בית 10 באסטרולוגיה

בית 10 הורוסקופהבית העשירי מייצג את השאיפות האישיות של כל אחד ואחת. הוא מייצג את השם שאנחנו עושים לעצמנו, הסטטוס שלנו, המקום שבו אנחנו לוקחים חלק פעיל בחברה, האחריות שלנו והיכולת שלנו לקחת סמכות, להתמודד עם סמכות ובו אנחנו גם יכולים לראות התמודדות עם הצלחה או כישלון. חווית ההצלחה או ההיפך ממנה – כישלון הם חוויות סובייקטיביות ואפר לראות אינדיקציה שלהן בבית העשירי.

בית 10הוא הנקודה הגבוהה ביותר במפת הלידה והמזל הפותח אותו יכול לתת אינדיקציה טובה לגבי סוג הקריירה שאדם בוחר לעצמו. בית 10 הוא בית שרואים אותו, בית פתוח לסביבה וכאן נמצא השם שאדם יוצר לעצמו (לטוב ולרע).  מוניטין וקריירה נבנים לאורך הרבה שנים של השקעה וזהו מהותו של בית 10, השקעה עבודה ואחריות לאורך שנים רבות יוצרת שם וסטאטוס.

בית  10 הוא בית הקריירה אבל לא בית הכסף, לא חסרות דוגמאות לקריירות נהדרות ששכרן לא היה לצידן, אנשים עם בית 10 חזק נמשכים הרבה פעמים לעמדות ניהול, קל להם להיות בארגונים ממשלתיים או כאלה שתורמים לכלל החברה. אנשים אלו זוכים להכרה ולהתקדמות איטית בסולם הדרגות.

בבית 10 נמצאים המנהלנים, והשליטים שיכולים להיות שם למען הכלל או שיכולים להיות שם אך ורק למען עצמם והמקורבים להם. בבית 10 יש עניין עם כוח, עם סמכות, עם היכולת להיטיב או להחסיר גם מעצמכם וגם ממוקף תפקידכם עם אנשים הכפופים לכם. יש לא מעט נשים עם בית 10 מפותח שרואות את האימהות כקריירה ועושות הכול למען התואר – האם המושלמת.

אנשי בית עשר בדרך כלל עובדים עם החוק, כפי שהחוק נמצא באותו המקום שבו הם חיים. הם שאפתנים ויודעים לצבור לעצמם השפעה סמכות לאורך הרבה שנים. אנשי בית 10 יודעים לתכנן הרבה שנים קדימה ולעבוד לפי התוכניות.

שמש בבית 10: אתם תזדהו עם הקריירה שלכם יותר מאחרים. חשוב לכם להשיג הצלחה בחום שלכם, חשוב לכם לייצר לעצמכם שם של אוטוריטה ושל סמכות. יש לכם כישרון לניהול, ויש לכם רצון ויכולת לדחוף לאורך שנים. במקרה שלכם ההצלחה וסמלי הסטאטוס חשובים יותר מאשר הכסף. שימו לב לא לדרוך על אנשים אחרים בדרך ולהשתמש בכוח שלכם בחוכמה.

ירח בבית 10: אתם אוהבים לעבוד, יש לכם כישרון אימהי (גם אם אתם גברים) ויש לכם סבלנות רבה לייצר לעצמכם מקום רגשי בטוח שמגיע עם סטאטוס חברתי (בעבודה או בחיי המשפחה). אתם אוהבים תפקידים שיש בהם מן השירות לכלל. מצבי הרוח שלכם מושפעים ביותר מן העבודה.

מרקורי בבית 10: תהיה לכם קריירה שתכלול הופעה בפני קהל ניהול ידע, והתעסקות במגוון רחב ביותר של פרטים. אתם אוהבים לרקוד על כמה פרויקטים במקביל ובדרך כלל עושים עבודה טובה בזה, שימו לב לא להתפזר יותר מדי. חשוב שתלמדו לדבר גם על נושאים שהם לא עבודה או משפחה.

ונוס בבית 10: יש לכם כריזמה גדולה ואנשים נמשכים אליכם. יש לכם נימוסים מעולים, וחשוב לכם מה אחרים חושבים עליכם. אתם יכולים להגיע רחוק בעזרת קסם אישי או לעשות קריירה בתחום היופי, הכספים, או כל מקצוע שדורש שילוב, הרמוניה ויחסי אנוש טובים.

מרס בבית 10: הקריירה שלכם מלאה באקשן, אתם לא אוהבים לשבת במקום אחד ואוהבים עבודה שיש בה מן הסכנה כמו שירות בכוחות הביטחון. במהלך הקריירה שלכם אתם תצטרכו ללמוד לדבר לפני שאתם מגיבים ולהשתלט על הנטייה לריבים עם סמכויות.

יופיטר בבית 10: קל לכם להתקדם בקריירה שלכם, ואתם אוהבים חופשיות בניהול היום יומי. אתם מקודמים מהר יותר ומקבלים קרדיט גבוה מסמכויות ומנהלים. ברוב המקרים אתם נענים לאתגר ומספקים את הסחורה, גם אם ההזדמנויות נופלות עליכם, אתם יודעים לספק את העבודה הנדרשת.

שבתאי בבית 10: מיקום טוב לשבתאי, נותן יכולת עבודה מעל ומעבר לכל האחרים. אתם תדעו לבנות את עצמכם צעד צעד לאורך שנים ולהגיע לתפקידי סמכות בסופו של דבר. השאיפות שלכם מאוד גבוהות ותמיד תרגישו שיש עוד פסגה לכבוש, ועוד סטאטוס למלא. אתם חייבים ללמוד להסתכל מעבר ללשון היבשה של חוקים ונהלים ולהביא קצת לב אל העבודה שלכם. אנשים אחרים יכולים להיפגע מהשימוש שלכם ביותר מדי סמכות וקור.

אוראנוס בבית 10: תהיה לכם קריירה מלאה בשינויים ושונה מהמקובל. קשה לכם עם שגרה קבועה ולא אכפת לכם מה אחרים חושבים עליכם. קשה לכם מאוד עם סמכויות ואתם רוצים חופש מוחלט בקריירה שלכם, לבחור לעצמכם את לוח הזמנים. אתם תתעקשו בכל מצב להדגיש את האינדיבידואליות שלכם.

נפטון בבית 10: אתם רוצים לקבל אהבה מהקהל לא משנה מה, דבר שיכול להוביל לקונפליקטים מוסריים. יש לכם כריזמה וקסם שמושך אליכם אנשים ויש לכם שאיפות גבוהות שקה לממש אותם במציאות הזו, בטח שבלי לתמוך בהן עם עבודה קשה. שימו לב שאתם יותר תמימים ממה שנראה לכם, וקל לאחרים להלביש עליכם את הערכים שלהם, בלי קשר למי שאתם באמת. אתם חייבים לפתח את הזהות האישית שלכם בלי קשר לסטאטוס החיצוני.

פלוטו בבית 10: אתם תעברו משברים מסביב לקריירה שלכם עם הצלחות גדולות ונפילות לאחריהן. יש לכם אמביציה מאוד חזקה לעשות שם לעצמכם, יש לכם יכולת להוביל אנשים ואתם מסוגלים לקחת את ההחלטות הנכונות גם אם הן לא פופולאריות. אתם יכולים לסמוך על הכוחות שלכם שירימו אתכם כל פעם מחדש ויתנו לכם את הדרייב להמשיך היכן שאחרים מרימים ידיים.

20 מחשבות על “בית 10 באסטרולוגיה”

  • בית 10 שנפתח במזל מאזניים נותן כיוון של עיסוק בכל המקצועות שקשורים למזל מאזניים, כמו: עריכת דין, גישור וייעוץ, עיצוב פנים וחוץ, סטיילינג, וכל שאר מקצועות היופי, ולא נשכח פוליטיקה ועוד ועוד
   מה שיעזור להבין את הכיוון הוא המיקום במזל ובבית של ונוס (נוגה) שהיא שליטת מזל מאזניים.

   הגב
  • הרבה תלוי במיקום של הירח (שליט מזל סרטן). מבחינת מקצוע זה מדבר על כל המקצועות הסרטניים: גננת, מורה, מטפלת מכל סוג, מסעדנות ומלונאות, נדל"ן' ,פקידות בשירות המדינה…….

   הגב
 1. אין אצלי ירח, יש שםאת מזל סרטן ועוד איזושהיצורה שהיא לא כוכב ולא מזל, צורה כמו פרסות של סוס

  הגב
  • אסטרולוגיה קלאסית (וגם מודרנית) נותנת משקל למה שנקרא שליטים. השליט של מזל סרטן הוא הירח ולכן כל פעם שמדברים על מזל סרטן בודקים מה קורה עם הירח.
   פרסות הסוס הן ראש וזנב דרקון

   הגב
 2. בית 10 אצלי נפתח במזל גדי. ישנם פלנטות של אורנוס,נפטון ושבתאי.
  אני לא כל כך מבינה אילו מקצועות מתאימים לי.

  יש לי מפת אסטרולוגיה ואני לא יודעת לפענח כל כך. יש כל כך הרבה פרשנויות.
  באיזה בית בעיקרון אפשר לראות את מקצועות שמתאימים לי חוץ מבית 10?

  בברכה,
  ליחן

  הגב
  • שבתאי, שליט הגדי נמצא בבית 10, כך שהמקצוע שמתאים הוא משהו ששייך למזל גדי שזה בגדול עבודה במשרד ממשלתי גדול. יכול להיות משרד החינוך, אבל גם סנגוריה ציבורית או בפרקליטות (חייב מאזניים במפה בשביל זה), יכול להיות משטרה (עם מרס חזק), יכול להיות תקשורת (עם תאומים), יכול להיות טכנולוגיה (עם דלי). בכל מקרה הכיוון הוא של מערכת גדולה שיש לאן להתקדם בה, אבל יש לה חוקים ברורים, תקנים ברורים וסדר יום ברור. במסעדה או סטארט אפ או כל עסק קטן ופרטי את לא תרגישי שאת במקום הנכון לך, ותלכי קצת לאיבוד.

   הגב
  • מזל אריה פותח את בית 10 דוחף אותך לרצות לנהל וכמה שיותר מהר. הרבה תלוי איפה נמצאת השמש (שליטת מזל אריה) באיזה בית ובאיזה מזל כדי לכוון באיזה תחום תמצא את עצמך ותנסה לעשות לעצמך שם בתחום הזה. באופן אישי אני פחות עובדת עם כירון, אבל כשהוא בבית 10 ובאריה אז מדובר שתי אנרגיות מנוגדות אחת לשניה שאתה מאזן ביניהן: מצד אחד הכריזמה הגדולה מהחיים של האריה, הרצון להצליח ולהתפרסם ומהצד השני כירון שמלמד צניעות ולהשיג את מה שיש לך בעבודה שחורה שבה לא מזניחים אף פרט. שאר המפה נותנת את כל שאר הגוונים על איך לאזן בין שני הרצונות האלה.

   הגב
 3. שלום מעיין אודה לך אם תוכלי לומר לי אם אוכל לשלוח לך מפה שלי בבקשה להסבר על מבנה המפה שלי היבטים דיסהרמוניים בולטים במפה ריבוע גדול ובנוסף עוד כאלה שמתקשרים דיסנרמוניים ובנוסף גם מולות ודלתון הרמוני.. אני די חוששת מקריאת מאמרים באינטרנט . אפשר לקבל ממך כיוון ולשלוח לך מפה שלי?בתודה מראש.

  הגב
  • הי עדי,

   את מוזמנת לקבוע איתי פגישת ייעוץ (טלפון, סקייפ, פגישה אישית ברחובות). אני גם מעדיפה שלא לתת ייעוץ דרך תגובות על מאמרים.
   להתראות
   מעין

   הגב
 4. הי מעיין. מה משמעות העובדה ששליט בית 10 שנפתח בעקרב ונמצאים בו יופיטר נפטון נמצא בבית 8 בבתולה? האם זה אומר שלא ניתן יהיה לספק את צרכי הדגים קשת בגלל תנאי השליט (עקרב בתולה)? קונפליקט שאינו בר ישוב?

  תודה. זה משהו שנאמר ורציתי לראות האם גם להשקפתך זה כך.

  הגב
  • הי,
   העלית פה שאלה פילוסופית שאסטרולוגים מסתבכים איתה מאז הולדת האסטרולוגיה: האם אכן יש במפות "קונפליקט שאינו בר ישוב", או שלכל מפה יש את אזור ישוב המחלוקות הפרטי שלה.
   להשקפתי האישית קונפליקט בין מזלות שונים רק מעשיר את האישיות ודורש יצירתיות שאי אפשר להעתיק אותה או ללמוד אותה, פשוט לתת לה לצמוח מתוך החיים ומתוך העצמי. יכול להיות שהאישיות ממשיכה להסתבך עם הנושא הזה, אבל החיים הרבה יותר מעניינים על הדרך.
   אזור יישוב המחלוקות הפרטי של כל מפה יכול להיות השמש, הירח, שליט האופק או שילוב זוויות מעניין שמאפשר את היצירתיות הנ"ל, ובד"כ זה פשוט הדרישות של שבתאי שאם עומדים בהם אז כל שאר הקונפליקטים מסתדרים מעצמם איכשהו.

   באופן אישי אלייך:
   1. אני יותר ויותר עובדת עם השליטים העתיקים מה שאומר שמרס הוא שליט בית 10 והמיקום שלו משפיע יותר על מה שקורה בקריירה.
   2. בעיני קצת מזל בתולה רק עושה טוב לדגים וקשת, כולם מזלות משתנים והאדמה של הבתולה מקרקעת את החלומות הגדולים של יופיטר-נפטון ודורשת מהם להביא קבלות בשטח במקום רק לחלום ולהאמין שיהיה בסדר בלי לעשות יותר מדי בנדון.

   מקווה שעזרתי
   מעין

   הגב
 5. שלום, נהנת מאוד לקרוא ומחכימה מהאתר שלך♡
  אשמח בבקשה לתשובה על הנושא הנל
  בית עשר שלי בגדי עם השמש וונוס.
  המזל הדומיננטי והמאוד בולט שלי (עם האופק) הינו טלה ששם שבתאי מתישב.
  ומארס נמצא במאזניים (בית 7).
  (קוראת לזה בצחוק משולש מרמודה)

  יש דרך להבין מה הכיוון הקרייריסטי המתאים לקרדינאלית כמוני?

  הגב
  • הי אמה,
   כדי לתת תשובה מקיפה אני צריכה לראות את כל המפה.
   עקרונית, דגש על גדי עם שבתאי על האופק מכוון לעבודה במקומות גדולים כמו משרדי ממשלה או חברות ענק שבהם את יכולה להתקדם לאורך השנים ולעסוק בנושאים שמעניינים אותך כמו תכנון ארוך טווח.
   אבל, המפה האישית יכולה פתאום לכוון למשהו אחר עם מזל ירח שמעדיף יותר חופש לדוגמא, או מספיק אש שבה את מעדיפה ויכולה להקים עסק עצמאי.

   בהצלחה

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.