בית 8 באסטרולוגיה

בית 8 הורוסקופבית 8 באסטרולוגיה שייך בראש ובראשונה לאינטימיות. אינטימיות עם עצמכם ואינטימיות עם אחרים (מעטים ביותר). החיפוש אחר הקרבה והחשיפה הזו היא הדבר שאתם הכי רוצים ובו בזמן הכי מפחדים ממנו. אנשים בית 8 לומדים להכיר את עצמם דרך המבנים הרגשיים של עצמם ותמיד יש עוד רובד ועוד רובד לחקור ולהעמיק בו. בבית 8 אדם מתמודד עם הפחדים העמוקים שלו ועם הנושא החשוב של כוח: שימוש בכוח לטובה או לרעה כשזה מגיע לאנשים אחרים.

בית 8 ידוע גם כבית הקארמה, זהו המקום שבו אפשר לעבד את כל ההרגלים הטבועים עמוק בתוך הנשמה, לצלול לתוך הכוחות הנפשיים האפלים והמוארים המרכיבים את הפסיכה האנושית, ובו אנחנו מוצאים את הפסיכולוגיה, האסטרולוגיה, הכישוף וכל דרך אנושית אחרת שהומצאה כדי לנסות ולתת מילים ומשמעות להתנסויות אישיות במימדים שאי אשפר לגעת בהם, רק להרגיש אותם.

אנשי בית 8 מרגישים לבד, ומצד שני הם אלו שיכולים הכי בקלות להתמזג עם אחרים. התמזגות טוטאלית שבה שניים הופכים לאחר, שבה שני הצדדים משתנים וכשהן חוזרים לעצמם הם כבר לא אותו הדבר. אחת הדרכים שבה זה קורה היא דרך קיום יחסי מין ולכן הם נמצאים תחת הבית הזה.

באסטרולוגיה הקלאסית בית 8 הוא בית הסודות, הבית של נכסים ששייכים לאנשים אחרים, ירושות, אובדן ומוות. זהו הבית שהכי מעניין אותנו ומפחיד אותנו באותה המידה. אנשי בית 8 (בניגוד לאמונה הרווחת) הם בדרך כלל מאריכי ימים, אבל הם כן מתעניינים מאוד במוות, עוברים תהליכי מוות במהלך החיים יחד עם הלידה מחדש שמתרחשת אחריהם. מוות הוא חלק מהחיים, אובדן של אנשים יקרים ואהובים משנה את יקיריהם שנשארים איתנו, וכמובן לפעמים מעשיר אותם, לפעמים מרושש אותם או שולח אותם לבית המשפט לריב על הירושה.

ההתמודדות עם נושאי בית 8 בחברה שבה אנחנו חיים מעלה פחד: אף אחד לא רוצה לחשוב על מוות, יחסי מין עדיין מציפים רגשות עמוקים, צלקות ואין כמעט אדם שנקי מדעות קדומות בנושא, בית 8 מציף את ההיסטוריה של הקשר עם כוחות שנמצאים צעד אחד מאיתנו. אנשים שמצליחים להתמודד עם נושאי בית 8 הופכים לאנשים חזקים ביותר, אלו שיודעים נתינה אמיתית מהי, נתינה ללא בקשת תמורה (מתן בסתר הוא תחת בית 8 , כמו גם הצד השני שלו גניבה וסחיטה באיומים), בדרך לאידיאל הזה אנשים רבים יחוו אובדן, או ההפך, עושר פתאומי שיחייב אותם ללמוד את ערכו האמיתי של רכוש.

שמש בבית 8: אתם מעדיפים להישאר מאחורי הקלעים ולא למשוך לעצמכם תשומת לב יתרה. יש לכם כריזמה ותם משדרים סקס אפיל גם אם אתם לא מודעים לזה. אתם יכולים להיות מרפאים מצויינים, במיוחד של המקרים הקשים יותר. אם אתם לא נמשכים לטיפול וריפוי, אתם תטפלו ברכוש של אנשים אחרים, בנקאים מצוינים או סוכני השקעות טובים. במהלך החיים אתם תיקחו אחריות על הקרובים אליכם. הזוגיות שלכם חשובה לכם מאוד ואתם דורשים כנות ויושר פנימי מהקרובים לכם, אתם לא סולחים על בגידה.

ירח בבית 8: הרגשות שלכם אינטנסיביים ביותר, ואתם מרגישים אנשים אחרים ברמות אחרות שלא תמיד הם מודעים להם, קולטים את השקרים הקטנים שהם מספרים לעצמם. מגיל צעיר אתם מקבלים את מה שאתם לא רוצים ברגעים מסוימים: מקבלים תשומת לב כשאתם רוצים להיות לבד, וכשאתם כן רוצים יחס, מתעלמים מכם. הספונטניות שלכם מתבטאת עם חששות והסתרות. אתם תפתחו אמונה חזקה בעצמכם ובקשר שלכם אל הכוחות שמעבר במהלך חייכם. יש לכם כישרון עם ניהול נכסים. מערכות היחסים הקרובות שלכם משנות אתכם כל פעם מחדש.

מרקורי בבית 8: אתם אוהבים סודות. אוהבים ללמוד פסיכולוגיה, פארא פסיכולוגיה ועוד לימודי הנפש. אתם לא אוהבים לדבר הרבה, וחולקים את מה שיש לכם להגיד עם אנשים נבחרים בלבד. אתם אוהבים עומק בשיחות, ומתעבים שטחיות. לפעמים אתם מדברים מרובד אחר שקשה למי שנמצא אתכם לתפוס למה אתם מתכוונים.

ונוס בבית 8: אתם משדרים סקסיות גם אם מודעים לכך וגם אם לא. אנשים מוצאים אתכם מרתקים, אבל לא מובנים. קשה לכם להגיד בדיוק מה אתם רוצים, ואתם לא חולקים רגשות בקלות. חלקכם אוהבים לעשות מניפולציות רגשיות, וחלקכם פשוט מסתגרים. כל מערכות היחסים שלכם הן קרמטיות (זה עובד גם בטוב, לא רק ברע). יש לכם כישרון לניהול כספים, השתמשו בו ביושר.

מרס בבית 8: אתם אינטנסיביים ביותר. לא עושים חצי עבודה או הכול או לא כלום. אתם נכנסים למאבקי כוחות אפילו כשאם לא מתכוונים לזה. יש לכם סבלנות רבה ואתם יודעים לעבוד טוב מאחורי הקלעים. יש לכם זיכרון ארוך ויש לכם משיכה מינית על בני המין השני. סה"כ זהו מיקום מצוין למרס, הכוונות שלכם מאוד חשובות כי בסופו של דבר הם יתגשמו.

יופיטר בבית 8: יש לכם אינטואיציה טובה. אתם באים מרקע של גלגולים בתחום הדת והפילוסופיה ובמהלך החיים תחוו משבר אמונה שישנה אתכם. אתם לפעמים אומרים את האמת בפנים, גם אם מי שמולכם לא מסוגל לקבל אותה. כזה מגיע לרכוש יש לכם אמונה ונאיביות ואפילו הגזמה, יש לכם מזל, אבל אי אפשר להעביר את כל החיים בלחכות לו.

שבתאי בבית 8: יש לכם עניינים בלתי פתורים עם מערכות יחסים קרובות במיוחד כשזה מגיע ליחסים מיניים. רבים מכם בוחרים שלא להתעסק עם זה, חלקכם מסרבים להכיר שיש נפשות פגיעות מסביבכם ומעדיפים לא לדבר על שום רובד רגשי עמוק שקשור ביחסים עם בני המין השני. יש מביניכם שבוחרים בפריצות, יש שבוחרים בהתנזרות, כולכם צריכים למצוא את האיזון. אתם עוברים בין הרגשת עליונות להרגשת נחיתות ומחפשים את האיזון. אלו מכם שמסכימים להיפתח יכולים לזכות ביחסים נהדרים ותומכים. אתם, יותר מכולם צריכים ללמוד להיות קשובים למה שבני הזוג שלכם אומרים לכם ומבקשים מכם. לאורך שנים עם הרבה סבלנות אתם יכולים לצבור רכוש רב, אבל אצלכם שוב, יותר מאחרים, כל פעילות לא ישרה, תעלה לכם ביוקר.

אוראנוס בבית 8: אתם אוהבים אסטרולוגיה. אתם אוהבים לעשות אנליזה לרגשות שלכם ושל הקרובים אליכם, שימו לב איך אתם חולקים את המידע והאם הוא אכן מביא תועלת למי שנמצא אתכם. אתם נמשכים ללימודי מיסטיקה ויש לכם כשרון טבעי לזה. אתם הכי מכירים את השינויים הבלתי צפויים שיכולים לקרות עם אהבה חדשה, או עם סכומי כסף בלתי צפויים (ושוב, גם בטוב וגם ברע).

נפטון בבית 8: אתם מרגישים את הרגשות העמוקים של אנשים אחרים, אבל לומדים בגיל צעיר שעדיף לא לדבר על זה. אתם חולמים על גן העדן האבוד, והרבה מכם מעדיפים לחיות בעולם רחב של חלומות בתוך מציאות מצומצמת, הדרך החוצה היא לאפשר לעצמכם לוותר על הרבה אשליות. אתם נאיבים וחלקכם פתוחים לפגיעה במישור המיני, עד לרמה של ניצול. יש לכם יכולות לטפל באנשים אחרים, אבל אתם חייבים לבסס בסיס איתן בתוך עצמכם המגדיר לכם מי אתם לפני שאתם מתחילים לעזור לאחרים. יש לכם לב רחב שרוצה לעזור לכולם.

פלוטו בבית 8: אתם תחוו מאבקי כוחות רבים, אפילו אם לא התכוונתם לזה. יש לכם כוחות השפעה על אחרים וחשוב שתשתמשו בהם בתבונה כדי לבנות ולא כדי להרוס. חלקכם מוכנים לצאת למסע הרס שיפיל גם אתכם בדרך, וכשאי להבין כמה שיותר מוקדם ששום נקמה לא שווה את זה. יש לכם כוחות ריפוי, אבל רובכם תעסקו במקצועות רגילים ותשפיעו בדרך זו על אחרים. היחסים שלכם עם בני הזוג השני תמיד חשובים ותמיד משנים אתכם ואותם. יותר מכל המיקומים האחרים למידה של מתן בסתר ללא בקשת תמורה היא הדרך לשלווה פנימית אצלכם.

29 מחשבות על “בית 8 באסטרולוגיה”

 1. שלום

  למה הכוונה באנשי בית 8? אנשים שהשמש שלהם בבית זה, או ריבוי כוכבים בבית זה?

  תודה

  סיגל

  הגב
  • הכוונה היא קודם כל לריבוי כוכבים בבית 8, אח"כ כאשר שליט המפה נמצא בבית 8, ורק אחר כך לשמש בבית 8.

   הגב
   • וממה נובעת האמונה הרווחת כי אנשי בית 8 אינם מאריכי חיים (לי יש אוראנוס, פלוטו ומארס בבית 8) ואני אמנם מרגישה כל חיי, בלי לדעת אסטרולוגיה, שלא אאריך ימים- אבל זו רק תחושת בטן.

    הגב
    • האמונה הרווחת הזו נובעת מחוסר הבנה ומהצגת האסטרולוגיה בצורה שטחית. בית 8 עוסק בתהליכי מוות ולידה מחדש. הכוונה כאן היא בעיקר להתמודדות עם מצבים שבהם נדרשים לוותר על אמונות קודמות, האחזויות בדברים מסוימים ולהיוולד מחדש נקיים יותר ומשוחררים יותר. הכוונה היא לא למוות הפיזי אלא ללידה מחדש במישור התודעתי. במקרה שלך של מרס ופלוטו יש אמונות שקשורות לשימוש בכוח וחיפוש אחרי כוח, ואת נדרשת לעבור מצבים בהם את נאלצת ללמוד שימוש נכון בכוח ולימוד של עוצמה הקשורה קודם כל לשליטה עצמית ולא לשליטה באחרים.
     כוכבים בבית 8 בפירוש לא מראים על חיים קצרים. הם מראים על התמודדויות רגשיות ונפשיות עמוקות שבהם האדם נמשך להתעסקות עם נושאים הקשורים במוות, בגלגולים, בחיים שאחרי החיים האלה, אבל תוך כדי ההתעניינות והמשיכה לנושאים האלו האדם ממשיך לחיות כאן ועכשיו.

     הגב
 2. יש תכונות מסוימות או הלך חיים שונה שאנשים עם ריבוי כוכבים בבית 8 חווים בניגוד מהשאר?

  הגב
  • ריבוי כוכבים בכל בית נותן הלך חיים שונה מהשאר. זה הרעיון של ריבוי כוכבים בבית ולא משנה איזה בית. בבית 8 השונה הוא העיסוק בפסיכולוגיה, מיסטיקה וכל שאר הלא נראה לעין אבל מרגיש חזק.

   הגב
 3. היי
  רציתי לשאול מה זה אומר אם
  בית 8 אצלי בשמש, במרקורי ,בכירון ובראש דרקון , וכולם גם במאזניים

  הגב
  • הי אליזבת,
   זה אומר שאת כל הזמן מנסה לרדת לעומקי המניעים הפסיכולוגיים, נפשיים של מי שנמצא קרוב אלייך ואני ממליצה לך ללמוד משהו בתחום הזה.

   הגב
   • כן זה נכון יש בזה ברבה . יש לזה גם קשר לבתים שלי בבית 12 ?
    נפטון-גדי , אורנוס-דלי ויופיטר-גדי ?
    אני מרגישה שהחיבור הפסיכולוגי שלי לסביבה שלי הוא חזק ,התחלתי לנצל את הכוח הזה כמה שיותר לדברים טובים וריפוי כאבים והחשק האמיתי הוא להבין נכון את הדברים ולשנות לצורה הטהורה ביותר .
    מרוב ההבנות שלי לא באלי לראות אנשים סובלים באמת שהאיחול שלי מכול הלב שכול אחד ימצא דרך לרפות את עצמו ואת ההורים שלו ויהיה שמח למרות המציאות הלא קלה שנבנתה בעולם עם השנים והשינויים העוצמתיים שהיתרחשו במהלך הזמן הזה שהשפיעו על ההורים שלנו על ההורים שלהם וגם עליינו .
    שבתאי אצלי בבית 2 ובטלה
    השבתאי הבית 2 קצת איכזב אותי אבל כשאני רוצה ומשקיעה אני מתמודדת איתו טוב .
    ויש לי גם מלא בבית 7 :
    ירח-בתולה בית 7
    ונוס-בתולה בית 7
    ווטרקס – בתולה בית 7
    מרס -אריה בית 7

    הגב
    • ולילית באריה בבית 7 גם .
     ופורטונה בבית 11 ובקשת
     ופלוטו בקשת בבית 10
     מה זה המשמעות שיש לי הרבה כוכבים מאותו הבית , ושהם בתים גבוהים או שאין קשר לגובה הבית? כלומר מעל 7 חוץ משבתאי שהוא ב2

     הגב
     • הי אליזבת,
      במקרה של הרבה כוכבים בבתים 7 ו-8, מרכז הכובד של החיים שלך הוא אנשים אחרים. בד"כ את רוצה לעזור להם יותר ממה שהם רוצים לעזור לעצמם, את מקווה בשבילם, ומנסה בשבילם. עם השנים את תלמדי איך ומתי לעזור, איך לא להישבר כשאת רואה איך אנשים הורסים לעצמם, או מסרבים לטפל בעצמם, ובעיקר תלמדי מתי את כן יכולה לעזור ולשנות ומתי לא.

 4. תוכלי בבקשה להסביר לי. אוראנוס במעברו לשור ב2018 הולך להשפיע עלי במעברים כשהוא בצמידות לשמש שלי בבית 8. מה זה יכול לאמר?

  הגב
  • בד"כ מעבר של אוראנוס על שמש נותן זריקת אומץ. כבר לא חייבים להתחשב כל כך בדעות של אחרים, או בציפיות שיש לאחרים ממך. זה יכול להיות אומץ להחליף לעבודה חדשה, זה יכול להיות אומץ ש ללמוד אסטרולוגיה או מיסטיקה ששייכים לבית 8 (השכל גם מתחדד קצת בזמן הזה), זה יכול להיות גם קשור בנושאי כספים (שוב בית 8), בד"כ בכיוון החיובי ועוד ועוד.

   הגב
 5. יש לי שבתאי בבית 8 ובנוסף ונוס במאזניים. היתכן שאני מאוזן ?
  כי לפי מה שהבנתי אנשי שבתאי בבית 8 לרוב מתנזרים מעניין הזוגיות
  לעומת ונוס במאזניים שכמהה לזוגיות?

  הגב
  • על הנייר הבנת נכון, והמתח הזה בין רצון לשליטה מלאה על החיים של עצמי לבין הרצון לחלוק את החיים האלה עם עוד מישהו/י (וכך לוותר על חלק מהשליטה) יכול להתבטא גם בעוד אלמנטים במפת הלידה.
   ובאופן עקרוני אני מכירה הרבה אנשים עם שבתאי בשמונה שכן יש להם זוגיות. למיקום הזה יש כל כך הרבה משמעויות וזוגיות היא רק אחת מהן.

   הגב
  • יש אסטרולוגים שטוענים שעדיף שבית 8 יהיה ריק. בכל מקרה, הבית "ילך" לפי המזל הפותח שלו ולפי השליט של המזל הזה.

   הגב
   • שלום מעין,
    אשמח להבהרת התשובה שלעיל.
    גם אצלי בית 8 לא מארח אף כוכב ואף אלמנט.
    למה הכונה לפי המזל הפותח ולפי השליט של המזל הזה?
    השליט של בית 8?
    שמש אצלי בדגים
    אפק במאזניים
    בית 8 בתאומים.
    תודה רבה על הסבריך הנפלאים.
    רות

    הגב
    • קודם כל בית 8 נפתח בתאומים. האופי של מזל תאומים הוא של סקרנות, חקירה ופתיחות יחסית לבית 8 שמעדיף להיות סגור בעצמו. התאומים גם תמיד מביא איתו כפילות – או שתי גישות שונות לאותו הנושא. כך שכשאת מנסה להבין את בית 8 – כנראה שיש לך שתי דעות שונות על הנושאים אותו הוא מייצג.
     השליט הוא מרקורי – לפי בית, מזל וזוויות אפשר לראות איך נושאי בית 8 באים לידי ביטוי.

     הגב
 6. היי יש לי בית 8 מרובה כוכבים שנפתח בבתולה .
  ראש דרקון
  ורטרקס
  לילט
  מרקורי
  וונוס

  אני באמת מתחברת לפסיכולוגיה חוקרת את התחום תמיד. עוזבת וחוזרת

  האם יש איזה נקודת יעוד לזה ?
  אשמח לתשובה 🙂

  הגב
  • הי יולי,

   ייעוד היא מילה גדולה, שאנשים משתמשים בה בחופשיות בלי להבין שאין קשר בין מה שהם עושים בעבודה לבין הייעוד שלהם. לפעמים הייעוד הוא להיות אמא של מישהו, אשתו של מישהו, בת של מישהו או לעסוק בתחביב כלשהו, או להיות הקהל של מישהו וכו' וכו'. קשה להבין, אבל ייעוד הוא לא משהו אישי ופרטי, הוא משהו שקשור לאנשים אחרים, ולא קשור לכבוד שכן או לא מקבלים בחיים האלה.
   אני מניחה שאת שואלת על מקצוע, וכשיש את ראש הדרקון, מרקורי וונוס בבית 8, אכן יש לך את היכולת לעסוק בתחום. באותו הזמן יש לך את היכולת לניהול כספים (בנקאות וכלכלה), וכנראה שאת גם טובה מהממוצע בכל מה שקשור לעריכה של טקסטים ותמונות. בקיצור, יש לך בחירה בין מקצועות. מזל בתולה דורש התמחות במשהו ספציפי, כך שבכל מקרה אם המשיכה לפסיכולוגיה לא עוזבת אותך, תהיי חייבת לעבור מסלול לימודים תובעני, וגם אז להתמחות הלאה בתחום מאוד ספציפי.

   הגב
 7. שלום מעין. אצלי אמנם אין שום כוכב בבית זה אבל נקודת הוורטקס נמצא שם. אני יודע שיש כאלה שלא מייחסים לה חשיבות רבה. עם זאת אני מרגיש שהבית הזה די דומיננטי במפה שלי, למרות שאני לא ממש יכול להצביע על מה איך שאני מרגיש את ההשפעה שלו עליי. אצלי פלוטו נמצא בקשת, מזל האופק והירח שלי, והוא בצמידות לירח.

  הגב
 8. בית 8 במפת הלידה שלי ממוקם באריה. האם למרות שאין בבית זה אף פלינטה, כיוון שהשמש היא שליטת המזל בו נמצא בית זה, האם זה הופך את בית 8 הדומיננטי אצלי? נ.ב. אני יודע שאני קצת חופר לך עם כל השאלות הרבות שיש לי אלייך באסטרולוגיה, ואני מקווה שכאשר מצבי הכלכלי יתשפר בעתיד (מקווה שזה יקרה כמה שיותר בקרוב בעז"ה) אבוא להתייעצות אישית, שתהיה מספיק מקיפה ורצינית. סליחה מראש אם את מרגישה שאני סתם חופר לך.

  הגב
  • אלקיון אכן כרגע נמצא במעלה 0 תאומים. באופן אישי אני לא מחשבת כוכבי שבת לפי בתים. לדעתי ההשפעה שלהם מורגשת כאשר הם נמצאים בצמידות לפלנטה, או לאחד מהצירים.

   הגב
 9. הי מעיין!
  מה שלומך?

  במפה שלי כירון בשור 22 מעלות בבית 8 + וורטקס בשור 21 מעלות גם בבית 8. מה המשמעות מבחינה רגשית וכספית?
  תקופה קצת לא נעימה לאחרונה .

  תודה:)

  הגב
  • הי,
   כירון משפיע בצורה מעודנת מכדי להיות אחראי לתקופה מאתגרת. כנראה שיש אזורים אחרים במפה (ובחיים) שמרגישים קצת מאותגרים עכשיו.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.