מרקורי

מרקורי – כוכב חמה הוא הכוכב הקרוב ביותר לשמש, ומסמל את מה שהופך אותנו לבני אדם. היכולת השכלית, התקשורתית, ההתמצאות שלנו, החשיבה, היכולת להשתנות ולשנות עם מילים ועם מחשבות. מרקורי במפת הלידה מספר לנו הרבה על היכולת של האדם להשתלב במקום בו הוא נמצא, או במקומות חדשים לו, על איך הכי קל ונכון לו ללמוד, ואפילו מספר לנו איך הוא מצליח או לא מצליח בדברים מכניים שדורשים עבודת כפיים מדוייקת.

מרקורי לא בא לבד, הוא תמיד קרוב לשמש, בהרבה מקרים גם לונוס. הוא נחשב ל"שליח השמש" מתוך זה שכמרקורי, אין לו ממש רצונות משלו, יש לו תפקידים לבצע למען האישיות השלמה. מרקורי יספר לנו איך האדם מדבר: בקול רם, או בלחש, עם הידיים, או קפוא ובקושי זז. מה האדם אומר האם הוא אומר דברי טעם ודברי חמרקורי הרמסוכמה או סתם שטויות, את זה לא נוכל לדעת ממרקורי במפה. 

 מרקורי יספר לנו על סגנון החשיבה, האם היא מהירה, איטית, קופצת קדימה, או שקולה ולוקחת את הזמן לחשוב על כל הצדדים של המטבע. ושוב, כדי לדעת מה האדם חושב ומה הן האמונות שעליהן הוא מתבסס צריך לקחת בחשבון גם את יופיטר בשילוב עם שבתאי, אוראנוס ונפטון.

 מרקורי יתאר לנו מהי הדרך שבה האדם לומד, או מפנים מידע ומעבד אותו והופך אותו לשלו. מרקורי לבדו לא מראה על בעיות למידה, למרות שבזוויות מסויימות החשד יעלה. הרבה פעמים יש ילדים קצת חולמניים או רגישים מאוד שאין להם שום בעיות בקליטה ובלימוד, אבל הרגישות הגדולה לסביבה המלחיצה מפריעה למרקורי להתבטא טוב. 

 מרקורי לא יספר לכם האם האדם הוא חכם או טיפש, הוא לא יספר לכם האם הוא הגון או לא, מרקורי כשלעצמו אובייקטיבי ומוציא לפועל. ההחלטה האם לשקר נמצאת במקומות אחרים במפה (שמש, ירח, ונוס וכו'), מרקורי כן יראה לכם שאם במידה והאדם משקר האם הוא יעשה את זה בקלות או שיראו את זה עליו. בנוגע לחוכמה – יש כל כך הרבה סוגים של חוכמה שמתוכם היכולת האינטלקטואלית היא רק אחת. מרקורי כן יספר לכם האם האדם יכול ללמוד ולפתח חוכמה גם אם כרגע אין לו.

 כוכב חמה כבר אצל האסטרולוגים העתיקים נחשב לכוכב א-מיני (או דו-מיני). אין לו שיוך אחד לזכרי או לנקבי, כי הוא אובייקטיבי. קשה לנו כאנשים להבין את מרקורי כי אנחנו ישר קופצים עם הירח והשמש שלנו ובוחרים צד אחד. מרקורי הוא אובייקטיבי, לא ממש אכפת לו, הוא לא עוצר לסנן האם האינפורמציה הזו היא זבל וזו שווה זהב, זה תפקידו של האדם השלם לעשות זאת. מרקורי פשוט מביא את כל מה שיש בסביבה, מרקורי גם מדבר הלאה עם אחרים ונותן להם את האינפורמציה של האדם. שוב, למרקורי לא אכפת מה הוא אומר, הוא יכול לייצג את השמש באותו הרגע או את שבתאי או הירח. הוא פשוט ידבר.

מרקורי כשליט תאומים אחראי בעיקר על התמצאות, דיבור, כתיבה, ותקשורת עם הסביבה הקרובה, כמו השכונה בה חיים את חיי היום יום. מרקורי כשליט בתולה כבר מדבר על קואורדינציה, סדר, נקיון, היכולת לסווג דברים, לחקור אותם לעומק ולגלות בהם עוד, וכמובן איך לתקן ולשפר.

כדי להבין את המרקורי האישי במפת הלידה חשוב להתייחס גם למיקומו של מרקורי בבתים וגם לזוויות שיש לו לכוכבים אחרים, שיכולות להשפיע ולשנות הרבה מהביטוי שלו.

  מרקורי- כוכב חמה

שולט – תאומים , בתולה

חלש – קשת, דגים

נעלה – דלי

נפול – אריה

מרקורי בטלה

מרקורי בטלהמרקורי בטלה הוא מרקורי עם גוון של אש. יש הרבה התלהבות, המחשבה קופצת מהר ממקום למקום, מדברים המון ובקול רם, אוהבים להתווכח גם כשלא צריך. מאוד סובייקטיביים. אם לא מדברים על משהו שקשור אליהם זה לא ממש מעניין אותם. הם מחליטים מהר, שונאים התלבטויות אצלם ואצל אחרים. הדרך להמחיש את מרקורי בטלה היא לחשוב על הפרסומות האלה שבהם מישהוא עומד וצועק: "תקנו מהר, עכשיו, עכשיו, כל זמן שיש מבצע", יש התלהבות, יש מוזיקה חזקה וקצבית ואין שום מקום למחשבה שקולה או אובייקטיבית. חשוב לאנשים עם מרקורי בטלה לדעת עד כמה הם תמימים ונוטים להאמין בקלות כי הם נסחפים ולא עוצרים לשאול את השאלות המתבקשות. הדיבור מאוד גלוי והם לא מסוגלים להסתיר שום דבר, אומרים הכל מהר לפני שחושבים על זה.

לדבר: בקול רם, על עצמם, עם הידיים, נראה כאילו הם מתווכחים גם כאשר הם בשיחת חולין נעימה. לא מקשיבים. מפטפטים המון. עם הרבה להט.

להשתלב: אין להם בעיה במקומות חדשים, הם קולטים את המקום מהר מאוד, הם לא ביישנים ומתחברים בקלות

ללמוד: לומדים מהר מדי. קשה להם להקשיב לאורך זמן, ואם זה לא מעניין אותם אז הם מתחילים לקפוץ ולשחק עם משהו ולאותת על חוסר סבלנותם. חשוב שהם יבינו שיש ערך להעמיק בנושאים שונים, לכבד את אלו שקולטים קצת יותר לאט. באופן כללי הקליטה הראשונית שלהם טובה, אבל כדי להגיע להישגים הם יהיו חייבים למצוא דרך להמשיך להתעניין וללמוד. אפשר ללמד אותם דרך תחרות, דרך טיולים בחוץ, דרך אתגרי חשיבה.

להתמצא: הם קולטים את הסביבה מאוד מהר, במיוחד את מה שהם צריכים בשביל עצמם. פחות מעניין אותם הנוף למשל, אבל הם ידעו את הדרך המהירה ביותר מנקודה א' לנקודה ב'.

קואורדינציה: כל מה שקשור לספורט הם מעולים, כל מה שאפשר לעשות מהר הם נהדרים, כל מה שדורש עבודה איטית ומדוייקת קשה להם מאוד.

סביבה מנטלית: חושבים מהר, נמצאים בהווה יותר מהרבה אחרים. לא מבזבזים זמן על העבר, כן מרוכזים בעכשיו ובעתיד הקרוב. אין להם ממש סבלנות להקשיב לאנשים אחרים, והם יודעים לקפוץ על הזדמנויות. אוהבים שדברים זזים מהר.

 • כאשר מרקורי בטלה השמש תהיה או בטלה, או בשור או דגים.

מרקורי בטלה + שמש בדגים תהיה יותר הכלה לאחרים, יהיה חיפוש רוחני מיסטי כלשהוא, הסובייקטיביות תגיע לרמות קשות ביותר (מחסור מוחלט באובייקטיביות). אניסטינקטיביים, לומדים מהבטן ולא מהראש. תקשורת קצת אחרת, אבל שיש בה הרבה קסם. תמימים ומאמינים מאוד.

מרקורי בטלה + שמש בטלה – יתעניינו בעיקר בעצמם, בתחביבים של עצמם, והכי הפרוייקטים החדשים שהם מעורבים בהם. יזמים בנשמתם. ידברו המון ולא ישאירו לצד השני מקום להתבטא. יהנו מהתחרות. הרבה ספורט, הרבה אגו.

מרקורי בטלה + שמש בשור – שילוב נהדר לאנשי עסקים, ידעו לעשות משא ומתן, ידעו לקחת סיכונים בצורה טובה, יצליחו להתמיד במה שנכון להם. מסוגלים גם לעשות דברים איכותיים וגם למכור אותם.

מרקורי בשור

מרקורי בשורמרקורי במזל אדמה שלוקח את הזמן ועובד בקצב איטי, מחפשים איכות, מתעניינים בנושאים מעשיים כמו כסף, הערכה לדברים בעלי ערך והדרך להתנהל איתם. יסודיים ביותר ויש להם יכולת ריכוז טובה. לומדים לאט אבל לא שוכחים כלום. מחליטים לבד ולא מתייעצים הרבה, נאמנים לדעותיהם. יש להם יכולת מוזיקלית ואסתטית טובה. עסוקים בענייניהם ומצפים מאחרים שלא יתערבו להם. מרקורי כאן לומד וזוכר דרך החושים: ריח, טעם, מגע.

לדבר: טון וגוון ערב לאוזן נעים ועמוק בדיבור שלהם (הרבה שדרני רדיו עם מרקורי בשור ושמש בתאומים). מדברים לעניין, לא מדברים הרבה, מדברים בטון רגוע ושלו.

להשתלב: בדרכם שלהם הם מגיעים לכל מה שחשוב כדי להסתדר בחיים. מוצאים להם את האנשים להסתדר איתם, לא נדחפים, יש להם תזמון טוב. עקשנים.

ללמוד: לאט, יסודי, רק מה שנראה להם ששווה ללמוד. טובים במספרים ובכל מה שקשור לתוצאות בשטח, פחות בתיאוריות ופילוסופיות.

להתמצא: הם אוהבים את מה שמוכר. לוקח להם זמן במקומות חדשים. יודעים מצוין איפה לקנות את הכי איכותי במחיר הכי טוב.

קואורדינציה: מעולה. טובים בחקלאות, בצורפות, בלעשות דברים איכותיים ואסתטיים.

סביבה מנטלית: הם בעיקר לא מבינים את כל אלו שמתעסקים בדרמות רגשיות, פילוסופיות וחיפושים למיניהם. הם בשלהם. לא מתייעצים וחושבים פרקטי ויישומי כל הזמן. לא מתעצבנים מהר, אבל כשזה קורה, אז כדאי להתרחק.

 • כאשר מרקורי בשור השמש תהיה או בטלה, או בשור או בתאומים.

מרקורי בשור + שמש בטלה : מרקורי שעוזר לטלה להתרכז לזמן ארוך יותר. מאמינים רק לעצמם, לא מקשיבים לאחרים, יכולים להיות יזמים טובים, ספורטאים טובים. מגיעים לעצמאות בדרכם שלהם.

מרקורי בשור + שמש בשור – לוקחים את הזמן, לומדים בזמן ובקצב שלהם. קשה להם ללמוד דברים חדשים, רעיונות חדשים או דברים תיאורטיים. יש יכולת אומנותית. טובים בכספים. קצת חסר דרייב.

מרקורי בשור + שמש בתאומים – שילוב נהדר. יסודיות יחד עם יכולת תקשורתית טובה. סוחרים ממולחים, עיתונאים חוקרים.

מרקורי בתאומים

מרקורי בתאומיםזה המקום הטבעי של מרקורי. הוא קולט מהר, יש לו יכולת תקשורתית מעולה גם בדיבור, גם בכתיבה. מתמצא טוב בסביבה, באנשים,בהלך הרוח הסובב. יודע מה נכון מתי, תזמון טוב מאוד. קצת אין לו סבלנות לאנשים איטיים או קשי תפיסה. אוהבים עובדות, מעולים בטריוויה, סקרנים מאוד ולומדים כל הזמן, משתפים בידע שלהם אחרים. מיקום טוב לכל מי שעוסק בכתיבה מכל סוג שהוא. אובייקטיביים ומחפשים הוכחות הגיוניות, אוהבים לראות את עצמם כנייטרליים.הם מדברים המון ולא תמיד עוצרים לבדוק שעדיין מקשיבים להם. קשה לפעמים לאחרים עם האובייקטיביות הזו.

 

לדבר: הכי טוב שיש. לעניין, קול ברור ועם הרבה טונים וגוונים שיצא מעניין. מרתקים אחרים ומדברים הרבה.

להשתלב: גם הכי טוב שיש. ישר קולטים מה קורה מסביב, מתחברים ומדברים עם כולם.

ללמוד: אוהבים ללמוד, סקרנים, מתבטאים בקלות, לפעמים משתעממים כשמסבירים שוב ושוב לאיטיים יותר.

להתמצא: מעולה. בכל מקום בכל זמן.

קואורדינציה: טובה מאוד. לומדים איך לעשות דברים די בקלות.

סביבה מנטלית: מלאים בידע, מעריכים אינטליגנציה יותר מהכל, סקרנים, יודעים הרבה על הרבה, חיים בכאן ובעכשיו. מחוברים כל הזמן לחדשות, לרכילות לכל פיסת ידע באשר היא. משתדלים לראות את שני הצדדים של המטבע.

 •  כאשר מרקורי בתאומים השמש תהיה או בשור, או בתאומים או בסרטן.

מרקורי בתאומים + שמש בשור : כשרון הכתיבה יכול להפוך לנכס. טוב לאנשי עסקים וכאלה שעוסקים במכירות. טובים בלדעת לאן הרוח הכלכלית נושבת.

מרקורי בתאומים + שמש בתאומים – חריפים מאוד. עובדים במשהו שקשור לכתיבה, עיתונות, ספרות, יח"צ, חיים במדיה החדשה ומבינים אותה מעולה.

מרקורי בתאומים + שמש בסרטן – מסתדרים מצויין עם ילדים, יודעים לספר סיפורים טוב, יכולים להתפזר בקלות, אבל מצליחים לחפות על זה בגישה חברותית, נעימה ומקבלת.

 רוצים להעמיק את הידע? הרשמו לקורס האסטרולוגיה של מעין

מרקורי בסרטן

מרקורי בסרטןמרקורי רגשי מאוד שפועל על פי המצב רוח. סובייקטיבי מאוד, אינטואיטיבי ולא נותן לעובדות להפריע לו. מדברים הרבה על עצמם, על המשפחה שלהם, על מה שמרגישים. קשה להם בסביבה אובייקטיבית או שאין בה חמימות. אוהבים היסטוריה ומסורת, מלאים בדעות קדומות, מדיומים ומזדהים עם רגשות בקלות. מבינים הכל בצורה רגשית ואישית (כאילו הכל קשור אליהם). אוהבים שמטפלים בהם או שהם מטפלים באחרים. זוכרים טוב את כל מי שפגע בהם ואת כל מי שהיה שם לצידם.

לדבר: מדברים המון, לא תמיד ברורים, לא מסיימים את הסיפור אף פעם ויש להם הרבה סיפורים. טון דיבור קצת ילדותי.

להשתלב: חייבים תמיכה רגשית כדי להשתלב. פגיעים קצת, חסרי בטחון, תומכים בחלשים. מעדיפים אווירה ביתית וחמה והולכים לאיבוד במקומות כמו משרדים גדולים ומנוכרים.

ללמוד: עם המון רגש, טובים בהיסטוריה ובאומנויות ובספרות, כל מה ששייך לעובדות מוצקות קשה להם איתו.

להתמצא: כדאי שיהיה שם מישהוא שיעזור להם. זוכרים על פי רגש.

קואורדינציה: קצת נופל להם, קצת שוכחים, קצת לא מבינים למה הם צריכים לעשות את כל הדברים האלה.

סביבה מנטלית: רגישים מאוד ורגשיים מאוד. נוסטלגיים מאוד, קשורים לבית למשפחה ולשורשים, המון דמיון והשראה שקשה לחבר עם המציאות. מקבלים באהבה את כולם, אבל עדיין חושדים בזרים. דאגניים.

 •  כאשר מרקורי בסרטן השמש תהיה או בתאומים, או בסרטן או באריה.

מרקורי בסרטן + שמש בתאומים : משנים את דעתם בקלות, מדברים בלי סוף, יודעים קצת על כל דבר, אבל מתייחסים רק למה שקשור למה שהם מרגישים. מספרי סיפורים מצויינים.

מרקורי בסרטן + שמש בסרטן – רגישים מאוד, מדיומים, נשפכים לכל הכיוונים, נתונים למצבי רוח, אוהבים להעניק ולתת, שונאים מגבלות (במיוחד על ביטוי רגשי), עדיף להם במקצועות טיפוליים.

מרקורי בסרטן + שמש באריה – קצת ילדותיים, קצת מתפארים, יודעים לעשות דרמה טובה ועושים דרמה מכל שטות, מאוד מאוד סובייקטיביים. חמימים ונדיבים.

 

מרקורי באריה

מרקורי באריהמרקורי באריה הוא מרקורי שנחשב כנפול (מול המרקורי הנעלה בדלי), ביום יום מרקורי באריה דווקא לא מרגיש ככה, אבל הוא נחשב לנפול כי הוא מאוד סובייקטיבי, וקצת מעוות עובדות בהתאם למה שמתאים לו באותו הרגע. אין שום מקום לדעות של אחרים, ללימוד מנסיונם של אחרים, או לבדיקת עובדות אובייקטיבית שכל כך מסייעת ללמידה וחשיבה. מצד שני אלו מספרי הסיפורים הטובים ביותר, שחקנים מצויינים, נואמים כריזמטיים, מיקום נהדר לפוליטיקאים. הבעיה היא שהם נסחפים ומבטיחים הבטחות שאי אפשר לעמוד בהם, אין קשר בין מה שהם אומרים לעובדות כהווייתם, ונמצאים איתך רק כשאור הזרקורים בסביבה ונעלמים ברגע שיש קצת חושך. קשה להם לחשוב מנקודת מבט של אחרים, בטוחים שהכל קשור אליהם. יכולים להיות מורים מצויינים כי הם יודעים לרתק את הקהל והם גם קצת ילדים בנשמתם. גם הם קודם מדברים ורק אחר כך חושבים. לא קל להם להסתיר דברים.

 לדבר: וואוו, כל שיחה קטנה הופכת להצגה גדולה. קול מרשים בעל גווני טון רבים. מדברים כאילו הם על במה תמיד, יכולים להיכנס לנאום בלי לשים לב. חמימים ונדיבים ומצחיקים.

להשתלב: בכל מקום שהם באים אליו הם רוצים לתפוס את המרכז, אם הם לא מצליחים הם לא ישארו. הם מאוד חברותיים יעשו הצגות כדי למשוך תשומת לב. הם אוהבים לארח ומקרינים הרבה חמימות שעוזרת להם לפלס את דרכם.

ללמוד: מסוגלים להיות סבלניים וללמוד את מה שחשוב ומעניין אותם. הבעיה היא שהם לא אובייקטיביים ומסוגלים לתת חשיבות לפרטים הלא נכונים ולהתעלם מכל מה שלא מתאים לדעות המוצקות שלהם. אם המטרה חשובה להם, הם יעשו את המאמץ ויגיעו אליה.

להתמצא: קצת קשה להם עם כל הפרטים הקטנים שחשובים לניהול חיי יום יום ולכן הם לפעמים הולכים לאיבוד. זוכרים לפי צבעים וצורות ומה קרה להם ולא על פי ציוני דרך.

קואורדינציה: לא רעה. קצת דרמטיים מדי, ומחפשים קהל כשהם עושים משהו, אבל מסוגלים לתקן דברים, מסוגלים ללמוד איך לעשות ועם הזמן לבצע עבודה טובה מאוד.

סביבה מנטלית: הם חושבים קודם כל על עצמם, על מה שקשור אליהם, מעניין אותם הרושם יותר מאשר התוכן. לא ממש מקשיבים, עושים דרמה גדולה מכל אפיזודה קטנה. המון אגו גם אצל אלו שלא מודעים לכך.

 •  כאשר מרקורי באריה השמש תהיה או בסרטן, או באריה או בבתולה.

מרקורי באריה + שמש בסרטן : קצת ילדותיים, מחפשים קיצורי דרך, מורים מעולים, אכפת להם ממה שעובר על אחרים ומסוגלים להקשיב. חייבים להקפיד לא לחלק הבטחות ללא כיסוי.

מרקורי באריה + שמש באריה – איתנים בדעתם. הרבה חשיבות עצמית. כריזמטיים מאוד ונואמים מצויינים. פוליטיקאים. הם יתאמצו למען המטרה שלהם ויכריחו את עצמם להגיע אליה. שחקנים, דרמטיים, אוהבים זרקורים ורושם. רוצים לנהל אבל יגיעו לזה רק אחרי שיוכיחו שיש תוכן מאחוריהם. חייבים ללמוד להתייחס לעובדות.

מרקורי באריה + שמש בבתולה – שילוב שמוציא הרבה טוב מהמרקורי באריה. לומדים המון ומכולם וזוכרים טוב. משאירים רושם טוב אחריהם. אמינים ומסוגלים להרבה.

מרקורי בבתולה

מרקורי בבתולהמרקורי שליט בתולה ובמיקום הזה יש דגש על דיוק ועל עשיית דברים כהלכתם. מאוד פרקטי, יש משמעת, רצון להגיע להתמחות במשהו מסויים, יכול להיות ביקורתי מאוד, שכל ישר שלא מבין את האחרים שמרחפים או מעגלים פינות. אנליטיים מאוד, מחפשים הסברים הגיוניים להכל. אנשי מחשבים מעולים, הבנה ברורה של מבנה גוף האדם או המכונות או כל מה שיש לו הרבה מערכות משתלבות. אנשי שירות מצויינים. מתעניינים בכל מה שמניע את העולם (פוליטיקה, תקשורת, אומנות וכו'), קצת היפוכונדרים ועצבניים.

 לדבר: דיבור רהוט ומנומס, מדברים לעניין. אלופים בהערות עוקצניות. יכולים להיות ביקורתיים וציניים. משתדלים להישאר בשיחות על נושאים ברורים, מדוייקים ופרקטיים. כיף לדבר איתם כי יש להם הרבה ידע טוב.

להשתלב: כל מה שקשור לנושאים מעשיים, אין טובים מהם. כשזה מגיע לסיטואציות חברתיות או רגשיות, אז הם הולכים קצת לאיבוד.

ללמוד: דרך השכל, דרך הידיים, חייבים להעמיק ולחקור בעצמם עוד קצת מעבר למה שנדרש.

להתמצא: מוצאים בקלות כל מה שהם צריכים, יודעים גם לעזור ולכוון אחרים. לא משנה איפה הם יהיו בעולם הם ידעו איך להתארגן ולארגן.

קואורדינציה: הכי טובה.

סביבה מנטלית: רוצים שהעולם יעבוד כהלכה ומתעצבנים כשהוא לא. יודעים לעזור לאחרים, יודעים לשמור על עצמם, מתעניינים במגוון נושאים. טובים מאוד בדברים טכניים.

 •  כאשר מרקורי בבתולה השמש תהיה או באריה, או בבתולה או במאזניים.

מרקורי בבתולה + שמש באריה : שחקנים מעולים, שדרנים או פובליצסטיים. מנהלים מוכשרים.

מרקורי בבתולה + שמש בבתולה – יכולת אנליטית מעולה. טכנאים, רופאים בקיצור אלו שמתקנים את הכל, חוקרים את הכל ולא מקבלים קרדיט על מעשיהם.

מרקורי בבתולה + שמש במאזניים – עורכי דין, או מעצבים, או מוזיקאים. מתחשבים מאוד באחרים.

 

מרקורי במאזניים

מרקורי במאזנייםיודעים איך לדבר, יודעים גם להקשיב. מנומסים מאוד, מחפשים אסתטיקה, דואגים לשיוויון. חושבים הרבה על כל נושא מכל הצדדים שלו ומתקשים להגיע להחלטה. מתגאים באובייקטיביות שלהם. הם נעימים מאוד, אבל הנייטרליות לפעמים בעוכריהם כשאחרים רוצים יחס אישי ממשי. מחשיבים אינטליגנציה, מחשיבים התנהגות נאותה.

 לדבר: מדברים הרבה, מרגישים כאילו הם חייבים להגיב על כל דבר. קול נעים וחברותי, מדברים ישירות לאדם אחר.

להשתלב: דוגמא ומופת למה התנהגות נאותה אמורה להיות.

ללמוד: אוהבים מאוד ללמוד, מפריע להם שאחרים לא כאלה. מבטאים בקלות את מה שיודעים, לפעמים מעמיסים בפרטים או לא מגיעים לנקודה.

להתמצא: אין בעיה, הם מסוגלים להסתדר בכל מקום, פשוט מעדיפים שיהיה עוד מישהוא לידם לשוחח איתו תוך כדי הסידורים או הטיולים.

קואורדינציה: חוש אסתטי מעולה. לתקן דברים לא תמיד.

סביבה מנטלית: שואפים לשיוויון והרמוניה, תמיד מחפשים את הצד השני של מה שנאמר כדי לשמור על איזון ואובייקטיביות. קשיים בהחלטה. חושבים הרבה על אנשים אחרים.

 • כאשר מרקורי במאזניים השמש תהיה או בבתולה, או במאזניים או בעקרב.

מרקורי במאזניים + שמש בבתולה : מדברים הרבה, ידענים גדולים, מסודרים, מנומסים ונאותים ולא מבינים למה לא כולם כאלה.

מרקורי במאזניים + שמש במאזניים – אוהבים להתדיין, לשוחח, מדברים המון ועם כולם, אוהבים להתלבט, שונאים להחליט, אסתיטקה חשובה להם מאוד.

מרקורי במאזניים + שמש בעקרב – אוהבים לייעץ לאחרים, פסיכולוגים טובים או עורכי דין, גם כשרון לאומנות. בד"כ לא מדברים על עצמם.

 

מרקורי בעקרב

מרקורי בעקרבמרקורי שלא משתף במה שעובר עליו. מתעניין מאוד במסתורי, בכוח, מיסטיקה, מנסה לשלוט במחשבה, ראייה חודרת, חוש פסיכולוגי טוב, יכולים לראות דברים כשליליים יותר ממה שהם, קצת חסרי פרופורציה בפרשנות הרגשית שלהם. חשדנים, פרטיות היא ערך עליון. שוטרים טובים או פושעים טובים, שיפוטיים וחפים מאשליות, חסרה להם אופטימיות. נראה כאילו הם חכמים ומסתירים דברים ולפעמים מגלים שזה לא כך באמת, לפעמים זה כן. זכרון טוב מאוד, אפילו טוב מדי. שיפוטיים מאוד.

 לדבר: לא מדברים הרבה, לא מדברים על עצמם. כשהם מדברים מבינים שהם לא מפספסים כלום, חדים, מדוייקים, קצת סרקסטיים, יכולים לייבש אחרים בהערה אחת קטנה. קול עמוק.

להשתלב: קודם כל הם יעמדו בצד ויסקרו את מה שקורה, אח"כ ימצאו להם את המקום שלהם. דואגים לא לבלוט.

ללמוד: לא שוכחים כלום אף פעם. טובים במספרים, במדעים ובכל מה שקשור למחקר הנפש או הנסתר. לא אכפת להם מהצלחה או לא מרגישים שהם חייבים לשחק לפי החוקים הרגילים.

להתמצא: אלה שיודעים בחוש איפה קורים כל הדברים שהצנעה יפה להם, מכירים סמטאות אחוריות ואת מאחורי הקלעים. את מה שהם צריכים הם ישיגו בקלות ובמהירות.

קואורדינציה: לא רעה. מה שחשוב להם הם ישקיעו בו וילמדו לעשות אותו.

סביבה מנטלית: חשדניים, רואים רק את מה שמוסתר לפעמים על חשבון מה שנמצא מול העיניים. קשה לדעת כי הם לא ממש משתפים. כמהים למשמעת עצמית, שליטה במחשבות והבנה של חוקי היקום.

 • כאשר מרקורי בעקרב השמש תהיה או במאזניים, או בעקרב או בקשת.

מרקורי בעקרב + שמש במאזניים : פסיכולוגים מצויינים. חשוב להם יחסים בין אנשים. יכולים להיות עורכי דין מעולים.

מרקורי בעקרב + שמש בעקרב – חוש פסיכולוגי מפותח, מתעניינים בכוח, במין ובכסף כגורמים המשפיעים על העולם. עבודה מאחורי הקלעים (בקיצוניות זה קברנים, סוכנים מושתלים, ברגיל זה מנהלי חשבונות)

מרקורי בעקרב + שמש בקשת – חיפוש רוחני עמוק, רוצים טרנספורמציה או הארה, רוצים להבין את חוקי הטבע, קצת יותר אופטימיים מהאחרים, סקרנות בלתי נלאית. סוג של עיתונאי חוקר.

מרקורי מדבר אליכם, רוצה להבין עוד? הרשמו לקורס האסטרולוגיה של מעין

מרקורי בקשת

מרקורי בקשתמרקורי צמא לידע, שהולך לפעמים לאיבוד באופקים רחבים מדי. גוון פילוסופי לחשיבה, חיפוש דתי או רוחני בשלב כלשהוא של החיים. אין סבלנות לכל הפרטים הקטנים או לעובדות (ולפעמים פשוט אין סבלנות). סובייקטיביים מאוד, והולכים על האינטואיציה שלפעמים עובדת מצוין ולפעמים לא. קולטים את התמונה הגדולה מאוד מהר אפילו מהר מדי, אבל חסרי דיוק וטועים באותיות הקטנות. מתעניינים בתרבויות, פולקלור, טיולים, מסעות וכל מה שמעבר. פחות באנשים אחרים. יש סוג של הגזמה בדיבור שלהם. אוהבים להיות אלה שיודעים הכל. המבט קצת למעלה. האוטומט שלהם הוא מאוד פתוח ומקבל בקלות את כולם. אופטימיים עם שמחת חיים. חלקם נהדרים רק בחו"ל, חלקם נהדרים מול מצלמות וחלקם נהיים משותקים מול מצלמה. כולם אוהבים להיות בספריה או בסביבה של ידע. סקרנים מאוד.מדברים בצורה כנה וגלויה שמדהימה ולפעמים מעליבה את מי שנמצא בסביבה.

לדבר: קופצים מנושא לנושא ולא מגיעים לשורת המחץ. מורים טובים, בד"כ מדברים בקול רם עם הרבה להט והשראה. מסוגלים פתאום להתנתק ולשתוק. אוהבים ללמד או להשוויץ קצת בידע שלהם.

להשתלב: אם בא להם להשתלב הם יכולים בקלות להצטרף לתחרות או למשחק, אם לא בא להם אז אין להם בעיה לעמוד מהצד ולהתבונן או ללכת להתבודד.

ללמוד: סטודנטים נצחיים. קצת קשה להם בשנים הראשונות בבי"ס כשהכל מסודר כל כך, אבל אח"כ כשהם בוחרים את מקצועות הלימוד הם פורחים.

להתמצא: המרקורי היודע לנווט הכי טוב, במיוחד בטבע ובשטח. הם טובים בקווי המתאר הגדולים של תוכניות או מקומות, אבל מתבלבלים במקומות קטנים וסגורים.  

קואורדינציה: אין להם סבלנות לפתח מיומנויות ידיים כמו שצריך. הם יעשו רק אם ממש חייב וגם אז לא יצא להם משהו.

סביבה מנטלית: המון מחשבות פילוסופויות או רוחניות. רצון כנה לצאת מגבולות עצמם אל משהו נשגב יותר. אין הרבה מקום לאנשים אחרים בתוך החיפוש והלימודים והנושאים שמעניינים אותם. המוטו של חייה ותן לחיות חזק אצלם.

 • כאשר מרקורי בקשת השמש תהיה או בעקרב, או בקשת או בגדי.

מרקורי בקשת + שמש בעקרב : סובייקטיביים מאוד מאוד, שומעים את מה שהם רוצים לשמוע. מחפשים משמעות. יחסית לאחרים הם שותקים הרבה, קולטים הרבה וזוכרים טוב.

מרקורי בקשת + שמש בקשת – מתעניינים בפילוסופיה וברוחניות של עצמם על חשבון כל השאר. לא מסודרים וקצת קשה להם עם חיי היום יום הרגילים על שלל הסידורים שיש בהם. מלאים בלהט ובהשראה, סומכים על האינטואיציה לחלוטין. יכולת טובה עם המדיה (עיתונות, פרסום וכו')

מרקורי בקשת + שמש בגדי – לומדים למען מטרה ברורה. שאפתנים מאוד. יכולים להיות דוגמטיים יותר מאחרים. מנסים לחבר אינטואיציה עם פרקטיות.

 

מרקורי בגדי

מרקורי בגדימרקורי ששם לו יעילות כמטרה. לומדים למען משהו ספציפי כמו קריירה. יעילים ביותר לטווח ארוך. קצת ביישנים וקצת חסרי בטחון ולכן משקיעים בללמוד יותר מאחרים, שונאים שנכנסים להם לעניינים פרטיים ולא עושים את זה לאחרים. מסוגלים לתכנן, להבין נושאים גדולים ומורכבים ובהמשך הדרך גם לנהל. החשיבה שמרנית, דוגמטית ומאורגנת מאוד. חסכון הוא ערך. התקשורת קרה במקצת ומדברים רק על מה שצריך, כמו שצריך. אין להם סבלנות לרחפנים, מאבדים, שכחנים ומאחרים, והם גם מבהירים את זה להם. מבינים ביורוקרטיה יותר טוב מכולם ויש מביניהם המון עובדי מדינה (מה שבטוח, בטוח).

לדבר: רק על נושאים פרקטיים וברורים. מנומסים מאוד, מאופקים מאוד ומדברים בצורה מכנית קצת. משדרים ריחוק. טון דיבור קפוא קצת.

להשתלב: רק כשזה חשוב למען מטרה אחרת כמו קריירה או כסף או מעמד, אחרת לא יתאמצו. מאוד ביישניים, מאוד חסרי בטחון אבל לא יראו את זה כלפי חוץ. לא אוהבים קבוצות גדולות מדי. בקבוצות קטנות הם נהדרים ותופסים מקום של ניהול וארגון.

ללמוד: הולכים לפי הספר, כמו שצריך ולומדים מצויין. לא מפחדים מעבודה קשה או מנושאים מורכבים שדורשים התמחות ארוכה.

להתמצא: לא אוהבים כל כך לצאת מהמוכר והנוח, אבל מסוגלים להסתדר ולפלס את דרכם בשקט איפה שצריך, כדי לעשות את מה שצריך.

קואורדינציה: טובה מאוד

סביבה מנטלית: יש מטרה ברורה ואליה מגיעים. יש קוד התנהלות ברור ועליו שומרים. כן מתעניינים מאוד בפילוסופיות, באומנות קלאסית, חלל, הנדסה, ארכיאולוגיה והיסטוריה, אבל לא משתפים את הקרובים אלא רק ידידים לתחום העניין.

 •  כאשר מרקורי בגדי השמש תהיה או בקשת, או בגדי או בדלי.

מרקורי בגדי + שמש בקשת : יותר פתוחים משני האחרים, מתעניינים מאוד בדת ומסוגלים יותר בקלות לקבל טעויות ושגיאות של אחרים וגם לעשות קצת בעצמם. שאפתניים מאוד.

מרקורי בגדי + שמש בגדי – טובים בניהול, בדברים טכניים, עובדי מדינה שמתקדמים לאיטם בסולם הדרגות, מסמנים מטרה וחותרים אליה.

מרקורי בגדי + שמש בדלי – אין חמימות בדיבור שלהם. מצויינים במדעים. לא אינטימיים אבל חוקרים טובים וטכניים מאוד.

 

מרקורי בדלי

מרקורי בדלימרקורי נעלה בדלי. כאן הוא במיטבו, אובייקטיבי, סקרן, מהיר תפיסה, מצליח להבין נושאים מורכבים בקלות, קשובים למה שקורה בסביבה, וגם לעולם שמעבר. זה יכול לפעמים להיות קצת יותר מדי. הם אובייקטיביים, ביקורתיים וחדים מדי לאנשים אחרים בלי לשים לב לזה. הם חברים נהדרים, לפעמים הם נחשבים לקרים ולא אינטימיים ומתקשים באחד על אחד. יכולים להחשב לסנובים או לאוטיסטים כי לא אכפת להם מה חושבים עליהם, מה הנורמה המקובלת וטוב להם עם עצמם ועם המחשבות שלהם. לפעמים קשה להם למצוא אנשי שיחה שממש זורמים איתם. הרבה גאונים, הרבה מאלו שהקדימו את זמנם, המציאו, והביאו רעיונות חדשים ומהפכניים לתקופתם.

לדבר: קול טיפה לא נעים, חדים, ביקורתיים אבל מאוד חברותיים ותמיד מוכנים לשיחה.

להשתלב: אם בא להם להשתלב הם יעשו את זה נהדר, אם לא אז אין להם בעיה לעמוד מהצד ולהתבונן בכולם או לשקוע במחשבות שלהם.

ללמוד: הגאונים האלה שלא תמיד מסתדרים עם הלימודים הרגילים.

להתמצא: דווקא כאן הם לפעמים מתקשים, כמו המדען הגאון שלא מסוגל לקנות לעצמו בגדים. עם הזמן הם לומדים ומסתדרים.

קואורדינציה: מה שהם מחליטים ללמוד ולהשקיע בו הם יעשו מעולה. מה שלא, אז עזבו אותם.

סביבה מנטלית: חושבים על נושאים מטהפיזיים, מדעיים, על החלל והגלקסיות, על היסטוריה עתיקה. מתעניינים בחברה ובקהילה, אבל פחות במי שנמצא ממש לידם.

 •  כאשר מרקורי בדלי השמש תהיה או בגדי, או בדלי או בדגים.

מרקורי בדלי + שמש בגדי : מסוגלים לעבודה קשה, יגיעו למטרותיהם. מנסים לשפר את העולם, עובדי מדינה, יכולים להסתגר בתוך עצמם ולדבר קצת מה שצריך ורק עם מעטים.

מרקורי בדלי + שמש בדלי – מקדימים את זמנם. מקוריים, חדשניים, אינטליגנטים מאוד. אוהבים חברה אבל מה"סוג" שלהם. מהפכנים. מעדיפים ללכת בדרכם שלהם.

מרקורי בדלי + שמש בדגים – חיים בעולם משלהם. איטואיציה וטלפטיה אדירה, אבל קושי חמור בהעברת המידע הזה הלאה לאחרים.

מרקורי בדגים

מרקורי בדגיםמרקורי שמתנהל קצת אחרת. דמיון עשיר, מיסיקה, רגשות ואינטואיציה אבל לא לבלבל אותם עם עובדות, או אמיתות. לא רואים את מה שנמצא מול העיניים כי הם בעולם קצת אחר, מלאי השראה. הזמן בורח להם לכל הכיוונים. קשה להם מאוד להתנהל במציאות היום יומית הרגילה. יכולים להפוך לקורבנות, יכולים להפוך לנוכלים כי אמת ושקר לא ברורים בעיניהם. תמיד מוכנים לסלוח, קשה להבין אותם כי הם לא ברורים לא לעצמם ולא לאחרים. יש להם סוג של ידיעה אבל הם לא מצליחים להסביר את עצמם. מצבי רוח קיצוניים. יכולים להיות אמנים טובים, מורים רוחניים או מטפלים מלאי השראה. מתלהבים ממשהו ושוכחים את כל שאר העולם. יכולים לשכוח לאכול או להתקלח. תפיסת מציאות קצת אחרת. חייבים זמן לעצמם, כי המחשבות והרגשות של אחרים מאוד משפיעים עליהם.

לדבר: בקול שקט ונעים, לא ברורים, לא מסיימים משפטים, יש היסוס קל בדבריהם.

להשתלב: הם אף פעם לא מרגישים שייכים. עומדים בצד וחולמים. כדי לעזור להם אסור לצעוק עליהם, אלא לתת להם יד והוראות ברורות.

ללמוד: דרך הרגש, האינטואיציה, החלומות, ספרים וסרטים. הם כן יודעים יותר ממה שהם מצליחים לבטא.

להתמצא: עדיף שמישהוא יעזור להם קצת (קצת הרבה).

קואורדינציה: מוזיקה, אמנות. כל השאר עזבו אתכם. נופל להם, נשבר להם, שכחו….

סביבה מנטלית: מעדיפים את עולם הדמיון והפנטזיה על פני המציאות היום יומית שכל כך קשה להם.

 •  כאשר מרקורי בדגים השמש תהיה או בדלי, או בדגים או בטלה.

מרקורי בדגים + שמש בדלי : חיים בעולם אחר, קשה להם להתחבר לכאן ולעכשיו, מלאים בכשרון אבל לא תמיד מצליחים להביא אותו לידי ביטוי ממשי.

מרקורי בדגים + שמש בדגים – תלותיים, מרפאים בעצם נוכחותם, מרחפים בעולם קצת אחר ומביאים השראה ממנו אל העולם הזה. בדרך הם משגעים את כל מי שיש לו מרקורי אנליטי או מעשי.

מרקורי בדגים + שמש בטלה – יש להם המון תוכניות, מעטות מהן יוצאות לפועל. קשה להם לשמור על הריכוז והתנופה.

 

מעין קורס אסטרולוגיה

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.