בית 12 באסטרולוגיה

בית 12 הורוסקופבית 12 מביא עימו את כל מה שאין לנו עליו שליטה, כל מה שנמצא מעבר להסברים הרגילים. עם בית 12 לא ממש עושים שום דבר, אלא יותר מבינים את הלהיות את החוויה האישית של היחיד בתוך השלם. בחברה הנוכחית שלנו בית 12 הוא לא בית קל מאחר וקשה לייצר בו משהו שאפשר לגעת בו, יש בו הרבה חלומות, כיסופים והתפוררות של גבולות מקום ללא שליטה הוא מקום שקשה לנו לקבל ולהבין, ועדיין יש לו מקום בגלגל המזלות ותפקיד חשוב ביותר.

אנשי בית 12 מוצאים את חיי היום יום הרגילים קשים מאוד להתמודדות והדרישות מהם נראות להם בלתי אפשריות. בבית זה המחיקה של האגו היא לא סתם מושג מיסטי, אלא חוויה שאנשים רבים חיים אותה כל הזמן ולא מבינים את כל האחרים שנשענים על שליטה, על ממון או אפילו על יחסים משפחתיים. אנשי בית 12 מרגישים הכי לבד והכי אחד עם העולם באותו הזמן.

בית 12 באסטרולוגיה הקלאסית מתייחס לאויבים נסתרים, לחרדות, לכליאה, בתי חולים ומוסדות אחרים, בקיצור לכל מה שלא מובן לנו למה זה נופל עלינו, למה זה קורה לנו וכולנו לא מעוניינים להיפגש עם החלקים האלו של החיים. האסטרולוגיה המודרנית כבר הוציאה את בית 12 מבין הצללים ומתחילה לתת לו מקום של כבוד בכל מה שקשור להתפתחות רוחנית, לקשר עם אנרגיות ריפוי אלו ואחרות, והיכולת לחיות חיים פשוטים, היכולת לחיות בלי הצורך להוכיח כל הזמן מי אתה ומה אתה.

בבית 12 תמיד מציע חיים מחוץ לנורמות החברתיות המקובלות לשני הכיוונים. יש בו את חסרי הבית מצד אחד, ואת המפורסמים שחייבים להתחבא מאחורי חומות גבוהות ומאבטחים מהצד השני. יש בו תחושה של חוסר שליטה ם משני הצדדים, כמו בדוגמא הקודמת, אלו שהידרדרו לאט לאט למצב בו אין להם בית, ללא שום אפשרות נראית להם ליצור את התהליך, ואלו שהקהל בחר בהם לאהוב אותם ולהכתיר אותם מהצד השני.

אנשי בית 12 לא מסוגלים להסביר את המניעים שלהם, ומצד שני קשה להם להין את העולם הממוסד הברור עם החוקים הנוקשים כל כך ולהסתדר בו. בבית 12 יש כאוס, יש מקום לחלומות, לאינטואיציות, לאהבה ללא תנאי, וגם לתחושה של רדיפה, לאובססיות ולהתמכרויות. התחושה שגן עדן הלך פתאום לאיבוד מאוד חזקה בבית 12.

שמש בבית 12: מרגישים יוצאי דופן ונבחרים (לטוב ולרע). קשה מאוד לנהל חיים רגילים של עבודה מסודרת, ורבים מהם מוצאים את עצמם מנהלים חיים שלא בהכרח מתבססים על קריירה מסויימת, אלא על מהות אישית אחרת. לאלו עם שמש בבית 12 לא צריך להסביר את המושג קארמה, הם יודעים את פירוש המילה הקרבה והכי הם יודעים מה זה להיות לא מובנים על בסיס קבוע. אנשים אלו מרגישים שהעולם זנח אותם מצד אחד, או נתן להם יותר מדי תשומת לב מהצד השני. חשוב מאוד לאנשים אלו להיזהר מהתמכרויות, ועד כמה שאפשר לשמור על חיים בריאים עם דיאטה מאוזנת וחשיפה לשמש.

ירח בבית 12: אנשים עם ירח בבית 12 מסתירים אפילו מעצמם את הרגשות האמיתיים שלהם. פרטיות היא ערך עליון. אנשים רגישים מאוד שרובם הגדול מסתירים את הרגישות הזו ואפילו מתביישים בה. רבים מהם הפכו לעצמאיים בגיל צעיר מדי, והם צריכים ללמוד לבקש עזרה. הדרך לאנשים עם ירח בבית שתים עשרה לשלווה נפשית היא הדרך הקשה ביותר מבחינתם והיא דרך התפילה.

מרקורי בבית 12: קשה להם להתבטא בצורה ישירה. מסתתרים מאחורי קלישאות וסיסמאות ופוחדים מלאמר משהו אישי אמיתי. רבים מהם נתקלים באופן קבוע במצב שבו אחרים לא מבינים למה הם מתכוונים כאשר הם מדברים. יש נטייה לדבר בשקט ולשמור את רוב המחשבות לעצמם.

ונוס בבית 12: חיי האהבה שלהם מלאים בסודות שאפילו הם עצמם לא מצליחים לעקוב אחריהם. יש הרבה מקרים של אהבה בלתי אפשרית מכל מיני סיבות. ישנה יכולת אדירה לאהבה ללא תנאי, אבל ברוב המקרים היא ניתנת לאנשים זרים, כלבים נטושים, קבצנים ושאר המסכנים. אלו האוהבים את אנשי ונוס ב-12 לא מצליחים לעקוב אחרי מצבי הרוח, ולא מבינים איך אפשר לתת כל כך הרבה למי שלא מכירים ולא להשאיר כלום לקרובים. חלק מאנשים אלו מעדיפים לחלום על האהבה המושלמת מאשר לחיות את האהבה היום יומית הרגילה.

מרס בבית 12: לאנשים עם מרס בבית 12 קשה לעמוד על שלהם. חשוב מאוד לשים לב לכעס ולהשתדל לבטא אותו בצורה אחרת חוץ מהרס עצמי. יש לכם יכולת אומנותית טובה וקשה לכם עם רוטינה קבועה שאין בה מקום להתפזרות. שווה לכם למצוא מקומות שבהם תוכלו לעשות קצת מכל דבר ויש לעשייה שלכם ערך מוסף.

יופיטר בבית 12: יש לכם אמונה, ואתם מביאים עמכם הרבה טוב לאן שאתם הולכים, לא תמיד אתם מודעים לזה. הפער בין האידיאל לבין המציאות כואב לכם לפעמים, ובמקרים האלה ישנה נטייה להסתגר ולמצוא דרך רוחנית אישית. אתם יכלים להיות מורים מאוד טובים בכל תחום שאתם טובים בו.

שבתאי בבית 12: אתם מפחדים מהצפות רגשיות ובגלל זה, פשוט דוחקים את כל מה שנעים רחוק מהעין. יש לכם רגשות אשמה לא ברורים, כמו גם תחושה של צער בלתי מוסבר. את הנטייה להסתגרות אפשר לרכך על ידי לימוד של אמונה קודם כל בבריאה ורק אחר כך באנשים. עם השנים אתם יכולים לגלות שאתם קשים עם עצמכם בלי שום קשר להגיון, והתחושה שעשיתם פשע נורא אין לה שום אחיזה במציאות.

אוראנוס בבית 12: מיקום בלתי צפוי. יש כל כך הרבה אפשרויות עד שאי אפשר למנות את כולן. האוראנוס יכול להיות שק וכמעט בלתי נראה, הוא יכול להוביל להתפרצויות של הוכחת הייחודיות גם אם זה לא מתאים באותו הרגע. בכל מקרה אתם צריכים ללמוד להקשיב לפני שאתם מדברים, כדי לוודא שמה שיש לכם לאמר אכן קשור לשיחה (לא חייב, זה פשוט יעשה את החיים יותר קלים)

נפטון בבית 12: אתם יותר רגישים ממה שאתם מוכנים להודות. אתם אוהבים לשבוק בשיגרה שעוזרת לכם להרגיש בטוחים ומרגישים מעורערים בכל פעם שאתם צריכים להתאמץ בשביל משהו חדש (ישנן מפות עם נפטון ב-12 שזה בדיוק ההפך). יש לכם תחושה שאתם חלק ממשהו רחב יותר, ובמקרה שלכם זה נכון. הרבה מהקשיים שלכם שייכים לקארמה קולקטיבית ואי אפשר להסביר את זה, רק לקבל את זה וללמוד לבחור נכון. שימו לב לנטייה לברוח מהמציאות שיכולה להתבטא בהרבה דרכים מהתמכרויות, דרך חלימה בהקיץ ועד לעיסוק בלתי נלאה ברוחניות.

פלוטו בבית 12: גם כאן זה מיקום שקשה לדייק בו, מאחר וכל האופציות פתוחות. בכל מקרה יהיו לכם ספקות בקשר לשפיות שלכם לפחות פעם אחת בחיים אם לא יותר. תנועו בין תחושה של כל יכולים, לתחושה של חוסר אונים.  יש לכם רעב בלתי נדלה ואתם לא יודעים למה, כל פעם נסו למלא את הרעב הזה במשהו אחר וזה לא יעזור, לא אהבה עם בן או בת הזוג, לא הילדים, לא העבודה. את הרעב הזה תמלא רק תחושה של אחדות עם היקום וכידוע לכולם, זה לא משהו שקל להשיג (אבל אפשרי).

 

10 מחשבות על “בית 12 באסטרולוגיה”

 1. מדהים. נהנתי מאוד מהפוסט ומהאתר בכלל. יש לי פלוטו ב-12 עם T סקוור וטריינים שצובעים את כל המפה. וזה דייק מדויק מה שכתבת, אם אפשר במטותא ממך להרחיב טיפה, ואם אפשר להרחיב בהתאם למיקום הזה בלבד לפי המפה האסטרולוגית שלי – באופן חד פעמי. אני אשמח מאוד !!!

  הגב
  • ברור שמופיע בית 12, פשוט אין בו פלנטות במפת הלידה שלך. זה הכל. כמעט לכולם יש הרבה בתים ריקים וזה אומר שהחיים שלך מתרכזים במקומות אחרים. בית ריק מושפע מהמזל ומשליט המזל.

   הגב
 2. הי מעין. האם מחשבים את מיקום הבתים לפי מזל השמש או לפי מזל האופק. כי ראיתי שבהורוסקפים שבדרך כלל מתייחסים למזל השמש מחשבים את המזלות לפי מזל השמש. לדוגמא בתחזית למזל טלה יחשיבו את בית 12 כנשלט ע"י דגים- מה שאומר שכל האספקטים שקשורים לבית זה לא מודע, ורוחניות יקבלו אופי נפטוני. למרות שאצל לכל אחד מבני מזל טלה מטבע הדברים יש מזל אופק שונה. שאלתי היא איך מחשבים נכון את הבתים ואת שליטי הבתים והמזלות בבתים.

  הגב
 3. היי מעיין(:
  תוכלי לפרסם את משמעות מיקום המזלות בבתים? או פשוט להגיד לי מה המשמעות של עקרב בבית 12?
  תודה

  הגב
  • עקרב בבית 12 אומר שיש אופק קשת. והמילה הורוסקופ מתייחסת קודם כל לאופק ואז לשאר המפה. אופק קשת חי חיי חופש ואמונה, גישה של חיה ותן לחיות. מה שהכי קשה לאופק קשת זה מגבלות, ועקרב בבית 12 עוזר בטרנספורמציה של כל הפחדים שישנם בקארמה הפרטית והקולקטיבית כך שלא יפריעו להתרחבות שהקשת רוצה.

   הגב
 4. הי מעין מה משמעות בית 12 בגדי? האם הוא מסמל בין השאר קריאה או צורך להתפתחות רוחנית במקום סגור כמו מנזר/ישיבה וכן הלאה?

  הגב
  • יש המון אופציות לבית 12 שנפתח בגדי. התפתחות רוחנית או קריאה במקום סגור יכול להגיע משלל שילובי מפה, לאו דווקא מזל שפותח בית.
   אם ניקח את החשיבה הזו צעד קדימה, הטענה שלך מרמזת על כך שכל מי שיש לו אופק דלי ימשך למנזר או ישיבה, וכידוע לנו זה לא המצב…..
   בנוגע לכל בית, מאוד חשוב איפה השליט שלו נמצא, זוויות וכו'.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.