתאימות או לא מתאימות?" קחי כרעיון מאמני כדורגל: הם מחליפים קבוצה כל כמה שנים, עוברים תקופות מצליחות יותר ומצליחות פחות. המצליחות יותר קורות כאשר יש יותר התאמה בין מי שהם לבין כל מי שנמצא שם איתם: ההנהלה, הצוות המקצועי והשחקנים. לכל מאמן י את סגנון העבודה שלו ולפעמים הוא זוכה להנהלה שלא מריעה לו, צוות מקצועי שמבין אותו ותומך בו, ושחקנים שמשתפים פעולה ואז הוא נחשב למאמן מצליח. אותו אחד כמה שנים אח"כ יכול למצוא את עצמו במקום שבו לא מסכימים איתו, מערימים עליו קשיים מקשיים שונים, ואז הוא כבר לא נחשב למצליח. הנסיבות משתנות גם עם שינויים בטעם הקהל למשל. מאמן עם סגנון אימון שנראה פחות טוב בטלוויזיה הוא בעל פחות מניות מכאלה שמצטלמים טוב. זה לא היה המצב לפני 20 שנה.
   כך שנסיבות זה שילוב של התאמה לרוח הזמן מבחינת כישורים ויחד איתה גם האנשים שאיתם עובדים על בסיס קבוע.

   פלנטה מספרת לנו על מערכות יחסים: בבית 10 יוצרים את הקשרים האלו בעבודה, בקריירה. אם תתקשרי לאנשים עם פלנטות בבית 10, הם יענו לך ויגידו שהם בעבודה. אנשים לא עובדים לבד, כולם תלויים באנשים אחרים, בסביבה כלשהי שתתמוך בהם, כדי להיחשב להצלחה או לכישלון. ואל תשכחי שאנחנו מודדים הצלחה או כשלון בהתאם למה שאחרים אומרים. הנסיבות הן קודם כל אנשים אחרים, כך שנראה שהאדם נמצא במקום הנכון בזמן הנכון, ונסיבות אחרות, שבהן הוא מרגיש במקום הלא נכון, או בזמן הלא נכון.

   יופיטר ושבתאי בצמידות בבית 10 יחד עם הירח מכוונים לכיוון של חינוך, מאחר וכולם במאזניים אולי הם ירצו משפטים, או עיצוב. אבל חייבים לקחת בחשבון את המיקום של מרקורי השליט של רום השמיים כי גם לו יש השפעה. השליט קובע חלק מהנסיבות המדוברות לעיל.

   מקווה שהבהרתי בקצת

 3. הי מעין,
  תוכלי בבקשה לפרט על מצב בו אין בכלל פלנטות בבית 10?
  האם מתייחסים למזלות הנמצאים שם? איך אפשר לזהות זווית?

  בנוסף, יש לך מאמר בנושא טרנסיטים?

  תודה רבה

  1. הי יונית,

   בכל מפה יש בתים ריקים בלי פלנטות. כאשר בית 10 ריק הוא מתנהל על פי השליט שלו, והקריירה "נקבעת" גם על ידי שליט האופק, שליט בית 10 ואם יש בית אחר שבו יש ריכוז פלנטות (סטליום), אז הכיוון הולך לשם.
   באופן מאוד גורף ושטחי כאשר בית ריק מפלנטות והשליט שלו במצב טוב, זו ההתנהלות הבריאה יותר והקלה יותר לאותו הבית. אין כל כך הרבה מתח וצורך להוכיח או להתבטא ואז ענייני הבית פשוט קורים מעצמם.

   טרנזיטים זה נושא כל כך גדול שיהיה מדובר בכמה וכמה מאמרים.

 4. למעיין שלום
  אין מאמר שלך על כוכבים במעבר ביחס לרום שמיים,כנראה בגלל כמות המאמרים שזה דורש,
  עברתי חוויה מדהימה של פלוטו במעבר בריבוע לרום שמים,
  בשנים 1989-1992 במה שנגעתי ב-3 שנים אלה הצלחתי,בניית בית בקלילות,קבלתי תפקיד וקידום נחשקים ועוד.

  האם כשפלוטו יהיה במולות לרום שמים הוא יתנהג כך?,,,נכון מדובר בעוד-17 שנים ואהיה "זקן",אבל השאלה המוקדמת בגלל החוויה המדהימה בזמן הריבוע.

  1. כשפלוטו היה בריבוע לרום שמיים, הוא היה כנראה במעבר על האופק, שזה אחד המעברים שבהם אכן מתמלאים בהרבה כוח ודברים זזים מהר ובקלות. כשהוא יהיה במולות, זה אומר שהוא יהיה בתחילת בית 4, מה שמעביר את הפוקוס לשם, ואפשר לצפות לשינויים שם. בכל מקרה אין שני מעברים זהים מאחר ועם כל מעבר יש בד"כ עוד כמה מעברים. לדוגמא, במהלך השלוש שנים המדוברות היה מעבר שבתאי במקום אחר במפה שכנראה גם תרם לאווירה, או מעבר יופיטר, אוראנוס וכו', גם כדאי לקחת בחשבון את מפת הקידומים שגם תהיה שונה.
   ועדיין, נחמד לדעת שהתגובה שלך לפלוטו היא תגובה של לקחת בשתי ידיים את מה שהוא מציע.

  1. נהנית לקרוא כל מילה. נשמע רציני ומעמיק
   תודה רבה שאת מעשירה אותנו בנדיבות.

 5. היי מעיין
  במפת הלידה שלי אורנוס צמוד לרום השמיים במזל עקרב והאופק שלי דלי
  איזה עיסוק מתאים לי לדעתך?
  תודה:))

  1. עקרונית עם אוראנוס הכיוון הוא מחשבים, או בגלל שהוא בעקרב אז פסיכולוגיה זה גם אופציה. וגם חוקרת במשטרה יכול להיות אופציה. הרבה תלוי במיקום של מאדים, שליט הרום שמיים וגם במיקום השמש והירח כדי לדעת אם בכלל יש לך סבלנות לשבת מול מחשב כל היום או שאת חייבת להיות בשיחה ואינטראקציה עם אנשים.

  1. עורכת דין של קניין רוחני או משפט בינ"ל?
   פוליטיקה וממשל גם יכולים להתאים, עבודה במשרד החוץ…
   ואם לא מדבר אלייך כל אלה, אז ייעוץ זוגי, ייעוץ אישי גם יכול מאוד להתאים.
   את חייבת עבודה עם אנשים, לשבת מול מסך מחשב ולדבר רק איתו לא יעבוד לאורך זמן, פגישות עם אנשים ועבודה איתם הרבה יותר מתאימה.
   עוד נושא שאולי יכול להתאים, מאחד ויש לך כל כך הרבה מאזניים זה הנושא של יועצת יופי, איפור או עיצוב הבית, סטיילינג וכל מה שקשור לנושאים האלה.

 6. היי מעיין,
  תודה רבה על כל המידע המעשיר שלך.

  אשמח בבקשה לדעת מה אומר כירון בבית 10 בתאומים?

  לאיזה כיוון קריירה זה יכול להצביע?

  יש לי סוג של חתימה כפולה…
  אופק בתולה – נשלט ע"י כירון.
  שנימצא בבית 10 בתאומים.

  ששניהם יחד (אופק ו mc) נשלטים על ידי מרקורי.

  שנמצא אצלי בביתו הטבעי (בית 3) במזל עקרב (צמוד לפלוטו ושמש וונוס). ..

  דרך אגב, הירח בבית 4 בקשת.
  הבית המקביל.
  שגם הוא רווי כוכבים (נפטון אוראנוס שבתאי ירח)
  (והיופיטר שלו בבית 8 טלה)

  המון תודה 🙂

  כרגע אני בת 30 ואין לי לימודים אקדמאים/ קריירה נוצצת… יכול להיות שכירון בבית 10 הוא גם עיכובים ותקיעות?

  ושוב, המון תודה לך יקירה.
  מעריכה את תרומתך ושיתוף הידע שלך מכל הלב.

  1. הי,
   מבחינתי הכיוון לקריירה נמצא אצל מרקורי והוא בביתו הטבעי, בית 3. מה שמכוון לעבודה בתחום התקשורת, כתיבה, עריכה, עיצוב וכו'. יכול להיות שמתאים לך בכלל לעבוד מהבית בכל הנושא של ניהול אתרים, קידום אתרים וכתיבה בתחום, בימינו הכשרון הטבעי שלך ללמוד לבד איך לעשות דברים באינטרנט, להפעיל תוכנות וכו', יחד עם הבנה טבעית לכתיבה והצגת מידע אפילו לא מחייב לימודים. מה שיעלה כאן זה נושא אחר, הנושא של משמעת עצמית, שלפי דעתי כירון ב-10 מדבר עליו…..

   בהצלחה

 7. דרך אגב,
  כירון, מרקורי, יופיטר, וגם ראש דרקון…
  היו ברטרו בזמן לידתי.

 8. אני יודע ששאלו אותך את זה כבר כמה פעמים אבל בכל אופן אני אשאל פעם נוספת, מה קורה כאשר בבית 10 לצד רום שמיים נמצא כירון ברטרו?

 9. שלום מעיין, כיף נורא לקרוא את הכתבה הזו.. רציתי לשאול יש לי מבנה דמוי עפיפון ובנוסף ריבוע ( יש האומרים סוג של מגן דוד ) , רוצה לשאול : אני טלה עם ירח ואופק במאזניים , מרס בסרטן , שבתאי בדלי . רום שמיים בסרטן
  ( היכן רואים זו במפה?)
  בנוסף הפלטנות ברטרו : ראש דרקון בבית 3 (קשת ), נסיגת מרקורי בדגים, נסיגת כירון בבית 10 ( אריה) ונסיגת פלוטו בעקרב בית 2 וונוס בטלה ברטרו, כאשר ונוס ויופיטר שציינתי במעלה 9 בבתים.
  האם יש השפעה שונה לכוכבים ברטרו מכפי שציינת בכתבה?
  בנוסף לכך הזוויות נפטון 21 נמצאת (בית 4 -גדי )בהיבט עם רום שמיים ומארס באותה מעלה 21 מעלות ובמעלה אחת בלבד עם אורנוס באותו בית 4 22 (גדי ).
  יש חשיבות לכל אלו? גם בכללי.. לא יודעת אם כל הצורות המפה מטיבות או שלא? ( הריבוע הגדול האדום
  אשמח נורא לתשובה וסליחה על כמות השאלות.

  1. אני אענה חלקי:
   באופן עקרוני אני לא ממש "סופרת" את הנסיגות של פלוטו, נפטון ואוראנוס, הכוכבים ה"חדשים" – כי הם בנסיגה בערך 40% מהזמן.
   נסיגות של כוכבים אישיים: ונוס, מרקורי ומארס מאוד מאוד משפיעות על האישיות, על איך האדם תופס את עצמו ואת מקומו בחיים, ועם החיים כאשר בקידומים הפלנטה "יוצאת מהנסיגה" החיים משתנים.
   נסיגות של שבתאי ויופיטר – יש להן חשיבות, אבל לא כמו האישיים, ותלוי במפה האישית איך זה משתלב עם סיפור החיים.
   בנוגע לכל הצמידויות והזוויות – את מוזמנת לייעוץ אישי.

 10. הי, אני ניסיתי לכתוב את התגובה גם בבית 10 אבל לא הצלחתי כך שאם היא תקפוץ, אני מתנצלת.

  בהקשר למה ששאלתי – האם נכון שהשליט מכתיב את התנאים? נאמר לי בעבר שבעוד שבית 10 שלי הוא בעל מאפייני דגים קשת, וצורך עז במשמעות, מרחב, גמישות ותחושת ייעוד, והשליט הטבעי בתאומים מוסיף למשתנים, הרי שבפועל מי שמפעיל הכל – םלוטו בשמונה בתולה – יגרום בהכרח לכך שעבודה אצלי תהיה קשורה להישרדות, אילוץ, הכרח ותחושת גורל – ולמעשה לא אוכל למלא את שאיפות בית 10 שלי, ומה שיגביר את הקונפליקט הוא אריה-דלי-שור (שמש/אופק/ירח) המעצימים את התסכול והקונפליקט. זה די מדכא אותי לחשוב כך, ביחוד כי למדתי והתמחיתי בשיטת איזון וויעוץ פיזי שאני ממש מרגישה מחוברת אליה, נמשכת אליה ועושה אותה טוב להערכתי.
  האם אכן שילוב מעיד שלא אוכל לפעול בתחום אותו אני כל כך אוהבת?
  סליחה אם הגזמתי.
  קצת דיכא אותי מה שנאמר לי 🙂

  1. עבודה בתחום של איזון וייעוץ פיזי זה בדיוק המתנות שיש למזל בתולה לתת לעולם.
   נשמע שתחושת הגורל אכן עובדת שצלך ומצאת את מה שאת אוהבת. כל הנושא של הישרדות, אילוץ והכרח יכולים להיות חלק מהחיים של המטופלים שלך, לאו דווקא אצלך, ואת תהיי זו שתוכלי להראות להם איך לצאת משם.

   הבעיה היחידה שאני רואה זה הפער האדיר בין הרצון שלך לבין המציאות. את תרצי יותר מדי בשביל המטופלים שלך, שלא בהכרח הם רוצים לעצמם. את תרצי הצלחות מהירות מדי שיכולות לעלות ביוקר. בית 8 ועקרב עובדים לאט. יש להם זמן משל עצמם ותהליכים של איזון לוקחים את הזמן והקצב שלהם. כמו גם תהליכים של בניית שם לעצמך וקליינטורה קבועה.

   בקיצור אל תקשיבי למי שלא ממש מבין באסטרולוגיה, וקופץ למסקנות נמהרות מוקדם מדי מהר מדי.

   בהצלחה
   מעין

 11. תודה רבה על התשובה 🙂 נעלם החלק הראשון של השאלה. אז אני מבינה שאת מתייחסת לשליט כאל חלק מנותן הטון להגשמת הקריירה. וככזה פלוטו בתולה בשמונה אכן מתאים למקצוע שאני מנסה לפתח.
  אני עצמי רואה את הפער האדיר (שמייצרים נפטון יופיטר) לעומת המציאות – ולכן גם רציתי לשמוע את דעתך. מכיוון שאני מודעת לקושי בבניית המקצוע וכו'. ומה שנאמר לי לגבי השליט בית 8 היה למעשה בגישה הפוכה – שהוא ייאלץ אותי להתקרקע בכל עבודה שהיא. ולמעשה עם יופיטר על MC ולידו נפטון אני עשויה להחמיץ הזדמנויות בשל שאננות ופנטזיונריות. קצת למדתי לפחד מהצמד הזה.

  אם לדייק נאמר לי שיש להתייחס לשמונה בתולה כאל יוצר תנאים מסוימים שיגרמו להפעלת בית 10 ותנאים אלו יהיו תנאי הישרדות והכרח או משהו "גורלי". אבל שאין לראותם כחלק ממימוש בית 10 (כמו לדוגמא איזון פיזי וכו שרשמתי לגביהם). כך שהכיוון שכתבת לי מראה התייחסות אחרת לשליט.

  מקווה שהבנתי נכון!

  תודה רבה לך!

 12. הי מעיין …מאוד לקראו את הדרך שלך שבא את כותבת כול כך יסודי ועמוק אך גם מפשטת בבהירות את המורכבות של האסטרולוגיה נהנה מאוד לקראו אותך תודה רבה על זה… יש שאלה שמציקה לי וממש אשמח לעזרתך ולקצת בהירות בעניין ,זנב הדרקון במפה אצלי צמוד במדויק לMC וגם לשבתאי ובמזל עקרב וזה מצב מבלבל מאוד אך אפשר לפרש את זה? בגלל שגם MC וגם שבתאי לעומת זנב הדרקון מרגיש לי כמו דבר והיפוכו לא ? אשמח לתשובתך !

  1. הי דניאל,
   זנב דרקון יכול להיות בכל מקום ועוד לא מצאתי לו משהו שהוא הפוך ממנו (חוץ מראש הדרקון).
   צמוד ל-MC ולשבתאי מדגיש את הנושא של להיות הבוסית. מספר על גלגולים קודמים שבהם האחריות היתה בידיים שלך. כשרון טבעי לניהול בתוך ארגונים גדולים בכלל ובמיוחד בשירות המדינה (משרדים ממשלתיים), הבנה ביורוקרטית מעולה.
   שבתאי גם דורש מעצמו ומאחרים המון, ובמזל עקרב אפילו יותר ולכן נראה לי שגם בחיים האלה יש לך דרישות גבוהות גם מעצמך וגם מאחרים (בעיקר שיעמדו במילה שלהם).
   הכיוון הוא הראש, בבית 4 ובמזל שור ומשם אמור להגיע איזון מתוך עיסוקים יומיומיים קטנים ושגרתיים לדרישות וללחצים של בית 10.

   מקווה שעזרתי
   מעין

 13. היי מעיין,
  כיף בכל פעם ללמוד מהאתר שלך.

  לא מוצאת מידע על קווינקנקס ל-MC

  אז ככה…..

  MC שלי בגדי– אין לי פלנטות צמודות
  השליט סטורן (רטרו) נמצא בתאומים בבית 2— קווינקנס מדוייק על המעלה

  מבית 6 יש מלא סקוורים— הכולל שמש, פלוטו, ונוס, ורטקס
  מבית 6 יש משולש של מרקורי

  מבית 7 סקוור מאורנוס

  מהאופק סקוור מכירון

  אני אדריכלית במקצועי—ממש טובה במה שאני עושה, אך יצאתי לדרך עצמאית רק לפני שנתיים-(פשוט לא היה לי בטחון עצמי)

  חוץ ממרקורי– הכל דיסהרמוני
  איך אני מתרגמת כאלו אספקטים ובמיוחד מה זה אומר כשהשליט של ה-MC בקווינקנקס אליו

  תודה ושנה טובה

  1. הי,
   באסטרולוגיה הקלאסית זווית של 150 נקראת זווית של "זרות" או אין קשר. הרעיון הוא שזה כמו שני אנשים שאין ביניהם קשר עין. באסטרולוגיה המודרנית מדברים על הזווית הזו כזווית המודעות – יודעים שיש שם מישהו או משהו, אבל לא רואים אותו ולכן כל שנשאר הוא לנסות להבין מתוך תודעה, למידה, אבל לא דרך מלחמה ישישרה (זוויות דיסהרמוניות) או שיתוף פעולה (זוויות הרמוניות). הרבה פעמים יש איזה מבנה עם עוד כוכבים שמראים איך כן אפשר לחבר בין הפלנטות שלכאורה לא מתחברות.
   עקרונית על הנייר כששליט בית 10 נמצא בבית 2 זה נהדר, כי זה אומר שיש רווחים מעבודה.
   שבתאי בבית 2 דורש השקעה ועבודה לאורך זמן, בלי קיצורי דרך, ועם צבירה של נסיון שמוביל להתבססות איטית אבל בטוחה.
   ה-150 אצלך כנראה רק מדגיש את הנושא של לא לקחת שום דבר כמובן מאליו, וכל התקדמות מגיעה יחד עם התבגרות, לקיחת אחריות, ועבודה אפילו קצת סיזיפית. לפי דעתי עדיין קצת קשה לך לפרסם ולהעמיד את עצמך בפרונט, והדרך להתמודד עם זה, זה פשוט לזכור שגם הפרסום הוא חלק מהעבודה וכמו שצריך לשרטט ככה גם צריך להצטלם.
   בהצלחה.

   1. נ.ב. אכן את צודקת הסטורן חלק מקייט

    ראש הקייט—- כירון (על האופק)
    טריין לסטורן יש את מרס וראש דרקון (שהם בצמידות)
    ובסוף הקייט יש גם את הירח וגם את אורנוס (צמודים ל-DEC)

 14. מה המשמעות של יופיטר צמוד לרום שמיים (5 מעלות) בבתולה?
  יש את כל ההיבטים שתיארת-
  מולה מבית 3 (דגים) אוראנוס
  ריבוע מבית 1 (קשת) פלוטו
  ריבוע מבית 7 (תאומים) ירח וונוס
  משולש מבית 6 (שור) ראש דרקון
  משושה מבית 8 (סרטן) סטורן ושמש

  תודה (:

 15. תודה על המאמר המדהים, בתקופה האחרונה נכנסתי לאסטרולוגיה ואני נהנת ולומדת מלא מהמאמרים שלך♡
  רציתי לשאול לגביי עצמי
  הרום שמיים שלי נופל במזל גדי צמוד לשמש.
  נפטון וונוס סמוכים זה לזה על הגבול בין גדי לדלי אבל עדיין בבית 10.
  שמתי לב שיש קטע של מולות בין השמש שלי לירח (שנמצא באריה בסמיכות עם ראש הדרקון)
  שמראה על ירח מלא בהולדתי.
  איך אני מפרשת את הבילבול הזה?

  1. הי,

   קודם כל נולדת תחת השפעת ליקוי (ירח מלא ליד ציר הדרקונים = ליקוי לבנה). כך שהבתים של ציר הדרקונים הופכים להיות אפילו חשובים יותר (4-10?).
   בכל מקרה, קשה לכתוב כאן משהו שיענה על כל העומק והרוחב שמסומלים על ידי מה שציינת. האפשרויות הן רבות מספור, ולכן אני ממליצה על ייעוץ אישי, או המשך למידה מעמיקה וצבירת חוויות.

   בברכה

   מעין

   1. תודה!!לא מובן מאליו הענות שלך, והזמן שאת מקדישה לנו. באמת תודה♡♡♡ בהחלט שוקלת ללכת לייעוץ אישי גם.

 16. היי מעיין
  תודה על המאמר המדהים!
  אני אשמח לדעת מבחינת קריירה, אני עובדת במחשבים וממש לא מוצאת את עצמי שם ולא נהנית למרות שיש לי הכישורים..
  רום השמיים אצלי בעקרב ועליו ממש יושבת לילית. בצמידות אליהם נמצא מרס בעקרב בבית 9.
  בבית 10 בקשת נמצאים בצמידות כירון ופלוטו

  היבטים של רום השמים:
  – ריבוע לפורטונה במאזניים בבית 8
  – ריבוע לאורנוס בדלי בבית 1
  – משולש למרקורי בדגים בבית 2
  – קווינקנקס לירח בתאומים בבית 5

  בנוסף, מזל האופק בדלי, ובצמידות אליו נפטון בדלי בבית אחד
  (שמש בדגים בבית אחד)

  אני ממש אשמח לתגובה שלך,
  תודה!

  1. הי,

   זו שאלה שאי אפשר לענות עליה ככה, צריך את כל המפה כמכלול כדי לראות באיזו אווירה יהיה לך נעים יותר, מעניין יותר, עם יכולת התמדה ויש מספיק פרנסה. את מוזמנת לייעוץ אישי
   מעין

 17. היי מעיין רום שמיים שלי נמצא בבתולה בצמידות לפורטונה וראש דרקון אשמח להבין יותר על המשמעות💗

  1. הי,
   תשובה ארוכה ומסובכת:
   1. פורטונה צמודה לרום שמיים אומרת שנולדת עם זווית מרובעת בין השמש לירח. במקרה הזה יש אצלך תמיד מאבק שקשור לתחושת בטחון במקום עבודה מול הרצון להתקדם ולנסות דברים חדשים.
   2. ראש דרקון צמוד לרום שמיים: אני מעתיקה לך מהמאמר על ראש דרקון
   ראש דרקון בבית 10 זנב דרקון בבית 4
   האדם מוצא את עצמו נאלץ לקחת על עצמו טיפול בבני משפחה שוב ושוב, ישנה כמיהה אדירה ליצור לעצמו קריירה, או זהות מקצועית, אבל תמיד יש מחויבויות משפחתיות שנופלות עליו ומכריחות אותו לטפל בבני משפחה וקרובים אחרים. ישנם הרגלים עמוקים של יכולת להזנה רגשית, אבל אין את הבגרות הרגשית שיודעת איך לתמוך נכון בכל אחד ולא ליפול קורבן לסחיטות רגשיות. יש גם הרגלים של תגובות ילדותיות בלי חשיבה קדימה ועם סירוב לקיחת אחריות.

   במהלך החיים האדם ילמד לקחת אחריות, ילמד להגיב בצורה בוגרת, ללמוד להיות המוביל גם בכל הקשור לנושאי הבית, וגם לתדהמתו בלי שהוא שם לב, הוא כן פיתח לו זהות מקצועית שעליה הוא יכול להישען ולתרום עוד יותר. ההתקדמות מגיעה כשהוא לומד לעשות את הדבר הנכון בלי להתלונן.

   ואיך הופכים את כל המידע הזה לאישי ורלוונטי אלייך: שליט מזל בתולה הוא מרקורי ולכן המיקום שלו והזוויות שלו מכוונים אל המקום המקצועי שבו תוכלי לפתח את הזהות המקצועית שמתאימה לך.

 18. היי אשמח לדעת מה המשמעות יופיטר צמוד לרום שמיים בבתולה

  מזל סרטן אופק קשת תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.