מזל טלה

מזל טלהקונסטלציית מזל טלה היא בעלת גישה ונטייה לאינדיבידואליות, תחרותיות, חיפוש אחרי הגדרה עצמית או אסרטיביות, נראה להם כמובן מאליו שאת החיים צריך לתקוף, ושכדאי לצלול לכל ההתנסויות ללא פחד. האנרגיות האלה גם מחפשות כל הזמן התחלות חדשות, רק כדי לשים לעצמם דריסת רגל בעוד משהו, לכבוש עוד טריטוריה או פשוט להתנסות בחוויות ישירות כמה שיותר.

כאשר התודעה לא מקבלת תשומת לב בני ובנות מזל טלה הם אידיאליסטיים, מאמינים ברעיון או בדרך מסוימת בכל כולם, רק שהם לא עוצרים לחשוב במה הם מאמינים או במה הם דבקים, קל מאוד להשפיע עליהם בשלב הזה, הם נסחפים בקלות, נדלקים מהר, מוכנים למלחמה, קופצים לפעולה ללא תכנון או מחשבה מקדימה, מגיבים בעוצמה שהרבה פעמים היא לא פרופורציונאלית לנסיבות, בקיצור כמו בני נוער שמתלהבים ממה שמלהיבים אותם ומוכנים להילחם מול כל מה שנראה כמאיים על האידיאל הזה שלהם שיכול להיות קבוצת כדורגל, רב או גורו כריזמטי, רעיון, ספר או סרט שהשפיעו עליהם. הם נלחמים, מנסים להרוס את כל מה שנראה כמאיים על האידיאל, אבל אין להם מחשבה מה יהיה ביום שבו לא יהיה נגד מי להילחם.

בשלב הזה הם מאוד חד צדדיים, יש להם תפיסה מאוד ברורה איך החיים אמורים להיות וכל דבר שלא מסתדר להם, או אנשים שלא מתאימים לתפיסה הזו נדחפים בעוצמה. הם מוצאים את עצמם שוב ושוב בעימותים, בעיקר על רקע השיפוט המהיר שלהם, ועל זה שהם לא מוכנים להתפשר או פשוט להסכים שיש עוד דרך לראות את העולם. הם גם נופלים קורבן לתגובות שלהם שלפעמים מפתיעות אפילו אותם בעוצמה שלהם, באלימות או האסרטיביות המילולית שיוצאת מהם, וכך גם אם הם מעוניינים בכך וגם אם לא הם מתחילים מחדש שוב ושוב: עבודה חדשה, מקום מגורים חדש, מערכת זוגית חדשה, לימודים חדשים, מתחילים בקלות אבל קשה להם מאוד להמשיך.

רבים מבני ובנות מזל טלה מגלים שמערכות יחסים קשות להם. מצד אחד הם מתאהבים מהר, מוכנים להקריב ולהשקיע את כל כולם באהבה החדשה, ומצד שני הם חיים במחשבה של או שאתה איתי או שאתה נגדי ולא מוכנים להבין שבמערכות יחסים יש ריקוד בין אני לאתה ובין הביחד. גם הרצון לריגושים גבוהים מתנגש עם העליות והמורדות שבחיי זוגיות ובמיוחד עם רגעי השקט שבאמצע. הנטייה של הטלאים להגיב מהר יוצרת מתחים רבים בכל מערכות היחסים החשובות שלהם אם זה בזוגיות, עם הילדים, עם קולגות ואף עם חברים.

מזל טלה תחזית שבועיתעם נסיון החיים הם מתחילים להכיר את התודעה שלהם קצת יותר, ומגלים שבשבילם הדרך היא קודם כל ללמוד לחשוב כמה צעדים קדימה. הם לומדים איך לחפש את ההרמוניה או את ההסכמה והמכנה המשותף, לומדים איך לחשוב לפני שהם מתלהבים וכך לא מאמינים יותר לדמגוגיה פנטית או למטיפים כריזמטיים. משם הם מפתחים את יכולות הבנייה ויצירת היש מאין שהם מבורכים בהם כדי ליצור מערכות יחסים ומבנים שמתאימים למקום ולסביבה. הם מצליחים ליצור מערכות יחסים ארוכות טווח שבהם נשמרת ההרמוניה גם בתוך העליות, הירידות ורגעי השלווה.

שינוי תודעה אצל מזל טלה:

  • מי שלא מסכים איתי הוא לא בהכרח נגדי
  • אני יודע שכשאני מדבר אחרים חושבים שאני מתקיף אותם ולכן אני מלמד את עצמי להגיב עם פחות עוצמה.
  • לא כל מה שאומרים בסביבה מתייחס ישירות אלי, יכול להיות שאנשים מדברים על עצמם כשהם מדברים איתי.

4 מחשבות על “מזל טלה”

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.