בית 2 באסטרולוגיה

בית 2הבית השני באסטרולוגיה מסמל את הנכסים הניידים שלכם (בקיצור, כסף), את הערכים שלכם, וכישרונות שהבאתם איתכם מגלגולים קודמים. אם הבית הראשון הוא מי אתם, אז הבית השני הוא מה יש לכם.

הבית השני כן מראה על מצב כלכלי, הוא מראה את יכולת ההשתכרות שלכם, על מה אתם אוהבים לבזבז ואיך. בבית 2 נפגשים עם המציאות החומרית והיכולת האישית להתחבר לשפע, או למחסור. אפשר לראות את הציפיות, הפחדים, הבלבול ואפילו יאוש בבית הזה. כשזה מגיע לבית 2 – כולנו רוצים יותר, לא משנה כמה יש לנו, עדיין אנחנו רוצים עוד ממנו. בבית 2 לא רואים את המקצוע שלכם, אבל כן רואים את ההתנהלות הכלכלית האישית שלכם.

מה הקשר הין ערכים לבין כסף ונכסים? יש קשר ישיר. כל מי שקורא את המילים האלה עכשיו יכול לעצור ולהרהר בכל מה שהם לא מוכנים לעשות למען כסף. יש לכם ערכים וכישרונות ואלו משתלבים אצל כל אחד לבחירות יומיומיות בנוגע להתנהלות מסביב לכסף.

הבית השני הוא מפתח ליכולת שלכם להחזיק את עצמכם בעולם החומר, והוא בית אמיתי, התוצאות בו מיידיות וברורות לעין. פלנטות בבית השני מראות על כישרונות שהבאתם אתכם, אבל עדיין זה בידיים שלכם להפוך אותם לבעלי ערך. אתם לא מתחברים בקלות לרעיונות פילוסופיים או רוחניים מאחר ואתם מבקשים לראות את התוצאות בעיניים, אתם לא אוהבים כשנוגעים לכם במה ששייך לכם, או שמזיזים לכם או משנים לכם את התוכניות.

שמש בבית 2: ההצלחה החומרית שלכם חשובה לכם מאוד, ויש לכם סיכויים גבוהים להשיג אותה. יש לכם ידע פנימי אינטואיטיבי בנוגע לערך אמיתי של חפצים ופרויקטים. יש לכם את היכולת להשקיע זמן ותכנון ארוכי טווח ולהוציא אותם לפועל. יש לכם את היכולת לגדל דברים גם בחקלאות אבל גם בעסקים, או אפילו בצמיחה רוחנית. אתם יכולים להיות מאוד עקשנים ורכושניים וקשה לכם לוותר על דברים. יש לכם יכולת התמדה.

ירח בבית 2: הביטחון הרגשי שלכם קשור למה שיש לכם. יש לכם נטייה להשוות את מה שיש לכם לעומת מה שיש לאנשים אחרים. אתם יכולים להבין ולקבל שערכים אכן חשובים יותר מחפצים. חשוב מאוד שתפתחו לכם בסיס כלכלי שייתן לכם בטחון. מתאימים לכם מקומות עבודה בעלי אווירה ביתית וחמה.

מרקורי בבית 2: יש לכם כישרון במכירות. אתם יודעים איך להשתמש במילים, איך לנהל משא ומתן. אתם תמיד סקרנים מה יש לאנשים אחרים וזה יכול להוביל לרכילות מיותרת או אפילו להוביל לשאלות פוגעות. כשרון בכתיבה ובדיבור שיכול לשמש אתכם במגוון רחב ביותר של עיסוקים.

ונוס בבית 2: זהו אחד המיקומים הטובים ביותר לונוס. יש לכם כישרון אומנותי, ויש לכם יכולת לשמור על מה שיש לכם, רק שימו לב לא לפתח יותר מדי קנאה ורכושנות. יש לכם "עין" טובה לערכם האמיתי והאומנותי של חפצים. אתם אוהבים סביבה נעימה לעין ויש לכם כישרון בניהול כספים.

מרס בבית 2: אתם אוהבים לעבוד קשה ויש לכם יכולת טובה מאוד של עבודה עם הידיים במיוחד במקצועות שדורשים מיומנות גבוהה הנרכשת עם השנים. אתם בעלי אמביציה חזקה ומעדיפים להרוויח את כספכם בצורה אינדיבידואלית, בלי בוסים על הראש. אתם מרגישים טוב כאשר אתם מייצרים משהו בעל ערך. שימו לב לא לדרוך על אנשים אחרים, או להיכנס לריבים מיותרים מסביב לנושאים כלכליים. אצלכם המשפט – מה שבא בקלות הולך בקלות עובד מצוין.

יופיטר בבית 2:  אתם מרגישים שמגיע לכם. לא משנה אם זה אכן המצב או לא. יש לכם אופטימיות רבה והמזל אכן נמצא איתכם, רק זכרו שלמזל צריך לעזור. אתם יכולים להיות מאוד נדיבים במה שיש לכם. חלקכם תעברו תקופות שבהן תנסו להתחבר אל הרוח ותחשבו שהחומר מפריע לכם לחיבור אמיתי. זה המקום לזכור שכל התקדמות רוחנית קשורה לניהול משאבים נכון ומתאים במישור הפיזי. יש לכם נטייה להגזמה שיכולה לשרת אתכם בנוגע להכנסת הרכוש, אבל יכולה לעלות ביוקר כשזה מגיע להוצאות. מאוד קשה לכם לשמור על תקציב.

שבתאי בבית 2: תמיד תרגישו כאילו אין לכם מספיק לא משנה כמה באמת יש לכם. יש לכם נטייה לדאגה בנושאים כספיים, ויש האומרים עליכם שאתם קמצנים. אתם מרגשים שאתם צריכים לעבוד הרבה יותר קשה מאחרים כדי לקבל את אותו הדבר. חשוב לזכור שהמיקום הזה של שבתאי כן עוזר לכם ליצור בסיס כלכלי איתן לאורך הרבה שנים. מאחר ואתם כן מוכנים לעשות יותר, ואתם יודעים לשמור על ההוצאות שלכם, אתם כן תקבלו תוצאות.

אוראנוס בבית 2: המצב הכלכלי שלכם נתון לשינויים דרסטיים. אתם יכולים לעבור תקופות של נתינה מלאה ותקופות של שמירה חזקה על מה שיש לכם. אתם אוהבים לנסות גישות שונות לנושאים הקשורים בחומר. אתם יכולים לנסות לשחק בבורסה, לפעמים בהצלחה גדולה ולפעמים במחיר כבד ביותר. אתם לא נאחזים במה שיש לכם. יש לכם כישרונות הקשורים לטכנולוגיה, ושימו לב לא לתת או לוותר על מה שלא שייך לכם.

נפטון בבית 2: אתם מאמינים בשיתוף של משאבים ויש לכם גישה של שלי שלך ושלך שלי מה שיכול להוביל לבעיות עם החוק או עם אנשים אחרים. יש לכם חור תמידי בכיס, לא משנה כמה אתם מרוויחים. יהיו לכם תקופות של הצלחה גדולה יחד עם תקופות של מחסור חמור ביותר. קשה לכם להחזיק במה שיש לכם וזה אחד המיקומים שבהם כדאי מאוד לתת למישהו אחר לנהל את האספקט הכלכלי בחיים שלכם. יש לכם כישרון אומנותי יוצא דופן.

פלוטו בבית 2: אתם יכולים לסמוך על עצמכם. יש לכם כוח התמדה יוצא דופן ואתם לוקחים אחריות מגיל צעיר מאוד. אתם תעברו משבר כלכלי אחד גדול בחייכם מה שידחוף אתכם לצמיחה מאוד גדולה אחריו. אתם קשורים לחפצים שלכם ומאחר ויש לכם קשר רגשי עמוק איתם אתם לא צוברים יותר מדי. גם כאן נראה קיצוניות בין אלו שחיים ללא כלום אבל בכוחות עצמם, לבין בעלי ממון ונכסים. הכיוון הוא עצמאות מלאה.

מעין קורס אסטרולוגיה

10 מחשבות על “בית 2 באסטרולוגיה”

  • הי דלית,

   במקרה של פורטונה הנסיבות שלה חשובות יותר מאשר הבית שלה. המזל, הזוויות, מה קורה עם השליט שלה וכו'. בבית 2 היא פותחת פתח יפה לשגשוג כלכלי.

   הגב
  • בית ריק לפעמים טוב יותר מאשר בית עם הרבה כוכבים שרוצים דברים שונים או שהם חלשים וכו'. מה שקובע את תפקוד הבית זה השליט שלו. מצב כלכלי זה לא רק בית 2!
   המצב של ונוס ויופיטר במפה באופן כללי, נק' המזל וכלל המפה נותנים את הכיוון.

   הגב
 1. מעין שלום
  הצצתי במפה שלי וראיתי שביום ההולדת הבא שלי הירח במעבר בפרוגרס נצמד לשמש שבמפת הלידה בבית 2.מה המשמעות של צמידות זאת ?
  תודה מראש על תשובתך
  שוש

  הגב
 2. היי, יש לי פורטונה בבית 2 ב 16 מעלות בעקרב אשמח לדעת מה זה אומר.
  ודבר שמדאיג אותי פה שאני רואה פלוטו ב 9 מעלות בעקרב בבית 2 ואמרת פה שפלוטו בבית 2 יכול להביא למשבר כלכלי אחד מאוד גדול בחיים. ( זה מאוד מטריד אותי) אשמח לדעת מה זה אומר אחרי שרשמתי לך פה את המעלות והמיקום של הפלוטו אצלי.

  הגב
  • לפלוטו ב-2 יש הרבה משמעויות וחייב לראות את כל מפת הלידה כדי להבין את הקארמה המדוברת. בכל מקרה אלו אנשים שיודעים איך לעמוד ברשות עצמם כלכלית

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.