אוראנוסעד סוף המאה ה-18 היו במערכת השמש שלנו 7 גרמי שמיים. גילוי אוראנוס על ידי סר וויליאם הרשל ב-13 למרץ 1781 הוא אחד הסמלים לתחילת מה שנקרא "העת החדשה" בהיסטוריה. האנושות קיבלה את העובדה שיש מעבר לגבולות השבתאיים עוד גרמי שמיים שמשפיעים עלינו. הגילוי הזה מסמל את התחלת העידן המודרני של המדע, התעשייה, הטכנולוגיה, הערים הגדולות וכל מה שאנו מכירים מחיי היום יום שלנו. מנקודת המבט של היום אפשר לראות שהגילוי שלה גם מסמל את תחילת סוף שליטת הדת בחיי היום יום של האזרחים, סוף הכלכלה שמבוססת בעיקר על חקלאות, וסוף האמונה הבלתי מעורערת באסטרולוגיה. את השם אוראנוס הפלנטה קיבלה רק לקראת 1850 כדרך לשמור על המשכיות השימוש בשמות מהמיתולוגיה היוונית לכוכבי לכת. (עד היום בחלקים רחבים בעולם הפלנטה נקראת הרשל). הקהילה האסטרולוגית הסכימה שכוכב הלכת החדש יחשב כשליט מזל דלי.

המיתולוגיה של אוראנוס: על פי המיתולוגיה אוראנוס מסמל את השמיים והוא היה בנה ובעלה של גאיה (האדמה) – הבורא הראשון של העולם שלנו. אוראנוס על פי האגדה לא אהב את הילדים שנולדו לו מגאיה שמתוארים כענקים (מעניין שכמעט בכל המיתולוגיות מתואר גזע ענקים קדום) ודרש ממנה להחביא אותם בבטנה (בטן האדמה). לה כאב להחביאם ולכן היא ציידה את קרונוס (שבתאי) בחרמש והוא סירס את אוראנוס שנרתע מאז מגאיה ונשאר בשמיים. (גם גורלו של שבתאי היה זהה לשל אוראנוס והוא הודח מתפקידו על ידי בנו זאוס…)

מהפכה וקידמה

את המשמעות הראשונה של אוראנוס אפשר להבין מעצם הגילוי שלו. הרעיון שיש מעבר לשבתאי, מעבר לגבולות הרגילים והמוכרים, גרם למהפכה לא רק באסטרולוגיה אלא בכל התפיסה האנושית של המקום שלנו ביקום. שנים ספורות לאחר הגילוי שלו הגיעה המהפכה הצרפתית ששינתה את כללי המשחק הפוליטיים והכלכליים באירופה ורעיונותיה חלחלו לשאר העולם. אוראנוס מסמל מהפכות שמגיעות בגלל רעיונות חדשים ומאז הוא גם מקושר לרעיונות חברתיים: צדק, שיוויון, אחווה ומהפכות חברתיות שדורשות התייחסות שווה לאדם באשר הוא אדם. המילה מהפכה היא מילה גדולה, המציאות בשטח היא הרבה פעמים אחרת: מהפכה מובילה לכאוס, הרג ללא הבחנה ובסופן של כמה שנים נשארים פחות או יותר אותו הדבר. המהפכה הרעיונית אולי עשתה את שלה, אבל למציאות בשטח לא קל להסתגל, ואת השינוי במבנים החברתיים מוביל הדור שנולד וגדל אחרי הכאוס הראשוני. לדוגמא המהפכות של קיץ 2011 שאף לא אחת מהן שינתה את המציאות היום יומית של האזרחים.

במפה האישית המיקום של אוראנוס (לפי בית) יספר על מהפכה פרטית, אישית, שתגיע מ"להיתפס" לרעיונות חדשים ואחרים מאלו שגדלנו בתוכם. אוראנוס מביא איתו חוסר סיפוק מהמצב הקיים, אי-רצון לעשות פשרות וחוסר מנוחה וכל אלו יכולים להיות קצת יותר מדי לסביבה שהיא עדיין במהותה שבתאית יותר מאשר אוראנית. הבית בו אוראנוס נמצא במפת הלידה האישית, הוא המקום בו אנחנו לא מקבלים את תכתיבי החברה. אוראנוס בפשטות הוא המקום שבו כולנו מחפשים להרגיש את הקידמה.

אינדיבידואליות

אני כאן אדגיש נקודה חשובה על אוראנוס בציון העובדה שאצל הרוב הגדול של האנשים אוראנוס במפת הלידה הוא לא כזה חשוב, לא כזה משפיע. הוא שם, אבל החיים שלנו מתנהלים בין השמש, הירח, שבתאי ושליט האופק. החיים נעים בתוך שגרה שדומה במהותה לשגרה של כל האנשים האחרים שבסביבה. רוצים להרגיש מיוחדים ושונים, אבל מפחדים הרבה יותר להיות שונים באמת. הרצונות דומים לאלו של המשפחה, התקוות והחלומות גם. כולם רוצים קצת יותר אינדיבידואליות, אבל מעטים מוכנים לשלם את המחיר של אינדיבידואליות מלאה, שהיא בד"כ דרך בודדה מאוד, ללא קשרים רגשיים משמעותיים, ללא הכרה מהסביבה ברוב המקרים, אלא להפך, סביבה שאומרת עליהם שמשהו מסובב להם קצת בראש ואולי כדאי שהם יטפלו בעצמם. אוראנוס על פי המיתוס הוא מסורס, ועוד לפני כן לא היו לא רגשות לילדים שלו וכל זה מתבטא באווירה האוראנית, אנשים שמסוגלים לחשוב אך ורק עם השכל ולא לקחת בחשבון רגשות, לא של עצמם ולא של אחרים. כפי שכבר כתבתי על המהפכות מגיעים למצב שבו "המטרה מקדשת את האמצעים" אבל כשמסתכלים אחורה נחרדים מהזוועות וחוסר האנושיות שבוצעו בחסות אידיאולוגיה שמבטיחה לקדם את האנושות. הצד היפה של אוראנוס האינדיבידואל הוא היכולת השכלית, האידיאולוגית, המצאות, גילויים מדעיים, יכולת ניתוח נתונים מעולה, הצד האפל הוא תחושת עליונות. אנשים שחשים שהם עליונים יותר על אחרים שנחותים מהם, שהדוגמא הנוראית ביותר לביטוי שלה יא הדוקטרינה הנאצית שמבוססת על אמונות בעליונות הגזע הארי. המיקום של אוראנוס במפת הלידה יספר על המקום בו אתם יכולים לפתח את הקול הייחודי שלכם, להיות מקוריים, להרגיש אותנטיים עם עצמכם ובעיקר המקום שבו אתם פחות מפחדים מ"מה יגידו עליכם".

לצאת מהגבולות

אוראנוס 4מהפכות יכולות לבוא וללכת, אבל עדיין להשאיר אותנו בתוך הגבולות של עצמנו, בתוך המגבלות החברתיות והאישיות של שבתאי. אוראנוס הוא זה שייתן את האומץ והסקרנות וגם דחיפה קטנה לצאת מגבולות מוכרים וברורים ולנסות משהו חדש. מה קורה כשיוצאים מהגבולות? מנתקים. אוראנוס מנתק ממה שחשבתם עד עכשיו, מנתק את הקשרים הרגשיים שיש לכם לאנשים, לדעות, לאמונות ומבקש מכם להתבונן, לחשוב בעצמכם ולהחליט לעצמכם מי יהיו האנשים הקרובים אליכם, מה יהיו הדעות והאמונות שידריכו אתכם מעכשיו והלאה. האומץ והשכל האלה מייצרים אסטרונאוטים. למילה אסטרונאוט יש שתי משמעויות ושתיהן רלוונטיות להסביר את אוראנוס: האחת היא זו שמתארת את המוכשרים ביותר שבינינו שמסוגלים לטוס לתחנת החלל ולחיות במעבדה, ולשים בצד את הצרכים האישיים שלהם למען ההתנסות המיוחדת הזו. המשמעות השנייה מתארת את אלו ש"חיים בעולם של עצמם", לא קשורים ממש לחיי היום יום, השעון לא רלוונטי מבחינתם וגם לא כללי ההתנהגות החברתיים המקובלים. המיקום של אוראנוס יספר איפה יש לכם קצת יותר אומץ וסקרנות "לצאת מהקווים" ולעשות משהו שנחשב ל"אקסטרים".

אינטלקט

אוראנוס "חזק" במפה מראה על אינטלקט טהור, מראה על גישה אובייקטיבית במיוחד בכל מה שקשור לקשרים רגשיים ובטחון שאנשים מקבלים מלהיות כמו כולם. אוראנוס מסרב לשתף פעולה עם מה שנקרא "דעת הקהל", הוא מעדיף דעה פרטית ואישית משל עצמו. במקרים מסוימים זה מוביל לגאונות: הגאונים שמסוגלים לתכנת מחשבים (כידוע למחשבים אין רגשות), הגאונים שמסוגלים להוביל פריצות דרך מדעיות (כי הם חושבים קצת מעבר למקובל), הגאונים שבטוחים שהם נעלים על אנשים אחרים רק בגלל שהאינטלקט שלהם זז טיפה יותר מהר, או יותר מדויק. אלו יכולים להיות אנשים שלועגים לאחרים, מתנשאים, ומעדיפים את חברת עצמם או אלו ששווים להם (מעטים וספורים). מה שקורה לאנשים האלה, הוא שכמובן שהחיים מראים להם שאולי יש להם כמה יתרונות, אבל בלי יכולת רגשית בסיסית, הם לא מצליחים להתקדם. מכאן שהם מסתגרים עוד יותר בתוך עצמם, עוד יותר מתבודדים, עוד יותר מאבדים קשר עם זמן ההווה, שגעון הגדלות האוראני מתחזק ואין ממש מה שיעצור אותו. ברי המזל שביניהם זוכים לאהבה אמיתית שדרכה הם לומדים (דרך השכל!!!) שלאנשים אחרים יש רגשות וכדאי להתחשב בעובדה הזו בחייהם. ההבנה הזו והחוויה של אהבה וחיים משותפים מחברת אותם לאדמה, למים, ולשאר העולם וכך הכישרונות שלהם תורמים לעולם הרחב יותר.

עוד נושא שיוצא מכאן הוא הרצון האנושי לצאת מגבולות האנושיות: לא להיות תלויים בגוף שחייב לאכול, חייב ללכת לשירותים ומדי פעם אפילו מעוניין ביחסי מין. היכן שאוראנוס נמצא יש חוסר סבלנות לכל המגבלות האנושיות ובזמן שרובנו חיים בתוך הגוף על שלל צרכיו, מחלותיו ומגבלותיו, אנשים עם אוראנוס חזק חולמים על היום שבו הגוף האנושי יהיה עמיד בפני מחלות, לא יהיה רעב כל הזמן ורבייה תהיה נחלת המדענים.

תודעה

אוראנוס 2מודעות עצמית מקושרת כנראה לאוראנוס יותר מכל פלנטה אחרת. אם השמש שמסמלת את ה"אני" שליטת אריה, אז אוראנוס כשליט דלי ממולה, מעודד ביקורת עצמית, בחינה עצמית, והפעלה של האינטלקט כדי להבין רגשות במקום להיסחף בתוכם ולחיות אותם. בעידן הדלי משתמשים הרבה במילה "תודעה" בזמן שמעטים בכלל מבינים אותה, או למה הכוונה שלה. התיאוסופים שמהם יצא הזרם האסטרולוגי שנקרא האסטרולוגיה של התפתחות הנשמה הכניסו את המושג הזה עמוק לתוך האסטרולוגיה המודרנית וממנה אל ה"ניו אייג", שבו כולנו מתאמצים לפתח את התודעה שלנו. ואכן, אוראנוס הוא זה שנותן את היציאה מגבולות המחשבה ה"רגילה". אוראנוס נותן את ההבזקים, כמו מכות ברק, שבהן פתאום המציאות נראית אחרת, נשמעת אחרת ובעיקר, מפורשת אחרת אצל מי שכרגע הפך לאינדיבידואל (יצא מתוך מסגרות החשיבה המקובלות). אלו שחוו את החניכה האוראנית מתמודדים עם שאלות של גבולות הנורמליות, שואלים את עצמם אם הם השתגעו לגמרי, וברוב המקרים לא מוצאים תשובות מספקות אצל הפסיכולוגים. תודעה שמכירה בעצמה היא ברכה וקללה משולבות זו בזו. ההתמודדות עם התובנות המופלאות הללו ובו בזמן עם חיי היום יום שנראים פתאום גסים, צעקניים וחייתיים היא לא פשוטה.

אוראנוס במפה האישית:

האדם האוראני פשוט לא מבין לאיזה פלנטה הוא נפל: כבר בביה"ס הוא משתעמם עד מוות כשהוא קולט בשנייה אחת את החומר והאחרים מתקשים. הוא לא מבין את הדינמיקה החברתית שמבוססת בעיקרה על מוסכמות רגשיות וחברתיות שהוא לא מבין אותם, הוא מזלזל בכל המורים שלו ובכל הסמכויות כי בעיניו הם טיפשים, שונא שאנשים אומרים משהו אחד ומתכוונים למשהו אחר, שונא ספורט, מעדיף להיות בבית עם המחשב. אי אפשר להפעיל עליו מניפולציות כאלה ואחרות. מאחר והוא לא מרגיש קשור רגשית, קל לו מאוד לצאת מהזמן והמקום בו הוא נמצא ולהתנהל כאילו הוא בזמן משל עצמו. אלו האנשים שמסוגלים בקלות לראות את התפתחות כדור הארץ על פני מיליוני שנים, או לתפוס את התפתחות הגלקסיה על פני ציר זמן שרק הם מבינים. מה שקשה להם זה להגיע בזמן לתפוס את הרכבת. אצל רבים אפשר לראות את אוראנוס מתבטא כשהם מתחברים ומתיידדים בקלות עם אנשים מכל העולם באיזה כנס שהם משתתפים בו, וקרוב יותר הביתה הם מרגישים בודדים בחדרים מלאים באנשים.אוראנוס 1

כדי להבין את אוראנוס במפות לידה אישיות כדאי לשים את כל המילים הגדולות האלו: מהפכה, מרד, אינדיבידואליות, יציאה מהגבולות, וכו' בהקשרים האישיים. חשוב לדעת שההשפעה של אוראנוס תמיד נמצאת שם, אבל מתבטאת יותר במעברים שלו, בהתנהגות שונה מהרגיל לתקופה קצרה ואז "חוזרים" אל המוכר והבטוח עד למעבר הבא שיכול לקרות רק עוד הרבה שנים. מה שחשוב כאן להדגיש הוא שה "מוכר והבטוח" הם מאוד אישיים, לאו דווקא בית ומשפחה, אלא יכול להיות מוכר ובטוח של טייס שרגיל להיות באוויר. הבית שבו אוראנוס נמצא הוא המקום שבו רוצים להתקדם, רוצים לעלות מדרגה ולצאת מהגבולות אליהם נולדנו. באותו בית תמיד יהיה חוסר מנוחה, ניתוקים, סטריליזציה, וחיפוש בלתי פוסק אחרי משהו שווה יותר.

לאוראנוס יש לפחות שתי אפשרויות לביטוי בחיים: האחת היא הדרך שעברה דרך שאר הפלנטות עד וכולל שבתאי, השנייה היא זו שלא. אלו שעברו דרך שבתאי, וקיבלו את מתנותיו: הבגרות, הבשלות והאחריות, מבטאים את אוראנוס בצורה שהרבה פעמים מעוררת קנאה אצל אחרים. הם מקוריים, שנונים ומסוגלים לשתף פעולה עם אחרים, יודעים להשקיע את עצמם במקומות הנכונים, מובילים ונותנים השראה. אלו שלא גיבשו את שבתאי ויופיטר ושאר המפה, אלא הגיעו ישר לאוראנוס  הופכים למרדנים למען המרד, גאונים שלא מצליחים להתמודד  חיי היום יום. אנשים שמצפים שהעולם יכיר בגאונות שלהם בלי שהם ישקיעו מאמץ וזמן. אלו שנסוגים לאט לאט לתוך עצמם ולתוך המחשבות שלהם, ומתבודדים יותר ויותר.

אוראנוס בבתים:

אוראנוס בבית 1 – בבית אחד מגבשים זהות וכשאוראנוס שם הזהות מתגבשת סביב היכולת השכלית והפיתוח שלה, הניסיון להתקדם הוא דרך האינטלקט. הזדהות עם קידמה, עם מותגים שיש להם איכות וסטייל כמו מכוניות יקרות ומהירות, או גאדג'טים חדשניים. רבים מהם מתלבשים בצורה ייחודית ומקורית רק כדי לא להיות כמו כולם ולבלוט קצת בשטח. רבים מהם רוצים ומנסים להיות עצמאיים, ש"אף אחד לא יגיד להם מה לעשות". בית 1 קצת חסר סבלנות בבסיסו וכשאוראנוס נמצא שם מתקבלים אנשים עם טווח קשב קצר ביותר שמשתעממים מהר מאוד ורוצים את האתגר הבא.

אוראנוס בבית 2 – רצון אדיר לשיפור של המצב הכלכלי. בית 2 מייצג את מה שאנחנו מעריכים וכשאוראנוס שם יש הערכה גדולה לשכל, לסמלי סטטוס יוקרתיים (אבל לא קיטשיים), ולאנשים שהצליחו כלכלית. חוסר המנוחה האוראני מוביל הרבה פעמים להתחלות בלתי פוסקות של עבודות כאלו ואחרות וכך לא הופכים למומחים שמרוויחים הרבה בתחום ההתמחות שלהם. הניסיון להתקדם הוא דרך כסף.

אוראנוס בבית 3 – לבית 3 יש הרבה מאפיינים ואוראנוס שם יכול להראות על המון דברים. יכול להראות על אחים שהם שונים מהנורמה, יכול להראות על סביבה שיש בה מאפיינים אוראניים (לגדול בעמק הסיליקון), יכול להראות על מעברים תכופים של דירות, כל פעם למקום שנראה שיש בו "קידמה". הרבה פעמים על רקע המעברים התכופים האלה יש התפתחות תקשורתית שהיא שונה מהמקובל ולכן הם גם קצת לא מובנים לאחרים. אנשים שמשתעממים מאוד מהר ומחפשים גירויים אינטלקטואלים. נטייה לביקורת על כל מי שבסביבה על רקע אינטלקטואלי, ובאותה המידה סופגים ביקורת על זה שהם לא מסוגלים לתת את ההשקעה הנדרשת כדי להגיע להישגים אמיתיים. במקרים נדירים מקבלים חשיבה מקורית, יצירתית משולבת עם יכולת כתיבה שמובילה לפרסום. ניסיון להתקדם דרך המון ידע.

אוראנוס בבית 4 – כשאוראנוס מגיע לבית 4 הרבה פעמים מקבלים הורים אקסצנטריים, ליברלים ומתקדמים אבל לא כאלה שמחבקים את הילדים שלהם. הורים שהולכים ללמוד על "הורות נכונה", אבל לא יודעים מה הילד אוהב לאכול. הורים מתפרצים, כאלה שהילד לא יודע איך הם יגיעו הביתה מהעבודה בערב ולמה לצפות. יש תחושה של ניתוק מהמשפחה המורחבת, מהשורשים, אפילו סוג של סנוביזם נגד השבט, המדינה וכו'. כשגדלים המרד האוראני יוביל לניתוקים מההורים ויצירה של בית "אלטרנטיבי" כזה שבו חיים אנשים שהם לאו דווקא עם קשרי דם או נישואין. ניסיון להתקדם דרך המשפחה והבית.

אוראנוס בבית 5 – אנשים שמרגישים שהם מיוחדים, נבחרים, שיש להם מתנה וכישרון. אוראנוס במהותו לא חייב לקבל אישורים מהסביבה, אבל בבית 5 הוא מאבד את זה ורגיש מאוד למה אחרים אומרים או חושבים עליו, במקרים קיצוניים הם לא יהיו מסוגלים להתמודד עם סביבה שלא מעריכה אותם, הביקורת העצמית תהיה כל כך גבוהה עד לרמה של שיתוק ובידוד מרצון. בנוסף, יכול להראות על ילדים אוראניים. במהלך החיים הם ינסו למצוא נישה שבה הם יכולים להיות מיוחדים, מקוריים ובולטים בשטח. ניסיון להתקדם דרך הכרה ציבורית.

אוראנוס בבית 6 – בבית 6 יכולות האנליזה, הביקורתיות, הסטריליזציה, והרצון האוראני לשלוט בכל תהליכי הגוף מגיעים לשיאם. אנשים שמצד אחד הם סוג של חולי שליטה ומצד שני מאבדים את העצבים מהר מאוד, וחסרי סבלנות לפגמים ולליקויים האנושיים שנמצאים אצל כולנו. הרבה פעמים יש אינטליגנציה ויכולת ירידה לפרטים מעוררת התפעלות. חיים בתוך משטר של תזונה וספורט או משהו בריאותי אחר. ניסיון להתקדם דרך יישומים מדעיים או מיחשוביים.

אוראנוס בבית 7 – בבית הזוגיות והשותפויות אוראנוס מספר על משיכה לבני או בנות זוג אוראניים, ורצון לבנייה של זוגיות שהיא "לא כמו כולם". זוגיות שבה שני הצדדים מפתחים גם אינטליגנציה וגם את ה"אני הפנימי" שלהם, אבל מסוגלים לשכוח פשוט להיות שם באהבה פשוטה ויום יומית. יכול להוביל לתחרות מי יותר חכם ומיוחד מול כל מי שקרוב אליהם. אוראנוס שמחפש אתגרים חדשים בבית של זוגיות יכול להוביל לתקופות של חיפוש חסר מנוחה אחרי "נפש תאומה" או לבוא בדרישות גבוהות מהזוגיות שקשה להן לעמוד במבחן המציאות. ניסיון להתקדם דרך בן או בת זוג.

אוראנוס בבית 8 – בבית 8 מקבלים עם אוראנוס כשרון לניהול כספים ומשאבים מאחורי הקלעים. מקבלים סקרנות עצומה לכל נושא הפסיכולוגיה, מיסטיקה, אסטרולוגיה, גלגולים קודמים, נשמה, ואנרגיות שאי אפשר לראות, אי אפשר להוכיח, אבל מי שיש לו אוראנוס ב-8 יודע שהן אמיתיות יותר מרוב המציאות היום יומית. החיפוש הוא אחרי כוח פנימי שיודע לעבור את החניכה האוראנית. ניסיון להתקדם דרך הנפש.

אוראנוס 5

אוראנוס בבית 9 – אוראנוס בבית האמונה והדת מוביל אל הספקניים הגדולים ביותר, והמאמינים הגדולים ביותר, לפעמים באותו אדם. חזרה בתשובה, חזרה בשאלה, לימודים גבוהים ורצון להתמחות בתחום מסוים. חיפוש בלתי פוסק אחר האמת. בעלי כישרון למכירות ויחסי ציבור. ניסיון להתקדם דרך פילוסופיה.

אוראנוס בבית 10 – אוראנוס ב-10 מורד נגד סמכויות, ובאותו הזמן מסרב להפוך להיות הסמכות בעצמו, למרות שמציעים לו. אחד מההורים הוא טיפוס אוראני, ומגיל צעיר יש ציפיות גבוהות מהילד עם אוראנוס ב-10. חיפוש בלתי פוסק אחר עיסוק שיעניין אותם ויאתגר אותם. ניסיון להתקדם דרך הקריירה.

אוראנוס בבית 11 – אוראנוס במקום בו הכי נוח לו, מרגיש בבית כשהוא נמצא עם חברים שחושבים כמוהו, רוצה לתקן את העולם, רוצה לקדם את הקידמה. חלק ינסו להתקדם דרך חיי פאר, אחרים דרך אורח חיים אקולוגי ופשוט ועוד אחרים דרך חיים בקומונה מתקדמת, מעטים יעדיפו את האינדיבידואליות המוחלטת. החיפוש הוא אחר חברות אמיתית שאינה תלויה בדבר. מאמינים במתן דוגמא אישית.

אוראנוס בבית 12 – אוראנוס כאן חולם על ההברקה האורנית שתבוא ותסדר לו את החיים. בינתיים הוא מתרגל רוחניות, יוצר קצת אומנות, ומצליח למצוא דרכים מופלאות להתקיים בלי לעבוד בצורה מסודרת. חיפוש אחרי תשובות מהותיות לקיום האנושי, שאלות של טוב ורע, גורל ובחירה, גבולות ההיגיון והשיגעון. ניסיון להתקדם דרך סליחה וחמלה.

אוראנוס במזלות:

אוראנוס מקיף את השמש במשך 84 שנים, בערך 7 שנים בכל מזל.

אוראנוס בטלה – (1927 – 1934, 2010 – 2018):

השילוב של חוסר המנוחה האוראני עם מזל טלה שגם הוא בעל קצב מהיר, מייצר דור שכל הזמן מנסים להגדיר את עצמם מחדש. אנשים שקשה להם יותר עם סמכויות ומעדיפים להקשיב לקול הפנימי שלהם, גם הפשרה לא באה להם בקלות. האקסצנטריות לפעמים מודגשת בכוונה יותר ממה שהיא באמת.

אוראנוס בשור – (1934 – 1941, 2018-2025)

יש הטוענים שאוראנוס נעלה בעקרב ומכאן שהוא נפול בשור, ואכן יש אי התאמה בין השור שמעוניין בהמשכיות ושמירה על הקיים כפי שהוא לבין אוראנוס שמעוניין במהפכה או בשינוי למען השינוי עצמו. אלו האנשים שמחדשים בעיקר בנושאים כלכליים וחקלאיים.

אוראנוס בתאומים – (1941 – 1948)

חוסר מנוחה וחדשנות בתחום התקשורת מאפיינת את ילידי אוראנוס בתאומים. המצאות בכל מה שקשור לתקשורת, ילידי השנים האלה הם אלו שהביאו את מהפכת המיחשוב של סוף שנות השישים, וגם את המהפכה בתקשורת שהפכה למהירה הרבה יותר.

אוראנוס בסרטן – (1948 – 1955)

הסרטן מעדיף את מה שהוא מכיר, אוראנוס רוצה לשנות, וילידי השנתונים הללו התמודדו עם שינויים בחיי המשפחה, בהגדרה של מהי משפחה, וגם עם תחושת שייכות כללית למדינה או למגזר, כאשר רבים מהם החליפו שייכות אחת באחרת.

אוראנוס באריה – (1955 – 1961)

ילידי השנתונים הללו היו הראשונים שהלכו "לחפש את עצמם" ואלו שחיו בפעם הראשונה את האינדיבידואליות כערך.

אוראנוס בבתולה – (1961 – 1968)

מזל בתולה מדגיש את הצד האנליטי, השולט בפרטי הפרטים של אוראנוס. ילידי השנתונים האלה היו הראשונים לעבוד עם מחשבים על בסיס קבוע. הם גם אלו שמחפשים עדיין את הדרך הטובה ביותר לשמירה על הבריאות.

אוראנוס 6

אוראנוס במאזניים – ( 1968 – 1974)

מאזניים מדבר על זוגיות. ילידי השנתונים האלה מתמודדים עם זוגיות שלא נלקחת כמובן מאליו, אלא כמשהו שמרעננים ומחדשים אותו מדי פעם.

אוראנוס בעקרב – (1890 – 1897, 1974 – 1981)

יש הטוענים שאוראנוס נעלה בעקרב. ילידי השנתונים האלה לא מאמינים למה שאומרים להם, מחפשים מניעים, מחפשים הבנה פסיכולוגית עמוקה יותר של נפש האדם. הם גם אלו שמשנים את כללי המשחק הבנקאיים והבורסאיים.

אוראנוס בקשת – (1897 – 1904, 1981 – 1988)

ילידי השנתונים הללו חיים בעולם גלובלי שבו חו"ל זה משהו יום יומי, ואצלם החופש הוא ערך עליון.

אוראנוס בגדי – (1904 – 1912, 1988 – 1995)

הגדי שמרן, אוראנוס בא לחדש וילידי השנתונים הללו לא מוכנים לקבל תכתיבים ממשלתיים או ביורוקרטיים כאלו ואחרים. הם אלו שינסו להקים שלטון קצת אחר.

אוראנוס בדלי – (1912 – 1919, 1995 – 2003)

גם במלחמת העולם הראשונה וגם בתחילת המילניום נולדו לתקופה שינויים טכנולוגיים מואצים ושל שינויים בגבולות של מדינות מואצים גם כן. הם ממשיכים להוביל ולכוון למטרה אידיאלית.

אוראנוס בדגים – (1919 – 1927, 2003 – 2010)

אלו שנולדו לתוך רצון להחלמה (אחרי אוראנוס בדלי) ולתוך כאוס של אמונה, כשלא ברור מה נכון או לא נכון והגבולות בין טוב ורע מטושטשים. אלו שחוו משבר כלכלי מצד אחד ומצד שני פריחה של מדיה (מהרדיו והקולנוע ועד לסמארטפון).

 

 

 

7 תגובות

  1. אם כך, לפי דברייך בנושא אורנוס במזלות, מחכות לנו 7 שנים די פוריות ודי מאתגרות מבחינה כלכלית וחקלאית. המצאות חדשות בנושא המזון והמצאות חדשות בנושאי הכסף והמניות. וגם כמה מהפכות בנושאים האלה. אני מניחה שאם נתייחס למפת מדינת ישראל בנושא האורנוס בשור תהיינה במדינה גם כמה וכמה מהפכות מעניינות במשך השבע שנים הקרובות… והמצאות מעניינות שיעשו סיבוב בעולם…

    1. אוראנוס יגיע לשמש של המדינה באזור 2023-4. אני מאלו שחושבים שהוא לא יעשה מי יודע מה מהפכה. בקיץ 2011 היה נראה שהנה הגיעה המפכה, וכלום לא יצא מזה. בעיני אוראנוס בשור הוא פחות מהפכני מאשר בטלה, ותר מדבר על הפניית המשאבים הטכנולוגיים לחקלאות והאטה בקצב השדרוגים הכללי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.