בית 3 באסטרולוגיה

בית 3הבית השלישי באסטרולוגיה מייצג את היכולות שלך ללמוד, להתמצא בסביבה, להתחבר עם אנשים וכל נושאי התקשורת. בבית הראשון אתה לומד מי אתה, בשני מה ישלך, ובשלישי יוצאים אל העולם הקרוב.

נקודת מבט שיכולה לעזור לתפוס את בית שלוש היא לחשוב על השנים הראשונות בבית הספר. לומדים לקרוא, לכתוב, חישובים בסיסיים וחשוב מזה, לומדים איך לקחת חלק באינטראקציה של קבוצת ילדים בכיתה. בשנים הללו גם נחשפים לסביבה הרחבה קצת יותר. מקבלים ללכת לבד לחברים, לחנויות קרובות, ולאט לאט מרחיבים את המעגל גם הפיזי וגם החברתי בו מסתובבים, מתקשרים, קונים, לומדים ועוד.

הבית השלישי הוא מיידי ובד"כ אין לו קארמה כבדה (אלא אם כן נמצאים שם שבתאי פלוטו או זנב הדרקון). הבית הזה גם מייצג אחים ואחיות מאחר והם הסביבה הקרובה המיידית עימה יוצרים קשרים. הבית גם כולל שכנים ומכרים מהסביבה.

הבית השלישי מייצג את כל קישורי התקשורת הנדרשים לניהול חיי היום יום. בית זה הוא כל כך דומיננטי בחיים שלנו שבהם התקשרות הפכה למרכיב חשוב כל כך. זה הבית שבו גם מקבלים פרספקטיבה, לומדים מהחדשות על מזג האוויר כשמתכננים משהו, מתאחדים עם חברים לצפייה בטלוויזיה ועוד ועוד. בימינו בית 3 חזק (עם הרבה כוכבים) יכול להפוך לקריירה בתחום התקשורת בקלות רבה.

שמש בבית 3: יש לכם כישרון טבעי לכתיבה, עריכה והכנה לשידור. אתם משתעממים בקלות וצריכים להיות מחוברים כל הזמן לחדשות, עדכונים וגם לייצר את התקשרות שלכם. דווקא במקרים שבהם נדרשת אינטראקציה אינטימית של אחד על אחד, אתם מסתבכים וקשה לכם להיות ברגעים כאלה. אתם תמיד במרכז העניינים, אבל חייבים לפתח מיומנויות הקשבה שישלימו את יכולות התקשורת האדירות שלכם.

ירח בבית 3: יש לכם תקשורת רגשית מאוד. אתם מרגישים בטוחים כאשר אתם מדברים בטלפון, עושים סידורים, או מעדכנים את דף הפייסבוק שלכם. יש לכם קשר טוב עם האחים והשכנים. אתם קוראים הרבה, נהנים מלפתור תשבצים, ויש לכם דעה על כל דבר. אתם נותנים משמעות רגשית רבה לפגישות קצרות של רכילות והחלפת סיפורים. בני הזוג שלכם מצפים מכם לעומק רגשי גבוה יותר ושווה לכם להשקיע ללמוד איך להיות עם עוד אדם אחד בלבד ואפילו בשתיקה ולהרגיש בטוחים.

מרקורי בבית 3: אתם זריזים מאוד, קולטים מהר מאוד, ויש לכם יכולת טכנית טובה. חשוב להשקיע ולהתמקצע במשהו אחד וזה קשה לכם מאחר ואתם טובים בכל כך הרבה דברים. במהלך החיים תצטרכו ללמוד להשקיע במשהו אחד יותר, וחשוב מזה, איך לדבר בלי להעליב אחרים בעוקצנות שלכם או במהירות שלכם.

ונוס בבית 3: יש לכם תקשורת חמה, עם קול נעים. אתם מגנט לאינפורמציה: חדשות, רכילות, ספרים, בלוגים ועוד. אתם קרובים מאוד לאחים ואחיות שלכם ומסתדרים נהדר בקבוצות קטנות. יש לכם כשרון טבעי למסחר ולמכירות.

מרס בבית 3: אתם מדברים המון וחייבים ללמוד גם איך להקשיב. לטון הדיבור שלכם יש כוח ומי שלא מכיר אתכם יכול להיבהל מכם בהתחלה, אבל מאחר ואתם מתכוונים לטוב, קל לכם להתחבב מהר על אנשים. אתם אוהבים ללמוד כמה דברים במקביל וגם לעסוק בכמה דברים במקביל. שווה לכם ללמוד איך להשקיט את המיינד כדי לאפשר לעצמכם להחליף כוח. אם תלמדו לשלוט בתגובות שלכם, תוכלו להגיע רחוק בכל מה שקשור לתקשורת או להוראה.

יופיטר בבית 3:  אתם הסטודנטים הנצחיים. חשוב שתקפידו לפתח גם תבונה ולא סתם לאגור עוד ועוד ידע אינטלקטואלי בלבד. יש לכם עניין רב בתחומים פילוסופיים שונים ומגוונים. אתם יסעו הרבה במהלך החיים ותרגישו שהעולם כולו הוא החצר האחורית שלכם. אתם יכולים להיות מורים ומרצים טובים. קל לכם להתחבר לתרבויות אחרות.

שבתאי בבית 3: אתם תצטרכו לעבוד קשה על כישורי התקשורת שלכם. דיבור, כתיבה ואפילו קריאה לא באים לכם בקלות. בגילאים הצעירים אתם כמעט לא תדברו בחברה, אבל אחרי גיל 30 יהיה לכם קל יותר. יש לכם קשרים קארמטיים עם האחים והאחיות שלכם ואתם תצטרכו לעזור להם, או שתקבלו מהם עזרה במהלך החיים.

אוראנוס בבית 3: אתם מקדימים את זמנכם. קשה לכם ללמוד בדרכים המקובלות ולהסתדר במסגרות הלימוד הרגילות כי הן משעממות אתכם ונראות לכם לא רלוונטיות. קשה לכם לפעמים להסביר לאחרים בדיוק למה אתם מתכוונים, מאחר ולפעמים אתם מדברים כאילו מזמן או מקום אחרים מהמקום בו אתם נמצאים באותו הרגע. יש לכם כישרון ייחודי ודרך הבעה ייחודית ששווה להשקיע בה זמן ומאמץ כדי לפתח אותה. שימו לב למה שנמצא לכם מול העיניים ותורידו את המבט מהעננים.

נפטון בבית 2: קשה לאחרים להבין אתכם. יש לכם דיבור שקט וחולמני, פעמים רבות אתם לא מסיימים משפטים. הרבה מידע ממימדים אחרים מגיע אליכם וכדאי לכם ללמוד להפריד בין מה שנאמר באמת בסביבה למה שנקלט רק אצלכם. בתור ילדים הרגשתם שאתם נעלמים בין האחים והאחיות שלכם. יש לכם דמיון מדהים שיכול להתבטא אם תצליחו לכתוב בצורה ברורה את המחשבות שלם, או להעביר אותם לאחרים בדרכים אחרות. שימו לב לנטייה לשכוח דברים.

פלוטו בבית 3: יש לכם דרך תקשורת ייחודית לכם, בד"כ בעלת עוצמה. יש לכם רעיונות שלכם ואתם נאמנים להם. אתם מפתחים כמה חומי עניין ומתעלמים לחלוטין מכל מה שלא נראה לכם או שנכנס לתחום שאותו אתם אוהבים. תקבלו פרספקטיבה במהלך החיים על ידי נסיעות ותעברו לפחות משבר רעיוני אחד בו תיפרדו מנושאים אהובים ויקרים ותיפתחו לתחום עניין חדש שנראה בהתחלה לפחות כמנוגד למה שהאמנתם בו קודם. יש לכם קשר קארמטי עם לפחות אחד מהאחים/אחיות שלכם הם יהיו או החברים הכי טובים שלכם או האויבים הכי גדולים שלכם (או שניהם).

מעין קורס אסטרולוגיה

19 מחשבות על “בית 3 באסטרולוגיה”

 1. היי,בבית השלישי שלי מופיע פלוטו וגם מזל קשת.יש לי שני אחים גדולים מאבי ואנחנו מעולם לא היינו בקשר וכתוב שאם יש פלוטו בבית השלישי אז שיהיה לי איתם קשר או בתור החברים הכי טובים או בתור האויבים הכי גדולים. כרגע אנו לא מכירים אך אמם שונאת אותי ואנו אותה ואנחנו לא אויבים אך לא בקשר. יכול להיות שבעתיד חלילה נהיה אוייבים??

  הגב
  • שאלה מצויינת שמלמדת את כולנו עוד קצת על פלוטו. הרבה פעמים פלוטו מדבר על מה שמתחת לשטיח, מה שהיה פעם ולא נמצא עכשיו אבל משפיע מאוד. ההנחה שלי אם כרגע יש נתק ביניכם היא שפלוטו כאן יעזור לחשוף, זאת אומרת מתישהו יווצר קשר עם האחים האלה, וגם אם הוא לא יהיה קשר עמוק או קרוב, הוא עדיין ישנה אותך מאוד.

   הגב
 2. ואוו,ישנה? באיזה מובן? אני מקווה שלא נהפוך לאויבים כיוון שאני ממש לא אוצה לחפש צרות בחיים

  הגב
  • פלוטו הופך את מה שיש, כך שאם עכשיו יש נתק (סוג של מלחמה שקטה) אז ההפך הוא סוג של התקרבות, הכרות ואפילו חברות.

   הגב
  • את מוזמנת לייעוץ אישי כדי לבדוק את זה. עקרונית, כנראה במעבר פלוטו על מרקורי או על שליט בית 3, מעשית צריך לבדוק את כל המפה האישית.

   הגב
 3. שלום מעיין, מה נותן הצמידות של אורנוס ונפטון בתוך בית מספר 3?
  וכיצד זה משפיע כשהפלנטות והבית במזל גדי?

  הגב
   • כל מי שנולדו בשנים 1992-94 נולדו עם הצמידות הזו של נפטון ואוראנוס. הדור שלכם כנראה אמור לפרק לנו את צורות השלטון והמסורות המוכרות (מזל גדי) כדי לפנות מקום למשהו מתאים יותר. באופן אישי אצלך בבית 3 זה קשור לאחים, תקשורת ולימודים. בכל אחד מהנושאים האלו אתה לא תלך בדרך ה"מסורתית" אלא בדרך חדשה ומודרנית.

    הגב
 4. שלום אני יליד מזל תאומים (וזה הבית של מזל תאומים, זאת אומרת הבית שאחראי על התקשורת שהיא תכונה בולטת של בני המזל הזה, כוון שהוא המזל השלישי בגלגל המזלות) ואין לי אף כוכב בביית הזה. מה בכל זאת אני יכול לדעת על מצב הבית שלי?

  הגב
  • כל בית "מתנהל" לפי השליט שלו, כך שתבדוק את המזל שפותח את בית 3, מי השליט שלו ואיפה הוא נמצא ומה הזוויות שלו.
   ספציפית לתחום התקשורת ועוד יותר למזל תאומים המיקום של מרקורי לפי בית + זוויות + פאזה (כוכב ערב או בוקר) מספר המון על כל נושא התקשורת ואיך היא מתבטאת בחיי היום יום שלך.

   הגב
 5. שלום מעיין.. לגבי פלוטו בבית 3 יש אצל האקס שלי שלא הצלחתי להתגבר עליו אחרי טלטלות ושינויים טרמואתיים בקשר עדיין אני שם.. יש לי ירח במאזניים בבית 1 צמוד לפלוטו שלו בבית 3 בעקרב.. וכן הצמידות הזו מופיעה לי גם עם אחותו ( שנהרגה לפני המון שנים.. אבל ראיתי אותה לפני ההכרות שלי איתו). לפי מב שאמרת בית 3 , מעיד גם על שכנים.. ולגמרי הוא גר לידי. מה יש לומר על הקשר הזה? ועל הצמידות הכפולה הזו שיש לי איתו ועם אחותו ז"ל.. די מפחיד אותי. אשמח מאוד לתשובה ממך.

  הגב
  • הי,
   הלוואי ויכולתי לכתוב כמה מילים שיורידו את העוצמות הפלוטוניות שאת מרגישה, אבל זה לא עובד ככה.
   את מוזמנת לייעוץ אישי ושם נוכל לראות את כל המפה ואת כל ההקשרים, וגם מה מצפה לך בהמשך.
   להתראות
   מעין

   הגב
  • הי, אפשר להגיד הרבה. תקראי גם את המאמר על פלוטו. האפשרויות הן רבות ובשביל זה צריך לראות את כל המפה עם הנושאים שחוזרים בה מכיוונים שונים. בית 3 יכול להיות אחים, יכול להיות תשרות, יכול להיות הגירה ויכול להיות גם כולם ביחד ועוד קצת

   הגב
  • תשובה ארוכה:
   הפלנטות האישיות: ירח, שמש, מרקורי, ונוס ומרס – קודם מזל אח"כ בית.
   מיופטר והלאה קודם בית ואח"כ מזל.

   שבתאי ב-3 מתמודד עם אתגרים שקשורים גם לביטוי האישי שלו וגם ליחסים עם אחים ובכלל התמצאות והסתדרות בסביבה הקרובה (שעם הזמן הוא הופך להיות טוב בכל הנ"ל כי שבתאי מכריח את העבודה על הנושאים האלה).
   שבתאי בקשת זה התמודדות של דור שנולד בשנתיים וחצי ששבתאי היה בקשת עם נושאי אמונה, ונושאים שקשורים לשפע ולמרדף אחריו.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.