בית 4 באסטרולוגיה

בית 4 הורוסקופבית ארבע במפה אסטרולוגית מייצג את השורשים שלכם. האווירה המשפחתית והיחסים במפה בה גדלתם ובמשפחה שאותה אתם יוצרים. הזיכרונות המשפחתיים המרכיבים אתכם נמצאים בבית ארבע, ולאנשים בעלי בית ארבע מודגש במפה, יש גם קשר לזיכרונות של העדה או העם אליו הם שייכים, ההיסטוריה שלו והם חשים את מצב הרוח של המדינה שלהם בעוצמה רבה יותר מאחרים.

הבית הרביעי מסמל את המורשת ממנה באתם, זו שלוקחים כמובנת מאליה. המורשת המזינה הרגשית: מה אתם אוהבים לאכול, איזה חגים אתם חוגגים, הטקסים המשפחתיים הקטנים שכל אחד חווה. בבית הרביעי יש הגדרה ראשונה של מי "אנחנו" לעומת מי "הם".

הבית הרביעי הוא בית הרגש הראשון, בו הזהות הרגשית והחיבורים הרגשיים הראשונים נעשים בגיל שבו עדיין לא יודעים לדבר. האווירה בבית הזה ממשיכה להיות הדפוס עליו כולנו נשענים. בית ארבע חזק נותן כוח לאדם לסמוך על עצמו ולתת הזנה ותמיכה לאחרים, בזמן שבית ארבע פגוע יכול להוביל לקשיים בביטוי רגשי וביצירת קשר מזין בהמשך החיים.

שמש בבית 4: המשפחה שלכם באה ראשונה. אתם אלה שמזינים את המשפחות שלכם, ואת הקרובים. יש לכם בית שבו אנשים קשורים אלה לאלה. יש לכם יכולות טיפוליות ומתאים לכם מקצוע במקצועות האירוח (מסעדנות, מלונאות, גננות). יש לכם נטייה להיפגע בקלות מאחר ולא לכולם יש את הפתיחות והזרימה הרגשית שיש לכם.

ירח בבית 4: עמוק בפנים, אתם הילדים הנצחיים למרות שכשאתם הופכים להורים, אתם חיים את הילדים שלכם לחלוטין. הרגשות שלכם זורמים וקשה לכם להבחין איפה אתם נגמרים ואיפה הקרובים אליכם מתחילים. אתם יכולים להיות נהדרים בעבודה עם ילדים וכל דבר שמשאיר אתכם מחוברים להזנה וטיפוח. יש לכם פטריוטיות רבה.

מרקורי בבית 4: התקשורת שלכם מלאה ברגש ולפעמים אתם מוצפים כך שקשה לכם להסביר את עצמכם. יש לכם הבנה טובה של נושאים רגשיים ותקשורת רגשית מעולה, אבל כשזה מגיע לטכנולוגיה או לתקשורת עסקית אתם קצת הולכים לאיבוד. דעתכם מוסחת בקלות מאחר ויש לכם פתח לתוך המחשבות של אחרים, מפתיע אתכם כל פעם מחדש שאנשים אחרים יכולים להיות לא אמיתיים.

ונוס בבית 4: אתם חמים ומשדרים הורות טבעית. אתם אוהבים להיות בבית ואוהבים לטפח את הסביבה הביתית שלכם. שימו לב לא לאגור יותר מדי. קשה לכם להיפרד מאנשים אהובים ומחפצים אהובים. את מי שאתם מכירים אתם מכניסים הביתה. אתם יודעים לחלוק עם הקרובים לכם ומביעים את הרגשות שלכם בטבעיות.

מרס בבית 4: יש לכם רמת אנרגיה גבוהה וכדאי לכם מאוד להצטרף לפעילויות חברתיות בהם תרגישו בבית ותוכלו להיות פעילים. בילדותם הרגשתם תחרות עם האחים שלכם. אתם עצמאיים מגיל צעיר ולפעמים קל לכם יותר להביע רגשות דרך עשייה מאשר דיבור או הכלה.

יופיטר בבית 4: נולדתם פילוסופים ויש לכם אמונה טבעית בחייה ותן לחיות. אתם מרגישים ברי מזל באופן טבעי, אבל לפעמים מתעצלים לעשות משהו כדי לעזור לו. יש לכם ראייה חיובית על החיים ואתם נדיבים וחמים עד לנקודה שזה מבהיל אנשים פתוחים פחות. שימו לב לא להגזים עם אוכל.

שבתאי בבית 4: קשה לכם לבטא את הרגשות האמיתיים שלכם. הפכתם למבוגרים בגיל צעיר מאוד ולקחתם אחריות רבה או טיפול בהורים חולים. במהלך החיים תלמדו איך ליצור עוגן רגשי ברור וכך תוכלו להפוך למטפלים מעולים, או פשוט ליצור בית לדוגמא. יש לכם קונפליקט עם המורשת שלכם שנע בין כבוד רב לבין תחושת מחנק.

אוראנוס בבית 4: בגילאים צעירים עברתם הרבה ממקום למקום לפעמים בלי התראה מראש, ההורים היו לא צפויים. אתם מעדיפים להעביר את הרגשות דרך האינטלקט, אוהבים להיות עם חברים שהופכים להיות המשפחה שלכם. אוהבים נדודים ושינויים במקום מגורים. יש לכם משפחה שונה מהרגיל.

נפטון בבית 4: אחד המיקומים הטובים של נפטון. אתם מרגישים ברמה גבוהה את הרגשות של החברה שבה אתם חיים וחושבים שהם שלכם. יש לכם את יכולת ההכלה הגבוהה ביותר ואתם בעלי יכולות טיפוליות ואומנותיות. קשה לכם לדעת איפה אתם נגמרים ואחרים מתחילים.

פלוטו בבית 4: אתם בתחילתו של מסלול גדילה חדש של הנשמה. במקרים רבים נולדתם לתוך קארמה משפחתית כבדה. יש לכם עומק רגשי וחוזק פנימי אדיר שיכול לעזור לכם לקחת אחריות, לשנות מהיסוד כמה דפוסים וכך לעזור לכל המשפחה שלכם לגדול.

18 מחשבות על “בית 4 באסטרולוגיה”

  • מרס בטלה מגיב באסרטיביות, בעוצמה ובמהירות, מרס בסרטן מגיב בזמן שלו ועם הרבה רגש. מרס בטלה נמצא בשליטה ולא מחכה לאף אחד, מרס בסרטן בד"כ מעדיף שיהיה איתו עוד מישהו.
   כשמרס נמצא בבית 4 הרבה מהפעילות קשורה לנושאים של הבית ויש מקום אפילו לשקול עבודה שקשורה במלונאות, מסעדנות, נדל"ן או מקצוע אחר של בית 4 שהוא לאו דווקא טיפולי.

   הגב
 1. היי מעין,בבית הרביעי שלי מופיע פעמיים גדי מה זה אומר? מופיעים גם הכוכבים שמש ומרקורי אך את משמעותם כן הבנתי.

  הגב
  • בית 4 שנפתח במזל גדי אומר שהבית בו גדלת (ואותו תקים) היה בית שמרני יחסית שבו ערכי המשפחה, הכבוד המשפחתי והעבודה היו מאוד חשובים.

   הגב
 2. הי מעין,
  איך נכון להתייחס לכניסתו של פלוטו לבית 4 במפת עתיד מבחינת השלכה על דינמיקה משפחתית?
  מפת הלידה שלי עם אופק מאזניים, שמש בבית ראשון עקרב, ירח בבית 4, כירון בבית 7, וצבר כוכבים בבית 12…

  הגב
  • הי,
   פלוטו יהיה בבית 4 בסביבות 15-25 שנים, והרבה יכול לקרות בכל כך הרבה זמן.
   השנה-שנתיים שבהם הוא נמצא במעבר בצמידות לנקודת ה-IC יכולים להיות מאוד טרנספומטיביים. גם בדינמיקה המשפחתית, גם בהחלפת מקצוע (מולות ל-MC), החלפת מקום מגורים וכו'. יכולה להיות גם טרנסופרמציה רגשית בכל הקשור לשורשים מהם הגעת.

   הגב
  • בית 4 מדבר על שנות גיל הזהב שלנו, איך יראו החיים בפנסיה.
   פרידה מדמויות משמעותיות מיוצגת בבית 8.

   הגב
 3. ערב טוב:) האם תוכלי בבקשה להסביר לי מה המשמעות לנקודת מזל בבית 4 דלי?
  איתה גם נמצאים בבית שבתאי ולילית

  הגב
  • נק' מזל בבית 4 יכולה ללכת להמון כיוונים כשכולם קשורים בבית 4 – הבית של תחילת החיים וסוף החיים. מבחינת רעיונות נוספים: נדל"ן, מלונאות, עבודה עם ילדים וכו'

   הגב
 4. ערב טוב:) האם תוכלי בבקשה להסביר לי מה המשמעות לנקודת מזל בבית 4 דלי?
  איתה גם נמצאים בבית שבתאי ולילית
  תוהה כי אם בית 4 קשור לשורשים ומשפחה, אז ייתכן וכנקודת מזל ששם קשורה לעובדה שאימי החליטה לא להפיל אותי בלידה למרות האזהרות על ילד שלא ישרוד (למרות שבסוף נולדתי בריאה) ואז ככה ניצלתי כביכול ממות וזה הסמל של הנקודת מזל?

  הגב
  • לנק' מזל יש המון משמעויות. מה שחשוב הוא שהשליט שלה, שבתאי נמצא במקום בו יש לו נעלות (גם בדלי) ובבית שנחשב לחזק (בית 4). זה אכן מראה על גוף חזק בעל יכולת סיבולת נכרת (אבל זה לא מחייב שתסבלי)

   הגב
  • מעבר פלוטו על הקאספ הוא מעבר מאוד משמעותי שמשפיע גם על בית 4 וגם על בית 10 (המולות). ולכן משנה גם את היחסים המשפחתיים וגם את הקריירה. ההשפעה יכולה להיות ממעבר דירה ועד הגירה משינוי בעבודה ועד לשינוי גורף בקריירה. ישנן עוד המון אפשרויות שקשורות לפלוטו לידתי.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.