כירוןכירון הוא אחד מגרמי השמיים הכי לא מובנים לנו האסטרולוגים, ושאיתו תלמידי האסטרולוגיה מנסים להתמודד ללא הצלחה, גרם שמיים שנתגלה רק בשנת 1977. השם כירון הוכרז ונמצא מתאים, מתבסס על דמות מיתולוגית של הקנטאור המורה. כירון על שלל המשמעויות שלו הוא גרם שמיים מודרני, מבשר הניו אייג'. כגרם שמיימי אין לנו אסטרולוגיה עתיקה להישען עליה כדי ללמוד ממנה משהו על האנרגיה הגלומה או העצורה בו. כל הפרשנויות שיש לנו הן מודרניות, עם עיניים מודרניות.

כך שכל מה שאתם קוראים, לומדים וחושבים על כירון לא עמד במבחן החשוב מכל: מבחן הזמן.

המסלול של כירון הוא אליפטי מאוד והוא סובב את השמש כל 50 וקצת שנים. כך שנכון לרגע זה, עדיין לא חיינו אפילו הקפה מלאה אחת של כירון סביב השמש, ובחזרה למקום בו הוא התגלה. אני מאמינה שרק בשנת 2028 כאשר כירון יסיים הקפה שלמה של השמש וחזרה למקום בו הוא התגלה, רק אז נוכל להתחיל להבין את האנרגיה שיש בו.

מה כן נתן לנו הזמן בנוגע לכירון? כמה מילים שהשתרשו בלשון: "כירולוגיה", קריאה בכף היד, "כירופרקטיקה": ריפוי של השרירים והשלד, וגם המילה "כרוני" שמתייחסת ברוב המקרים למצב בריאותי שלא ירפא בחיים האלה.

מיהו כירון המיתולוגי:

כירון המיתולוגי הוא בנם של קרונוס (שבתאי) ונימפה בשם פילירה. פילירה ניסתה להסתתר מקרונוס והפכה עצמה לסוסה, אך קרונוס מיד הפך את עצמו גם לסוס וכך נוצר כירון. הוא נולד קנטאור, חצי אדם חצי סוס, אך התנהגותו לא היתה חייתית כמו של שאר הקנטאורים, אלא להפך הוא היה המורה של כל גיבורי יוון כולל אכילס והרקולס. רוב הסיפורים עליו מתארים אותו כשילוב המושלם בין חיה לאדם. הוא נחשב לחכם מכולם ולימד את תלמידיו את כל הנושאים החשובים לאותה התקופה: מוזיקה, אסטרולוגיה, רפואה כירורגית וריפוי עם צמחים. הוא גם ידע ללמד לחימה, צייד, רכיבה ושימוש בכלי נשק. עוד לפני הפציעה שלו שקרתה בשלב מאוחר בחייו הוא היה מרפא בעזרת צמחים, מלמד פוליטיקה וטקטיקות מלחמה, מאמן לוחמים, אסטרולוג, בקיצור: המורה המושלם לגיבור יווני בהתהוות.

לפני כאלפיים שנה כירון לא היה ידוע בתור המרפא הפצוע, הוא היה ידוע בתור המורה הטוב ביותר. תלמידיו הגיעו אליו כחלק ממסע החניכה שלהם, והוא ידע איך להדריך כל אחד באופן המתאים לו כדי שיהפוך לגיבור מיתולוגי.

ישנן כמה גרסאות בנוגע לפציעתו, אך ישנה הסכמה שהוא נפגע ברגלו השמאלית מחץ מורעל שרוב הסיכויים שהוא עצמו הכין את הרעל. בכל הגרסאות הוא נפגע לא בכוונה אלא במקרה, והוא עצמו, המרפא הנודע לא מצליח לרפא את הפצע. מאחר והוא בנם של טיטאן ונימפה הוא בן אלמוות, וחיי נצח עם כאבים הם אכן עונש קשה, הוא מוותר על חיי האלמוות שלו למען פרומתאוס (מגלה האש לאנושות) ועולה לשמיים.

עד לגילוי הגרם השמימי שנקרא כירון, הקנטאור סימל את הקשת, ושם הודגש הנושא של המורה האולטימטיבי.

כירון מערכת השמשמיהו כירון הגרם השמיימי?

אחת הסיבות שגילו את כירון כל כך מאוחר יחסית, היא שאף אחד לא חשב לחפש משהו באזור בו הוא נמצא. ישנם הרבה אסטרואידים בין מרס ליופיטר שהיו ידועים כבר מימי הביניים, ומאז גילוי אוראנוס והחישובים שנעשו איתו הובילו לגילוי נפטון ופלוטו. את כירון גילו במקרה, לא חשבו שמשהו מסתובב שם בין שבתאי לאוראנוס.

כגוף שמימי יש לו גודל בינוני, הוא לא פלנטה, הוא גם לא אסטרואיד. משהו באמצע בין שניהם. באותו הזמן גם תנועת ההקפה שלו את השמש היא אליפטית מאוד, הרבה יותר מכל גוף אחר חוץ מפלוטו.

המיקום של כירון הוא בין שבתאי לאוראנוס. שבתאי מייצג את פסגת ההישגים של האדם המטריאליסטי, הקשור לאדמה, וכירון הוא השער שבינו לבין מה שמעבר לאנושי (או הקיום בכאן ובעכשיו) שמיוצג על ידי אוראנוס. אוראנוס הוא השער אל המימד הבא והוא המימד של המיינד האוניברסאלי, העצמי העליון, בזמן ששבתאי הוא השכל שהושג בזכות נסיון שנרכש בזמן, מאמץ, תשומת לב וכל שאר הדברים שמגיעים עם שבתאי.

כירון הוא החיבור בין הזמן הנוכחי לזמן הרוחני, כירון הוא המקום בו הגוף החייתי, השכל האנושי והניצוץ הרוחני יכולים להיפגש ולפתוח את שערי הפלנטות האוניברסאליות: את המתנות של אוראנוס, נפטון ופלוטו אפשר לקבל לעומקן, רק כאשר עוברים דרך כירון.

המרפא הפצוע – האמנם?

עם גילוי כירון כל האסטרולוגים וכל קהילת הניו אייג' קיבלו אותו בחום רב ומייד נתנה לו שם מפתה כל כך: המרפא הפצוע. כמה רומנטי, כמה ממכר לנסות לרפא אחרים מתוך הפצע של עצמך, כמה נהדר לטבוע בעוד ועוד מחשבות והגיגים על הכאב שאי אפשר לרפא.

וכאן, בעיני, מפספסים הרבה מאוד מכירון. כאב הוא כאב, הוא כאב. אנשים שמגזימים את הפצע הכירוני של עצמם הם אנשים שברוב המקרים רואים רק את הפצעים ולא את שאר החיים. בזמן שכירון המיתולוגי היה מורה לחיים, לא מורה לפצעים ולכאבים.

כירון הרי יש לכולם במפה, לא רק לאנשים שמרפאים אחרים, הוא נמצא גם אצל אנשים שלא התיימרו מעולם לרפא אף אחד ושום דבר, הוא נמצא אצל אנשים רעים, טובים, ולא משנה מאיזה צבע הם מגיעים. ולא, לא כולם הופכים להיות מרפאים. כולם יכולים להפוך להיות אנושיים ואצל רבים הדרך להכרה בזה שהם אנושיים היא דרך העובדה שכואב להם. הרגע שבו הם מבינים שלא משנה מה יש להם או אין להם בחיים מבחינה חומרית, כלום לא יכול לעזור כרגע עם הכאב שהם חווים, הוא הרגע שרבים מתמודדים עם החלקים האנושיים שלהם. רוצים או לא רוצים.

בעידן הדגים שמסתיים לו לאיטו , היה מקום נכבד לסבל: היו ועדיין ישנם רבים שבטוחים שהדרך להתקרב אל הרוחני, האלוהי הוא דרך סבל. מתודעה שכזו שמקדשת את הסבל ואת הכאב כירון קיבל הרבה מהפרשנויות שלו ואני מאמינה שככל שעידן הדלי יתחזק ואף אחד לא יחשוב שכאב או סבל הם הדרך להארה או רוחניות, כך גם הפרשנות של כירון תעבור יותר להדגשת המורה שבו מאשר הסובל שבו.

כירון לא מייצג אנרגיה של קורבנות. להפך, הוא מייצג את האנרגיה שאיתה אפשר ללמוד איך להיות גיבורים.

כירון מפת לידההחיבור למזל בתולה:

כירון הוא לא פלנטה ולכן לא יכול להיות שליט, אך עדיין יש לו קשר קרוב מאוד עם מזל בתולה בהרבה מאוד נושאים. כל מי שעובר חוויה כירונית (כואב לו מאוד) עושה שינויים נכונים בהרגלי התזונה, ההתעמלות, ואפילו נסיון לרפא כמה מכאובים רגשיים. ככל שהכאב טרי יותר בזיכרון, כך מתאמצים יותר, ככל שהוא נחלש כך חוזרים ההרגלים הישנים.

עוד חיבור למזל בתולה הוא שכירון עם הכאב הלא אישי שהוא מעניק בחופשיות לכולם, נותן מנה הגונה של צניעות וענווה. הרבה אנשים כשהם עוברים חוויה כירונית, מבינים שהם תלויים בגוף שלהם ודאי להתייחס אליו יותר בכבוד, מבינים אולי שיש גם מקום להבנה או ריפוי רגשי, וכל אלו תורמים לצניעות, להבנה שיש תמיד מה לתקן, שאנחנו לא מושלמים ושכנראה גם לא נהיה.

משמעות אסטרולוגית

עם כירון לא עושים מה שנקרא "תיקון", עם  כירון גם לא חווים את החוויות שיוצאות מהעצמי של אוראנוס ונפטון, גם לא נוגעים בעוצמה כפי שפלוטו מאפשר. עם כירון מקבלים את האפשרות לשילוב של הצד האנושי והצד החייתי שמרכיבים את כולנו. מקבלים הזדמנות לתת לגוף (החלק החייתי שבנו) בדיוק את מה שהוא צריך: מזון שמתאים לנו, פעילות שנכונה לשרירים ולשלד. ביחד עם זאת לא מזניחים את החלק האנושי, הוא החלק בנו שחושב, ולומדים איך לחשוב נכון, כך שהמחשבות שמובילות לריפוי הן אלה שמקיפות אותנו.

כירון הוא לא המטרה, כירון רק מראה את הדרך הנכונה לחיבור עם האוניברסאלי, כשעובדים איתו נכון פשוט לא חושבים על כאב, מחלות וכו', אלא מקבלים שקט שממנו מתפתחת נתינה אמיתית ונכונה, כשמזניחים את מה שהוא מסמל, יש חווית כאב.

חשוב לציין שעם כירון לא מגיעים להצלחה, לא מקבלים מחיאות כפיים, הכרה סביבתית, כסף, אהבה וכו' – הדבר היחיד שפשר לקבל מכירון הוא שקט נפשי ובריאות טובה (ועם השנים לומדים להעריך מאוד את אלו).

כירון במזלות:

התנועה של כירון היא אליפטית ביותר ויותר מחצי מזמן ההקפה שלו הוא נמצא בסה"כ בארבעה מזלות: בדגים ובטלה הוא נמצא הכי הרבה זמן, 8 שנים, ואחריהם בשור ובדלי. במזלות בתולה ומאזניים הוא חולף במהירות רבה, נמצא בהם פחות משנתיים. כך שתמיד יהיו רבים יותר עם כירון בטלה או בדגים מאשר משאר המזלות.

טלה – 8 שנים, שור – 6 שנים, תאומים – 4 שנים, סרטן – 3 שנים, אריה – 2, בתולה – 2, מאזניים – 2, עקרב – 2 , קשת – 3 , גדי – 4 שנים , דלי – 6 שנים , דגים – 8 שנים.

כירון בטלה:

החלק החייתי בגוף דורש תנועה רבה כמו הליכה, ריצה, ופעילות שזזים בה. החלק האנושי מחפש מענה על השאלה: מי אני? השילוב של שניהם דוחף להתחלות חדשות וניסיונות רבים לאיזון בתחום הבית שבו נמצא כירון.

כירון בשור:

החלק החייתי דורש יציבות, אכילה נכונה לפי זמנים, ופעילות שקטה יחסית (יוגה למשל). החלק האנושי מחפש מענה על השאלה מה אני שווה? השילוב של שניהם דוחף לשמירה על הקיים והוספת ערך למה שיש. הבית שבו נמצא כירון יראה לכם איפה אתם יכולים לתת ערך מוסף.

כירון בתאומים:

החלק החייתי דורש חוויה של חופש, של תנועה לא מוכתבת, כמו ריקוד חופשי, וכמובן, לא לבד. החלק האנושי מחפש מענה על השאלה: מה אני חושב?. השילוב של שניהם יכול לתת יכולת הבנה איך המחשבות אכן יוצרות מציאות, אבל זה יגיע רק עם משמעת עצמית שתופעל בבית בו כירון נמצא.

כירון בסרטן:

החלק החייתי דורש הרבה מאוד מים, שהייה ליד מים או בתוך מים, בקיצור שחייה. החלק האנושי מנסה להבין מאיפה באתי? השילוב של שניהם קשור מאוד למשפחה ונושא את הכאבים המשפחתיים בצורה מובהקת יותר משאר בני המשפחה. כאן כדאי מאוד ללמוד להרפות מרגשות ששייכים למאה שעברה והדרך לעשות זאת היא על ידי מיקוד בבית בו נמצא כירון ושימת תשומת לב ודגש על ההווה בכל מה שקשור אליו.

כירון באריה:

החלק החייתי לא אוהב לזוז בלי סיבה טובה נראית לעין, הפעילות שמתאימה לו היא כזו שבה יש פרס או גביע, או ארוחה טובה בסופה. החלק האנושי מחפש לקבל אישור שהוא אכן מיוחד. השילוב הזה הוא שילוב שבו הדרך הכירונית היא הרחוקה ביותר מהמזל ולכן האיזון קשה יותר להשגה. הדרך היא על ידי הפעלה מודעת של כוח הרצון בתחום שמייצג הבית בו כירון נמצא.

כירון בבתולה:

כאן כירון מתבטא בחופשיות רבה, ומכאן שיש לו יכולת להיות קיצוני יותר מהמזלות האחרים. החלק החייתי מבקש לעשות את הדבר הנכון, וגם החלק האנושי רוצה את אותו הדבר. הבעייה היא שכאן אפשר להגזים ולהפוך לדוגמטיים ונוקשים מאוד בדעות וברעיונות. חשוב לכירון בבתולה להתחבר לצד האוראני יותר מהצד השבתאי של כירון. הבית בו הוא נמצא יכול לבטא מתן שירות נהדר או הקפדה יתרה בדברים שהם כבר לא חשובים יותר.

כירון במאזניים:

החלק החייתי כאן הוא מאוד אנושי ומתאים לו כל הנושא של פעילות שיש בה יופי כמו ריקוד. החלק האנושי  מנסה להבין איפה הוא נגמר והאחרים מתחילים. האיזון מגיע על ידי שיתוף פעולה בבית בו כירון נמצא. שיתוף פעולה זה לא הסכמה שבשתיקה, זה לא נסיון לשליטה על ידי דיון בלתי פוסק וחוסר פעולה, וזה גם לא העברת ביקורת בלתי פוסקת. שיתוף פעולה שבו יש תחושה ששני הצדדים יוצאים מורווחים.

כירון בעקרב:

החלק החייתי כאן חזק, בעל סקס אפיל, וחייב פעילות פיזית רבה, עדיף סוג של ספורט שעושים לבד, או אומנויות לחימה מזרחיות. החלק האנושי חווה משברים רבים בנסיון לקבל כוח שהם מרגישים שמגיע להם. האיזון כאן מגיע ממיקוד בנושאי הבית בהם כירון נמצא והפעלת כל הכוח הפנימי כדי להתרגל לנתינה. קשה להם לתת, הם מעדיפים לצבור לעצמם עוד ועוד אבל אלו מובילים לכיוון ההפוך מכירון כאן שמכאיב במיוחד בבקשה שלו לצניעות.

כירון בקשת:

החלק החייתי זקוק לתנועה חופשית, להרבה מאוד הליכה, וקצת ריצה. החלק האנושי מנסה להתחבר לחלק האלוהי. גם כאן יש לכירון גישה חופשית רק מעצם השייות של הקנטאור למזל קשת. כאן השילוב הוא די טבעי ויש רצון להוסיף את החלק הנוסף, האלוהי. הבית שבו נמצא כירון הוא המקום בו אפשר לפתח תודעה גבוהה אף יותר.

כירון בגדי:

החלק החייתי מאולף יותר מאשר אצל כולם, כנראה מאולף מדי. החלק האנושי חושב שהתפתחות רוחנית שווה להצלחה בקריירה, ולא מבין שיש פער אדיר בין פיתוח החושים הרוחניים והצלחה חומרית. האיזון יגיע  קודם כל מעבודה מודעת עם אוראנוס, ובנוסף מהבנה שהצלחה זה לא הכל בחיים, במיוחד אם נשארים לבד. הבית בו נמצא כירון הוא המקום בו כדאי ללמוד לשחק, לטעות, להיות ילדותיים קצת כדי לאזן את הרצינות.

כירון בדלי:

החלק החייתי לא מרגיש מחובר לכדור הארץ, החלק האנושי גם מנסה למתוח את גבולות התודעה. כאן חשוב לעבוד בצורה מודעת עם שבתאי כדי להתחבר לזמן ההווה. חשוב לתת לצד החייתי לטעום את החיבור לחושים ולמגע אנושי (עיסויים ועבודת רגליים חשובים פה מאוד). הבית בו נמצא כירון מאפשר מתן שירות, הוראה והדרכה לאחרים.

כירון בדגים:

החלק החייתי שוחה באוקיאנוס, החלק האנושי לומד להבחין בתוך האשליה הגדולה הנקראת חיים, מהי אשלייה חיובית ותורמת ומהי לא. הבית בו נמצא כירון הוא המקום בו אפשר לפתח הבחנה עמוקה של יצירת סיפורים, מיתוסים ואשליות ואיך אלו מקדמים את התודעה (או להיפך).

 

כירון בבתים:

כאב כירוניכירון בכל בית מסמל את המקום שבו לומדים (לפי איכות המזל) איך להפוך למורים גם של עצמנו, גם של אחרים. יש משהו באנרגיה הכירונית שתמיד עוזרת לאחרים טוב יותר מאשר לעצמי, יש משהו שלא קל לדבר עליו כי הוא צנוע ובטוח שיש עוד הרבה מקום לשיפור לפני שהוא יכול לקחת קרדיט על התחום הזה.

הבית של כירון הוא לא הבית שאותו אתם תדגישו, סביר להניח שלא תתגאו בהישגים שלכם בו, כדאי לכם מאוד גם לא להתלונן עליו בלי סוף, כי האנרגיה הכירונית מעדיפה שקט על פני תלונות ויאוש. שבתאי לוקח בית והפך אתכם למומחים בנושא, אוראנוס נותן לכם את המיוחדות של הבית שבו הוא נמצא, כירון לעומתם שקט, לא נותן מתנות, רק מבקש מכם להתפתח באיזון בין חיה לאדם, פשוט כי זה מה שאתם אמורים לעשות, כירון לא מחלק מתנות, מה שאתם זוכים לו בעבודה נכונה עם האנרגיה הכירונית הוא בריאות פיזית ומנטלית לתוך גיל מבוגר.

כירון בבית 1 – יש תחושה שמשהו בכם קצת אקסצנטרי, שונה מאחרים, פגיע יותר, חשוף יותר. אתם לומדים לקבל את המראה חיצוני שלכם ואת האישיות שלכם כפי שהיא עם החיים, ותוך כדי עומדים ותומכים ומלמדים את כל מי שגם מרגיש לא נוח בתוך עצמו.

כירון בבית 2 – יש תשוקה לעושר ויחד איתה סלידה מאותו העושר לטובת ערכים רוחניים. הניסיון לחבר את אלו נותנת יכולת לזהות וללמד את כל מה שקשור לערך עצמי אמיתי מול ערך עצמי כוזב, ויועצים טובים לאחרים בנושאים כלכליים.

כירון בבית 3 – יש רצון לתקשורת ברורה ומובנת, ותחושה שאף אחד לא מקשיב באמת, בטח שלא מבין למה הכוונה. מכאן מתפתחת היכולת לעזור לאחרים להפוך לברורים בתקשורת שלהם עם הסביבה.

כירון בבית 4 – יש תחושה מגיל צעיר שלא שייכים לבית בו גדלים, ולפעמים גם לבית אותו מקימים. הכאב של לגדול עם הורים שעסוקים בכאבים אחרים מלווה אתכם ונותנת לכם יכולת שלכם ללמד אחרים להתגבר על כאבים מוקדמים מהבית, ולנסות לבנות בית אחר לעצמם. יכולת הכלה רגשית שגדלה ומתרחבת עם השנים והופכת לטיפולית לאחרים.

כירון בבית 5 – יש יכולת ספורטיבית, אומנותית וכישרון, רק שעם המיקום הזה של כירון הופכים להיות מדריכים מעולים לבעלי אלו שיש להם יותר כשרון. הופכים להיות מורים מצויינים לילדים של אחרים, וממלאים את תפקידו של כירון בתור החונך של הגיבורים.

כירון בבית 6 – יש מערכת עיכול רגישה מאוד, נטייה לתחלואים שאחרים לא סובלים מהם ומהר מאוד לומדים שחייבים להקפיד על תזונה מסויימת ופעילות יום יומית לשמירה על הגוף. עם האימון באלו הופכים אט אט להיות אלו שמלמדים אחרים איך לשמור על עצמם גם אם הם לא כל כך רגישים כמוכם.

כירון בבית 7 – יש יכולת שיתוף פעולה נהדרת, ויחד עם זאת הידיעה שתמיד הצד השני מרוויח יותר מאשר זה שיש לו את הכירון ב-7. עם השנים הופכים להיות יועצים טובים בנושאים של מערכות יחסים.

כירון בבית 8 – יש חיבור עמוק לגלגולים קודמים והבנה של הזמניות של החיים האלה, מה שהופך אותם לקצת שונים מאחרים. יש פצעים שקשורים להתנהגות מינית, ויש חיבור טבעי למיסטיקה. אחד המיקומים היותר מאתגרים של כירון, כי הוא אכן דורש ריפוי של כאבים עמוקים הקשורים בעיקר למין וכסף. אט אט הופכים למורים לאחרים שנפגעו ומראים להם את הדרך להפחתת הרעש הרגשי-נפשי.

כירון בבית 9 – כירון כאן מתבטא במיטבו, אלו אנשים שאוהבים ללמוד ואוהבים ללמד, נעים בחופשיות בין הרבה נושאים. הכאב הוא כאב של הידיעה כמה אנחנו לא יודעים. (כי אנחנו לא בנים של טיטאן ונימפה שיכולים לדעת את כל הנושאים הכי טוב, אלא בני אדם מוגבלים…) כירון כאן יכול לתת מיקוד לנושא התמחות אחד שאותו מלמדים בהמשך החיים.

כירון בבית 10 – כירון לא מחפש הצלחה או מעמד ובית 10 מעוניין בעיקר בזה, התוצאה המתקבלת היא אנשים שרואים איך כל מי שהם עוזרים לו מתקדם בקריירה בזמן שהם ממשיכים לחכות. עם השנים הופכים לחונכים מצויינים של מנהלי העתיד.

כירון בבית 11 – הרבה פעמים תחושה של אי- שייכות חברתית מגיל צעיר. כירון כאן שולח אנשים להתנדבויות והצטרפות לארגונים שרוצים להיטיב עם הסביבה. הכאב הוא שגם אז לא ממש מרגישים שייכים ונפגעים מאחרים שיש להם אינטרסים נוספים חוץ מהעזרה לכלל. עם השנים צוברים נסיון בעבודה קהילתית שהופך לתרומה אמיתית לעוסקים בדבר.

כירון בבית 12 – כירון כאן נותן תחושה של עייפות כרונית, ואנשים שעייפים מהעניין הזה שנקרא חיים. מי מהם שמנסה למצוא סיבות טובות לחיות (בד"כ אהבה לאנשים אחרים), הופך אט אט למורה שמחבר בין מציאות רוחנית ומציאות יום יומית ונותן דוגמא אישית ושקטה להשלמה עם החיים כפי שהם.

כירון אסטרולוגיה

 

36 תגובות

 1. שלום מעין
  מאמר מרתק והסתכלות רעננה שכמותה לא שמעתי, על כירון.
  רציתי לשאול, האם עכשיו כשעובר לטלה, יש לקרוא את המעבר כמו את כירון במפת הלידה?
  למשל, כבת מזל גדי צפויות, עם מעברו לטלה, איכויות של כירון בבית 4?

  תודה רבה 🌷

  1. כירון במעברים משפיע בצורה גלויה רק כשהוא בזווית לעצמו (90, 180 וצמידות). שאר הזמן כירון נמצא שם, אצל כולנו, והאיכות המורגשת היא זו שמסומלת במפת הלידה. אני באופן אישי לא מתייחסת למעבר של כירון כמו מעברים של שבתאי שהשהייה שלו בבית למשך שנתיים וחצי אכן דורשת מאיתנו התמודדות והתגברות על נושאי הבית.
   כירון עדין יותר, ובעיני גם אין הרבה מה שאפשר "לעשות" ביחס אליו חוץ מלדעת שהוא שם.
   זה שיש לך שמש בגדי לא אומר שהאופק בגדי, כך שכירון בטלה יכול להיות בכל בית במפה האישית שלך.
   ושוב, כירון נמצא הכי הרבה זמן במזלות דגים וטלה, כך שהאנושות באופן כללי אמורה להיות רגילה להימצאות שלו במזלות האלה.

 2. מה לגבי זוויות של כירון?

  יש לי כירון תאומים בבית 11
  במרובע לונוס
  סמי סקוור למארס
  משושה לnorth node
  משולש לsouth node
  ומשושה לראש דרכון

  1. התפיסה שלי את כירון, שהיא לא! התפיסה המקובלת היא שכירון הוא לא פלנטה, וגרמי שמיים שהם לא פלנטות "אין להם קרניים".
   הכוונה היא שגרמי שמיים אלו לא שולחים קרניים שהופכות לזוויות עם פלנטות אחרות. אני מחשיבה בעצם את כירון כמו שאני מחשיבה כוכבי שבת: השפעתם היא בצמידות בלבד.
   זו דעה שלי ואני בטוחה שאם תחפשי ותשאלי עוד אסטרולוגים תקבלי תשובות שונות לגמרי עם הסברים על הזוויות האלו של כירון במפה שלך.

 3. היי מעיין ,
  תודה על המידע ,
  רציתי לשאול אותך על מעברי כירון – איך רותמים אותם לטובתנו ?

  1. את כירון גילו ב-1971, ובאותה תקופה גם התחיל כל נושא התזונה הנכונה, חדרי הכושר, היוגה חלחלה יותר ויותר ובקיצור כל הנושא של גופנפש.
   מעברי כירון יכולים להיות פשוט כואבים, כאב כזה שגורם גם לעצלנים שבינינו להתחיל להזיז את עצמם, כאב שבגללו אנחנו מתחילים לאכול בריא יותר. כאב ששולח אותנו לקבל תרופות ועזרה מהמערכת הרפואית שאין לה תמיד את היכולת לתת מענה אליו.
   הגוף שלנו בסה"כ רוצה קצת תנועה, קצת אוויר ואוכל שמזין אותו, ואפשר לתת לו את אלה עוד לפני שמגיע הכאב הכרוני .

 4. היי מעין. כירון עבר אצלי עכשיו לבית 7 בטלה כשבמעברים הוא בריבוע לאופק שלי וגם במשושה לאופק לשנתיים הקרובות… מה זה יכול להשפיע לגבי?

  1. יש כמה אסכולות חשיבה בנוגע להשפעות של כירון במעברים. מבחינתי היחידים שנחשבים הם המעברים שלו לעצמו, ולכן אין מה לחפש יותר מדי במעברים שלו מבית לבית. כפי שכתבתי התנועה של כירון מאוד אליפטית והוא נמצא במזלות דגים וטלה (ועקב כך בבתים שבהם הם נמצאים) יותר זמן מבכל המזלות האחרים.

 5. סליחה מעיין אבל נראה לי שכאן החלפת את המידע בין כירון בדלי וכירון בגדי וזה צריך להיות להפך. לתשומת ליבך. כי אנשים שאין להם מושג באסטרולוגיה זה מבלבל כשהם קוראים בכירון במזל גדי על אורנוס ובכירון במזל דלי על סטורן-שבתאי.
  בברכה שרה.
  גרמניה.

  1. איזה כיף שמישהו באמת קורא את מה שאני כותבת. תודה רבה שרה.
   בנוגע לכירון בגדי ובדלי: בכוונה הפכתי ביניהם. אלה עם כירון במזל גדי, ילידי 1951-54 ו 2002-5 בערך, ירוויחו מחיבור לאוראנוס כדי לצאת מהרצינות והכאב הגדאיים. אלה שנולדו עם כירון בדלי (ובעיני שבתאי הוא עדיין שליט דלי, אני משתמשת בשליטים העתיקים כשווי ערך למודרניים) – ילידי 1955-60 ו 2006-10 בערך ירוויחו מהחיבור לשבתאי את החיבור להווה שקצת חסר להם.

 6. כירון צמוד שמש זה דומה לכירון בבית 5 או כירון באריה? ויש קשר בין זה לחוסר ביטחון?

  1. בעיני לא!!
   כירון צמוד שמש זה כירון צמוד שמש, אם כבר אז השמש מקבלת קצת אווירה של בתולה (צניעות, ריפוי וכו'). כירון לבדו לא יראה על חוסר בטחון, צריך עוד כמה גורמים במפה שיכוונו לשם.

 7. שלום מעיין. אני יליד מזל תאומים ואצלי כירון נמצא בבית עשר באותו בית ששם רום השמיים של המזל שלי. כיצד ההשפעה שלו אמורה לבוא לידי ביטוי אצלי?

  1. כירון בבית 10 מדבר על צניעות, על להיות בטוחים שעושים את העבודה הכי טובה שאפשר. בד"כ זה מוביל לזה שאתה לומד ומתמקצע ומנסה לשמור על סטנרט מקצועי ורואה איך כל האחרים שלא יודעים אפילו רבע ממך, שלא לקחו את הזמן להתמקצע אבל יש להם כריזמה מצליחים יותר……

 8. משום מה לא שמתי לב שהגבת. קודם כל תודה רבה על ההשקעה והרצינות הרבה שלך גם בתגובות וגם בתוכן היפה והמושקע שאת מעלה באתר. האמת היא שבחיים שלי זה ממש אחד לאחד, אני בדרך כלל יודע יותר מרוב האנשים בסביבה שלי (אם כי לא תמיד) אבל מוצלח פחות כמעט מכולם. וזה לא בגלל חוסר עמוד שדרה, אלא חוסר אסרטיביות אני לא תמיד מודע לזה שאני צריך לעמוד על שלי, וקצת מפחד מזה. מעניין אותי איך מכחינה אסטרולוגית ניתן לשנות את זה. (כי מן הסתם תמיד אפשר)

  1. החיים והתבונה משפרים מאוד את יכולת העמידה שלך. ונראה לי שאתה שוטפ את עצמך קצת לחומרה, איך בגיל כזה צעיר אפשר להיות כל כך לא מוצלח???? אולי הציפיות שלך מעצמך קצת מוגזמות??

 9. בכל הדברים שעשיתי בחיי לא הגעתי להישגים גדולים כל כך, זאת הכוונה שלי. ויש משמעות לזה שכירון נמצא במאזניים?

  1. יעקב היקר,
   כמעט כולנו לא הגענו להישגים גדולים כל כך בחיים שלנו. ולכולנו (גם לאלה שכן השיגו משהו) יש כירון איפשהוא במפה.

 10. היי שמי אלינור ( אני בן).. הכירון אצלי יושב על האופק ממש (בטלה).. מה המשמעות בכללי?ומה קורה עכשיו שכירון נכנס לטלה? תודה מראש…

  1. הי אלינור,
   כירון על האופק אומר שאתה לא בורח מהכאב. לא שלך ולא של אחרים (ואין הרבה כמוך שיודעים לקבל כאב בצורה פשוטה).
   ההשפעה הישירה עליך תהיה כשכירון ישלים את ההקפה שלו ויהיה בצמידות לעצמו. יש אלו הטוענים שזוהי הזדמנות לחיבור רוחני, זמן שבו אפשר לרפא הרבה כאבים מהחיים האלה, וחיים קודמים.

 11. שלום מעיין. רשמת שלכירון יש קשר ברור וחזקל למזל בתולה אבל הוא לא יכול להיות שליט כיוון שהוא לא כוכב לכת. גם כוכב פלוטו כיום לא מוגדר ככוכב לכת ועדיין זה לא גורע להחשיבו כשליטו של מזל עקרב

  1. ככל שאני עוסקת יותר באסטרולוגיה, כך אני חוזרת יותר ויותר לשליטים העתיקים.
   מרס – שליט עקרב, יופיטר – שליט דגים ושבתאי שליט דלי.
   בכנות, אני לא חושבת שאסטרולוגים מודרניים בכלל מבינים איך לעבוד עם שליטים ומה הם בעצם מייצגים ומסמלים.
   יש חשיבות אדירה לפלוטו, נפטון ואוראנוס גם במפת הלידה וגם במעברים, אבל לא כשליטים של בית, אלא יותר כמביאי אנרגיה מסויימת לאדם ברגע נתון.

 12. מעין
  תודה רבה על תגובתך.מצאתי את תשובתך הרלוונטית.

  האתר שלך מרשים ומובנה.

  יום טוב

  שושי

 13. היי מעיין אשמח לדעת מה ההשפעה של כירון וירח על אותה מעלה אצלי (סרטן/בית11)
  תודה

  1. הי בתיה,

   זה לא אחראי לכתוב תגובה בלי לראות את כל המפה.
   את מוזמנת לקבוע פגישת ייעוץ כדי לראות את כל ה"חתימות הכפולות" שיש במפה שלך ויכולות להסביר את הצמידות הזו.

   מעין

 14. שלום מעיין
  השמש אצלי נמצאת במזל אריה (ללא זווית משפיעה עם כירון)
  כירון נמצא אצלי במזל גדי בבית 12, כיצד זה משפיע?

  1. שאלה גדולה מדי. כדי להבין את כירון כדאי להכיר את כל המפה. איפה יושב שליט בית 12, מה קורה עם הירח וכו' וכו' וכו'

 15. הי מעיין
  כירון אצלי בשור ,המעבר מדור לטלה ישפיע לטובה?
  איך מחשבים באיזה בית?

  1. הי שיר, בקורס הסטרולוגיה בשיעור הראשון אני נותנת הסברים איך לחשב מפות בתוכנה חינמית באינטרנט. מוזמנת:
   שיעור 1: ההורוסקופ

   את כירון מרגישים רק במעברים שלו לעצמו. שאר הזמן הוא לא משפיע באופן אישי.

 16. מה אומרת צמידות כירון לראש דרקון במרחק מעלה אחת בתאומים בית 1 ?האופק שלי 28 בשור האם יש השפעה ?תודה

  1. הי,
   כדאי לראות את כל המפה לפני שקופצים למסקנות, במיוחד איפה מרקורי נמצא (שליט התאומים).
   ועדיין, אולי הכיוון של כירון יכול להתאים לך: כירון היה מורה ומרפא.
   בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.