נפטון אסטרולוגיההניסיונות להסביר את נפטון, הם תמיד מוגבלים, תמיד נשמעים סתמיים לעומת ההשפעה הרגשית שיש לפלנטה הזו על כולנו. ההשפעה הנפטונית היא לא השפעה של מילים, היא השפעה של רגש, השראה, כמיהה, התאהבות, השתוקקות, חלימה, וכל מה שהוא ההפך ממילים.

את נפטון אפשר לתאר כ"חבלי קסם" בלתי נראים, ממכרים את האדם, והוא רק רוצה עוד ועוד מתחושת הקסם הזו. נפטון מהלך עלינו קסם, או משפיע עלינו בצורה עקיפה, לא ישירה, מדבר אל הכמיהות שנמצאות שם אצל כולנו: הכמיהה לגן עדן בטוח, הכמיהה לאהבה ללא תנאי, שפע ללא תנאי, ותחושה של קלילות ובריאות.

את נפטון הוסיפו לאסטרונומיה ולאסטרולוגיה רק ב ב-23 בספטמבר 1846. הגילוי שלו נעשה בעקבות חישובים שנעשו למציאת ה"כוכב הנוסף" שמשפיע על המסלול של אוראנוס מסביב לשמש. את פלוטו גילו בדיוק באותה הדרך כשחישבו את מסלול נפטון מסביב לשמש והגיעו למסקנה שיש כוכב לכת נוסף.

כוכב הלכת קיבל את השם נפטון על שמו של אל הים הרומאי ממשיכו הישיר של פוסיידון היווני. נפטון האסטרולוגי קיבל את מזל דגים לשליטתו ומאז ועד היום אסטרולוגים רבים מנסים לתאר ולהסביר את השפעתו, ולא מצליחים באמת להסביר מאחר ונפטון מייצג את כל מה שנמצא מעבר להגדרות.

נפטון במזלנפטון אל הים היה ידוע באופיו ההפכפך ובמצבי הרוח שלו, כשהיה לו מצב רוח טוב הוא הרגיע את הגלים, וסייע לספינות להגיע בשלום אל הנמל. אך כאשר היה נפטון במצב רוח רע, הוא היה חובט עם קלשונו על המים ויוצר סערות, מערבולות וגלים גבוהים שהטביעו ספינות ויצרו הרס. בדיוק כך אפשר לתאר את האנשים שיש להם נפטון חזק במפה: במצבי רוח טובים הם יכולים להרגיע את כולם ולעזור ולטפל, אך יש גם את הצד השני של הסערות, מערבולות רגשיות וגלים סוחפים.

אנשים נפטוניים מגלמים את הקרוב ביותר למשב של הנשמה, הקרוב ביותר לאינטואיציה: באים כאשר אף אחד לא מצפה להם. נעלמים ברגע שדורשים מהם משהו, אוהבים ללא תנאי, אבל לא באמת מסוגלים לעשות משהו, בעלי זהויות מתחלפות, מכירים טוב את כל נפלאות הנפש האנושית מהנמוך ביותר ועד הגבוה ביותר, מוכנים תמיד לסלוח, מזדהים בקלות, מנסים לרפא וממשיכים להאמין בטוב.

 

 

הילדות הנפטונית:

כבר כילדים הם חולמניים יותר, מעדיפים לשחק עם החברים הדמיוניים שלהם על פני משחקים רגילים, לפעמים מדברים מאוחר מאחר ומבחינתם התקשורת הרגשית היא התקשורת היחידה והם לא מתקשים קצת עם מילים. תשומת הלב שלהם נודדת בקלות לעולמות אחרים והרגישות שלהם הופכת אותם לפגיעים עוד יותר. לפעמים הילדות היא סיפור בלהה, לפעמים היא סיפור רגיל, רק כזה שלא לקוח בחשבון שאנשי הנפטון רגישים יותר, נפגעים יותר ועצם היותם מי שהם כבר מבדיל אותם מהילדים האחרים שיכולים להיות מאוד אכזריים. הם לומדים אחרת, הם מתעניינים אחרת ויום הלימודים בבית הספר הוא סבל מתמשך עבורם לאורך כל שנות הילדות.

בחלק מהמקרים אחד מההורים פגוע מאוד: בריאותית, נפשית, התמכרותית ולא מספק לילד הנפטוני את מסך ההגנה שהוא זקוק לו מול העולם. התחושה הזו שאין מה שמגן עליהם מלווה אותם תמיד, הם רוצים לעזור אבל לא מסוגלים וממשיכים גם בבגרותם לנסות להציל את ההורה הפגוע, ומוצאים את עצמם שוב ושוב מנוצלים. אנשים רגישים, אינטואיטיביים, מלאי קסם שמרגישים שהם משלמים מחיר על עצם היותם מי שהם.

ילדים נפטוניים גדלים בלי תחושה של כוח, של עמידות כנגד פגעי העולם השבתאי שיכול להיות קר ואכזר אליהם. בגיל ההתבגרות הם אלו שנסחפים לחיפוש של אהבה וקבלה, הם אלו שפתוחים יותר לניצול, הם אלו שמאמינים בקלות לחלומות של אחרים דומים להם וביחד הם נסחפים עוד יותר רחוק לשולי החברה. אחרים נלחמים כדי להחזיק מעמד בתוך החברה ולאט לאט הופכים לחולים כרוניים. חלקם גדלו בהזנחה וממשיכים בהרגלים של הזנחת המראה החיצוני וההיגיינה גם לבגרותם. אלו מהם שזוכים בסביבה אוהבת ותומכת בבגרותם לומדים לאט לאט איך לפזר את המתנות הנפטוניות שלהם בבטחה.

 

 

מכאן אנחנו מגלים את הנושאים שתמיד עולים כשמדברים על נפטון:

חוסר עקביות – הם באמת שלא מתכוונים לזה, אבל כל כך קשה לנפטוניום להסתדר עם שעון. או בכלל להסתדר עם שגרה. הם מבטיחים ובאמת מתכוונים לקיים, אבל כשמגיע הרגע פתאום הם עייפים, או כואבים, או שוכחים, ומשם מגיעה חוסר עקביות שמזיקה מאוד במקומות עבודה (במשפחה כבר התרגלו).

רחפנות – בעיני האנשים הנפטוניים. המציאות היא אכזרית, היא דורשת מאנשים מאמצים כבירים רק כדי להישאר במקום. נפטוניים לא מבינים מה הטעם בלעבוד כל כך קשה למען חיים טובים יותר אחר כך. רבים מהם באמת שלא מבינים למה צריך לסבול למען קנייה של עוד ועוד חפצים. הם בשמחה יהיו במקום זול וייקחו תרומות מאחרים. העולם הרגשי והנפשי כל כך עשיר כך שלא משעמם להם אף פעם והם יכולים לשהות בו ימים שלמים ומכאן חוסר הקשר עם המציאות.

חמלה – נפטון מגלם בתוכו את האהבה ללא תנאי. הבעיה כאן היא ששאר העולם הוא לא תחת השפעת נפטון. הנתינה מעצמם היא טבעית, ההזדהות המיידית שיש להם עם כל מי שחלש או סובל או רגיש, חוסר היכולת שלהם לאמר לא, הופכים את החמלה הנפלאה שהם מגלמים לפתח לניצול. החמלה שנמצאת בהם מזינה את כל השאר, מזכירה לכולם שכסף, אגו והישגים הם לא הדבר החשוב ביותר, ושאהבת אמת היא משהו שאולי כן נמצא כאן בעולם הזה.

רמייה – יש מידה גדולה של רמייה עצמית במקרה של נפטון. כשהדוגמא הקלאסית היא המאוהבת שמספרת לעצמה שהיא זו שתצליח לשנות אותו בכוח האהבה שלהם, ומגלה שעם כל האהבה, הוא לא השתנה והיא שקעה איתו. אותה רמייה יכולה לקרות בכל מה שקשור גם לרכוש. נפטון יכול לשכנע את עצמו ואת אחרים שמשהו שייך לו (גם אם חוקית זה לא המצב), נפטון יכול לספר סיפורים בקלות, ברהיטות, ולשכוח שהם רק סיפורים. בניגוד לרמאים השבתאיים או הפלוטוניים, הנפטוניים בד"כ נתפסים.

זהות – ישנן הרבה תורות רוחניות שמקדשות את כיבוש האגו, או יציאה מה"אני". כולן כנראה הגיעו מאנשים נפטוניים שגם ככה לא מחוברים חזק כמו האחרים ל"אני" שלהם. האין זהות הזה מאפשר להם להיות כמו זיקיות, להתאים את עצמם להרבה סיטואציות, לאמץ לעצמם זהויות מתחלפות (לטוב ולרע). אותו אין זהות גם יכול להפוך אותם לתלותיים באחר, במישהו שיש לו זהות.

התמכרויות –  בנפטון יש הרבה כאב, רק שאין שם ומקום לכאב שלהם והם מחפשים בכל דרך אפשרית לא להרגיש את הכאב. גם ככה הם לא מרגישים מחוברים וקצת חסרי אונים מול מציאות, כך שתחושת הריחוף שנותנים הסמים או האלכוהול היא חיבור טבעי עבורם. ההתמכרויות הופכות להרגל, הסביבה בה הם נמצאים היא סביבה בה כולם כמוהם. מעט היכולת שהיתה יכולה להיות להם להגן על עצמם מתפוגגת והם שוקעים אט אט לתוך מעגל של הרס עצמי.

יצירתיות, השראה, ופרסום – עצם היותם פתוחים אנרגטית ולא נעולים על זהות מאפשרת לרבים מהם להפוך למפורסמים. באלו שאי אפשר באמת להכיר אותם, אבל הם מגלמים את החלומות והכמיהות של רבים. הפתיחות האנרגטית למסה הקולקטיבית נותנת להם יכולת לדעת מה הקהל רוצה ולתת לו את זה. הפרסום הזה מגיע הרבה פעמים עם מחיר (ניצול, התמכרויות וכו'). אחרים מגלמים את תדמית האמן המיוסר, זה שיוצר יצירות נפלאות ונתון באותו הזמן לייסורים, היא עוד דוגמא קלאסית של נפטון. הגישה אל כל היופי שיכול להיות בעולם פתוחה לפניהם, ביחד עם הפתיחות ליופי, הפתיחות לכל מה שלא יפה קיימת באותה המידה. חשוב כאן להזכיר שיצירתיות אמיתית היא לא יצרנות, אין בינה לבין עבודה יצרנית שום דבר. יצירתיות שכזו נובעת מתי שהיא רוצה לנבוע וכל האמנים הגדולים יכולים לספר על תקופות נפלאות של יצירה ותקופות ארוכות שבהם הם לא מצליחים להתחבר על המעיין הזה שממנו נובעת האמנות, והדיכאון שהתלווה לתחושה של הניכור ממקור היצירה.

אי-שייכות: נפטוניים מאמינים שהכל שייך  לכולם, לא רוצים או מסוגלים להתמדה ארוכה בעבודה שאין בה סיפוק נפשי (ואלו ברוב המקרים לא משלמות טוב) ומכאן רבים מהם נמצאים בבעיות כלכליות כרוניות. רבים גם מנסים לעזור לאחרים שהסתבכו ומסתבכים יחד איתם, התוצאה היא חסרון כיס מתמיד והבקשה הבלתי פוסקת שלהם לעזרה מאחרים. זה אחד הנושאים שהכי משגעים אחרים: הטענה של הנפטון שאם היה לו הוא היה נותן להם, אבל אין לו. הרבה נפטוניים נהיים משותקים ברגע שמתחילים לדבר על כסף. כל הכאב שקשור לנושא הזה שנמצא מסה הקולקטיבית זורם דרכם ומקשה על התנהלות בריאה בנושא.

הקרבה – כמעט כל אנשי נפטון מנסים להציל את העולם. מנסים לגאול אחרים מתוך הגיהינום של עצמם. ברוב המקרים אלו אנשים שרצים לעזור לכל אחד ולכל נושא ומוצאים את עצמם מסובכים בצרות של אחרים. הם נולדים למשפחות שאכן צריכות גאולה וממשיכים לפגוש אנשים שזקוקים לישועה. תוך כדי הם עצמם הופכים לקורבנות, הם עצמם זקוקים לעזרה תמידית ומאחר והם הופכים ליותר ויותר חסרי אונים הם אלו שמבקשים תמיד, מתפללים, ומספרים על הקארמה הקשה שלהם, או השיעורים הקשים שהם עוברים בחיים.

יש כמיהה אדירה למושיע שיגאל אותם. שייתן להם את המשפחה החזקה והיציבה, שייתן להם אמונה בעצמם. בפועל ממשיכים לפגוש חולמים כמותם, אחרים שזקוקים להצלה עוד יותר מהם.

גאולה:

נפטוניים מאמינים בסיפורי הגאולה שכל הדתות מציעות למאמינים. אין להם ספק בקיומו של כוח עליון. השאלה היא רק האם זה כוח עליון ששופט אותם ודן אותם לחיים של ייסורים, או כוח עליון מיטיב ואוהב שמביא אותם לפתחי הגאולה לה הם כמהים.

האמונה אצל אלו שחיים תחת השפעת נפטון היא מהות החיים. הניסיון להתחבר לכוח העליון, למקור היצירה, למקום בו הריפוי הפלאי קורה, למקום שבו יש אהבה ללא תנאי, קבלה ללא תנאי לא עוזבת אותם. הדת אכן מהווה מקום מפלט טבעי עבורם, המקום בו הם יכולים להרגיש בשולם עם עצמם.

עם נפטון יש תחושה של היסחפות, שדברים קורים מעצמם וחוסר יכולת לשלוט על מה שקורה לעצמם בחיים שלהם. אצל רבים ההיסחפות עוברת מתחנה אחת לאחרת, נפטון לא משתנה בגלל שמכריחים אותו. אף פעם. הם יבטיחו הבטחות ולא יזכרו אותם מיד כשנגמרת השיחה. הם מקשיבים לכל התוכחות והכעסים, מסכימים איתם, אבל לא באמת משנים שום דבר בהתנהגות שלהם.

ועדיין, יש את אלו שאצלם יש שינוי והם מפסיקים להיסחף אחרי, נגמלים ממה שזה לא יהיה והופכים למורי דרך, הילרים ואנשים שנותנים מעצמם בלי לשלם על כך מחיר. השינוי הזה מגיע תמיד בדמות הארה רוחנית. כל פעם שאתם פוגשים איש או אשת נפטון שמסוגלים לפזר את מתנות הקסם הנפטוני בתבונה, אתם תשמעו מהם סיפור על רגע של הארה רוחנית, רגע שבו הם הרגישו את אהבת הבורא, תחושה של אחדות עם החיים, תפילה שנענית.

זו אחת הסיבות שהפסיכולוגיה הרגילה בד"כ לא עושה שינוי מהותי אצלם, הדרך לריפוי עוברת דרך אמונה טהורה וחיבור למקור.

נפטון במפת לידההקסם הנפטוני

יש הרבה נפטוניים שהופכים להיות המטפלים, המתנדבים והמסייעים לכל אלו שלא שפר עליהם גורלם. עם חמלה אמיתית וקבלה מלאה הם מנסים לעשות את מה שאפשר בתנאים בלתי אפשריים. אחרים מעניקים בית חם ואוהב למשפחתם, אחרים נותנים השראה דרך הכישרון המיוחד שלהם, מאפשרים לרגעי קסם לחדור לחיים של כולם.

נסו לחשוב רגע על החיים בלי נפטון: בלי דמיון, בלי יצירתיות, תארו לעצמכם שהכל היה אכן נמדד רק על ידי הישגים או כסף או מעמד. תארו לעצמכם שלא היתה התאהבות בעולם, לא היתה חמלה, לא היתה נתינה. כל מה שאנשים הכי רוצים באמת, ולא תמיד מודעים לזה מגולם על ידי נפטון: תחושה של חיבור לבריאה, חווייה של אהבה, של התמזגות, נתינה וקבלה. ידיעה שיש משמעות לחיים, סיבה טובה לכל הקשיים ויכולת להתעלות מעליהם עם לב פתוח ואוהב לכולם.

 

ואחרי כל זה נראה כאילו עוד לא התחלתי לתאר את נפטון. עקב טבעו המכיל את כל השאר, אפשר לכתוב ולכתוב ולכתוב ולא להתחיל להתקרב לתיאור של האנרגיה הזו….מוזמנים לשתף בתגובות את החוויות שלכם עם נפטון

 

טבלה לחישוב החוזק של השפעת נפטון עליכם:

נפטון בצמידות, סקוור, או טריין לשמש, ירח אופק או רום שמיים = 10 נק' לכל אחד

נפטון בצמידות, סקוור, או טריין לכל שאר הפלנטות = 5 נק' לכל אחד

נפטון באספקטים משניים לשמש, ירח אופק או רום שמיים = 2 נק' לכל אחד

שמש, ירח או רום שמיים בדגים = 5 נק' לכל אחד, שליט אופק בדגים = 10 נק'

פלנטות אחרות במזל דגים = 3 נק' לכל אחת

שמש או ירח בבית 12 = 5 נק' לכל אחד

פלנטות אחרות בבית 12 = 3 נק' לכל אחת

נפטון כחלק ממבנה גדול (סטליום, טי-סקוור, וכו') = 3 נק'

יחס לראש או זנב דרקון, נקודת המזל, או שאלו נמצאים בדגים = 2 – 5 נק' כל אחד

0-15= נמוך, 16-25= בינוני, 26-40 = חזק, מעל 40 אתם נפטוניים לגמרי.

(מבוסס על פיתוח של האסטרולוגית דונה קאנינגהאם)

 

45 תגובות

 1. היי, חישבתי את הנקודות ויצא שנפטון חזק אצלי במפה. התחברתי מאוד לחלק של הילדות הנפטונית. ואשמח אם תוכלי בבקשה לפרט מה הנזק של זה ביחס לאנשים אחרים שלא תחת אותה השפעה?
  בנוסף, האם יש קשר לכך שהDescandent הוא בדגים? ומשהו אחרון : מה לגבי סטיליניום בבית 8? הרי זה גם בית מימי ואני תוהה אם יש תכונות דומות.. תודה רבה!

  1. הי,
   את שואלת שלוש שאלות:
   1. אנשים עם נפטון חזק מקבלים תגובות שונות מאנשים שונים. חלק מהאנשים מתחברים בקלות לאנרגיה הנפטונית וחלק נרתעים. המילה נזק לא שייכת לכאן, מה שיותר מתאים זה שאנשים בלי הרבה נפטון כנראה לא מבינים אותך, ומרגישים קצת מבולבלים מהתגובות שלך.
   2. ה-DC שפותח את בית 7 בדגים, מחזק את ההשפעה הנפטונית שלך על אחרים, את המשיכה שלך לאנשים נפטוניים ומערכות יחסים עם אופי של דגים
   3. ההבדל בין עקרב לדגים (או בית 8 ובית 12) הוא משהו שלוקח הרבה זמן ללמוד, נכון ששניהם מימיים ושניהם עוסקים בעולם שקצת מעבר לקונקרטי, אבל עדיין יש הבדלים גדולים. למשל בבית 8 מפתחים יכולות פסיכולוגיות, בבית 12 מפתחים אמונה. בבית 8 מתעניינים בקסמים ואלכימיה, בבית 12 מתעניינים בהארה ועוד ועוד.

   1. וואו, תודה רבה לך, אני מעריכה את זה מאוד.
    אני חייבת לשאול, מה זה אומר מערכות יחסים עם אופי של דגים?
    ועוד משהו נוסף, אם לדוגמא אני מזל טלה עם אופק בתולה, איך האופק משפיע על המזל ועד כמה אם את יודעת?
    תודה שוב!!!

    1. על מערכות יחסים דגיגיות אפשר לכתוב ספרים, אבל כאן אני אסתפק בלכתוב שהן כאלו שבהן אי אפשר לדעת איפה אחד נגמר והשני מתחיל, או איפה הדמיון נגמר והמציאות מתחילה.
     מפת לידה כוללת שמש, אופק, ירח ועוד הרבה גורמים נוספים. אופק בתולה ממתן קצת את מזל טלה, מכריח אותו לעצור ולבדוק את הפרטים הקטנים, ומוסיף קצת צניעות. כדי לקבל תמונת מצב מלאה השאלה היא איפה מרקורי (שליט בתולה), מה הזוויות שלו וכו וכו'….

 2. המאמרים שלך ברמה..מאד ברורים ועניינים.
  נפטון נמצא אצלי בבית הראשון
  אופק בקשת ויופיטר בדגים.
  פלוס מארס בטלה בזוית ריבוע לנפטון.
  פלוס נגה ושבתאי בבית 12..אני מזדהה עם הרבה ממה שנכתב פה ןמרגיש נפטוני למדי…יש לך עצות באיך למתן את הנשפעה השלילית של נפטון…ולאזן תתכונות שלו?

  ממה שאני שמתי על עצמי המנעות מסמים אלכוהול ג'אנק פוד וכל דבר שנותה לפיתוח נתמכרויות ואורך חיים בריא עם כיוון ברור בחיים זה חובה לאנשי נפטון אחר אין סיכוי לשרוד בעולם הזה 😀

  1. קודם כל תודה על המחמאות.
   נפטון הוא לא רק שלילי, אם לא היה נפטון לא היתה חמלה בעולם, לא היתה אהבה שמדלגת על הבדלי תרבות, שפה וכו', לא היתה אמונה פשוטה ובסיסית שיש משהו טוב ונכון בבסיס כולנו.
   למי שחושב שהוא תחת השפעתו השלילית של נפטון כדאי לעצור ולראות את כל המתנות שהוא מעניק למי שזכו לקבל ממנו קצת יותר: כמו היכולת לראות את החיים בצבע ולא רק בשחור לבן, לשמוע את הסולמות המוזיקליים יחד עם כל הטונים וחצאי הטונים, להרגיש כל דבר לעומק ולרוחב ולא להעביר את החיים באדישות, הידיעה הזו שיש משהו מעבר לנו וגדול מאיתנו, כל אלה הם מתנות נפטוניות ששווה להעריך אותן.

 3. היי אני חייבת להגיד שזה המאמר הכי מעמיק ומעשיר שקראתי עד עכשיו על נפטון הכי קרוב לתאר אותו במילים עם כמה שזה קשה כמו גם את כל האנשים הנפטונים 🙂 לי יש ירח מול נפטון בחישוב הנקודות זה נחשב כמו סקוור?

  1. הי,

   קודם כל תודה.
   פלנטה במולות נחשבת לחזקה קצת פחות מפלנטה בצמידות ויותר מפלנטה בסקוור.
   בחיים התחושה היא שתמיד יש מישהו שמעמיד לך מראה או מאתגר אותך בנושא של שתי הפלנטות המדוברות.

 4. כתיבה מופלאה.רציתי לשאול מהי כוונתך באמירה ״אנשי נפטון״,האם אלו אנשים אשר נפטון נמצא אצלם באותו מזל כמו השמש?

  1. בסוף המאמר יש טבלה עם חישוב השפעת נפטון לפי המפה האישית. מי שיש לו באזור 40 נקודות ומעלה יכול לראות את עצמו כנפטוני.

 5. אני מזל סרטן עם מרקורי,שמש,יופטר בסרטן (כל אלה בבית החמישי ביחד עם מארס באריה)
  יש לי ירח במאזניים טריין לנפטון בדלי וAc בדגים
  ונוס בבתולה..
  ונפטון על הcusp בין הבית 11 ל12
  נפטון ומזל דגים ממש מרתקים אותי
  אבל אני לא יודעת אם מתאים לי או בריא לי במיוחד להיות במערכת יחסים עם מזל דגים
  מצד אחד אני מרגישה מדהים ואינטואיציה כשאני ליד מזלות דגים ובמיוחד במערכת יחסים איתם בגלל כל הרגישות וההבנה הכלכך עמוקה והבנה רגשית ללא מילים שכל אחד מרגיש את הרגשות של השני בלי לדבר והרגשות של האנרגיות ועדינות בין אחד לשני
  אבל להרבה פעמים הם צריכים הרבה את החופש שלהם ולא ממש נאמנים 100% והם נחמדים לכולם ולפעמים זה קצת פוגע באמון
  אז הייתי שמחה לדעת איך להתמודד יותר טוב עם ה"חופשיות" והפתיחות שלהם

  1. הי בילי,
   תיארת את נפטון ומזל דגים כל כך יפה ומדוייק. איך להתמודד איתם? אני מרגישה בדיוק כמוך, ואין לי תשובה חוץ מזה שזו התמודדות כמו עם כל דבר אחר שאנחנו לא יכולים לשלוט עליו אלא רק לקבל אותו כמו שהוא, להמשיך לאהוב, לקבל מהם השראה ולהשתגע מהם קצת לפעמים.

 6. הכתיבה שלך מדהימה, הזדהתי עם כל מילה הכל מאוד נכון זה הכי קרוב לתאר אותי במילים ואת הילדות שלי.
  אני מזל קשת עם שמש 60 נפטון, נפטון בבית 10 צמוד ירח, נפטון שליט בית 12, עושה טריין ליופיטר , ריבוע אופק וטריין לשבתאי.. מה חוזק השפעת נפטון עלי והאם זה מעיד משהו עלי? אני באמת תמימה, פחדנית וחולמנית מדי. וכל שאר התיאורים שכתבת

  1. הי,
   לפי התיאור שלך נפטון סה"כ בזוויות הרמוניות עם הכוכבים הפלנטות האישיות מה שמאפשר לך להעביר דרכך את המתנות שמגיעות איתו. כשהוא בבית 10 עם שמש בקשת יש לך יכולת מעולה לפרסום, יחסי ציבור, או כל דבר שקשור לתקשורת המונים.
   התמימות והפחדים מקבלים פרופורציות יחד עם ניסיון החיים והשנים. הלוואי שתצליחי לשמור על מה שאת עכשיו קוראת לו "חולמנות" ועםם השנים הופך להיות הדבר שמאפשר לך לראות דברים בצורה רחבה יותר.

  1. דבר ראשון בנוגע לשמש בבית 8: השמש מביאה איתה אור וכך היא מאירה את בית 8 שנהייה קצת פחות מוסתר ופחות "אפל".
   בנוגע לפרסום – שמש ב-8 יכולה להיות נהדרת בכל מה שקשור לניהול מאחורי הקלעים של הפרסום. מי שמנהל את מסעות הפרסום הם לא הדוגמן או הפרזנטורית שמופיעים על המסכים.

 7. הי מעיין,
  קראתי די בעיון את נושא הנפטון אצלך משום שהוא נמצא כרגע בטרנזיט – מעברים – לבית אחד שלי וישאר בבית הזה המון המון שנים – נראה לי עד סוף חיי (אני בת 64 ב2.10 ובית 1 העילא – מתחילה אצלי ב3 מעלות וכמה דקות דגים ונגמר ב15 מעלות טלה. אז יש לו המון זמן עדיין אבל לי אולי לא, וזה לא חשוב כל כך.) מה שלא כל כך הבנתי הוא מה תפקידו של מזל דגים בכל הסיפור של אנשים נפטוניים לפי הכתבה שלך. הם לא מוזכרים כאן בכלל לא מבחינת מזל השמש ולא מבחינת מהמזל העולה ולכן גם לא נלקחים בחשבון בחישוב ולכן אולי קשה לי להבין את זה. נולדתי באופק דגים והרבה מאוד ממה שאת מספרת כאן נכון לגבי החיים שלי. אלא שנפטון שנמצא אצלי בהורוסקופ (רדיקס בלועזית), במזל מאזניים בבית 8 ויש לו קשר רק עם צדק, יופיטר ופלוטו (אוי איך שהירגשתי אותם במשך חיי…) נפטון לא נוגע בכלל לבית 1 אצלי (אלא אם כן את מחשבת אורביס גדול של 8 מעלות עד 10 מעלות בערך) ואין לי כלל פלנטות בבית 1. לכן אין לי מושג כמה נפטונית אני. אני רק יכולה לאמר לך שמאז שנפטון עבר לבית 1 התחלתי לחלום ולזכור את החלומות שלי מצד אחד ולשכוח כל מיני מילים או דברים באותה שניה שחשבתי עליהם. אני נעצרת לפעמים ולא זוכרת מילים מסויימות שרק הרגע זכרתי וצריכה לחפש אותן באינטרנט בדרך אחרת. (אולי זו התחלה של אלצהיימר לא יודעת…) לפני שנתיים קיבלתי שבץ מוחי קל וכשחיפשתי אז מצאתי את הקשר הנפטוני עם קשר אורני לכירון הן במעברים והן של הלידה. זו הייתה תערובת מדוייקת כזו שלא מוצאים הרבה פעמים בחיים ואם מוצאים אז קורה משהו מאוד מאוד חשוב בחיים כמו אז לפני 45 שנה בערך כשעמדו 6 פלנטות בכל מזלות האויר כולן במצב של כל שלוש פלנטות במשושה כך שנוצרו 2 משולשים שאמנם לא יוצרים מגן דוד ביחד אבל משולשים שווי שוקיים. ובאותו הלילה היכרתי את מי שהיה אחר כך לבעלי. ובאותו היום עבר הירח המקודם מבית 6 לבית 7 במזל בתולה. אני אוהבת להתעסק עם קידומים וחושבת שזו הדרך הכי טובה לדעת שמשהו עומד להישתנות בחיים.
  סליחה על הסיפור הגדול אבל אני אוהבת אסטרולוגיה ושמחה שסוף סוף יש מישהו בארץ שאפשר לקרוא אותו ולהבין אותו ו"לדבר" איתו אפילו ממרחק של 4000 קילומטר…
  חג שמח וכל טוב
  שרה אנגל
  גרמניה.

  1. הי שרה,

   תודה רבה על התגובות שלך, הן מעשירות את האתר ועוזרות לקחת את התיאורים הכלליים שלי ולתת דוגמאות אישיות. בנוגע לשאלה שלך על ההשפעה של נפטון על דגים: אני מסתבכת עם השאלה הזו כבר הרבה זמן, ובינתיים אין לי תשובה ברורה. כשנפטון נכנס למזל דגים חשבתי שהוא ישפיע מאוד על בני ובנות המזל. מה שגיליתי הוא שמעבר נפטון משפיע מאוד על בני ובנות בתולה (המולות), וגם על תאומים (הריבוע), ממש קצת על הקשתים והדגים פשוט 'לא סופרים' את המעבר הזה שלו. מבחינתם זה פשוט קצת יותר מאותו הדבר המוכר והידוע.
   בנוגע לשליטים, אני משתמשת בשליטים העתיקים כך שמבחינתי השליט הפעיל של מזל דגים הוא יופיטר.
   נפטון נמצא במזל 11 שנים, כל שהוא ישהה אצלך בבית 1 בערך 17 שנים סה"כ. הרבה יכול לקרות בכל כך הרבה זמן, כנראה שבעיקר את תתרככי בלי לשים לב.

 8. הי מעיין!
  תיאור מרתק של האיכות הנפטונית, אתגר לתאר במילים את מה שהמילים לא שייכות אליו בכלל ((:
  מסתבר עכשיו שיש לי נפטון חזק מאוד במפה – הוא צמוד לרום שמיים בקשת, עם יופיטר בדגים בבית 1 – מזל דגים כולו בלוע בבית 1 (יש מושג כזה?): כלומר האופק שלי בדלי ובית 2 נפתח בטלה

  איך זה מחזק / מאזן את ההשפעה הנפטונית החזקה במפה שלי?

  וגם יש מרובע כמעט מושלם (סטייה של מעלה או שתיים)
  נפטון בית 10 בקשת, צמוד לרום שמיים
  ונוס בית 2 בטלה
  מאדים בית 4 בתאומים
  פלוטו בית 8 במאזניים

  תודה,
  סיגל

  1. הי סיגל,
   מה שאת מתארת זה מלבן: זווית של טריין בין נפטון לונוס, זווית של טריין בין מאדים לפלוטו ושתי זוויות של סקסטייל: ונוס-מרקורי ונפטון-פלוטו (זווית יש לכל מי נולד בחצי השני של המאה העשרים). אלו זוויות הרמוניות, שכאילו "עובדות מעצמן". מלבן כזה נוטה בדרך כלל לא לחפש שינויים או אתגרים, ולשמור על מה שקיים. מצד שני, אין לו ממש צורך לחפש את השינויים האלה. זווית הרמונית בין בית 10 לבית 2 היא זווית נהדרת שמראה על יכולת להשתכר טוב בעבודה (הלוואי על כולם), וקשר בין בית 4 לבית 8 מראה על יכולת הכלה רגשית טובה מהממוצע. ה"בעייה" היחידה שיש למלבן כזה היא שאת לא מבינה איך כל שאר האנשים בעולם מסתבכים עם עצמם, ולא מצליחים לממש את עצמם, והורסים לעצמם וכו'. עם נפטון בבית 10 שרוצה שהעולם יהיה מושלם, צבעוני והרמוני קשה לך שוב ושוב לגלות עד כמה הוא לא. אחד השיעורים של נפטון ב-10 הוא להבין שאין מושלם, גם לא כולנו אמורים להיות ולהראות כמו בפרסומות, ויש מקום לחולשות שלנו והן בעצם מה ש"עושות" אותנו.

 9. כתבה ניפלאה.נהנתי מאוד.
  שאלתי – לפני זמן קצר עבר נפטון בטרנזיט שהיה ברטרו להילוך ישיר.אני ילידת מזל סרטן [8.71949 0230 חיפה],כך שהאופק שלי הוא במעלה ה-28 בשור.בזמן הרטרו הנפטון שהה בבית 10 שלי ובימים אלה הוא עומד לעבור לבית 11.
  יש לנפטון שלי במפת הלידה הרבה מאוד זוויות ,כשהוא עצמו בבית 5,והכתבה שלך עזרה לי מאוד להבין את ההשלכות.
  מה עשויה להיות ההשפעה של מעברו של נפטון להילוך ישיר בהתחשב בנתונים הללו ?
  תודה מראש ,מעיין,וחג שמח
  שוש
  קבלתי כרגע תגובה מהאתר שכבר כתבתי זאת בעבר,וממש לא כתבתי.אנא בדקי.אשמח לקבל את תשובתך.תודה רבה.

  1. הי שוש,
   נפטון נמצא בנסיגה כחמישה חודשים בשנה כל שנה. ההשפעה האישית של נפטון היא בד"כ במעברים בזוויות מדוייקות לפלנטות אישיות. ההשפעה היום-יומית של נפטון כשהוא לא במעבר מדוייק היא יחסית זנחיה לעומת בך כל ההשפעות של כל גרמי השמיים, והוא פשוט ממשיך להיות מי שהוא. מה שאת מתארת זה מעבר מבית 10 לבית 11 ואת לא תרגישי אותו ביום אחד, לאורך תקופה של שנה שנתיים יהיו פחות מחשבות על איך עושים את בית 10מושלם (להיות אמא טובה, להצליח בקריירה, לייצר מוניטין וכו') ויותר מחשבות על איך בית 11 יכול להיות מושלם (לעזור לעולם, להתנדב, להיות יותר עם חברים וכו'). וה"טריק" עם נפטון הוא להבין שאין דבר כזה מושלם, זה אנושי ונכון לשאוף למשהו טוב יותר, אבל לא לשכוח את החמלה למה שנראה בעיינינו כמו חולשות אנושיות.

 10. מעיין את באמת חיה ונושמת אסטרולוגיה!
  ותודה על כל המידע ששמת באתר.
  לי יש שמש בדגים בבית 12 וירח בקשת בבית 8, מה שהציל אותי זה חיבור לאסטרולוגיה ועוד תחומי ריפוי, אני נפטונית לגמרי עם 40 ומשהו נקודות…והטיפ הכי חשוב שלי לאנשים כמותי זה פשוט להיות מי שהם ועדיין לקרקע את עצמם על ידי סדר יום שכולל מדיטציות קבועות, ניקוי אנרגטי שוטף, תזונה נקייה, ויוגה, בלי סדר יום לא מתפשר אנשים כמוני למשל באמת יכולים לאבד אחיזה בקרקע ולחיות בעולם אוטופי משלהם.
  שוב תודה על חלוקת הידע שלך🙏

 11. שלום מעין. אני בן מזל תאומים ובמפה האישית שלי נפטון נמצא בבית 1 שהמזל הפותח שלו הוא קשת, אמנם רק מעלה אחת ממנו (המעלה האחרונה של קשת ) נמצא בקשת, נפטון נמצא במעלה ה-29 בגדי. רציתי לדעת איך מיקומו במפה משפיע.

 12. קראתי את מאמרך על הנפטון. ואת הניקוד על כל דבר שיכול להפוך אדם לנפטוני. רק מה שחסר היה לי הוא מזל דגים באופק שהופך גם את האדם לנפטוני. אני אופק דגים והנפטון נמצא אצלי במזל מאזניים – מזל חודש הלידה שלי- ובבית 8… לא אומר שכל מה שכתבת לגבי נפטון תופס ונכון אצלי אבל חלק די ניכבד נכון ביותר בעיקר בנושא הורים וילדות ובנושא ניצול ובריאות. אבל אולי זה קשור לעובדה שיש לי כירון בבית 11 במזל גדי? גם יכול להיות… בכל מקרה המאמר מצא חן בעיני ולפי הניקוד בלי התחשבות באופק דגים שאין לי בו שום כוכב, אני נפטונית קטנה… ומה שעוד לא נכון אצלי זה נושא ההתמכרות. הוא היה נכון לגבי אבא שלי במידה די קטנה יחסית אבל הייתה התמכרות. מה שאצלי לא קיים. אני מכורה רק לילדים שלי… זו גם התמכרות ולאוכל טוב… יום טוב ותודה על המאמרים המעניינים. אני חוזרת אליהם כל פעם מחדש בעיקר כשצצות בעיות בחיי כמו בתקופה הזו עכשיו. כי אורנוס נכנס לשור ונמצא הן אצלי והן אצל בעלי בבית 2 רק שאצל בעלי הוא עושה ריבוע לשמש לידה וישאר כך במשך שנתיים. (הלוך וחזור) וזו תקופה מאוד מכוערת ונפטון נמצא בטרנזיט בבית 1 במזל דגים. לאמר את האמת הוא עוזר לי לחלום חלומות שעוזרים לי למצוא פתרונות ולהישטר על הקרקע.תודה על תשומת הלב והקריאה. בברכה שרה אנגל.

  1. קודם כל תודה על המחמאות.
   בנוגע לאופק: נכון שמזל דגים קשור לנפטון, אבל אני ותר ויותר עובדת עם השליטים העתיקים ולכן המיקום של יופיטר חשוב אפילו יותר.
   כשיש אופק דגים שווה לבדוק מי יותר דומיננטי במפה: נפטון או יופיטר ולפי זה לדעת מי לוקח את ההובלה.

   מעין

 13. וואו תודה רבה מראש אשמח לתשובה 🙏
  יש לי את האופק, נפטון, הירח ולילית בבית 12 בגדי. השמש מול הירח בסרטן. בבית 7. באותה מעלה של ראש דרקון (צפון).
  אני מזדהה עם הכתוב מאוד. וגם בחישוב מאתר אחד של המפה יש לי הרבה יותר זוויות ומעלות מהחישוב באתר אחר. זה מבלבל מאוד.

  1. הי ליאת,

   אחד מהמאפיינים של נפטון זו תחושה של בלבול. אבל נפטון אף פעם לא מגיע לבד, תמיד יש עוד השפעות אנרגטיות בשאר המפה שמוצאות דרך להשתמש לטובה בכל המתנות הנפטוניות.

 14. אני שמתי לב שיש אצלי הרבה היבתים דיס הרמונים עם נפטון, האם אני יכול לעבוד על עצמי בשביל לרסן את התכונות השליליות שלו או שכבר נקבע גורלי?

  1. גורלך שפר עליך ונתן לך חיבור אל אינטואיציה שאין כמותה, יכולת לאמפתיה והבנה של הזולת שיכולה אכן להיות כאובת, אבל יותר מזה היא מאפשרת ריפוי להם ולך. היכולת שלך להבין נושאים מורכבים בהרף עין, היכולת שלך להנות מיצירות אומנות ולהעירך אותן, אולי גם ליצור אותן. לנפטון יש כל כך הרבה מתנות והחיבור הקוסמי שלו מאפשר קסם בחיי היום יום שמי שאין לו כזה נפטון היה מאוד רוצה שקצת יהיה לו.
   הדרך לקבל מנפטון את המתנות הוא לא להילחם בו (נפטון ממוסס החלטות, לוחות זמנים וכו') – הדרך היא על ידי הכלה ושילוב של ניגודים שמעשירים אותך בתור אדם ותורמים לכל מי שפוגש אותך.
   באופ עקרוני, בעיני – הדרך לקבל מנפטון את המתנות שלו הוא ירח בריא ומחובר לעצמו, לסביבה ולקרקע ועמידה בדרישות השבתאי – שאז יש לאדם קרקוע שממנו אפשר לנסוק לגבהים.

 15. אני שמתי לב שיש אצלי הרבה היבתים דיס הורמונים עם נפטון, האם אני יכול לעבוד על עצמי בשביל לרסן את התכונות השליליות שלו או שכבר נקבע גורלי?

  1. לא. ראש הדרקון הוא נקודה מתימטית שמייצגת את המקום בו מסלול הירח חוצה את מישור המילקה בצד הצפוני (הזנב הוא הדרומי) ולכן נקרא "צמתי הירח".

 16. תודה, צודקת אז במקום להילחם בו אני פשוט אנסה להשתמש בצדדים החיובים שלו ואת השליליים להשאיר בצד.

  1. תחוי את מי את שואלת. ישנם הרבה אסטרולוגים שמתייחסים לכירון כמו כל פלנטה אחרת. בראיה שלי כירון הוא אסטרואיד, יש לו השפעה, אבל לא כמו לפלנטות. מבחינתי גם רק זוויות של צמידות נחשבות לכירון ולא שאר הזוויות.
   והנה המאמר המלא:
   כירון

   1. תודה רבה לך:)
    אז בחישוב כירון ב12 לא יחשב כפלנטה? זאת אומרת שהוא לא נכלל בחישוב?
    ושוב תודה

    1. הי,

     בשיטה שלי אני לא סופרת את כירון, היחס שלי אליו הוא כאל אסטרואיד ולכן אני לא מחשבת אותו כמו שאני מחשבת פלנטות (במה שקשור ליכולת לפעול, למגנט, ליצור, לעשות זוויות וכו').

     מעין

 17. שלום מעיין,
  אשמח לדעת אם יש השפעה של נפטון שנמצא (בבית 12) במעלה 23 במזל קשת ונקודת האופק שלי היא בנקודה 27 במזל קשת?
  תודה רבה

  1. הי שרה,
   כן, נפטון צמוד לאופק נותן השפעה אדירה. כל מי שפוגש אותך פוגש בעצם את נפטון וההשפעה היא שאת לא ברורה להם – אי אפשר להכניס אותך לאף תבנית ואי אפשר להסביר אותך במילים.
   יכול להיות הרבה מצבים שבהם לא מבינים למה את מתכוונת
   ויכולות להיות עוד השפעות אבל בשבילן כבר צריך את שאר המפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.