הרמוניות – Harmonics

"זמן הוא תמונה של הנצח שזורם על פי מספר" (פיתגורס).

אסטרולוגיה הינה האזנה למוזיקה השמיימית.

תיאורית ההרמוניות האסטרולוגית פותחה במאה ה-20 עם המטרה להבין את מערכות היחסים בין הפלנטות על פי מספרים ומחזורים.

תיאורית ההרמוניות גם מחברת את האסטרולוגיה אל המוזיקה ואל המתמטיקה. אורכי גל שונים מובילים לצלילים שונים. במוזיקה אנחנו שומעים זאת בבירור, האסטרולוגיה עוזרת לנו להקשיב לאורכי הגל השונים האלה כפי שהם משתקפים במחשבות, רגשות, בחירות ותגובות לאירועי החיים.

בראייה הרמונית של מערכות היחסים בין הפלנטות (זוויות), כל חלוקה של המעגל מספרת על מחזוריות מסוימת. היא מתחילה בצמידות (חלוקה ל-1), עוברת דרך הנקודות המתקבלות בחלוקה לפי כל מספר, וכך לכל מחזור יש משמעות משלו, לכל מקטע, יש את המשמעות הפרטית בתוך המחזור השלם.

הרמוניות אסטרולוגיה

הפילוסופיה של ההרמוניות הינה מרתקת כשלעצמה, ואתם מוזמנים להרחיב את הקריאה עליה מהצד המוזיקלי והמתמטי שלה, אבל כאן במאמר הזה, אני מתייחסת בעיקר אליה ככלי להבנת נושא הזוויות, במיוחד הזוויות המשניות, אלו שהצטרפו לניתוח האסטרולוגי רק במאה השנים האחרונות.

להלן מבט חדש על הזוויות, הבנתן כחלק ממחזורים גדולים יותר הנקבעים על ידי מספרי חלוקת המעגל, וגם הבנתן בתוך המחזורים שבהן הן לוקחות חלק:

זוויות משניות

בכל תוכנה אסטרולוגית אתם יכולים למצוא מפות הרמוניות – Harmonic Charts, אלו מפות שנותנות לכם במבט קצר אחד את מערכות היחסים בין הפלנטות השונות. המפה האסטרולוגית הרגילה שאנו רואים היא המפה של הרמוניה 1, שבה רואים את הצמידויות של הפלנטות בברור. מפה הרמונית של 2, מראה לכם את הפלנטות שנמצאות במולות כאילו הן צמודות, במפה הרמונית 4, כל הריבועים נראים כצמידות וכן הלאה.

כשחוקרים מפות לעומק מעניין לראות איזו הרמוניה היא ההרמוניה השלטת בחייו של אדם, אלו שיש להם הרבה מההרמוניה הראשונה הם נחושים במיקוד אחד, הרמוניה שנייה (הרבה מוליות) נקרעים בין שני צדדים וכן הלאה. הסיפור נהייה מעניין יותר ככל שבודקים את ההרמוניות הפחות מוכרות.

השימוש הרווח כיום במפות הרמוניות הוא בזוויות הפחות מוכרות:

הרמוניה 5, הקווינטיל (°72): שמספרת על פיתוח היכולת האנושית ליצירתיות וכישרון.

הרמוניה 7, הספטייל (°51.40): שמספרת על היציאה מהרציונליות

הרמוניה 9, הנוביל (°40): שמספרת על הגעה למיצוי של תחום מסויים.

לכל האספקטים או ההרמוניות האלו בד"כ אין ייצוג בחיי היום יום, הן לא הופכות למקצוע של האדם, מערכות היחסים שלו מושפעות מאספקטים אחרים הרבה יותר, וכך גם הנושאים הפיננסיים. הייצוג שלהן הוא בפרטיות של אדם עם עצמו.

2 מחשבות על “הרמוניות – Harmonics”

  • הי,

   את האסטרופרו אני פחות מכירה ולכן לא יכולה לענות.
   ב-astro.com הזוויות המשניות מופיעות במפות בקווים מקווקוים.
   ותמיד קיימת האפשרות פשוט לחשב בעצמנו. לספור כמה מעלות יש בין שתי פלנטות ולראות אם יש זווית ביניהן ואיזו זווית.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.