בית 5 באסטרולוגיה

בית 5 הורוסקופהבית החמישי הוא בית של כיף, הבית של היצירתיות, של ההבעה האישית, של הרומנים ושל הילדים ושל החיים הטובים.

בתים 1 -4 מדברים בעיקר על יחסי האדם עם עצמו, ועם הסביבה הקרובה לו. בבית 5 יש אישיות מגובשת שיוצאת אל העולם. בבית 1 האדם מברר מי הוא, בבית 5 הוא רק רוצה להביע וליצור מעצמו. רוצה לקחת חלק בכיף שיש בחיים.

בית 5 הוא הבית של ההוויה. כולנו בעצם רוצים את מה שיש לו להציע: ללדת ילדים, ליצור פרויקט אומנותי, להותיר חותם אישי על העולם, להתאהב, לבלות. לרבים מאיתנו קשה לחיות את הבית החמישי כשיש לנו דגש כל כך גדול על "לעשות את הדבר הנכון" בניגוד ללעשות מה שבא לנו (בית 5), להיות מבוגרים אחראיים. בבית 5 פחות חושבים על העתיד. רוצים למצות את ההווה ולהישאר צעירים לנצח. בית 5 הוא הבית שיכול לשנות את החיים בשניות: להתאהב כך ששוכחים את כל מה שהיה כמה ימים קודם, להיכנס עמוק לתוך פרויקט ולשכוח את שאר העולם.

הבית החמישי הוא בית הדרמה האישית והסרטים האישיים לטוב ולרע, בבית הזה אפשר להיסחף בקלות לתוך הימורים מזיקים, לתוך הגזמה ברומנים מזדמנים, לתוך כל דבר שגורם לנו אושר חולף, אבל לפעמים יש לו מחיר (לזה נגיע בבית 6).

שמש בבית 5: יש לכם כישרונות אומנותיים ויש לכם גם את היכולת לעשות איתם משהו, אתם אנשי המסיבות, אוהבים את החיים הטובים לפעמים ללא גבולות. אתם אוהבים להתאהב ואוהבים לעשות דרמות. אתם לא מסתתרים וקשה לכם להבין את המופנמים שבינינו. יש לכם אמונה טבעית וחזקה בחיים ויש לכם כישרון מיוחד עם ילדים  הרי עמוק אתם תמיד נשארים צעירים.

ירח בבית 5: אתם אוהבים להיות מאוהבים. אתם אוהבים לחלום בגדול וקל לכם להביע רגשות. אתם לא יכולים לסבול כשמתעלמים מכם. שימו לב שיש לכם נאיביות גולה יותר ממה שאתם מודעים לה. אתם פתוחים מאוד וקצת חסרי גבולות כשזה מגיע לאהבה או לבזבוזים. קשה לכם מאוד לשקר או להתיר את הרגשות האמיתיים שלכם.

מרקורי בבית 5: יש לכם יכולת משחק טובה. ההבעה האישית שלכם מלאה בדרמה טבעית, אתם מדברים עם תנועות גדולות ואוהבים להיות במרכז. שימו לב לא להפוך לשטחיים ולהוסיף טעם לדבריכם. קשה לכם להיות בסביבה שקטה. שימו לב לא להגזים בסיפורים שלכם ולהסתבך עקב כך.

ונוס בבית 5: אתם יודעים איך ליהנות מהחיים. יש לכם כישרונות אומנותיים וברוב המקרים אתם נראים טוב, מתלבשים טוב ומושכים תשומת לב. אתם אוהבים להיות מאוהבים ואתם מגנט לבני המין השני. שימו לב לא להגזים בדברים הטובים על חשבון הבריאות או על חשבון כיס ריק. בגדול יש לכם מזל, ויש לכם יכולת תקשורת טובה עם ילדים.

מרס בבית 5: אתם אוהבים לנהל רומנים יותר מהכול (לפעמים כמה במקביל). את האנרגיה שלכם אתם מוציאים על בילויים, חיזורים, וחייבת להיות לכם עבודה מעניינת שבה תרגישו שאתם במרכז של דרמה. יש לכם כישרון למכירות, ואתם יכולים להיות מדריכי נוער מצוינים.

יופיטר בבית 5: אתם מרגישים שאתם רוצים להשאיר חותם על העולם. לפעמים אתם מרגישים מיוחדים ונבחרים ולא מבינים למה אנשים אחרים לא רואים את עליכם. יש לכם כשרונות ויש לכם את המזל של להיות במקום הנכון בשעה הנכונה. מצד שני אי אפשר לעבור את כל החיים בהסתמכות על המזל בלבד.

שבתאי בבית 5: אתם לא מנהלים רומנים, רק מערכות יחסים רציניות. אתם עובדים קשה כדי לפתח כישרון אומנותי אם זה בנגינה או בריקוד או כל דבר אחר. אצלכם המזל מגיע רק עם עבודה והשקעה. אתם נזהרים מאוד כשזה מגיע לבילויים והנאות וקשה לכם להשתחרר. הילדים שלכם יגיעו או מוקדם מאוד או מאוחר מאוד. עם השנים תלמדו איך לעשות כיף בצורה נכונה ונבונה.

אוראנוס בבית 5: אתם אוהבים להרגיש מיוחדים ולהיות עם אנשים שבעיניכם הם גם מיוחדים. ההנאות שלכם גובלות בקיצוניות ויש לכם תקופות של שקיעה בתוך תענוגות לעומת תקופות של התנזרות כמעט מלאה. הכישרונות שלכם אילו לא מתאימים לזמן ולמקום בו אתם נמצאים.

נפטון בבית 5: אתם אוהבים ילדים ומסתדרים איתם מצוין. הרבה מכם מגדלים ילדים של אחרים. אתם מעדיפים לראות את הטוב באחרים ומתפלאים כל פעם מחדש שאחרים לא חושבים או רואים את העולם במשקפיים הורודות שלכם. אתם נהנים ללכת לקולנוע, להצגות. אתם לא תתפרנסו מהכישרון שלכם, אלא הוא יישאר בגדר תחביב.

פלוטו בבית 5: אתם לומדים איך לאהוב, ולכן תעברו סיפורים רבים הקשורים בהתאהבויות בנשים הלא נכונים ודרמות רבות סביב העניין. תהיה לכם תקופה של הגזמה ותקופה של התנזרות עד שתוכלו להגיע למקום טוב יותר. אתם צריכים ללמוד ללת מקום לא רק לאגו שלכם אלא גם לאגואים של אחרים, על ידי זה שתבינו שאחרים חשובים לעצמם בדיוק כמו שאתם חשובים לעצמכם.

12 מחשבות על “בית 5 באסטרולוגיה”

  • שמש בדגים בבית 5 זה מיקום של הורים משקיענים, חוץ מזה אלו אנשים שיוצאים יחסית הרבה, פתוחים מאוד לסביבה, ומושפעים ממנה הרבה יותר בקלות ממה שהם מבינים.

   הגב
 1. הי מעיין, כיצד את מתייחסת לבתים ריקים (ללא נוכחות כוכבים) – האם הם מופעלים רק בטרנזיטים או דרך השליטים? אצלי בית 5 ריק וגם בית 11 אולם ציר אריה דלי פעיל דרך מולויות ודרקונים (אופק דלי). בית 5 עצמו מזל תאומים כחלק מאופק דלי כמובן.

  תודה :)))

  למעשה תוהה האם אכן היצירתיות אינה מספיקה כפי שהייתי רוצה…

  הגב
  • יש הרבה אסטרולוגים שחושבים שבית ריק מכוכבים מתפקד אפילו טוב יותר :), בכל מקרה "תפקוד" של בית נקבע על ידי השליט שלו.
   ויצא לי לפגוש הרבה אנשים מאוד יצירתיים בלי אף פלנטה בבית 5…

   הגב
 2. הי מעיין, אני קוראת את האתר שלך. לפעמים בעיון ולפעמים בסלידה: "מה היא רוצה להגיד בעצם הרי זה לא מתאים בכלל"… ומה שכתב על בית 5 בפתיח להסבר על בית חמש נחמד ונכון אבל כשזה מגיע להסברים עם הפלנטות שנמצאות בבית את מזייפת וכותבת ומתייחסת רק לרבע מהדברים. חבל. היכן הילדים? היכן הכשרונות? או לאיזה אומנות ניתן להתייחס עם פלנטה מסויימת בבית הזה? קצת שיטחי הייתי אומרת. חבל.

  הגב
  • הי שרה,

   צודקת, אבל יש גבול לכמה אפשר לכתוב במאמר אינטרנטי. בנוגע לאומנות: בית 5 הוא לאו דווקא המייצג העיקרי של הנושא. היכולת האומנותית נמצאת הרבה פעמים בשילובי פלנטות בלי קשר לבית 5. בבית 5 יש את הכריזמה להופיע, אבל לא מחייב שיהיה את הכישרון.
   ילדים זה נושא מורכב שגם יוצא מתחומי בית 5. מה שאני יכולה להוסיף זה ששמתי לב שלמורים המוצלחים, אלה שהילדים אוהבים יש פלנטות בבית 5.

   הגב
 3. היי, יש לי שמש בבית 5 במזל דלי.
  ויש לי עוד 5 ביופיטר אוראנוס ונפטון. מה זה אומר שזה יחסית הרבה ב5 ובכלל על כל אחד מהם?
  תודה😊

  הגב
  • הי טליה,
   הרבה פלנטות בבית 5 אומרות שאי אפשר להתעלם ממך!!!!
   יש לך כריזמה, אינטליגנציה ואת יוצרת קשר מעולה עם בני נוער.
   לתיאור עמוק יותר את מוזמנת ליצור קשר לייעוץ אישי.

   הגב
 4. שלום מעין, אצלי בבית 5 נמצאת נקודה המזל האישי, או כמו שהיא מכונה "פורטונה" בשור, כיצד מיקומה משפיע על בית זה?

  הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.