אסטרולוגיה איכויותבאסטרולוגיה אנחנו מזהים שלוש איכויות שונות, שכל אחת מהן מספרת איך היסוד משתלב עם הסביבה בה הוא נמצא, איך הוא משתמש באנרגיה שיש לו, מה הקצב שלו, איך הוא מתנהל בחיים באופן טבעי, פשוט כי זו האיכות המובילה בחייו.

אפשר ללמוד את האיכויות לאורך שנים ולגלות בהם עוד ועוד רבדים שמרחיבים אותם, אבל כאן אני חייבת לתת תמצית קטנה של מה כל אחד מהם מייצג, והנושא שבו אני אתמקד הוא הנושא של תנועה, איכות מהמילה איך מספרת לנו על איך כל איכות מפעילה אנרגיה, ומכאן כל מזל אסטרולוגי הוא שילוב של יסוד מסויים (אש, מים, אוויר ואדמה עם איכות מסויימת (יוזמה, יציב, משתנה) וכך:  4 יסודות X 3 איכויות = 12 מזלות.

לפני שאתם ממשיכים הלאה, אנא קראו את המאמר על היסודות באסטרולוגיה

האיכות הדומיננטית אצל אדם נמדדת לפי סך כל הפלנטות והפיזור שלהם במזלות ובבתים במפת הלידה שלהם, האיכות אינה נקבעת על פי מזל השמש בלבד. תכינו לעצמכם מפת לידה ובדקו מהי האיכות המובילה מבין שלוש האיכויות אצלכם.

איכות היוזמה – Cardinal

מזלות: טלה, סרטן, מאזניים וגדי:

מזלות היוזמה כשמם כן הם, יוזמים כל הזמן, רוצים עוד, רוצים קדימה, רוצים כבר להתחיל משהו ולא להיתקע איפה שהם נמצאים, או גרוע מזה בעיניהם, לחזור אחורה. מכאן הנטייה להתחיל דברים אבל לא לסיים אותם, כי באמצע כבר משהו אחר מעניין אותם יותר, השאפתנות, חוסר המנוחה המאפיין את כל מזלות היוזמה. במזלות היוזמה מרגישים את ה"חיים" מה שזה לא יהיה, מתנסים ישירות בחוויות ופחות מנסים להימנע ממה שמחכה להם. מזלות היוזמה בד"כ לא מסתירים, הם ישירים יותר מאחרים ואומרים את מה שיש להם לאמר, גם אם הם שומרים לעצמם את הזכות לשנות את דעתם עוד כמה דקות, שעות וימים.

התנועה שלהם היא תנועה מתפרצת, השימוש באנרגיה הוא שימוש בכל מה שיש בסביבה כרגע, עד שלא נשאר כלום ואז נחים קצת. הם כולם פועלים בפולסים, נותנים פעילות ועוצרים, פעילים ועוצרים. כמובן שהם לא מחבבים את הרגעים של העצירה אבל עם השנים נהיה להם קל יותר לקבל אותם. שינוי בתודעה מכניס איכות מהאנרגיה הקבועה לתנועה שלהם והופך אותה ממתפרצת לכזו שהיא דוחפת על בסיס קבוע יותר.

מזל טלהיוזמה + אש = מזל טלה

במזל טלה התנועה המתפרצת של היוזמה פוגשת את יסוד האש ומכאן אנחנו מקבלים תנועה מהירה ומתפרצת שאחריה מגיעה מנוחה. היוזמה והאש ביחד נותנים את המהירות והחוזקה המיידית, כך שהרבה מאוד מהפעילות שלהם, לפחות בגיל צעיר, היא אינסטינקטיבית ויוצאת מהם לפני שהם מספיקים לחשוב. אש היא גם האגו ולטלאים קשה להתחשב באחרים והחשיב תופסת את כולם כיריבים למלחמה.

שינוי בתודעה לא ישנה את צורת הפעולה שלהם, רק יהפוך את האינסטינקטים שמהם יוצאת הפעולה לכאלה שמחפשים שיתוף פעולה באופן אוטומטי, במקום החיפוש אחרי ניצחון רגעי.

מזל סרטןיוזמה + מים = מזל סרטן

כשהמים מקבלים יוזמה אנחנו מקבלים רגשות עזים ומתפרצים, כאלו שלא מנסים להסתיר אותם, להחביא אותם, או לשחק איתם. כשיוזמה פוגשת מים, המים נשפכים לכל הכיוונים בעוצמה ויחסית גם במהירות (יחסית למים). מכאן מתקבלים מצבי הרוח המשתנים תדיר של הסרטנים והחיבוק המיידי שלהם לכל מי שנמצא בסביבה.

שינוי בתודעה לא ישנה את התגובה הרגשית המיידית, אבל יכול להפוך את מקור התגובה, המים עצמם מכאלו שמלאים בחרדות, זכרונות כואבים, חרטות וכו' למים שמלאים בתחושת חיבור למקור בלתי נדלה של בטחון ושפע.

מזל מאזנייםיוזמה + אוויר = מזל מאזניים

כשיוזמה פוגשת אוויר, היא יוזמת תקשורת, מערכות יחסים, היוזמה פונה לכיוון של אינטראקציה עם אחרים. מכאן מגיעות השוואות, מי שווה יותר, מי שווה פחות. מכאן הנכונות לפגוש עוד ועוד אנשים ולהכיר אותם, מכאן ההתלבטויות הבלתי פוסקות, ובעיקר הדיונים הבלתי פוסקים בינם לבין עצמם אם אין מישהו שיקשיב להם כרגע.

שינוי בתודעה למזל מאזניים הוא שינוי של סוג האוויר בו משתמשים, האינטראקציה עם אחרים ממשיכה, אבל הנושאים המדוברים הם אחרים, שיתוף פעולה אמיתי מכתיב את ההתנהלות. אנרגיית אוויר שמבינה ששני הצדדים הם אותו המטבע, ומכאן נותנים לקונפליקטים להישכח.

מזל גדייוזמה + אדמה = מזל גדי

כשיוזמה פוגשת אדמה היא מקבלת יכולת להישאר במצב של יוזמה יותר זמן.  מכאן חיפוש האתגרים והיכולת ללכת בדרך הקשה והארוכה שבה הם מגיעים ראשונים, פשוט כי כל האחרים התייאשו או התעייפו כבר בדרך. השאפתנות מכוונת בעיקר לשימור המצב הקיים, תוך שיפור הדרגתי שלו.

שינוי בתודעה אצל מזל גדי משאיר אותם בדרך הארוכה למעלה, השינוי מתבטא יותר באדמה עצמה: במניע. המניעים שלהם ברורים להם פתאום, ומכאן הם מקבלים עוד יותר כוח למשוך את עצמם ואת מי שבא אחריהם אל הפסגה. פתאום הם לא לבד שם למעלה, אלא בראש קבוצה שאותה הם מובילים בקצב שנוח לכולם.

איכות קבועה – Fixed

מזלות: שור, אריה, עקרב ודלי

המזלות הקבועים הם כאלו: קבועים. חוזרים על עצמם במעגלים שוב ושוב ושוב, מעגלים של תנועה רציפה יחסית, שעוברת בין מה שהיסודות מייצגים. המשברים אצלם עמוקים וקשים יותר, פשוט כי כל אנרגיה שנכנסת אליהם מועצמת יותר, בניגוד למזלות האחרים שיוצאים מעצמם יותר בקלות. במזלות הקבועים מקבלים חוויה עמוקה יותר של כל יסוד ומעדיפים להיות סלקטיביים ולהעמיק מאשר לצבור עוד ועוד חוויות. אלו מזלות שבוחרים בפני מי הם נפתחים ומי מוזמן להתקרב אליהם וגם זה בד"כ קורה לאורך זמן. אלו מזלות שלא אוהבים לשנות את דעותיהם, אבל כשהם עושים זאת, זהו שינוי גורף, עמוק ומשמעותי.

המזלות הקבועים הם שור, אריה, עקרב ודלי והם אלו שמייצגים את התנועה של איסוף פנימה. הם לא יוצאים מתוך עצמם כמו מזלות היוזמה, אלא להפך אוספים מבחוץ ומביאים אליהם פנימה. שינוי בתודעה קשור להכנסת קצת אנרגיה משתנה, והשינוי בתנועה שלהם הוא משמעותי, הם מאפשרים ליותר דברים לחלוף בתוכם ומסביבם ונאחזים הרבה פחות, מכאן גם מתחילה היכולת לתת מעצמם בקלות ובשמחה.

מזל אריהקבוע + אש = מזל אריה.

האש היא מהירה, הקבוע הוא איטי וביחד מקבלים תנועה של חוזק (אש) עם עמידה במקום (איכות קבועה). הרצון המוביל הוא לדומיננטיות ולקבלת תשומת לב והכרה מהסביבה שיכול לפעמים להיות מוגזם.

שינוי בתודעה אצל מזל אריה משאיר אותו במרכז של עצמו, רק שהוא כבר לא חייב את הפידבק מהסביבה. התנועה הופכת לגמישה יותר והם בשמחה נותנים מעצמם ומגלים אט אט שהם הופכים להיות המובילים והמנהיגים כששמחת חיים ויצירתיות זורמות מהם ומעודדות אחרים.

מזל עקרבקבוע + מים = מזל עקרב.

התנועה של איסוף פנימה של מים מתבטאת ברגשות עמוקים מאוד, זיכרון ארוך מאוד והסלקטיביות במי נכנס ומי לא היא הגבוהה ביותר על פני גלגל המזלות. לא סתם המשברים של מזל עקרב הם המפורסמים ביותר מאחר והם חיים בתוך תנועה של מים שנאספים פנימה, זאת אומרת, מערבולת.

שינוי בתודעה אצל מזל עקרב עם הכנסת האנרגיה המשתנה מאפשר להם להרגיע את המערבולת. עם האנרגיה המשתנה הם מזרימים את המים (הרגשות) החוצה בקלות רבה יותר ולא שומרים עליהם חזק כל כך, המים שנאספים כבר לא מלאים בזיכרונות קשים, רגשות של מרירות וכעס וזיכרונות טראומטיים, אלא מלאים בתקווה, הזנה, וריפוי. התנועה המעגלית הופכת לרחבה יותר, כוללת יותר והם יותר בקלות נמצאים בזמן הווה.

מזל דליקבוע + אוויר = מזל דלי.

אוויר נע מהר מאוד, וכשהוא מגיע לאיכות הקבועה, אנחנו מקבלים אנשים שקשורים מאוד לדעות ולרעיונות שלהם. מזל דלי ידוע כמהפכן, אבל שימו לב שהוא קבוע מאוד במהפכנותו, ובשאר הדעות שהוא אסף לעצמו, כמובן איסוף זהיר וסלקטיבי. גם החיבור לאנשים אחרים הוא סלקטיבי והם בוחרים בקפידה מי יהיה קרוב אליהם ומי לא יתקבל אצלם בסביבה החברתית.

שינוי תודעה אצל מזל דלי הופך את התנועה מאיסוף סלקטיבי פנימה של אנשים ורעיונות לקבלה גמישה של כל הרעיונות, הדעות והאנשים שקיימים. כאן הם הופכים לדלאי, זה שמחלק את המים המלאים בתבונה של יסוד האוויר, לכל מי שזקוק.

מזל שורקבוע + אדמה = מזל שור.

התנועה הקבועה פוגשת אדמה והופכת לתנועת האיסוף האיטית ביותר על פני גלגל המזלות. גם השוורים אוספים לתוכם אדמה בצורה סלקטיבית מאוד, מה שנראה להם כשייך להם, הוא מבחינתם שלהם לתמיד והמשברים מגיעים כאשר מה ששלהם, במיוחד אנשים שהם חושבים ששייכים להם מבקשים לצאת מהמעגל השוורי.

שינוי תודעה אצל מזל שור משאיר את תנועת האיסוף, אבל מכניס לתוכה גמישות, הבנה שכחלק מהחיים ושינויי העונות גם חפצים ואנשים משתנים ושכל מה ששיך להם, הוא שלהם לתקופה קצובה. מכאן היכולת שלהם להתחבר לזמן הווה, לטפח את מה שנמצא אצלם לשמירתם, התנועה הגמישה מצמיחה, מטפחת ועובדת עם העונות בקצב הנכון. הם כבר לא צריכים לאחוז אנשים אחרים בחוזקה, האנשים האחרים שמחים להיות לידם.

איכות משתנה – Mutable

מזלות: תאומים, בתולה, קשת ודגים

האיכות המשתנה כשמה כן היא: אין לה תנועה קבועה, הם לא מתפרצים תמיד כמו היוזמים, הם גם לא אוספים לתוכם כמו הקבועים, אלא עוברים בין לבין, טועמים קצת מכל האפשרויות ונעים בתנועות לא צפויות, יחד עם הזרמים הסביבתיים. הם אלו שלפעמים אוספים, לפעמים מפזרים, ולפעמים נעלמים למחוזות אחרים. התחושה היא שהם בעיקר מגיבים למה שקורה בסביבתם. הם אלו שמתווכים בין שאר המזלות, ובעיקר צוברים נסיון וחוויות שונות. בכל יסוד החוויה היא חוויה של שינוי קבוע, הם מוכנים להקשיב, להשתכנע, לשכנע ולנוע בין לבין. אחד הדברים שהכי קשה למשתנים לעשות הוא להתחייב, מאחר ותמיד יש אפשרות שהם ישנו את דעתם. הגמישות הזו היא לפעמים ברכה ולפעמים קללה.

 שינוי בתודעה אצל המזלות המשתנים מחבר אותם אל אנרגית היוזמה ומאפשר להם להפוך מאלו שרק מגיבים לאלו שגם תורמים מניסיונם העשיר.

מזל קשתמשתנה + אש = מזל קשת

כשאיכות משתנה פוגשת את יסוד האש מתקבלת תנועה מפוזרת לכיוון מעלה ולצדדים, ומכאן התנועה הקשתית החוצה מאיפה שזה לא יהיה שבו הם נמצאים. האש לא נאחזת, גם המשתנה לא והקשתים מוצאים את עצמם שוב ושוב נודדים למקום אחר מאיפה שהם נמצאים, גם אם הנדידה היא רק במחשבות.

שינוי תודעה אצל מזל קשת מחבר אותם אל היוזמה שנמצאת ביסוד האש שהוא כיוון ברור. ברגע שקשתים מתחברים לכיוון האחד, כל השינויים שהם עוברים, תנועת האיסוף והפיזור היא מסביב לכיוון אחד ברור ומכאן תחושה של סיפוק ויכולת להשיג משהו אמיתי לא רק במחשבה אלא גם במעשה.

מזל דגיםמשתנה + מים = מזל דגים

כשאיכות משתנה פוגשת את יסוד המים מקבלים את כל האפשרויות של המים על שלל כל הרגשות האפשריים. יש להם פתיחות מלאה לכל מה שכולם מרגישים, והם שוחים בחייהם בין מערבולות, מים שקטים, שוב מערבולות, נתקלים בסכרים, צוללים לתהומות ושוב ממשיכים להיסחף.

שינוי תודעה אצל מזל דגים מאפשר להם ליזום את סוג ההתנסויות שאותן הם רוצים לחוות, מאפשר להם יותר יכולת בחירה, להגיד לא לדברים מסוימים וכן לאחרים. החמלה עדיין זורמת מהם, אבל זה כבר לא עולה להם ביוקר, להפך מעשיר אותם ואת מי שבסביבתם.

מזל בתולהמשתנה + אדמה = מזל בתולה

כשאיכות משתנה פוגשת את יסוד האדמה אנחנו מקבלים את הרצון להשתלט על כל מה שנמצא בסביבה, לשפר אותו, להזיז אותו למקום טוב יותר, ולעשות סדר בכאוס. התנועה היא תזזיתית בין כל הנושאים שיש לטפל בהם.

שינוי תודעה אצל מזל בתולה מאפשר לו להכניס יותר יוזמה לחייו, וכך במקום לתקן שוב ושוב את הטעויות של אחרים, הם מסוגלים לבנות מהתחלה בצורה הנכונה היותר. הם מבינים שהם לא חייבים לעסוק בכולם ובהכל, אלא יודעים לבחור במה להתמקד.

מזל תאומיםמשתנה + אוויר = מזל תאומים

כשאיכות משתנה פוגשת את יסוד האוויר מתקבל עניין רב בכל דבר ובכל עניין, תנועה בלתי פוסקת בין שיחות, אנשים, רעיונות, דעות והתנסויות. תנועה שלא ברור לאן היא מובילה, חוזרת על עצמה, ויכולה להיות חסרת הבנה אמיתית.

שינוי תודעה אצל מזל תאומים מתבטא ביוזמה אחת ברורה, האיחוד של שני התאומים לאישיות אחת שעדיין סובבת בסביבה אבל לא נסחפת, אלא מכוונת למקום שבו היא מוצאת עניין, מנדבת אינפורמציה רלוונטית, יודעת להבחין ולסנן את האינפורמציה שהיא אוספת ולתרום לכולם את מה שהם זקוקים לו.

6 תגובות

 1. היי מעין שבאים לחשב איזה איכות שולטת האם לוקחים בחשבון את האופק ורום שמים?

  1. באופן אישי אני כן מחשיבה את האופק ולא את הרום שמיים. אבל, יכול להיות שהסיפור של המפה זה שהאופק נמצא באיכות או ביסוד שאין בו אף פלנטה וזה הופך להיות חלק מהנושא של הזהות: אחרים רואים על בעל המפה איכות מסויימת, והיא לא באמת שם, לא כמו שמצפים…..

 2. היי מעין נולדתי ב 12 באוקטובר 95 בשעה 00:22 בתל אביב איזה איכות דומיננטית במפה ?

  1. הי,
   יש לך את כל האיכויות וזה לא מובן מאליו, ונותן הסתכלות רחבה על החיים.
   נראה לי שלאיכות היציבה יש אצלך יתרון.

  1. הי,
   פשוט סופרים. לכל פלנטה + האופק בודקים לפי מזל מהי האיכות ורואים מה האיכות הדומיננטית. באופן אישי אני לא מחשבת את הפלנטות החיצוניות (אורנוס, נפטון ופלוטו) מאחר והן דוריות, ז"א לכל דור יש את האיכויות שלו, אבל יש רבים שכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.