יופיטר

jupiterכוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש, נחשב באסטרולוגיה ל"מיטיב הגדול". תוך כדי הכתיבה גיליתי עד כמה קשה לתפוס את יופיטר, להכניס אותו לנישות מקובלות, ואפילו לבודד אותו בתוך מפת לידה. הבנתי עד כמה יופיטר הוא חלק אינטגראלי של כל מפה ועד כמה הביטוי האישי שלו בחיים של כל אחד ואחת הוא שונה ובמיוחד כמה הביטוי שלו כן תלוי בבחירה החופשית של האדם.

יופיטר מוכיח את כוחה של חשיבה חיובית. בד"כ זהו המקום בחיים בו אנשים חושבים ומצפים שדברים ילכו להם בקלות; ובעצם הביטחון והאופטימיות – הדברים אכן הולכים בקלות.

אז איך לומדים קצת על יופיטר?

דבר ראשון נפנה לאסטרונומיה ונגלה את ההגדרה של יופיטר כ: כוכב הלכת המסיבי ביותר במערכת השמש. יופיטר הוא כוכב הלכת החמישי מהשמש. עשוי בעיקר מגז: כשלושה רבעים ממסתו הם מימן וכרבע – הליום. מערכת היופיטר היא כעין מערכת שמש זעירה.  (לא פלא שאי אפשר לתפוס אותו)

דבר שני נפנה למיתולוגיה ובה נגלה שיופיטר היה ראש האלים, הפטרון של רומא, והאל החשוב והמכובד ביותר מבין האלים הרומיים. הרומאים ירשו את יופיטר מזאוס היווני, ולהלן האגדה שלו:

זאוס היה השישי והאחרון מבניהם של הטיטאנים: קרונוס (שבתאי) וריה. לקרונוס נאמר בנבואה כי אחד מבניו ידיח אותו משלטונו בעולם, ולכן מיד כשנולדו ילדיו, בלע אותם בזה אחר זה. אולם כשזאוס (יופיטר) נולד, ריה החליטה להצילו ונתנה לבעלה אבן עטופה בבד במקום בנה. קרונוס בלע את האבן והיה בטוח כי בלע את בנו. זאוס גדל בסתר וכשהגיע לבגרות והתחזק יצא להילחם באביו. זאוס ניצח את קרונוס והכריח אותו להקיא את אחיו ואחיותיו, ומאז נחשב לשליט העליון מבין האלים.

בחלוקה שנערכה באולימפוס הוחלט על חלוקת השלטון הבאה: זאוס (יופיטר)- אל השמיים ומזג האוויר, פוסידון (נפטון) – אל הים, האדס (פלוטו)- אל השאול והמתים.

יופיטר הוא גם אחראי עליון על החוק והסדר ומשתמש בברק וברעם להשליט את שמירת הסדר הציבורי. בנוסף לתיאור גדולותיו של יופיטר, לא חסכה האגדה מאיתנו גם את תיאור צדדיו הנוספים, האנושיים יותר ומציירת אותו כישות יצרית מאוד: רודף נשים, חם מזג וחובב יין, מה שלעתים סיבכו בצרות (בעיקר עם אשתו). אגדות רבות נכתבו על תאוות הבשרים שלו שהביאה אותו ללבוש צורות שונות כדי לפתות אלות, נימפות ובנות תמותה, וכל זאת מתחת לאפה של הרה אשתו הקנאית.

סה"כ האגדות מציירות את יופיטר כאל שלא שומר טינה, מעדיף לתת הזדמנות נוספת, שובב קצת, אך בכעסו הוא היה נורא.
יופיטר במפה אסטרולוגית

באסטרולוגיה אכן מייחסים ליופיטר את כל התכונות הרעות שיוחסו ליופיטר האל ובמיוחד חטא ההגזמה. מצד שני יופיטר מסמל את ההתרחבות, את התקווה, את האור, את היכולת ללמוד דבר חדש, למצוא את האמת הפנימית ולחיות לאורה

מיקומו של יופיטר במפת הלידה מספר על המקום בחיים בו האדם יכול להתרחב, להתמלא באמונה, לקבל קצת מזל, לשפר את תנאי החיים, לפתח הבנה כוללת על חייו הוא והחיים בכלל ולצאת מהסטטוס קוו (שבתאי).

המקום בו ניתן לחוות תחושת שפע וזרימה, התקווה לעתיד, את החיבור עם גדול ועמוק ממך, לקבל ולתת בנדיבות; ובאותה המידה גם יכול לסמוך על המזל יותר מדי, להגזים, לפזר אנרגיה ולעשות אידיאליזציה במקומות הלא נכונים.

יופיטר גם מתפקד בתור מורה, איפה אנו יכולים ללמוד לצאת מהמצב הנתון, להרחיב את עצמנו דרך מודעות ודרך חוויות חיים נוספות, כשליט קשת ובית 9 הוא הנותן את ההזדמנות להכיר ולחוות ערכים שונים דרך מסעות, לימודים גבוהים, חיבור לדת והוצאה לאור של פרי עטך.

יופיטר מתבטא בכל מפת לידה שונה. ההסברים הבאים מציירים תמונה חלקית בנוגע להבנת יופיטר האישי של כל אחד. הזוויות שהוא מקרין לכוכבים אחרים משפיעות מאוד על המקום שלו בחיי כל אחד ואחת וגם המזל בו הוא נמצא משפיע ביותר. להבנת תמונה מלאה של היופיטר הפרטי, מומלץ לקרוא עוד בנושא, או לפנות לאסטרולוג/ית, האדם עצמו משפיע והטון הכללי של המפה גם משפיע מאוד.


יופיטר בבתי ההורסקופ :

בבית 1 – אנשים גדולים (קצת יותר רחבים, קצת יותר גבוהים) בעלי בריאות טובה מאוד בדרך כלל. יש להם נוכחות ובד"כ מקבלים תשומת לב מהסביבה בעצם היותם שם. אומרים את האמת שלהם, מה שיכול להיות מקסים וגם יכול להכניס אותם לצרות. יכולים להיות מרוכזים בעצמם. הסביבה תופסת אותם כעשירים (לא משנה מה המצב הכלכלי האמיתי שלהם) וגם כיהירים (שוב, יכול להיות שהם כן ויכול להיות שלא באמת) בעלי בטחון עצמי טבעי. יכולים לקחת סיכונים מיותרים רק בשביל ההנאה שבהם.

בבית 2 – אנשים בעלי אמונה שהאדמה תדאג להם, יודעים ליהנות ממה שיש להם ובד"כ גם לפזר בנדיבות לסביבתם. בחלק מהמקרים אנו נראה פה אנשים שאכן יודעים לעבוד עם האדמה וליצור מציאות של שפע ובמקרים אחרים זה יכול להוביל לפזרנות חסרת גבולות וגישה של מה שבא בקלות הולך בקלות.  ברוב המקרים לא נראה רכושנות אובססיבית, להפך, נראה נדיבות רבה.

בבית 3 –  אנשים סקרנים ללא גבולות. יש להם עניין גדול במגוון רחב של תחומים והם אוהבים לקרוא, לנסוע, לדבר ולפתח את עצמם מנטלית. חייבים סוג של פילוסופיה על פיה הם חיים. אנחנו נראה רבים מהם במקצועות הקשורים לתקשורת ולמדיה, סופרים ומרצים. כדאי לשים לב לנטייה לאגירה בלתי פוסקת של עובדות שיוצרת עומס על המערכת המנטלית ולא משמשת יותר ככלי להרחבת האופקים והבנה כללית של החיים.

בבית 4 – אנשים מלאי חיבה ששמחים לחלוק אותה בנדיבות עם בני משפחתם והקרובים להם. אוהבים להיות בבית, מארחים נהדרים, נאמנים לשורשיהם וידועים בפטריוטיות שלהם. הם לא שואפים לתהילה ולהצלחות גדולות ומעדיפים את הפשטות הביתית. יש להם יכולות מדיומליות, אינטואיציה מעולה והם צריכים זמן לבד לעבד את הרשמים האלה. יודעים להקשיב, להזין ולתמוך בקרובים אליהם. יכולים להיות ילדותיים ותלותיים.

בבית 5 – אנשים שרוצים "להיות מישהוא", רוצים יחס ושונאים כשמתעלמים מהם. הם רוצים להשפיע על החברה ורוצים להרגיש שהם משפיעים על העולם. נראה אותם במקצועות הבמה והבידור, אבל גם בעסקים ובאומנות. החיים נראים להם כמו הצגה (והם השחקנים הראשיים), והם רחוקים מלהיות צנועים. אלו אנשים שאכן יכולים להשפיע על החברה, אך הדרך לשם תלויה ביכולתם לממש את היצירתיות הטבעית שלהם בלי לחפש את התהילה. יש כאן תחושה של גדול מהחיים ורצון אדיר לקחת סיכונים במיוחד בחיי האהבה (יכולים לעשות דרמה שלמה מכל מערכת יחסים ויש להם הרבה מהם), ובהימורים.

בבית 6 – אנשים יעילים. חשוב להם להיות משמעותיים בעבודתם, דבר שיכול להוביל להגזמה בלקיחת אחריות יתרה. אוהבים לבצע את המטלות היום יומיות בצורה הטובה ביותר, מכל הבתים, זהו המקום היחיד בו נפגוש את יופיטר הצנוע למדי. שונאים כשמוציאים אותם מהשגרה הקבועה שלהם. יש להם מקצוענות בתחום שבו הם מתמחים, פוקוס אנליטי, כשרון טכני ומתלהבים מחידושים מדעיים. לפעמים נראה פה בעיות בריאות שקשורות בהגזמה, בד"כ באוכל (חשוב מאוד! הגזמה זה לשני הכיוונים – גם לכיוון האנורקסיה וגם לכיוון ההשמנה היתרה(. הם גם יכולים להגזים בפעילויות הקשורות לשמירה על הריאות כמו פעילויות ספורטיביות, היפוכונדרייה וכו'.

בבית 7 – אנשים שהזוגיות שלהם מאוד מאוד חשובה להם ובמידה רבה משפיעה על חייהם. אלו אנשים שזקוקים לבני זוג שיתנו להם מרחב מחייה ואת החופש לעסוק במגוון תחומים ובאותו הזמן יהיו שם, יתנו תמיכה כשצריך. בתמורה בני הזוג שלהם מקבלים תמיכה ללא עוררין. יש להם רגישות לטעם הקהל הרחב ובאותו הזמן טאץ' של קלאסיות. יכול להראות על שותפויות רווחיות מאוד ועל זוגיות מקדמת מבחינת סטאטוס וכלכלה. יכולים להגזים ברצון החופש בתוך הזוגיות, או לחילופין יכולים להעלם מאחורי בן או בת הזוג.

בבית 8 – אנשים שמתעניינים מאוד בסמלי כוח, במיסטיקה, באזוטריקה, בסקס ובמוות. בית 8 הוא בית שפועל בתוך עצמו. אלה אנשים הזקוקים להרבה זמן לבד, לעבד בתוך עצמם את החוויות הרוחניות שלהם. כמהים לאיחוד מיסטי עם הגדול מהם או דרך מדיטציות, או דרך סקס (או גם וגם). יש להם כשרון טבעי לעשיית כסף, והם אוהבים לנהל את חייהם מאחורי הקלעים, רחוק מעין צופיה. מומלץ להם לא להגזים בציפיות מסקס, או מדרך רוחנית שנראית מבטיחה

בבית 9 – אנשים שמקדישים הרבה לחיפוש עצמי, מחפשים אחר אמת (בבית 8 חיפשו כוח, כאן מחפשים אמת). שווה להם מאוד להקדיש זמן להגות פילוסופית ולפיתוח המיינד כי ע"פ מסקנות החיפוש, אכן יהיה קל יותר לבטא את עצמם בחייהם. יופיטר כאן נמצא בביתו ועל כן תכונותיו מוגזמות: האופטימיות, השאיפה להתרחבות אינטלקטואלית, משקפיים ורודים וגם יכולת ההבנה, הלמידה והחיבור אל הטוב שבעולם. אנשים אלה גם בד"כ מסתובבים הרבה בעולם, או כל כנפי הדמיון דרך קריאה בלתי פוסקת.

בבית 10 – אנשים אלו רוצים להצליח בקריירה שלהם. המוניטין שלהם חשוב להם מאוד כמו גם סמכות אמיתית. מעדיפים תפקיד עם שיניים מאשר תפקיד בעל תואר בלבד ללא עשייה מאחוריו. יופיטר כאן מאפשר הצלחה בביזנס, בסטאטוס. יש להם כושר ארגון מצוין, ראייה רחבה ואמביציה שמפלסת להם דרך ארוכה למטרה גבוהה. יכולים להיות בעלי אגו ענק (עם או בלי קבלות מאחוריו), יכולים להגזים בחשיבות המעמד. רוצים הצלחה בקנה מידה ענק, פחות מזה לא מספיק להם.

בבית 11 – אנשים אידיאליסטים, קצת חולמניים ואוהבים לרקום תוכניות גדולות שלא תמיד קשורות למציאות. רוצים לתרום לחברה ורבים מהם מצטרפים לתנועות לשינוי חברתי. אחרים נמצאים בארגונים ובמוסדות המוקדשים למען הכלל. אוהבים חברים ופעילויות חברתיות, נמשכים לאנשים החולקים איתם את תפיסת עולמם. יכולים להגזים בבניית עולמות מנטליים שלא נקשרים למציאות סביבם. יופיטר כאן, כן יכול להראות על הגשמת שאיפות, במיוחד אלו שכן קשורות לטובת החברה.

בבית 12 – אנשים בעלי דמיון עשיר ביותר. מתנסים במהלך חייהם בבדידות רבה הנחוצה להם לעבד את כל החוויות הפנימיות. חייבים להתחבר אל אמת רוחנית כוללת כדי להאיר מאחוריהם מסגרת רגשית ישנה ולהתחבר לחדשה, אופטימית יותר. אוהבים מאוד לעזור לחלשים מהם. כאן יכולה להתפתח נטייה להרס עצמי דרך חוסר אחריות וחוסר מציאותיות. אלה שבונים את עצמם עושים זאת דרך צדקה, פילנתרופיה ופיתוח אמונה חזקה בחיים.

מעין קורס אסטרולוגיה

44 מחשבות על “יופיטר”

 1. מה קורה כאשר יופיטר בצמידות לסטורון?

  במפת הלידה שלי יופיטר צמוד לסטורן בבית 3 בגדי.

  הגב
  • צמידות יופיטר סטורן מתרחשת אחת ל-20 שנים (בערך) לכמה שבועות / חודשים. באופן עקרוני מי שנולד עם הצמידות הזו הם אנשים שנועדו להיות מורים, יחוו הפתעות בחייהם אבל ישמרו על כושר עמידות גבוה, ויהוו דוגמא לאחרים גם אם הם רוצים בכך וגם אם לא. ישנה חשיבה מקורית ויכולת המצאה, ישנה יכולת ללמד אחרים.

   ספציפית אצלך מאחר והצמידות היא במזל גדי, שבתאי הוא החזק יותר, ועדיין יופיטר נותן טון של קלילות, נותן ראיית חיים מאוד רחבה, במיוחד כשמדובר בבית 3, יש מקום להתמחות בכתיבה, עריכה, כל נושא התקשורת יהיה מאוד מפותח לאורך החיים, כולל הצורך ללמד בתחום. ישנה חשיבות לסדר בו הם נמצאים כמו גם לזוויות שלהם עם פלנטות אחרות כדי למקד את ההשפעה.

   הגב
    • צמידות יופיטר ושבתאי מתרחשת פעם ב-20 שנה ואלו שנולדים איתה מגלים לאט לאט שהם מתווי הדרך החדשים, אלו שהופכים למורים גם אם הם רוצים בזה וגם אם לא. במזל מאזניים הם אלו שמסמנים גבולות חדשים בכל הקשור גם לחוק ומשפט, גם למערכות יחסים וההגדרות שלהן (מאז הצמידות הזו של שנות תחילת שנות השמונים זה פתאום נהייה בסדר ואפילו מקובל לחיות ביחד לפני הנישואין למשל), וגם כל הנושא של מה נחשב יפה ומה לא (גם במקרה הזה, זו היתה התקופה שהמראה הרזה מאוד פתאום נחשב ליפה יותר, ואידיאל הרזון תפס מקום נכבד בתודעה המערבית).
     באופן אישי, בבית 12 קשה לגעת בצמידות הזו, התחושה היא שהרבה דברים לא קשורים בכלל אלייך ואת עדיין חווה אותם. תנודות כלליות מורגשות אצלך באופן אישי ויש לך הרבה מאוד שאלות בנושאי אמונה, מציאות ומה שביניהן. המיקום של ונוס שהיא השליטה של שניהם ייתן לך את המקום דרכו תוכלי לחלק את המתנות ששני אלו נותנים, ואני מדגישה שבמיקום כזה זה בד"כ מה שאת נותנת חשוב הרבה יותר ממה שאת מקבלת.

     הגב
 2. תודה על התשובה.
  ובכל זאת נשארתי עם שאלה גדולה יותר..
  מה זה אומר יותר חשוב מה אני נותנת מאשר מה אני מקבלת?
  ואם הדברים לא תלויים בי אז איזו בחירה יש לי?
  הונוס שלי בבית 10 על ה-MC

  הגב
  • לפעמים הבחירה היא בין לכעוס, שלמור טינה וכעס וכו' לבין השלמה שאי אפשר לשנות אנשים אחרים אבל כן אפשר לשנות את עצמך, כן אפשר להאמין שיש תכלית גבוהה יותר, ומשם לייצר שקט וחמלה.
   ונוס בבית 10 מוציאה את הבית ה-12 החולצה למקום שבו רואים אותו, שהוא חלק מהזהות המקצועית שלך ומכאן שהצמידות כן יכולה להיות חלק ממה שאת עושה ותעשי.

   הגב
 3. יש לי יופיטר בבית 5 שהבית הפותח הוא אריה אבל היופיטר הוא בבתולה
  אפשר לקבל פרטים מה זה אומר ובחיוב ובשלילה
  בתודה

  הגב
  • מזל בתולה קצת מרסן את יופיטר ומכריח אותו לנפק קבלות והוכחות לכל דבר שהוא חושב שהוא יכול לעשות. יופיטר בבית 5 נותן תחושה של רצון להותיר חותם על העולם, להתפרסם ולחיות חיים שקצת גדולים מהחיים. השילוב עצמו מעניין מאחר ובתולה זה מזל של צניעות ובית 5 בדיוק ההפך. הכיוון הוא של אכן להוכיח את עצמך שוב ושוב בתחום שלך כדי שתוכל להרשות לעצמך לבלוט בשטח. עוד דבר שעוזר לתת כיוון הוא המיקום של מרקורי (שליט מזל בתולה ולכן שליט יופיטר….)

   הגב
 4. תודה רבה על התשובה בהחלט אני יכול להגיד ששתי הדברים מאפיינים אותי גם צניעות וגם רצון גדול להשאיר חותם על העולם
  שאלה אחרונה מה לגבי מזל בהימורים לא שאני מהמר חח או משהו ואומרים שזה מיקום טוב להרבה ילדים

  הגב
  • אחרי שביססנו שיופיטר נמצא במקום בו הוא נחשב לירוד, כדאי למצוא דרכים אחרות להסתדר בחיים חוץ מהימורים……
   זה אכן מיקום מצוין לילדים.

   הגב
 5. היי,

  אשמח בבקשה לדעת,
  איך יבוא לידי ביטוי במפה נטאלית :

  יופיטר בטלה בית 8
  במולות ל
  שמש בעקרב בית 2

  תודה 🙂

  הגב
 6. סליחה. טעות.

  פורטונה בבית 11 בסרטן.

  סרטן מסמל את בית 4.
  ובית 4 אצלי מצוי בקשת (יופיטר)
  עם סטיליום נכבד של שבתאי אוראנוס ירח ונפטון (נפטון בבית 4 אבל על גדי)

  המון תודה 🙂
  על הזמן הסבלנות והמאמרים הנפלאים והמעשירים שלך.

  הגב
  • יופיטר במולות "חלקית" לשמש, מאחר והוא לא באותו מזל (המולות של טלה היא מאזניים). בכל מקרה של מולות בין יופיטר לשמש יש רעב אדיר להצלחה, ותמיד רוצים עוד ועוד. במולות בין בית 2 לבית 8 יש מערכות יחסים קרמטיות לא פשוטות, יש תמיד מתח מסביב לכסף בעיקר במערכות יחסים, ויש עוד המון (גלגולים קודמים, ילדות מוקדמת, וכו') אבל זה רק בייעוץ אישי.

   הגב
 7. שלום!
  קודם כל רציתי להודות על הכתיבה המעמיקה והמרחיבה.
  שאלתי-
  האם תואילי בבקשה לכתוב כמה מילים על צמידות של שמש, מרקורי, כירון ויופיטר בבית 12 במזל סרטן?
  תודה רבה!
  ישראל

  הגב
  • הי,
   דבר ראשון תודה לך.
   ובנוגע לשאלה שלך, סטליום במזל סרטן בבית 12, אפשר לכתוב על זה ספרים, בעיקר ספרי פנטזיה ורוחניות ועדיין לא להתחיל לגעת במה זה בדיוק אומר. בבית 12 אי אפשר באמת לגעת, באמת להכניס אותו למילים ולתבניות, הנטייה שלו היא להצליח להיות מחוץ להגדרות וכנראה שזו החוויה שלך, וזו חוויה לא פשוטה (בלשון המעטה). סרטן בבית 12 מראה על רגישות עצומה לכל התנודות הרגשיות של כל מי שנמצא בסביבה + כל המשפחה + כל העיר +כל העם. העליות והירידות באנרגיה ובמצב הרוח יכולות להיות קצת קיצוניות.
   יופיטר נעלה בסרטן ומכל הפלנטות מצליח איכשהו לשמור על עצמו גם בית 12, כך שהיכולת שלו להשפיע מטובו לא נפגעת, ושולחת כנראה יותר לחיפוש רוחני מאשר להתמודדות עם האויבים הפנימיים והחיצוניים. מאוד חשוב איפה נמצא הירח ששולט על כל כל הפלנטות האלו.

   הגב
 8. שלום מעין,
  הירח נמצא יחד עם לילית ופלוטו במזל עקרב בבית רביעי (הבית נפתח במזל מאזניים). איך זה משפיע על הסטליום בבית 12?
  שוב תודה לך ושיחולו כל הברכות על ראשך.
  ישראל

  הגב
  • הירח מוסיף על הרגישות. רגישות כזו גבוהה יכולה להיות מאוד מאוד לא פשוטה לבנים (כי לבנות יש יותר לגיטימציה להיות רגישות).

   הגב
  • אני אענה בציטוט מספר המולדות לאבן עזרא: "אם צדק נמצא בבית 11, לא בנסיגה, יראה על אדם המצליח בכל מעשיו"

   הגב
 9. כתבת נהדר , וממש התחברתי לזה מילה במילה .
  יופיטר אצלי בבית 12 , אך הוא גם צמוד לכירון . לא משנה כמה חקרתי את המפה שלי עדיין לא מצליחה לפענח את משמעות התלמידות הזו ומה השיעור שלי … אשמח לתובנות .
  תודה .

  הגב
  • הי,
   יופיטר הוא מיטיב, והוא השליט העתיק של מזל דגים (בית 12) ולכן אין פה שום שיעור. הוא במקום שבו אולי הוא לא נותן ומרעיף מכל טובו בצורה מגלומנית, אבל הוא עוזר מאוד לכל מה שקשור בענייני אמונה, במיוחד אמונה בטוב ואמונה בעצמך.

   הגב
 10. הלו מעיין, מידי פעם אני נכנסת לאתר שלך לקרוא בו. ראשית, הרשי לי לתת לך מחמאה. את האסטרולוגית הכי רצינית בארץ מכל מה שקראתי עד היום בנושא האסטרולוגיה באינטרנט מהארץ (יש עוד אחד שהוא גם כן די רציני אבל לא אעשה לו פרסומת כאן והשאר בינוניים ומטה).
  ושנית, רציתי רק להעיר ולהאיר את תשומת ליבך למשהו שנראה לי שהוא די חשוב באסטרולוגיה שאחרים בכל העולם לא מתייחסים לזה כי הם לא יודעים את השפה העברית ולכן חסר להם ידע לדעתי ולנסיוני בנושא האסטרולוגיה – לא שאני כזו אסטרולוגית משהו, אני רק חובבת ו"קצת" קלעת לנקודה של יופיטר בבית 5 כמו אצלי רק שהוא נמצא אצלי במזל סרטן וזה משום מה לא היכנסת כאן לכתבה. וחוץ מזה יש לו את אורנוס שעומד קצת אבל מאוד קצת אחריו רק מעלה אחת הבדל… צמידות די גדולה הייתי אומרת ומאוד משמעותית לגבי: הבן הבכור שלי הוא בן מזל סרטן עם אופק קשת והוא מהנדס מחשבים אז עוד הוכחה שהאסטרולוגיה עובדת ויש לי 3 ילדים – יופיטר לפי ספר יצירה מסמל את המספר 3 . אני אומנם לא כל כך יודעת מה בדיוק אמור להגיד הצרוף של יופיטר על הבית והמזל ביחד… נושא המשפחה והבית והילדים הם הנושאים הכי חשובים בחיי ויש לזה קשר חזק מאוד למה שנעשה אצלי בבתים 8 ו9 ובמזלות שלהם. מישהו צריך פעם להתייחס לנושא של הצרוף של הבית והמזל ביחד, לי אין מספיק ידע לזה ואני כבר זקנה מידי מכדי להתחיל עם זה… אבל מה שרציתי לאמר בעניין הוא שאת לא מתייחסת לשמו העברי של יופיטר אולי זה היה עוזר לך לסדר אותו טוב יותר בכל המקומות והבתים והמזלות שקשה לך לסדר או איך שאת אומרת "להכניס אותו לנישות המקובלות או לבודד אותו במפת הלידה". יופיטר נקרא צדק בעברית וככה אני מתייחסת אליו תמיד אלא שצדק זה דבר מוחלט – במילה אחרת אובייקטיבי – לכן קל לי יותר להתייחס אליו כשאני מסתכלת עליו בבתים ובמזלות השונים כצדק. וצדק מוחלט יכול להיות רע או טוב למתבונן מהצד כי הוא מוחלט הצדק הזה ואם הוא נעשה כמו שצריך ובהחלטיות ובמוחלטות זה יכול להיות טוב או רע לפי המצב והמצב הוא מקומו במפה אם במפת לידה או בקידומים או במעברים. ועוד משהו חשוב: גם קשרים וזוויות לכוכבים אחרים חשובים לדעתי מאוד, לכן קל לי להיתסכל על יופיטר על צדק ולתת לו את הפרוש הנכון לדעתי. אולי אני טועה לחלוטין כי אין לי את הידע שיש לך באסטרולוגיה. אבל על צדק אין להתווכח בכלל. זה כמו חוק אקסיומי שאי אפשר לערער עליו.
  בברכה
  שרה אנגל גרמניה

  הגב
  • דבר ראשון, תודה על המחמאה, ואם את חושבת שיש עוד אתר שווה בעברית אז מותר ורצוי לפרגן לו.
   בין האסטרולוגים העבריים יש דיון ארוך בשנים בין שימוש במילים העבריות לשמות הכוכבים לבין השימוש במינוחים של האלים הרומאיים.
   אני שייכת לאסכולה שמעדיפה את השימוש בשם האל: יופיטר שהוא גם זאוס, מרדוך וגם בעל הכנעני.
   השם צדק בעיני לפחות מפספס חלק גדול מהממעויות של הכוכב שכן נמצאות בשימוש בשם האל העתיק. צדק הוא הרבה יותר מצדק, ולא תמיד הוא בכלל צודק, למרות שכל הקשתים בטוחים שהם תמיד צודקים.
   הפלנטה מדברת על קשר לחוק ומשפט (אלה לפעמים קשורים לצדק וברוב המקרים קשורים לעורך דין טוב, מעמד כלכלי וכו' גם בזמנים העתיקים…..). אבל הפלנטה גם קשורה ליכולת האנושית ללמוד לימודים גבוהים במיוחד תיאולוגיה. קשוה גם למזל – מישהו שמקבל משהו בלי שאנחנו מבינים למה, קשור גם ליציאה מהגבולות, לחיפוש אחר חוויות מכל הסוגים, וגם להגזמה. בקיצור בעיני המילה צדק קצת מגבילה.
   עוד דבר בספר יצירה צדק קשור לאות ג' לא למספר 3. בעיני הטקסט מזכיר כתבים אסטרולוגיים עתיקים שבהם חילקו כל דבר בעולם לפלנטות. זה המקום היחיד שאני מכירה שבו צדק אחראי על יום ראשון, ולא על יום חמישי. (Sunday, היום של השמש)

   הגב
  • הצמידות הזו היא מצד אחד צמידות דורית: כל מי שנולד בשנת בסביבות 1998 יש לו את אוראנוס ואת יופיטר באותו מזל. והצמידות היא גם אישית: ההשפעה אצלך היא לכיוון בית 2, וכשיש את יופיטר בבית 2, זה עקרונית טוב מאוד לכספים, אם הוא לא בזווית קשה לאחד מהמהמזיקים. בנוגע לאוראנוס ב-2, יש כאלה שלא אוהבים את התהפוכות שהוא מביא, אני באופן אישי חושבת שזה נותן חיים מעניינים יותר. וכאן השאלה מי האסטרולוג שמפרש ואיך הוא מפרש (האם היציבות חשובה יותר, או להפך, העניין חשוב יותר….)

   הגב
 11. יופיטר ואורנוס במפה שלי ברטרו. לשמחתי אין לו זוויות למאדים. יש לו זווית משושת לשבתאי. בנוסף יש לו זוויות משולשות למרקורי ולשמש ששניהם אצלי בתאומים, ריבוע לירח בקשת בבית 11, ריבוע לאופק המזרחי והוא מול רום השמיים.

  הגב
 12. היי מעיין ונעים מאוד להכיר ושמחה מאוד לקרוא את הדברים שאת כותבת ואת אופן הכתיבה שלך.
  חיפשתי חומר על יופיטר בגדי וכך לראשונה נתקלתי בדף שלך

  אני קשתית ובמפת הלידה שלי יופיטר בגדי בצמידות לשבתאי ולונוס בבית 6

  כעת בגיל 59 אני בעצם חוזרת, פעם נוספת, לחיות בהתאם לרצון הנשמה שלי מרגע הלידה ואשמח לקבל דיוקים מה זה בעצם אומר – איך למצות את השנה הקרובה באופן שהכי ייטיב איתי ואני עם עצמי. מה ההבנות החשובות שאיתם עלי לצאת לשנה הזאת ולהתחבר לבקשות הנשמה שאיתם הגעתי לגלגול הזה
  בתודה גדולה ❤️

  הגב
 13. שלום מעין
  בכוכב יופיטר יש את המשמעויות של יופיטר בבתים במקום יופיטר במזלות כמו בשאר הכוכבים
  כי יש פוסטים בנפרד על הכוכבים בבתים. האם זו טעות טכנית ותוכלי לתקנה ?
  תודה רבה

  הגב
  • זוויות הסקסטייל נחשבות למיטיבות. זו זווית שנותנת לך בעיקר אמונה בעצמך והעזה לפעול במקום שאחרים לפעמים נבהלים או מהססים. זו נחשבת לזווית עם מזל, אבל כזו שבה המזל מגיע בעיקר כי אתה עוזר לו ופותח לו את הדלת ולא יושב ומחכה שיקרה נס ודברים יקרו מעצמם.
   המינוסים – חוסר סבלנות לאלו מאיתנו שקצת חוששים, ותמיד תמיד חושב בגדול וקדימה, לפעמים מוקדם מדי ומהר מדי – עם חוסר הסבלנות לזמן ולתהליך שלוקח להגיע למקום שאתה מכוון אליו.

   הגב
  • מזל אריה ברום שמיים מאפשר את כל המקצועות שקשורים במזל אריה: ארגון אירועים, ניהול, יחסי ציבור, הדרכה והוראה ועוד ועוד. סביר להניח שמדובר בתפקיד מוחצן עם נוכחות והופעה מול קהל על בסיס קבוע.
   פרטים מדוייקים יותר תקבל ממיקום שליטת אריה – השמש. לפי מזל, בית וזוויות.

   הגב
  • הורטקס היא נקודה מתימטית שנחשבת לקשורה למערכות יחסים. קשה לי לענות על השאלה שלך מאחר ולא חקרתי אותה לעומק.

   וגה הוא כוכב שבת ברוך כשרונות, במיוחד בכל מה שקשור למוזיקה, ונחשב למיטיב. יופיטר בגדי נחשב לירוד מאחר וזהו המזל שמול הנעלות שלו בסרטן. כך שהצמידות לוגה נותנת יכולות וכשרונות, אבל כאלו שנדרשת עבודה כדי לפתח אותם. יכול להיות שמכוון להתפתחות רוחנית שקשורה במנטרות, שירה מדוייקת והגייה נכונה.

   הגב
  • בעצם מדובר על ראש דרקון צמוד לנפטון וכירון שהיה ב-2008. הכיוון הוא של התעסקות בריפוי בסגנון דלאי (או תודעה או חידושים רפואיים טכנולוגיים). בבית 4, מדבר על ריפוי של השורשים הביתיים.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.