בית 1 באסטרולוגיה

בית 1 הורוסקופהבית הראשון בהורוסקופ מדגיש פעולה. זה הבית שמציין את מידת החיות שלכם, את ההופעה החיצוני (גבוה, נמוך, רזה, מלא צלקות וכו') וגם מרמז על הציפיות שלכם מעצמכם ומהחיים. איך אתם מתייחסים לעצמכם ולאחרים, זה הבית של האישיות.

בבית הראשון אנחנו נראה מה חדש בגלגול הזה, מה עוד לא עשיתם או חוויתם, ובמהלך החיים תטמיעו עמוק לתוככם. אתם תבקרו את התכונות הללו שוב ושוב במהלך חייכם, כל פעם בנקודת מבט קצת אחרת, לפעמים תקבלו שיקוף לנקודות הללו ובכל פעם תעזו יותר, תהיו יותר, מי שאתם.

נקודה קטנה שכדאי לתת עליה את הדעת: ישנן גישות רבות הדוגלות בביטול העצמי ברוחניות שסביבנו או התעלות אל מעבר לעצמי. הדרך הנכונה יותר לראות את הגישה הזו היא להבין שהאישיות שלכם חשובה, בדיוק כמו כל חלק אחר בגוף שלכם, וכמה שיותר מהר שתשלימו עם עצמכם (עם איך שאתם נראים, איך שאתם מדברים, מה שחשוב לכם), תוכלו להתעלות מעל עצמכם שזה מילים אחרות לקבלה מלאה של עצמכם כפי שאתם.

כל פלנטה בבית הראשון מספרת לנו על הדבר החדש שהנשמה רוצה לחוות, הפלנטה סיימה מחזור או שהיא מעוניינת בנקודת מבט רעננה. הפלנטות בבית הראשון נראות בבירור לאנשים שפוגשים אתכם, גם אם אלו מפגשים קצרים, הם צובעות את היחס שלכם אל החיים, ומרמזות על סוג המשיכה שיש לכם.

שמש בבית 1 – אתם רוצים להוביל ויותר מהכל אתם רוצים למצוא את מה שמיוחד בכם ומבדיל אתכם מאחרים. אתם נתקלים בבעיות כשאתם שוכחים שגם לאנשים מסביבכם יש רצונות וצרכים משל עצמם. אתם תמציאו את עצמכם מחדש כמה פעמים במהלך החיים (שינויים קיצוניים בקריירה, במבנה המשפחתי, תחומי עניין ומראה חיצוני). אתם צריכים להבין שהחיים הם לא תחרות שבה רק מי שמנצח מקבל את כל התהילה, ואתם תוכלו להתבטא בקלות רבה יותר ברגע שתניחו לנטייה להיות יותר מאחרים, או לרצון להיות מושלמים.

ירח בבית 1 – הרגשות שלכם תמיד נראים כלפי חוץ, אין טעם לנסות ולהסתיר אותם. הבחירה שלכם היא בין לבישת הרגשות שלכם בצורה פתוחה לבין מצב שבו אתם מתחבאים מהעולם ומפחדים ש"יראו עליכם". יש לכם יכולת להבין אחרים ואת עצמכם בצורה עמוקה ביותר.

מרקורי בבית 1 – אתם אוהבים לדבר ראשונים (ואחרונים) ותמיד יש לכם מה להגיד לכל אחד ועל כל נושא שבעולם. יש לכם מיינד מהיר וקול ייחודי. במהלך החיים תפתחו את מיומנויות התקשורת שלכם גם בדיבור, גם בכתיבה או לימוד של מיומנויות דומות כמו הוראה. הסקרנות שלכם גורמת לכם למצוא עניין בהרבה נושאים. במהלך החיים תצטרכו ללמוד לדבר בתזמון נכון, ובצורה המתאימה לסיטואציה בה אתם נמצאים. הדבר הקשה ביותר בשבילכם הוא לפתח מיומנויות הקשבה.

ונוס בבית 1 – אנשים נמשכים אליכם, וברוב המקרים יש אתם נראים טוב עד גיל מבוגר מאוד. כשונוס בבית הראשון תהיה שאלה של נאמנות: מי קודם למי – אני או בן או בת הזוג שלי. אתם אוהבים מאוד אירועים חברתיים, קל לכם להתמזג וליצור קשר עם אנשים חדשים. אתם יכולים להיות נדיבים ביותר, או קמצנים ביותר, לפעמים באותו היום.

מרס בבית 1 – יש לכם כוח, יש לכם תעוזה. אחרים יראו אתכם כאנשים תחרותיים, או כאלה שהולכים עד הסוף במה שזה לא יהיה. קל לכם להנהיג או לנהל. יש לכם נוכחות ואי אפשר להתעלם מכם, ואתם משדרים אנרגיה מינית גם אם אתם לא מודעים לכך. שימו לב שאנשים אחרים יכולים להרגיש כאילו אתם דורכים עליהם לפעמים.

יופיטר בבית 1 – אתם אנשים גדולים, ואתם בולטים בסביבה. אתם אומרים את האמת שלכם דבר שיכול להיות מקסים ויכול גם לפגוע באלו שמסביבכם. ישנה אפשרות שתתעסקו הרבה מאוד עם עצמכם ותעשו לעצמכם יותר מדי אנליזות. אנשים אחרים חושבים שאתם עשירים גם אם זה נכון וגם אם לא, בכל אופן בקרינות טובות, יש לכם מזל. אנשים אחרים יכולים לראות אתכם כגאוותנים במפגשם הראשונים אתכם ולוקח להם זמן להבין שזה לא המצב. בכל מקרה, יש לכם בטחון עצמי טבעי.

שבתאי בבית 1 – אתם הולכים בדרך לקראת עצמאות אישית מלאה. אתם תראו מבוגרים יותר מהגיל האמיתי שלכם, תקחו אחריות מגיל צעיר מאוד, תבנו את עצמכם צעד אחרי צעד במהלך החיים ולא תבקשו כמעט עזרה מאף אחד אף פעם. בחברה אתם תחשבו למופנמים, או שתתחבאו מאחורי מסיכה שבניתם בגיל צעיר (בדרך כלל מסכה של יעילות ואחריות). לפעמים אתם מאוד שיפוטיים גם כלפי עצמכם וגם כלפי אחרים.

אוראנוס בבית 1 – אתם אוהבים להיות יוצאי דופן. בכל מקום שבו אתם נמצאים אתם תחשבו ל"אחרים" גם אם אתם אוהבים את זה וגם אם לא. יש לכם אומץ רב ואתם אוהבים לחוות את עצמכם בצורות שונות אפילו במהלך יום אחד (לבוש ושנה, דיבור שונה, פגישות עם אנשים מסוגים שונים). אתם תעשו שינויים קיצוניים במהלך החיים וכל פעם במהירות וללא התראה מה שישאיר את הקרובים אליכם קצת המומים. קשה לכם להישאר באותו המקום לזמן רב ואתם משתעממים מאוד מהר. שימו לב שאנשים יכולים להיפגע מההיעלמויות הפתאומיות שלכם, או מהדרך שלכם לחתוך אותם.

נפטון בבית 1 – אתם חיים בתוך עננה. אתם לא מבינים את עצמכם ואלו שמסביבכם לא מבינים אתכם. יש לכם שינויים קיצוניים במצבי הרוח מתקופות של תחושת עילאיות לתקופות של דאונים קשים. אתם יכולים להיות מקסימים ויפים יום אחד, ביום שאחריו בלתי נראים וביום שאחריו בלתי נסבלים בתלונות שלכם. קשה לכם לפעמים לדעת איפה הגבולות נמצאים בינכם לבין אחרים. קשה לכם לדעת מה אתם רוצים ועוד יותר מזה להביע את הרצונות הללו (בלי בכי). יש לכם כוחות ריפוי טבעיים.

פלוטו בבית 1 – יש לכם אינטנסיביות ונוכחות המשדרת מיניות, כוח ועומק. יש אנשים שמפחדים מכם, יש כאלו שנמשכים אליכם, וקשה יהיה לכם לראות את הטוב שבאדם. אתם משחקים משחקי כוח גם אם אתם לא מודעים לזה. אתם תנסו לשנות את עצמכם מהיסוד במהלך החיים. קל לכם לראות את נקודות החולשה והחוזק אצל אחרים והשאלה היא מה תעשו עם הכישרון הזה.

מעין קורס אסטרולוגיה

15 מחשבות על “בית 1 באסטרולוגיה”

 1. לי יש צמידות של ירח ופלוטו בסוף הבית ה-12 והבית הראשון ריק לגמרי. אמרו לי שבמקרה כזה מתייחסים להשפעה של פלוטו והירח כאילו היו גם בבית הראשון (הם כמעט צמודים לנקודת האופק).
  "אתם תנסו לשנות את עצמכם מהיסוד במהלך החיים"
  האם את מתכוונת שניסיון זה הוא חסר סיכוי/טעם? מילדותי עברתי תהפוכות רבות עם התקדמות פלוטו מהבית ה-12 הלידתי שלו והיום הוא בבית השני, ואני בהחלט מבינה את הבעיות באישיות שלי ומנסה להשתנות מהיסוד, בעיקר בקשר לקטעים הפלוטוניים שלי… אבל אני מוצאת את עצמי תוהה האם יש דברים שבאמת אי אפשר לשנות, שהם ככה, כמו האינטנסיביות הזאת שמשודרת בכל דבר ודבר הכי קטן גם כשאני הכי שלווה ורגועה שיש. האם אפשרי להיות "עדינה" בכלל עם כישרונות כמו שלי? האם אפשר להשתנות ברמה כזאת? הייתי שמחה לשמוע את דעתך…
  ובגלל שכבר הפכתי את זה לשאלה ספיציפית, במפת הלידה שלי יש גם ניגודיות מושלמת בין פלוטו-ירח לשמש צמודת וונוס שלי, בבית ה-7. שכנראה בכלל מביאה אותי מלכתכילה להרגיש לא בנוח עם האינטנסיביות שלי והכוח שאני משדרת וגורמת לי לרצות להיראות וגם להיות באמת עדינה ורכה יותר
  לילה מקסים.

  הגב
  • ירח פלוטו מייצגים אינטנסיביות רגשית, וכאשר הם ממוקמים על האופק הם הופכים לחלק מהאישיות. גם המיקום של הצמידות הזו וגם המיקום של שמש\ונוס בבית 7 הם מיקומים שבהם יש הרבה אינטראקציה עם הסביבה. לאחרים קל מאוד "להלביש" עלייך דעות, רגשות וציפיות וקשה לך לדעת מה באמת שייך לך ומה לא. לפני שאת מנסה להשתנות כדאי שתבררי מה את מנסה לשנות, האם זה באמת שלך ולמה את רוצה לשנות, מה מטרת השינוי?
   בהצלחה
   מעין

   הגב
   • תודה על התגובה 🙂 אני באמת רוצה להשתנות לטובה, כמו כולנו בסה"כ 🙂 אבל את צודקת, באמת כשכתבתי את ההודעה זה היה אחרי שידיד טוב שלי אכל עליי סרט ואיך שהוא כן גם אני אכלתי סרט בסוף. באמת אחלה תגובה ושוב תודה 🙂
    ואם אפשר, אז יש לי עוד שאלה… איך מתייחסים לכוכב שהוא נגיד מעלה 0 או 1 בין שני בתים?

    הגב
 2. מה עם לילית בבית 1? מה זה אומר עליי מבחינה חיצונית? אישיות? אני לא מוצאת שום אינפורמציה ברשת.

  הגב
  • הליליות בד"כ נשארות בינך לבינך ולא כל כך משפיעות על המראה החיצוני כמו פלנטות אחרות שנמצאות צמודות לאופק או בבית 1, ולשליט האופק יש השפעה מכרעת על המראה החיצוני כמו גם זוויות של פלנטות לאופק. הכוונה היא כזו שתי בחורות עם לילית בבית 1, לאחת מהן יש ונוס בזוויות הרמוניות לאופק ומכאן שהיא נראית לא רע בכלל ואפילו טוב מאוד, אחת עם שבתאי בזווית דיסהרמונית לאופק והיא לא נראית כל כך טוב כמו השנייה מהדוגמא קודם.
   ובנוגע ללילית כנראה שלא קראת עדיין את המאמר הבא:
   לילית

   הגב
  • פלנטה שצמודה לאופק הופכת לחלק מהזהות, עד כדי כך שאנשים אחרים יגידו שהאדם מזכיר להם בהתנהגות את הפלנטה. כך שאם מדובר במרס שצמוד לאופק זה יכול להיות התנהגות מאוד אסרטיבית כל הזמן. עשייה ותנועה הרבה מעל הממוצע, לא מפחדים מעימותים, לא מפחדים לבד, ומכאן והלאה יהיו הביטויים הייחודיים למרס בכל מזל שהוא נמצא (לדוגמא מרס בשור יהיה עקשן, מרס בעקרב תמיד ישיג את שלו ולא משנה כמה זמן זה ייקח וכו').
   ככל שהפלנטה מתרחקת מהאופק היא פחות מוחצנת, במיוחד אם היא כבר במזל אחר מהאופק. עדיין יהיה משהו מרסיאלי בהתנהגות, אבל זה לא יהיה הדבר הראשון שאנשים אחרים ירגישו בו.

   הגב
  • לכולנו יש בתים ריקים במפה, בתים שבהם אין אף פלנטה. הבתים האלו "מופעלים" על ידי השליט שלהם. הפלנטה ששולטת במזל שפותח את הבית.
   בית בלי פלנטה רק אומר שתשומת הלב שלך מופנית למקומות אחרים בחיים שמסומלים על ידי הבתים שבהם יש פלנטות.

   הגב
  • ממליצה לקרוא גם את המאמר על פלוטו. באופן עקרוני פלוטו בבית 1 מדבר על הרבה כוח, יותר כוח ממה שאנשי בית 1 מודים שיש להם או שהם מפעילים.

   הגב
 3. תודה על המענה המהיר

  אך כיצד מאזניים משפיע על פלוטו?
  למיטב הבנתי הפלנטה מקבלת מאופיו של המזל בו הבית נפתח

  תתקני אותי אם אני טועה..

  ושוב תודה לך (:

  הגב
  • פלוטו הוא כוכב של דור, וכל הדור של פלוטו במאזניים שינה את מאזן הכוחות במערכות יחסים. זה דור שנולד לתקופה שבה מותר להתגרש וחתונה זה לא בהכרח לתמיד. זה דור שדורש ממערכות היחסים שלו הרבה יותר מכל דור שלפניו, בעיקר הנשים שדורשות מהגברים שיהיו רגישים כלפיהן, אבל גם הגברים שדורשים מהנשים שיהיו גם מאהבת גם אמא גם חברה וגם שתרוויח טוב…..
   חוץ ממערכות יחסים פלוטו במאזניים גם דורש אסטתיקה – דור שאצלו ניתוחים פלסטיים זה דבר שבשגרה.
   כל הנ"ל בבית 1 הופך להיות חלק מהזהות: מערכות יחסים שמשנות את האדם לגמרי, דרישות מאוד גבוהות מבני.בנות הזוג שמאוד קשה לעמןד בהן ודגש אדיר על מראה חיצוני ועל התנהגות נאותה. כמובן שיש עוד, אבל בשביל זה צריך את כל המפה.

   הגב
 4. אצלי נפטון מופיע ברטרו בבית 1. בנוסף אני בן מזל תאומים מה שאומר שנפטון הוא השליט של בית הקריירה ורום השמיים שלי, אז מה זה אומר לגבי קריירה זה שהוא ברטרו בבית 1 ?

  הגב
  • בראייה שלי, השליטים הם הפלנטות העתיקות בלבד. ז"א שיופיטר הוא שליט רום השמיים שלך.
   נפטון עדיין חשוב, אבל אפשר לפרש אותו כנפטון בבית 1 שיש לו השפעה על כל מי שאתה ואיך שאחרים קולטים אותך, וברור שזה מאוד משפיע על הקריירה.

   הגב

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.