הירח

הירח במפת לידה מיצג את הצרכים הבסיסיים של האדם שאותם הוא חייב שיהיו לו כדי שהוא בכלל יוכל לתפקד. הבטחון (או חוסר הבטחון) הבסיסי של האדם, תחושת אסטרולוגיה הירחהשייכות (או תלישות), ההזנה במובן הפיזי (אוכל) ובמובן הרגשי. הירח מייצג את האישיות הנוכחית כפי שהיא ברגעים האינטימיים שלה, כפי שהיא משתנה מרגע לרגע. הקריזות הקטנות, רגעי השמחה, רגעי העצב, ההתמכרויות האישיות שיש לכל אחד ואחת, הדרך שבה כל אחד ואחת חושבים שהעולם צריך להתנהל, הסובייקטיביות האישית. הדברים שגורמים לתחושה של נינוחות, הדברים שחסרונם גורם לאדם להרגיש תלוש, לא שייך ולא רצוי. במפת לידה הירח חשוב לפעמים יותר מהשמש, במיוחד אצל אנשים שנולדו בלילה. הצרכים או דרך ההתנהלות של הירח הם אלו שמנהלים את החיים בפועל.

באסטרולוגיה הפסיכולוגית הירח מייצג את האם, מאחר והיא זו שנותנת לתינוק שהגיע את תחושת הביטחון, את ההזנה, את החיבוק שאומר לו שהכל בסדר, היא זו ששומעת אותו בוכה ונענית לו, היא זו גם שמדריכה אותו בצעדיו הראשונים לקראת עצמאות בעולם, מסבירה לו מהם הדברים החשובים ואיך להתייחס אליהם. במובנים רבים הרגש הבסיסי שהילד חווה הוא מה שעבר על האם באותה תקופת ינקות. אלו לא המילים שהיא אמרה לו, זה טון הדיבור שבו היא השתמשה. זה הצורה שבה היא חיבקה אותו: האם היא חנקה אותו, חיבקה ברכות או החזיקה אותו קצת רחוק ממנה.

הירח לא נשאר סטטי, הוא המאור שכל הזמן משתנה, כל יום הוא נראה אחרת, לפעמים הוא קרוב לשמש ומופיע ביום, לפעמים הוא מופיע רק בליל. לפעמים הוא כדור עגול, לפעמים סהר קטן ודק. כך גם הירח האישי משתנה כל הזמן. מגיב לסיטואציות מהבטן, לפעמים מרגיש גדול, לפעמים מרגיש קטן. לפעמים רעב, לפעמים שבע, לפעמים שופע ולפעמים דורש ודורש. הירח הוא החלק הפגיע ביותר בנו, החלק שאנו מנסים לגונן עליו כל הזמן. קשה להבין את הירח במונחים אובייקטיביים מאחר והתגובות שלו הן תגובות מהבטן, כאלו שגם אחרי שנים של טיפולים, למידה ושינויי הרגלים עדיין נשארים אותו הדבר.

הזוויות לירח יספרו לכם עד כמה האדם מקבל את מה שהוא זקוק לו מכל הבחינות גם הפיזיות וגם הרגשיות, ובאילו מקומות הוא מרגיש בנוח, מסוגל לתת מעצמו בשמחה ולקבל באותה הקלות, ובאילו לא. זוויות יכולות לשנות את כל ההתנהגות של הירח!

שליט – סרטן

חלש – גדי

נעלה – שור

נופל – עקרב

ירח בטלה:

ירח בטלהתגובה לעולם: אנשים ספונטניים מאוד, אינסטינקטיביים, אנשים מאוד אינסטינקטיביים, משתעממים מהר, מגיבים במהירות האור ובעוצמה לכל דבר שנראה להם שקשור אליהם (וכמעט הכל נראה להם שקשור אליהם). מתלהבים תמיד ואם לא אז הם הולכים לחפש התלהבות חדשה, אוהבים להתפעל מכל אחד ומכל דבר. סובייקטיביים מאוד מאוד. מלאים בשמחת חיים. אנשים עם ירח בטלה חייבים לעשות ספורט ולהוציא הרבה אנרגיה אחרת כל ההתלהבות הופכת לכעס. אנשים תמימים שלא יודעים עד כמה הם נאיביים.

מרגישים בנוח – במקומות שבהם יש התרחשות מהירה. כשיש משהו מעניין וחדש, כשהם נמצאים בעמדה של הובלה.

רגש – דרמטיים, אוהבים לאהוב, מתלהבים מהר ומתקררים מהר. יש להם הרבה פעמים תגובות קצת ילדותיות דבר שיכול להיות נהדר במקרים מסוימים ופחות מתאים במקרים אחרים. הרגש שלהם הוא חם ומתפרץ. שמחים מאוד. כשהם לא במיטבם הם בדרך כלל יסתגרו, יתבודדו וישתפו בפרצים חזקים.

הקשר לאחרים – הם באים ראשונים תמיד. לא נורא אם יש או אין עוד מישהוא בסביבה. אוהבים מאוד להתחרות עם אחרים (בתנאי שהם מנצחים), אוהבים גם לשחק, או לעשות ספורט. מוכנים להילחם למען מי שהם אוהבים, חמים מאוד וברורים מאוד. אין אצלם הסתרות או צביעות ומאוד קשה להם במקומות שבהם יש מסרים כפולים או משחקים פוליטיים כאלו ואחרים. כועסים מהר וסולחים עוד יותר מהר.

אכילה – אוכלים מהר ואוהבים מאכלים חריפים או אקזוטיים, מוכנים לנסות הכל.

מה לא – לא להכריח אותם לשקר או לעשות עליהם מניפולציות כי אלו יחזרו כמו בומרנג. כדאי לא להכריח אותם או להציב להם אולטימאטום, אלא לנסות להלהיב אותם לשתף פעולה או טוב יותר, לעורר את יצר התחרות שלהם. לא לשעמם אותם.

ירח בשור

ירח בשורתגובה לעולם: אנשים חמים ויציבים. תחושה של שפע, של בטחון בעצמם ובעולם. מגיבים לאט ובקצב שלהם. לא אוהבים הפתעות, מלאי סבלנות. מחוברים טוב מאוד לחושים שלהם. כמעט לכולם יש איזשהו כשרון אומנותי שלפעמים הופך לדרך חיים ולפעמים נשאר תחביב כמו ציור, פיסול, בישול, צורפות, מוסיקה, נגינה וכו'. יש להם עין טובה לדברים בעלי ערך אמיתי שנשארים כאלו לאורך זמן.

מרגישים בנוח: יש להם צורך אמיתי בשהייה במקומות אסתטיים, מעוצבים טוב, מרגישים הכי טוב בגינה שלהם שמסודרת להפליא. אוהבים את המוכר והידוע.

רגש: הם מתפרצים לעיתים רחוקות, ואז ההתפרצות משנה סדרי עולם. הם ברוב המקרים לא משקרים ונשארים נאמנים לרגשות שלהם. כשהם אוהבים אז הם אוהבים. כשלא, אז לא.  הם לא נפתחים בקלות, אבל כשכבר זכו באמונם אז הם לא יסתירו כלום, ישארו נאמנים ותומכים. הם מראים את רגשותיהם בעשייה ובנתינה. הם לא משתפכים, אלא נותנים מתנה או מבשלים ארוחה למי שאוהבים.

הקשר לאחרים: אנשים נאמנים ועקשניים וקשה מאוד להכריח אותם לעשות משהו שהם לא רוצים. הם מוכנים להקשיב, אבל יקחו את ההחלטה רק אחרי שישקלו בתוך עצמם וירגישו מבפנים אם הדבר נכון להם ומתאים להם. הם לא משתפים ברגשותיהם בקלות, ועושים זאת רק לעיתים רחוקות ואחרי שהם נותנים אמון. אסור למעול באמונם אף פעם, מאחר ואצלם אין הזדמנות שנייה.

אכילה: חשוב מאוד שיאכלו בזמן, חשוב שיאכלו אוכל איכותי וטעים. הם אוכלים לאט ושונאים שמפריעים להם בזמן הארוחה.

מה לא: אנשים שמגיבים לאט, סבלניים ואוהבים לעשות דברים בקצב שלהם. יש להם קשר רגשי לחפצים ולכן אסור להזיז להם שום דבר בלי רשותם, וחייבים לברר איתם מה הם מוכנים או לא מוכנים להתחלק בו.

ירח בתאומים

ירח בתאומיםתגובה לעולם: אנשים שאוהבים לדבר. אוהבים לנדוד, להחליף דירות, עבודות, יש להם כישרון לשפות וקל להם להיטמע בכל מקום שבו הם נמצאים. עושים כמה דברים במקביל, מהירים בתגובתם, לפעמים יותר מדי. אוהבים התנסויות שונות, מחשיבים מאוד ידע. מורים טובים. קשה להם להתרכז לאורך זמן בדבר אחד, ומעניינים ומרשימים במגוון הידע שלהם. חייבים להיות בתנועה ואסור להם להרגיש כבולים.

מרגישים בנוח: באווירה של לימודים, במקומות רב תרבותיים, באופן כללי הם מעדיפים להיות בערים גדולות ורק לבקר בטבע מדי פעם. הם אוהבים להיות בחוץ איפה שקורים דברים

רגש: אצלם הרגש הוא הרבה מאוד מילים וקשה לדעת מה הם מרגישים באמת מתחת לכל המלל הזה. במקום לדבר על מה שמרגישים מדברים על חדשות, טלוויזיה ונושאים כלליים. בהרבה מקרים הם בעצמם לא יודעים מה הם מרגישים באמת, מבלבלים את עצמם.

הקשר לאחרים: אינטימיות לא באה להם בקלות. הם לפעמים נראים כלא אמינים מאחר וקל להם להיסחף ולהסכים או לשכנע בדעות מנוגדות. לפעמים מרוב דיבורים הם סותרים את עצמם וזה יכול לעלות להם ביוקר. מצד שני הם חברותיים מאוד, מקובלים ואהובים על כולם כי הם לא נוטרי טינה, אלא מסוגלים להבין ולסלוח בקלות,

אכילה: הם מסוגלים לשכוח לאכול וכשהם אוכלים הם בדרך כלל עושים עוד משהו כמו לקרוא, לדבר בטלפון, לראות טלוויזיה ולא ממש אכפת להם מה הם אוכלים.

מה לא: לא להשתיק אותם, לא לסגור להם את הטלפון או את המחשב, לא לנתק אותם מחברים. לכבד את הידע שלהם.

 

ירח בסרטן

ירח בסרטןתגובה לעולם: אנשים אלו הם אנשים שרגילים לקבל את מה שהם רוצים. יש להם התנהגות מאוד טבעית, ישירה ואפילו קצת ילדותית לאורך כל חייהם. הם חמים מאוד, אוהבים לאהוב, אוהבים לתת ואוהבים לקבל. המשפחה אצלם נמצאת בעדיפות עליונה וערכי המשפחה הם הערכים הגבוהים ביותר שישנם. אלו אנשים פתוחים מאוד וכל מה שנמצא בשאר המפה זורם מהם מאוד בקלות (לטוב או לרע, כישרונות מצד אחד והתמכרויות מצד שני).

מרגישים בנוח: בבית עם המשפחה, במקומות מוכרים ובטוחים. גם במקום העבודה הם ייצרו פינה ביתית וחמה שבה הם ירגישו בנוח.

רגש: כשאומרים רגש מתכוונים אליהם. אלו אנשים שמאוד מחוברים לעצמם ומרשים לעצמם להיות במצבי רוח המשתנים כפי שמשתנה הירח. כשהם שמחים הם שמחים, כשהם עצובים הם עצובים, אבל זה עובר להם בד"כ מהר. אלו אנשים שסופגים הרבה מהסביבה ולכן גם מצבי הרוח שלהם משתנים בהתאם לסביבה הרגשית בה הם נמצאים באותו הזמן.

הקשר לאחרים: מטפלים מצוינים בילדים ובקשישים. מקבלים גם את השונים והזקוקים לעזרה ולא נרתעים ממחלות או שאר הדברים הלא נעימים שיכולים לקרות לאנשים. אלו אנשים שאחרים מרגישים מאוד נוח לידם, הם מכניסי אורחים, אוהבים מאוד לבשל ולארח אצלם בבית.

אכילה: ארוחות אצלם הן עניין חשוב והם אוהבים לאכול בחברה או עם המשפחה, לשמוע, לשתף ולהקשיב לחוויות.

מה לא: לא להגיד להם לעצור את רגשותיהם. לא לבקש מהם להעמיד פנים. לא להעליב את המשפחה שלהם, המדינה שלהם או השבט שלהם.

ירח באריה

ירח באריהתגובה לעולם: אנשים שאוהבים דרמות, אוהבים להרגיש משהו גדול מהחיים. חשוב להם הכבוד, חשוב להם להיות באווירה של חשיבות וערך. הם שופעים רוחב לב כל זמן שנותנים להם להוביל ולהרגיש חשובים. יש להם כישרונות שקשורים למשחק, צילום והם יצירתיים בלי מאמץ. בתור הורים הם יעשו הכל למען הילדים שלהם. קל להם להיות בחברת ילדים והם אוהבים מאוד לשחק. אוהבים להתאהב. מפלרטטים עם כל מי שפוגשים בלי לשים לב בכלל. מושכים בדרך כלל. קשה להתעלם מהם. מאמינים בעצמם ובכישרונות שלהם.

מרגישים בנוח: כשיש דרמה מסביב למערכות יחסים בסביבה. כשמדברים על עצמם, כשעושים משהו יצירתי. כשמאוהבים.

רגש: שופע ושופע. חמימים, נדיבים. קצת קשה להם לראות או להבין נקודת מבט אחרת מזו שלהם. לוקחים קשה כשפוגעים בהם או שלא מבינים אותם ונותנים להם מקום. אוהבים להראות במיטבם וכשקשה להם הם יספרו לכולם בדרמטיות על המאורעות, אבל לא ירצו לצאת להראות בפומבי.

הקשר לאחרים: הם אוהבים לשתף פעולה כאשר יש תחושה של משחק, של דרמה ושיש להם מקום לבטא את עצמם או להוביל. כשהם בטוב, כיף להיות לידם. מרגישים שהחיים שווים משהו. יודעים לפנק, לפעמים אפילו יותר מדי.

אכילה: קשה להם להגביל את עצמם כשזה מגיע למתוקים וחשוב שישמרו מהתמכרויות שונות במיוחד הימורים. ארוחות אצלם צריכות להיות מוגשות בסטייל, חשוב להם לשבת לבושים נכון ובאווירה מכובדת לארוחה.

מה לא: אסור לעולם להשפיל אותם בפומבי, רצוי לא לשעמם אותם, קשה מאוד להגביל אותם.

ירח בבתולה

ירח בבתולהתגובה לעולם: אנשים מאוד שכלתניים, מנסים כל הזמן למצוא הגיון וסדר בעולם הרגשי שמסרב להיות מסודר כמו שהם רוצים. חשוב להם להרגיש שהם בשליטה והם לא אוהבים התפרצויות רגשיות, הפתעות או כל דבר לא מובן. אלו אנשים שהרבה פעמים מוצאים את עצמם מטפלים בקרוב משפחה חולה, משהו שקשור למחלות נמצא מסביבם ורבים היפוכונדרים או רופאים. הם נהדרים בפרטים הקטנים, בעלי זיכרון מצוין,טובים בנושאים טכניים וממשיכים לעשות את הדבר הנכון גם שכל האחרים כבר מזמן ויתרו. הם לא מתכוונים להיות ביקורתיים וציניים אבל בהרבה מקרים זה מה שקורה, הם רק רוצים לעזור, רק רוצים שהדברים יעשו כמו שצריך. יש להם חוש הומור מצויין כשהם מרשים לעצמם להשתחרר, אפשר לסמוך עליהם והצביעות רחוקה מהם.

מרגישים בנוח: במקומות שבהם הם בשליטה, בעבודה, כשמדברים על נושאים טכניים או פרקטיים, מה צריך לעשות, איך צריך לעשות וכו'. אצל רופאים.

רגש: הם נחשבים לקרים והרגש אצלם הופך להיות פרקטי. לעשות מה שצריך מתי שצריך. עובדים מגיל צעיר. קשה להכיר אותם באמת כי הם לא משתפכים ובקושי מספרים איך הם מרגישים (וגם אז משתמשים במינוחים רפואיים ולא רגשיים). קשה להם עם הפגנות אהבה או חמימות מוחצנות.

הקשר לאחרים: הם אלו שמטפלים בכל בני המשפחה שחולים. הם אלו שעושים בשביל האחרים את מה שצריך לעשות. סידורים, קניות וכו'. הם נחשבים לביקורתיים אבל הם רק רוצים שהדברים יהיו מסודרים כמו שצריך.

אכילה: חשוב להם לאכול על פי תפריט שהם קיבלו ממקור מוסמך כמו הדיאטנית. לא אכפת להם האווירה מסביב לשולחן, ואין להם בעיה לאכול לבד או לשתוק ליד אחרים בשולחן.

מה לא: לא לאחר להם. לא להגיד להם להפסיק לדאוג, צריך לבקש מהם רשות לגעת או לסדר את הדברים שלהם, לא לצפות מהם להבנה רגשית או השתפכויות, אבל הם אלו שיהיו לצדכם ויעזרו לכם במה שבאמת צריך כאשר תזדקקו לכך. לא להפתיע אותם.

 

רוצים ללמוד עוד? הרשמו לקורס האסטרולוגיה של מעין

ירח במאזניים

ירח במאזנייםתגובה לעולם: אנשים ששונאים להיות לבד, אוהבים לדבר ומרגישים חיים רק כאשר הם מדברים או מתווכחים. הם לא רוצים לריב, הם רק רוצים להיות בדיון בלתי פוסק על כל דבר ועניין. חשוב להם אסתטיקה, רוצים חפצים יפים ובגדים יפים. רבים מהם בטוחים שהם יפים יותר ממה שהם באמת, והם מופתעים כשהם מגלים שזה לא המצב, אבל אז משקיעים בטיפוח כדי להרגיש טוב עם עצמם.

מרגישים בנוח: כשמדברים, כשנמצאים ביחד עם מי שאוהבים. כשמייעצים לאחרים. כשעוזרים לאחרים.

רגש: מדברים על רגשותיהם כל הזמן, גם אם זה כן או לא מעניין את הצד השני. יועצים מעולים ויודעים גם להקשיב לאחרים כשהם מדברים על עצמם. נותנים שיוויון. מחפשים הרמוניה במערכות יחסים ובעיניהם זה הדבר הכי חשוב בעולם. הם היחידים שבאמת מקשיבים לאחרים. מקבלים את השונה בקלות יחסית ומנסים לעזור להם.

הקשר לאחרים: זה מהות החיים שלהם. הם עסוקים המון בהשוואות מול אחרים, עסוקים בללמד אחרים איך צריך להתנהג, אבל לפעמים כשזה מגיע אליהם הם שוכחים את כל החוקים. עוסקים הרבה בפוליטיקה במציאת הדרך הנכונה, אוהבים לחוקק חוקים ואז להתדיין מסביב להם, עורכי דין במהותם שמסוגלים להתווכח על צד אחד היום ועל הצד השני מחר. הדבר הכי חשוב מבחינתם הוא להיות מקובלים חברתית והדבר שהכי פוגע בהם הוא שמתעלמים מהם. הם לעולם לא עוזבים, אלא נשארים נאמנים וחבריים תמיד, מוכנים להמשיך בדיון. הכי משמח אותם מפגשים חברתיים, להיות בזוגיות והכי מפחיד אותם זה להיות לבד או שלא יקשיבו להם.

אכילה: חשוב להם לאכול בחברת אחרים, תוך כדי שיחה, תוך כדי דיון. אוהבים אוכל מיוחד, שמוגש יפה.

מה לא: להשאיר אותם לבד, לא להקשיב להם, לא לספר להם, או להתעלם מהם.

ירח בעקרב

ירח בעקרבתגובה לעולם: אנשים קיצוניים מאוד, לא מבינים איך להיות באמצע. הם נולדים עם חוסר אמונה בעולם ובאחרים. הם עושים מבחנים לאנשים אחרים לראות אם הם ראויים לאמונם, וכמובן שקשה מאוד לעמוד בסטנדרטים שלהם. משיכה אדירה לכל מה שמריח אפל, על הקצה, או טאבו. אנשים מיניים מאוד מאוד. הם מעדיפים להתבודד, ולא אוהבים להיות במקומות הומי אדם. בסיטואציות חברתיות הם לא מתערבבים בקלות. מי שזוכה באמונם שידע שהוא זכה במשהו יקר ביותר וישתדל לא למעול באמון זה.

מרגישים בנוח: הם אוהבים להיות בעמדה שבה הם מחזיקים בחוטים מאחורי הקלעים. אוהבים את תורות הנסתר, אוהבים עיסוק במוות, אוהבים להרגיש שהם על הקצה.

רגש: קיצוני לא מתחיל לתאר את מה שעובר עליהם. מבלבלים מין עם רגש. שומרים על הגבולות שלהם בקנאות

הקשר לאחרים: הרגשות אצלם כל כך חזקים עד שהם לא יודעים איך להתמודד איתם ויותר מזה הם לא יודעים איך להתמודד עם אנשים אחרים שאצלם הרגשות לא כל כך על הקצה. הם נעלבים מהרבה דברים שלא מזיזים לאחרים, הם קולטים טונים תת קרקעיים כמעט בכל דבר, מוסיפים פרשנות (שלילית בדרך כלל) לכל מחווה או שיחה קלילה ואין אצלם אמצע. כשהם אוהבים אז זה עד הסוף, כשהם לא אז ממש לא והם יכולים לנקום שנים אחרי שפגעו בהם. לא שוכחים כלום. בהרבה מקרים הם יסתירו את רגשותיהם האמיתיים מאחורי מסכה וישקרו גם כשאין שום צורך בכך. הדבר שהם הכי רוצים הוא שליטה. שליטה בעצמם ובגורל שלהם, אבל עד שהם מגיעים לשם הם עלולים לנסות לשלוט באחרים, במה ששייך לאחרים, עושים מניפולציות רגשיות.

אכילה: האוכל אצלם עלול להפוך למשהו שקשור בשליטה כמו הרבה דברים אחרים.

מה לא: אסור להכריח אותם להסביר את עצמם, אסור לדחוק אותם אל הקצה. לא לשקר להם או לנסות לנצל אותם. עדיף להיות ישירים ופשוטים במגע איתם ואת אמונם רוכשים לאט לאט לאורך שנים. אסור לגעת בשום דבר ששייך להם אלא לחכות שהם יתנו באופן אישי את החפץ. חשוב לא להסכים להם להשתמש במין במקום להיות בדו שיח רגשי פשוט.

 

ירח בקשת

ירח בקשתתגובה לעולם: אנשים שמחים בדרך כלל, אופטימיים מטבעם, פילוסופיים ואוהבים ללמוד (לא חייב לימודים כמו בבי"ס אלא ללמוד מהעולם). הם קצת חסרי טקט ולפעמים התזמון שלהם לא משהו, מרגישים בבית בכל מקום, מתנהגים בטבעיות ולא מסוגלים לשקר, אפילו כשהם מנסים להיות מנומסים זה מתפקשש להם. שוכחים את עצמם בקלות בתוך מה שמעניין אותם באותו הרגע.

מרגישים בנוח: בטבע, במקומות שבהם אין חוקים נוקשים, במדיטציה או בדיבורים על פילוסופיה, כשהם לומדים, בטיולים.

רגש: הם אוהבים להאמין בשמחה, ולפעמים יסתירו רגשות עצובים מאחורי מסכה של שמחה (כמו חסידים שרוקדים כשהם עצובים). קצת קשה להם להיות במקומות עצובים או לתמוך ולהיות ליד אנשים שנמצאים במרה שחורה, והכי קשה להם זה להראות שהם עצמם כועסים או מרירים.  הם מחפשים הסברים בספרים למה שהם מרגישים ואיך צריך להתנהג עם אחרים, מדברים הרבה כשכל מה שנדרש מהם זה לתת חיבוק.

הקשר לאחרים: המוטו שלהם הוא חיה ותן לחיות. מסוגלים להיות לבד, מסוגלים להיות גם ביחד אבל לא אוהבים שנדבקים אליהם או שמצפים מהם לדווח כל דקה איפה הם נמצאים ועם מי. הם חברים של כולם, יכולים להעלם לשנים ולחזור מנדודיהם ולהמשיך בדיוק איפה שעצרו. לפעמים כשנמצאים לידם הם מרגישים רחוקים.

אכילה: הם שוכחים לאכול ואז הם אוכלים מאוד מהר ויותר מדי, נוזל להם על הפנים, על החולצה ועל הרצפה.

מה לא: אסור להגביל אותם, אסור לכבול אותם וקשה מאוד להוציא מהם התחייבויות. אם הם כבר מתחייבים הם ברוב המקרים יעמדו במילתם.

ירח בגדי

ירח בגדיתגובה לעולם: אנשים מאוד רציניים שקשה להוציא מהם חיוך סתם, בלי סיבה. אנשים שחשוב להם להראות או להיות מה ש"אמורים" להיות. כשהם לא בעבודה מסודרת קשה להם, הם מאוד רוצים להגיע למעמד מסויים ועושים מה שצריך כדי להגיע לשם. משגע אותם שאחרים לא חושבים כמוהם. הם משקיעים יותר מאחרים כדי להגיע לאותה נקודה. לא מאמינים במזל (ואם כן, אז שלהם יש מזל רע). מאמינים בעבודה קשה, בשלטון החוק, בנאמנות.

מרגישים בנוח: בעבודה. במקומות שבהם ברור לכולם איך מתנהגים וכולם שומרים על החוקים הללו. במדים. הם מעדיפים לנהל את יחסי האנוש שלהם על פי קודים חברתיים ברורים (כמו במאה ה-19).

רגש: הם יותר מכל האחרים לא מסוגלים להגיד בפשטות מה הם רוצים. יש להם המון רגשי אשמה והמון פחדים מאחר והם שאפתניים מתחת לחוסר הבטחון. קשה לקבל מהם עידוד רגשי, קשה מאוד ליצור איתם אינטימיות אמיתית. המה צריך גובר על כל דבר אחר באופן קבוע. רבים מהם נהיים חולים רק כדי שהם יוכלו לבכות קצת, לרחם על עצמם ולקבל אהדה. הם יכולים לשים להם למטרה להתפתח רגשית ואז הם יצליחו להגיע לתובנות מופלאות לגבי עצמם ואיך להיות שם בשביל אחרים.

הקשר לאחרים: בתור חברים לעבודה הם נהדרים ואפשר לסמוך עליהם. בסיטואציות חברתיות הם ביישנים ולוקח להם זמן למצוא את המקום שבו הם יכולים להשתלב. הם בונים קשרים לאורך זמן. נאמנים למשפחה. יכולים להיות לבד בקלות.

אכילה: מה שצריך, איך שצריך. לא יתלוננו.

מה לא: אצלם זה יותר מה כן. כן לדבר איתם על מה עובר עליהם גם באופן רגשי, כן לתמוך בהם ובשאיפות שלהם, כן לקבל באהדה כל ביטוי רגשי ולעודד אותו. לדרוש מהם להוריד קצת את העניבה או את בגדי העבודה ולעשות כיף.

ירח בדלי

ירח בדליתגובה לעולם: אידיאליסטים, אוהבים את החברים והשותפים לרעיונות שהופכים להיות למשפחה. אנשים אמיצים שמחוברים לעולם קצת אחר, מבריקים, רבים מהם ביקורתיים בלי להתכוון לזה, ולוקח זמן עד שהם לומדים להתבטא בדרך שלא תעליב את מי שמסביבם. חשוב כן לעזור להם להיכנס לפעילות, כי לפעמים הם יכולים לדבר המון, להטיף המון ולעשות כלום. חלקם נראים כאילו הם עושים דווקא, לפעמים זה נכון ולפעמים הם פשוט לא מבינים למה מה שהם עושים או אומרים מפריע כל כך לאחרים. מאוד אוהבים את השונה והאחר.

מרגישים בנוח:עם החברה, בהפגנה, באנרכיה, בכנס מדע בדיוני מתקדם או פנטזיה, בכל דבר שמרמז על העולם של מחר.

רגש: הם חבריים מאוד, אבל לא משתפכים. כשהם אוהבים הם עדיין מביאים את כל החבורה איתם. יש להם ביקורת בלתי פוסקת ומי שאיתם חייב להתאים את עצמו לאידיאלים (לדוגמא, חייב להצטרף לשורות המפלגה). כשהם מפנים זמן למישהו יש להם ראיה חודרת שיכולה לשנות אנשים ולעזור להם באמת. לאחרים לפעמים קשה איתם מרוב שהם שונים בזה שהם קצת מעבר לאגו.

הקשר לאחרים: יש להם נטייה להטיף על מה שחשוב להם, יתנו את הנשמה לחברים או שותפים לאידיאלים, אבל יכולים במכה להפנות עורף וללכת לדרך אחרת. בכלל יש להם ניתוקים חריפים מאנשים לפעמים לתמיד, לפעמים עד שהרוחות ירגעו. הם לא נוטרים טינה, מסוגלים לסלוח ולהמשיך די בקלות. כן אוהבים דרמות לפעמים רק כדי להרגיש חיים. יכולים להיות לבד, אבל בדרך כלל עם נמצאים עם חברים, עצמאיים מאוד

אכילה: הם אלו שיכולים לחיות על אוויר. חשוב מאוד להזכיר להם לאכול ובזמן. עם מהלך החיים רובם יגיעו לבד לאוכל בריא. אוהבים לאכול עם שאר הקומונה. מאכילם מוזרים ומשוגעים קצת שלפעמים יוצאים נהדר ולפעמים לא.

מה לא: לא להגיד להם מה לעשות, מה לחשוב. לא לכבול אותם.

 

ירח בדגים

ירח בדגיםתגובה לעולם: אנשים עדינים, תלותיים, קצת קשה להם לתפוס כיוון ולהתמיד בו. מחפשים תמיד את גן העדן האבוד ולא מוצאים. תמיד רוצים להיות במקום אחר, רוצים הרגשה של שלמות ושל חיבור שקשה מאוד למצוא במהלך החיים. מרגישים בעוצמה את כל מה שעובר בסביבה ולא יודעים להסביר למה יש להם כאלה מצבי רוח משתנים, למה הם לא מרוצים ולמה הם לא מצליחים לבטא את עצמם. יש להם חלומות גדולים על זמנים אחרים ומקומות אחרים. דמיון עשיר מאוד. משהו בתזמון שלהם לא מדוייק. אמונה מאוד חזקה הרבה מעבר לכל הגיון. מתקשרים טבעיים.

מרגישים בנוח: כשהם חולמים, כשהם רומנטיים, כשנוגעים בעולם קסום שיש בו השראה ודמיון. זקוקים לגבולות חיצוניים. אוהבים לישון. חייבים להיזהר מהתמכרויות.

רגש: עמוק, בלתי מובן, אוהבים את מה שאי אפשר. קשה להם עם רגשות עוצמתיים של אחרים סביבם. מצבי רוח עולים ויורדים ללא קשר למה שקורה בסביבה.

הקשר לאחרים: הם מאוד אוהבים, מאוד תומכים, קצת דיכאוניים. חסרי גבולות ומרגישי את האחרים. קשה להם לדבר לעניין, או להישאר על אותו קו עם כולם. קשה להם במקומות הומי אדם. הופכים לתלותיים וקורבניים בלי להתכוון לזה. הם אלו שמחברים את השאר לעולם שיש בו קסם, עולם האגדות, העולם שמעבר. יכולים לרפא ולהרגיע רק בעצם נוכחותם. רוצים לרפא ולהציל את העולם, בהרבה מקרים זה מגיע למצב שאז צריכים להציל גם אותם.

אכילה: כל כך חשוב שיקפידו לאכול בזמן. יש להם נטייה להפריז במתוק. יכולים לא לאכול כלום יום אחד והמון יום אחרי. חשוב להם ההרגשה של החמימות מסביב לשולחן, מאוד רגישים לאווירה הסביבתית.

מה לא: לא לבקש מהם לנהוג בהגיון, זה מעליב אותם. לאפשר להם מקום וזמן לאסוף את עצמם ולאושש את עצמם. לעזור להם לעזור לעצמם ולאחרים.

מעין קורס אסטרולוגיה

28 מחשבות על “הירח”

 1. לי יש ירח בעקרב ובאמת לחלק מהדברים התחברתי
  אבל חלק היה לי מוזר לקרוא .. מכירה את עצמי כמישהי שנותנת אמון בקלות, לא נוטרת טינה ולא נקמנית אלא ההיפך הכי סלחנית וממש לא שומרת על הגבולות שלי בקנאות.. בקיצור ..מוזר כי שאר הדברים שקראתי באתר היו ממש מדוייקים..
  יש לזה הסבר אסטרולוגי?

  הגב
  • ירח בעקרב יכול גם להיות בדיוק כמו שכתבת: נתינה אינסופית. במקרה שלך האישי את נותנת אמון מאחר ושליט הירח בעקרב הוא מרס שנמצא בקשת, וגם הירח עצמו צמוד ליופיטר, כך שיש הרבה השפעה קשתית על הירח בעקיפין וזה עוזר להסביר את אי שמירת הגבולות ואת הפתיחות היחסית. בנוסף, תמיד קיימת הבחירה החופשית, אם לשמור טינה או לא, ובברור את בוחרת שלא.

   הגב
 2. היי
  רשום שעקרב נופל בירח מלא אבל אני מרגישה ההפך. כלומר שיש ירח מלא אני מרגישה מצוין ושאני ממש שמחה ושאני מאוד מחוברת לירח איך אפשר להסביר את זה?

  הגב
  • הי לילך,

   אני לא כתבתי שירח בעקרב "נופל" בירח מלא.
   באסטרולוגיה ירח בעקרב נחשב לירח נפול, קקודם כל כי לכל פלנטה יש את המומות שבהם היא נעלה ואת המקומות שבהם היא נפולה. הכוונה היא שבתור ירח, הוא שונה, הוא לא תמים ומשפריץ רגש ונתינה לכל הכיוונים במזל עקרב. זה הכל.
   ההסבר שלי לאנשים ששמחים יותר בירח המלא הוא הסבר קצת אזוטרי: אלו שמודעים קצת יותר מאחרים לחיבור שלהם למכלול הרחב שאנחנו חלק מתוכו (והם מגיעים מכל הירחים בכל המזלות), יודעים איך לקבל את התדרים הגבוהים שמשודרים לפלנטה שאנחנו חלק ממנה בזמן הירח המלא. לחילופין, יש אחרים שאותם תדרים במקום לגרום לשמחה מוציאים אותם מהאיזון שלהם (אולי בגלל שהם רואים איזו שמחה יכולה להיות ולא מבינים למה כל הסבל?) – ומכאן העלייה בתאונות ובהתקפי יציאה מהדעת בליל ירח מלא.
   אני שמחה בשבילך שאת מאלו שלוקחים את התדרים הללו למקום של שמחה והתעלות.

   הגב
 3. ירח ב 27 מעלות בדגים האם הירח עדיין נחשב לירח בדגים כי הוא בסוף המזל ? .. או שהוא לוקח תכונות ירח טלה
  למרות שאני מרגישה הרבה יותר שייכות לתכונות של ירח בדגים מאשר טלה

  הגב
 4. שלום מעין
  בקשר למי שנולד בלילה הירח יותר חשוב מהשמש אפשר הסבר לזה בבקשה יש לי ירח בעקרב ושמש בטלה אופק בגדי אבל תמיד הרגשתי יותר עקרב האם זה בגלל שנולדתי בלילה ? תודה

  הגב
  • הי אסתר.
   באסטרולוגיה היוונית אכן מי שנולד בלילה מושפע יותר מהירח ואלו שנולדו ביום מושפעים יותר מהשמש. במקרה שלך גם הירח וגם השמש נשלטים על ידי מאדים (מרס), וחולקים בחלק מהתכונות שלהם עקב כך.

   הגב
  • הירח מורגש יותר אצל כולנו בגילאים הצעירים (עד גיל 30 בערך), וגם אח"כ החשיבות שלו דומה מאוד לזו של השמש.
   השמש מתחילה להתבטא מגיל 21 בערך ומשם יותר ויותר לקראת הגילאים הבוגרים יותר.
   עקרונית באסטרולוגיה העתיקה הרח נחשב למאור החשוב יותר כאשר מדובר בלידת לילה, השמש היא המאור החשוב בלידת יום. הפרשנות בנוגע לזה היא יותר בנושאי חיזוי מאשר בנושאי הבנה של תהליכים פסיכולוגיים ואחרים.
   זה באופן עקרוני, אבל בכל מפת לידה יש סיפור טיפה שונה, יש כאלה שנולדים עם כמה פלנטות במזל השמש (למשל ונוס ומרקורי), כך שמזל השמש שלהם מתבטא מגיל צעיר יותר, יש כאלה שאצלם הירח הוא זה שצמוד לעוד פלנטות או ממוקם במיקום חזק יותר וכך שמזל הירח משמעותי יותר ממזל השמש, ועוד וריאציות על גבי וריאציות.

   הגב
 5. נולדתי בשמיני במרץ,
  מה שאומר שאני במזל דגים ומושפע מהירח,אני מתחבר מאוד לנכתב פה,
  לרוב אני מרגיש תלוש,ובאמת חושב על מקומות אחרים בזמנים אחרים,
  האם באמת זו האנרגיה שתלווה אותי כל החיים? זאת אומרת,כיצד ניתן לעלות ולהצליח בדרך חיים שלי כאשר קשה להבין מהי נקודת ההתחלה ומהוא הסוף.

  הגב
  • השמש במזל דגים, אבל את מיקום הירח אנחנו לא יודעים.
   הצלחה בחיים לא קשורה לידיעה של התחלה אמצע או סוף.
   אצל כל אחד תחושת הסיפוק מגיעה ממקום אחר ואתה מוזמן לייעוץ כדי לברר איך להרגיש שאתה מממש את הכשרונות שלך.

   הגב
 6. מעיין מה אפשר להגיד על ירח בגדי בבית 10 יחד עם נפטון ואורונוס בגדי
  עם צמיידיות בניהם
  לא היבט קשה

  הגב
  • המילה הראשונה שקופצת לראש היא שאפתנות ודגש אדיר על הקריירה.
   כל ילידי תחילת אמצע שנות התשעים עם הצמידות של נפטון ואוראנוס בגדי מאתגרים את המערכות הישנות. כולכם לא מרוצים מהפוליטיקה, מהדרך שבה עושים עסקים, ממערכת החינוך, התברואה וכו' וכו'.
   הצמידות הזו יחד עם הירח גורמת מצד אחד להיטמע בתוך ארגון גדול, ומהצד השני לא להסכים בקלות לכל מה שקורה שם, אלא לנסות ולשנות בלי להרוס את הארגון.
   ביחסים אישייים זה גורם לך לדרישות גבוהות מעצמך, אבל גם לצפייה מאחרים שיעמדו בהם, וזה קצת מעייף אותם לנסות להגיע לסטנדרטים האלה כל הזמן.

   הגב
 7. אהבתי מה שכתבת ויש לי שאלה
  ירח בגדי בית 5
  שמש מרקורי מאדים ואופק באריה בית 12 וונוס בבתולה בית 1 יוצר מן ניגוד ? זה משהו שקשה לנתח או שאני סתם מסתבכת מלהבין מה יוצא מפה? ..
  זה שאין כלל יסוד מים מסבך עוד יותר?

  הגב
  • ירח בבית 5 + מקבץ כוכבים באריה מסמל שיש דגש על האריה בחיים שלך. ירח בגדי פשוט דורש מקצוענות, ענווה והליכה בדרך הארוכה אל כל ההבטחה שיש באריה.
   כמעט לכולם יש "מחסור" באחד מהיסודות. כשאין מים בד"כ יש פחות סבלנות לחולשות שלך ושל אחרים.

   הגב
 8. היי מעיין

  אם ירח נמצא ב 26 מעלות בדגים
  יכול להיות שיש קצת מן הטלה בגלל שהזוית קרובה אליו ?

  הגב
  • הירח בדגים הוא ירח בדגים (מבחינתי עד מעלה 29). אם יש פלנטות בתחילת טלה שאז יש צמידות אליהן הן יכולות להוסיף אווירה טלאית לירח.

   הגב
  • כל פלנטה במעלה 0 מראה על משהו חדש. במקרה שלך זה חדש כפול שניים: גם מזל טלה (מסמל את תחילת השנה האסטרולוגית החדשה) וגם מעלה 0.
   זה שילוב שיכול להראות על תמימות גדולה וקפיצה לתוך הבריכה בלי לבדוק אם בכלל יש שם מים. התלהבות גדולה מכל דבר חדש, הרבה פחות מההמשכיות. חוץ מזה יש כנראה עוד הרבה אבל חייב לראות מפה שלמה…..

   הגב
 9. היי מעיין (:
  איך ייתכן שירח בגדי לא מתאר בכלל את העולם הרגשי שלי?
  זה חוסר דיוק ממש.
  אני לא יכולה לסבול מדים ובאופן כללי מאוד לא קונבנציונלית.
  אני מחייכת המון, קלילה ורחוקה מ "לעשות את מה שצריך" ובנוסף מרגישה מאוד לא בנוח בסביבה של אנשים שלא זזים מהחוקים. מרגישה שזה מגביל ומחניק.
  אני עושה דברים מאז ומתמיד בדרך שלי, איך שנראה לי באופן עצמאי ורחוק מהנורמה.

  אני מניחה שזה קשור לשאר האספקטים במפה
  אבל אשמח להבהרות.

  הגב
  • הי לילי,
   התשובה לא תתאים לפרסום בפורום, במיוחד עכשיו עם מעבר שבתאי על הירח שלך שהכל נהיה רגשי עוד יותר.
   בקיצור – עם ירח בגדי עדיין יש לך חוקים משלך, אולי שונים מהנורמה ואולי לא. גם החוק שאומר שתמיד צריך להיות קלילים וזורמים – הוא גם חוק. יותר מזה אני לא אכתוב כאן. את מוזמנת ליצור קשר לפגישה אישתי ושם אני אסביר לך יותר איך הירח בגדי בא לידי ביטוי בחיים שלך עם שאר המפה שלך.
   בברכה
   מעין

   הגב
  • הי רינה,
   זה ממש נכון.
   למה? שאלה טובה. נראה לי שזה קשור לאור: השמש היא מקור האור שלנו, הירח הוא ה"מאור הקטן" והאופק כמייצג של צד מזרח הוא איפה שהאור פוגש אותנו לראשונה.

   נקודה חשובה: שליט האופק הוא חלק חשוב מאוד של האישיות, באסטרולוגיה של ימי הביניים הוא היה חשוב יותר מהמאורות….

   הגב
 10. אהלן. אני מזל סרטן, ירח גדי. נולדתי ב15/7/2000. כל החיים הרגשתי ברגש הכי פנימי שלי כמו קשת. עוד לפני שידעתי מה זה מזל ירח, או מה זה מזל קשת. אופטימיות זה הדבר היחיד שמניע אותי. חופש מגיע יד ביד, ומרחבים זה הדבר הכי חשוב לי, בכל אספקט שלהם. עכשיו בדקתי סתם מסקרנות איזה ירח הייתי מקבל אם הייתי נולד יום לפני כן באותה שעה, כלומר ב15/7 ומסתבר שנפלתי על ירח קשת. יכול להיות שלמרות שהירח שלי גדי אני מקבל השפעות של ירח קשת? הרי ירח קשת חופף לירח גדי בדיוק ב15/7 בשנה בה נולדתי. הבנתי יש גם עניין הזוויות, מה זה אומר? אני בעצם ירח קשת? יש לי 2 ירחים? אני מזדהה עם מעט מהדברים על הגדי, אבל לרוב עם הדברים השטחים(כמו לדעת להסתדר עם מזומנים תמיד בכל סיטואציה, או לעטות מסכה קלה על הרגש אבל באופן מופשט מאד)
  תודה.. כל העולם הפנימי שלי כשאני לבד עם עצמי לא קשור לגדי. אבל כן מאד מאד מאד מחובר לקשת
  תודה.

  הגב
 11. יש לי ירח בדגים וזה בול אני( שמש בשור, אופק בתולה, ראש דרקון קשת). אני לאחרונה "סובלת" מזה ומחפשת איך לנתב את זה למקום חיובי, איך להתמיר את זה ולא לתת למצבי הרוח לשלוט לי על החיים. יש רעיון?

  הגב
  • הי,
   הדרך להתמודד עם השילוב הזה היא לא להילחם במצבי הרוח. גם אם יש דאון , עצם זה שלא תלחמי בו, יעביר את מצב הרוח מהר יותר. ועוד דבר, קחי לך מדי פעם כמה שעות של לבד (את ומוזיקה, או את וספר) וגם זה מאוד יעזור לך להיטען מחדש.
   מעין

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.